Jump to content

Albüm Kritikleri


Moonrise

Önerilen Mesajlar

Rotting Christ / Aealo Hakkında

Albüm Bilgileri

 

Albüm İsmi

Aealo

 

Kadro

Sakis Tolis (Gitar/Vokal)

George Bokos (Gitar)

Andreas Lagilos (Bass)

Themis Tolis (Davul)

 

Şarkı Listesi ;

 

1. Aealo 03:40

2. Eon Aenaos 03:57

3. Demonon Vrosis 04:56

4. Noctis Era 04:49

5. dub-sag-ta-ke 02:57

6. Fire Death and Fear 04:34

7. Nekron lahes... 01:08

8. ...Pir Threontai 04:48

9. Thou Art Lord 04:51

10. Santa Muerte 05:28

11. Orders From the Dead (Diamanda Galas cover) 08:57

 

Rotting Christ, kitap gibi bir albümle karşımızda. Albüm buram buram savaş,tarih,zafer kokuyor. Konsept albümle suskunluğunu bozmuşlar pekde güzel olmuş , kendi Antik Yunan tarihine ithafen yapılmış albüm.Farklı bir ruh hali içerisine giriyor insan dinlerken.Kayıtlar Lunatach Stüdyosunda gerçekleştirilmiş.

 

 

Albüme ismini veren ‘’Aealo’’ Balkan ezgileri sık sık görülmekte her parçada olduğu gibi bu parçadada kadın vokaller giriş yapıyor, daha sonra parça sertleşiyor kıvamına geliyor.Şarkı kulağımı tırmalamadı hiç bazı arkadaşlarımlada konuşmuştuk kadın vokallerin giriş kısmını beğenmemişler ama nede olsa film gibi bir albüm soundtrack etkisi bıraktı şahsen.

 

‘’Eon Aenaos’’ çıkıyor karşımıza Sakis’in muhteşem vokaliyle birlikte ilk şarkıdan kopmamışcasına yine tam gaz devam ediyoruz ,sololarda şarkıyı daha bi şehvetli yapmış fısıltı vokalde cabası savaş bitmedi henüz yeni başlıyor.

 

 

 

‘’Demonon Vrosis’’ ayrımcılık yapmak istemem ama albümde en bayıla bayıla dinlediğim şarkıdır.Şarkının ilk girişi gitar sololarıyla bezenmiş, tempo dorukta hızına yetişilemeyen bir şarkı olmuş.

 

‘’Noctis Era’’ Klasik Rotting şarkısı karanlık ara ara yavaş tempo daha sonra yine hızlanmalar savaş hali hala sürüyor şarkılarda.

 

 

‘’dub-sag-ta-ke’’ efektler sağlam şarkıda çığlıklar ,yakarışlar, tam bir savaş ortamı sanki atlılar geliyor arkamdan ben koşuyorum saklanıyorum izimi kaybettirdim derken yine karşıma çıkıyorlar temposu yüksek bir parça ,sonundaki kısa soloda savaşı kazandığımı hissettirdi bana.

 

 

 

‘’Fire Death and Fear’’ şarkılar birbirine okadar bağlıki herbiri diğerinin devamı gibi savaşı kazandıktan sonra düşmanlar intikam için geri gelmişcesine saldırıyorlar şarkının giriş solosu o hissi verdi bana daha sonra hepimiz durmadan savaşıyoruz,ortalık kan revan olmuş ,insanlar kaçışıyor , Kadınların çığlıkları daha bi anlam kazandırmış şarkıya.

 

 

‘’Nekron lahes’’ 1:08’lik ağıt parçası savaşta ölenler için yazılmış adeta kaybettiğimiz insanlara yakarış yalvarış ………

 

Ve ‘’Pir Threontai ‘’ sert bir girişle ağıttan sonra ölenlerin intikamını almak için and içercesine yazılmış şarkı sert ve temposu yüksek dinlerken kin ve nefret içinde bulucaksınız kendinizi.

 

 

‘’Thou Art Lord’’ Clean vokal ağırlıklı güzel hoş albümün nazar boncuğu bir çalışma olmuş.

 

 

‘’ Santa Muerte’’ Finale bir kala ölüm çığlıkları yakarışlar efektler sanki üstümüzde durmadan bombayalan uçaklardan kaçarcasına atımızı sürmeye devam ediyoruz hızımızı kesmeden , kadın vokaller yine güzellik katmış parçaya ,sinsi fısıltılı vokaller de cabası ,korku ve endişe var şarkıda.

 

 

‘’Orders From the Dead’’ coverı ile albüm son buluyor. Diamanda Galas’da şarkıda eşlik etmiş kendilerine. Hüzünlü bir son olmuş.( bu cover olmasada olurdu Diamandanın Türklere olan saygısız tavırları sözleri yüzünden Rotting naptın bu adamla cover yapmamalıydın diye geçiyor hep aklımdan sevmiyorum bu adamı belirtmeden edemicem ).

 

 

Etnik melodilerle süslenmiş bizimde kendi müziğimizden pek çok şey bulabiliceğimiz bir albüm, dinlerken insan yabancılık çekmiyor.

 

 

İşte budur , başa sarıp tekrar tekrar dinleyesi geliyor insanın, bıkma olasılığınızın sıfır olduğu bu albümü herkes dinlesin(tabi dinlemeyen kaldıysa) benden tavsiye ! 9/8 aldı benden……….

Çok övdüm ama haketti bence!..

 

yazar:Moonrise

aealo.jpg

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Albüm bilgileri

 

Çıkış tarihi

 

2010

 

Şirket

 

Spinefarm

 

Kadro

 

Pekka Kokko: Vokal, gitar

Antti Kokko: Gitar

Marco Sneck: Klavye

Timo Lehtinen: Bas

Janne Kusmin: Davul

 

Şarkılar

 

1. Rust Never Sleeps

2. One Of Fail

3. Bullets Are Blind

4. Swampwar

5. Better Not To Tell

6. Hook The Monster

7. Godeye

8. 12 Gauge

9. Sacramentum

 

KALMAH YADA KALMAMAH

12 Kalibre;

 

Kalmah tabir-i caizse muhteşem bir dönüş yaptı ! Albüm adı garip gelse de , kim takar bu garipliği?

 

İlk şarkımız ‘’Rust Never Sleeps’’ , akustik gitar ve trompet ile oluşturulmuş intronun sonrası malum, insanın yerinden kalkıp kafa sallayası geliyor ,o şekil bir gaz var şarkıda.Giderek tempo artıyor , "Vay anasını ,nasıl oluyor da daha melodik olmayı başarıyorlar. Daha albüm çıkmadan haberler çıkmıştı, "Yeni albümde trompet kullanacağız" diye. Şöyle bir kaldım önce, ama ne kadar enteresan ve orijinal olmuş, çok da yakışmış şarkılara.Dikkatlice dinlemeyen birisi dahi anlar bu ayrıntıları.Kalmah zaten çizgisinden sapmamıştı ,arada kalan ,tarz kayması yaşayan, ani dibe inen ya da çıkan gruplar arasında olmadı hiç bir zaman. İstikrarlı ve özünü her zaman koruyan bir grup olmayı başardı. Kısacası bu albüm Kalmah’ı efsane yapar mı? Bence yapar.

 

Sertlikten taviz vermeyen Kalmah ‘’One Of Fail’’ ile dikkatimi çekti, bu şarkı da oldukça gaz .Dinleyicileri tatmin etmeyi başarmış bir Kalmah şarkısı. Klavye ve gitar soloları da ayrı bir hava katmış parçaya.

 

‘’Bullets Are Blind’’, başladığı andan itibaren fark yaratan bir şarkı.Riffleriyle kendisini belli ediyor hemen.Şarkı biter bitmez başa sarıp bir kez daha dinlenme ihtiyacı güdüyor bende.Kendimi Kalmah konserinde gaza gelmiş bir halde kafa sallarken hayal etmemi sağlıyor bu muhteşem parça.Gitarlarla vokalin uyumunu da olaya katarsak... (hele ki o solo, of ulan of!!! dedirttiriyor adama!)

 

‘’Swampwar ‘’, bataklıktaki seslere kulak verin arkadaşlar. Marco güzel yardırmış klavyesiyle. Pekka’nın o dehşet scream vokaline bir diyeceğimiz yok zaten.

 

‘’Better Not To Tell’’, Pekka'nın üstüne düşen görev ne kadar zor.Hem çalmak hem söylemek ne kadar emek ister... Her parçada olduğu gibi bu parçada da Pekka’nın performansı karşısında şaşmış ve de kalmış bulunmaktayım. Brutal ve screamde 10 numara, hakkını vermek lazım.

 

‘’ Hook The Monster ‘’ ,"Girişine kurban be!Yürüü!" baştan sona yüksek tempo hakim.Hayal kırıklığına uğratmayan bir parça daha eklendi, şimdilik herşey 4 4’lük…

 

‘’Godeye ‘’, brutal scream karışımı vokaliyle,melodisi bende mide ve karın ağrısıyla beraber kalp çarpıntısı yarattı, heyecandan olsa gerek. Pekka’nın eşsiz yorumundan mıdır artık bilemem ,gitar ,klavye ,trompet... ne ararsan var unisonlar fena birleşmiş!

 

(unison’a bir örnek: Aynı andaki iki sesin frekans oranının ~1 olmasıyla oluşturulan ses. gitarı akortlamak için 5. perdeye basıp alttaki telden seslerin aynı olup olmadığını kontrol etmek de bir unison örneğidir.)

 

‘’12 Gauge ‘’ ,Albüme ismini veren muhterem parça.Peki ya kalibre nedir? Merak edeniniz varsa bu muhterem parça adını ‘’ bir çeşit silah namlusu mu desek, mesela silahtan bahsederken 9mm namlusu bilmem ne kadar da kalibresi denilir ya ,işte burada anlatılmak istenen kalibre de budur’’ Peh! Şarkı pek hüzünlü giriyor, birden kapladı odamı melodiler, ama sonra bir gaz ki sormayın .Alır götürür bizi bu sefer.Bu şarkıda isminden mi etkilendim,nedendir bilinmez, kendimi avcı gibi hissettim. O derece gaza gelip fonda 12 kalibre ben ovalarda ,bayırlarda ,ormanlarda avlanıyorum. Şarkının temposu yükseliyor, daha fazla kan görmek istiyor insan.Riffler bilindik olsa da bayağı değil, Kalmah kaliteyi korumuş her zamanki gibi.

 

‘’Sacramentum’’, hüzün çöktü odama , bu parçada melankolinin dibine vurmuş Kalmah! Arada akustik gitar uyumu da süper , Pekka boğazına kurban!

 

Son olarak da bir cover bonus olarak karşımda ,Thin Lizzy ? Bilmeyenlere kısa özet, İrlanda’nın güzide hard rock topluluklarındandır. Çok önemli bir özelliği var bu grubun ,çift gitar armonisi kullanan ilk hard rock gruplarından biri olması.

 

Gelelim şarkımıza ,‘’Cold Sweat ‘’ hem Thin Lizzy’den hem de Kalmah’tan çok kez dinledim bu şarkıyı. Gerçeği itiraf ediyorum, Thin Lizzy beni daha çok çoşturdu.Tabi ki daha fazla zevk aldım ama Kalmah’ın yorumu kendine göre olmuş, onlar da güzel kıvırmışlar coverı, yine de son söz sizin olsun.Ben bir Thin Lizzy videosu da ekliyorum ,buyrunuz :

 

 

Kalmah Yine Galip 2010’un en iyi albümlerinden diyebilirim, alnının akıyla albümü tamamlamış!..

 

YAZAR:Moonrise

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Albüm Bilgileri

Albüm Adı: Breaking the Silence

Çıkış Tarihi: 2011

Tarz: Thrash Metal

Ülke: Almanya

 

Tracklist:

 

01 Breaking the Silence 5:00

02 Raise In The Dark 3:16

03 Judas 3:12

04 Turf War 5:23

05 Destroy The State 6:10

06 No Fear 4:00

07 Kill Or Be Killed 3:50

08 Real Friends 3:27

09 Strike Back 4:41

10 I like Cola 4:13

Grup Üyeleri;

 

Robert Gonella-Vokal

Dinko Vekic-Gitar

Jürgen "Scholli" Scholz-Gitar

Michael "Micha" Hoffman-Gitar

Ufo Walter-Bass

Frank Nellen-Davul

 

Diskografi;

 

1985 Holy Terror (demo)

1986 The Saga Of Nemesis (demo)

1987 The Upcoming Terror

1988 Interstellar Experience

2003 The Assassin... Live Forever (live)

2005 The Club

2011 Breaking The Silence

 

İletişim

http://www.assassin-online.de/

http://www.myspace.com/assassinthrashmetal

 

Albüm çok taze dumanı üstünde fırından yeni çıkmış bi börek misali yalayıp yuttum ama hala açım. Alman Thrash Metal tarihinde sağlam yer edinmiş,80’li yıllara damgasını bir grup var karşımızda.Grup 1985 doğumlu kaydettikleri demolardan sonra ilk albümlerini 87’de çıkardılar.Ayrılıkların ardından grup sonunda yeniden birleşti kadroya taze kanların girmesiylede 2011 ‘de Breaking The Silence albümünü önümüze serdiler.Steamhammer Records etiketi ile piyasaya sürüldü ayrıca grubun klasiklerini şirket yeniden piyasaya sürücekmiş yakın zamanda süprizler bizi bekliyor biz daha bu albümü sindirememişken :) .Kapalı perdeler arasından çıkaralım grubumuzu ve bu albüme kulak verelim .

 

Bu albüm enerjik rifflerle doldurulmuş hem keyifli hemde şiddetli gaz şarkılarla doldurulan mükemmel kayıtlardan oluşuyor.Aşırı derecede agresif birbirinden öldürücü nokta atışı gerçekleştiren şarkılar şimşek gibi davullar ….Kısaca davul ataklarıyla başlayıp hızlı tempoyla durmadan devam eden parçalar kesici delici yakıcı yıkıcı tabir-i caizse güçlü kuvvetli enerjik bi albüm olmuş baştan sona.Thrash seven sevmeyen herkesede dinlemek bu sese kulak vermek düşer artık……

 

Moonrise

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Albüm bilgileri

 

Çıkış tarihi

 

2010

 

 

Şirket

 

Massacre Records

 

 

Kadro

 

 

Ari: 28.03.1972, Helsinki, Finlandiya(Vocals & rhythm guitar)

 

Riku: 03.03.1978, Ilmajoki, Finlandiya(Lead guitar)

 

Toni: 1977, Oulu, Finlandiya(Bass & low grunts)

 

Mikko: 15.12.1980 Lohja, Finlandiya(Drums)

 

Kari: 02.02.1978, Kemijärvi, Finlandiya(Clean Vocals&Guitar)

 

 

 

 

Şarkılar

01. Blood Trails (featuring Ville Laihiala)

02. Cavalcade

03. The Path That Lies Behind Me

04. Silence

05. Quantity of Sadness

06. Post Mortem

07. The Vulture's Feast

08. A Callous Mind

09. Reincarnation

10. Angry Again (MEGADETH cover)

11. Farewell (SENTENCED cover) (digipack bonus track)

 

Finlandiya’nın baştacı Catamenia yine güzel ve kaliteli bir albüm piyasaya sürdü.Bu albümle pek çok şey değişti, tarzlarına ‘’melodik dark metal’’ diyebiliriz kesinlikle bu albüm olgunluk sürecinde olduklarını kanıtladı.Eskiden sert ve klasık black metal rifflerını kullanırlarken şimdi bu albümle yepyeni bir çığır açtılar.

 

 

Albümün ilk şarkısı ‘’Blood Trails ‘’ , Poisonblack ve Sentenced'tan tanıdığımız Ville Laihiala misafir sanatçı olarak gruba eşlik etti.Çokda iyi olmuş şarkı daha bi güzelleşmiş sanki =) müzik daha bi melodik, lead gitarlar hakim, clean vokaller zaten 2 albümdür daha bi ön planda dikkatimizi çekmişti. Çokda yerinde bi karar bence nokta atışı bi parça ,bu albümün nabzını iyi ayarlamışlar.

 

‘’Cavalcade’’ Gelelim albüme isim veren şarkımıza aslında çokda güzel isim vermişler ‘’Süvari Alayı’’ kendimi savaşta gibi hissettim birden şarkıyı dinlerken klibide güzel hoş olmuş catamenia’da dikkat edilicek diğer bir detay artık yüz makyajı yapmıyorlar tarzları tamamen değişti ama yerinde bir karar oldu.Sağlam emin adımlarla yapıyorlar müziklerini evet black metal geçmişlerini görmezlikten gelemeyiz şuan daha bi melodik olması black metal’in kirli vokallerini artık eskisi gibi sık kullanmasalarda aralarda yine o black ruhundan vazgeçemedikleride ortada.BilirsinizCatamenia albümleri zaten roman gibidir her albüm Fin tarihini yansıtır yapılan savaşlar şarkılarla bütünleşir.

 

 

‘’The Path That Lies Behind Me’’ orta karar bi girişle karşılıyor bizi,yalnız şarkılarda ne kadar bol riff kullanılmış sizde farkına varırsınız bu albüm benim için pek değerlidir yerlere göklere sığdıramam.

 

 

‘’Silence’’ albümün en damar şarkısı bence özellikle nakarat kısmındaki clean vokal beni bitiriyor çok dehşet bir parçadır.Kısacası bu 9.albüm çok şey değiştirmiş .

 

 

‘’Quantity of Sadness’’ eski albümlerdeki catamenia geri dönmüş dercesine black rifflerine sıkça rastladığımız sert bir parça.

‘’Post Mortem’’, ‘’The Vulture's Feast’’,’’A Callous Mind’’,’’ Reincarnation’’ albümün nokta atışlarından bu albüm pek çok şey değiştirdi derken şunuda kasdettim.,Yer yer gothic metal öğeleride eklenmiş, süslenmiş püslenmiş.

 

 

 

 

 

‘’Angry Again (MEGADETH cover)’’

‘’Farewell (SENTENCED cover) ‘’

Catamenia albümlerinin olmazsa olmazları coverlar megadeth pek sever kendileri zaten coverlardanda benden tam not aldı Catamenia.Zaten cover albümüde yapmayı düşünüyorlarmış daha önceden yerel bir metal-barda cover parçalardan yer alan ev grubu gösterisi yapmışlar cover sevdası burdan geliyor galiba!

Bu arada Türkiyey’lede bayabi ilgili Catamenia , Ari mesela 3-4 kez Türkiye’de tatil yapmış ,Doğayı ve insanlarını çok sevdiğini söylemiş röportajlarında.

 

Yazar:Moonrise

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SOILWORK/The Panic Broadcast (2010)

 

Albüm Bilgileri

 

Albüm ismi

The Panic Broadcast (2010)

 

Kadro

Bjorn 'Speed' Strid – Vox

Peter Wichers – Guitars

Dirk Verbeuren – Drums

Sven Karlsson – Keyboards

Ola Flink - Bass

Sylvain Coudret – Guitars

 

 

Şarkılar

 

01.Late For The Kill, Early For The Slaughter

02. 2 Lives Worth Of Reckoning

03. The Thrill

04. Deliverance Is Mine

05. Night Comes Clean

06. King Of The Threshold

07. Let This River Flow

08. Epitome

09. The Akuma Afterglow

10. Enter Dog Of Pavlov

11. Sweet Demise

 

 

 

 

 

Soilwork,İsveçten çıkma Alternatif/Melodik Death Metal grubudur.Farkı türleri harmanlayıp önümüze sunar =) Albüm 2 Temmuz itibariyle Nuclear Blast Records etiketiyle piyasada hemen edindim dinlemekteyim hala. Bu albümün en büyük özelliği ise Peter "Vicious" Wichers'ın 2005 yılında gruptan ayrılıp 2008'de geri dönerek grupla birlikte kaydedeceği ilk albüm olması.

Kısa bilgi vermek gerekirse ; 1995 yılı sonunda Inferior Breed adıyla kuruldu. 1996 yılında isimlerini Soilwork olarak değiştiren ve Klasik Gothenburg Death Metal tarzını, güçlü rifler ve 1980 lerin Avrupa ve İngiliz Heavy Metal tarzıyla kaynaştıran grup eşsiz, kendine uyan bir sound elde etti. 1997 yılındaki «In Dreams We Fall Into The Eternal Lake» demosu grubun ilk dönem çalışmalarına göre çok daha melodik ve hızlıydı. İlk albümleri «Steelbath Suicide» (1998) ise tüm dünyada metal magazinleri ve fanları tarafından çok olumlu tepkiler aldı.

 

Gelelim son albüme kalite her daim doruklarda olan bir albüm karşımda ‘’Late For The Kill, Early For The Slaughter’’ playlistimi süslüyor hızlı sert temposu yüksek bir parça,sololarıyla yine 12den vurmuşlar elemanlar.

‘’2 Lives Worth Of Reckoning’’ şarkının sert girişiyle gaza gelmemek mümkün değil ama sondaki eşsiz gitar solosuda pek güzel brutal vokal clean vokal karışımı iyidir candır =) beğendim kısacası.

 

‘’The Thrill’’ Bence kariyerlerinin doruk noktasına çıktığı bir albüm bu şarkıda adeta nazar boncuğu gibi,bilindiği üzere nakaratları çok sağlam her parçanın bununda keza öyle, nakaratlardakı clean vokallere hasta olmamak mümkün değil.

 

 

‘’Deliverance Is Mine’’ şarkılarının çok büyük bir kısmını tek başına yazan gitarist Peter Wichers’in gruba geri dönmesi pek bi yaramış olcakki yine güzel şarkılar ortaya çıkmış.Artan klavye ve clean vokallerle bezenmiş gaz bir parça.

 

 

 

‘’Night Comes Clean’’ severek dinlediğim bir başka şarkı daha screamler tam kararında, clean uyumuda 10 numara, hızlı riffler ve harika bir soloyla şarkının tadına tat katılmış.

 

‘’King Of The Threshold’’ gazı vermiş elemanlar bu parçada baya heryere saldırasım geldi dinlerken=) scream şarkılar akılda kalıcı, eşlik edip ortalığı yıkalım havasına büründürüyor insanı.

 

 

‘’ Let This River Flow’’ akustik giriş yerini agresifliğe bırakıyor parça hızlandıkça melodisi beni dahada etkiledi.Herzamanki gibi bu clean vokalli nakaratlara bayılıyorum soilwork çok güzel başarıyo ,sonlara doğru davul bitirdi beni, alışmışken tempoya ani düşüşler ve sonra yine gaz…

 

 

‘’ Epitome’’ bu şarkı tamamen huzur dolu yavaş yavaş şekil alıyor birden patlatıyor olayı vokal , Peter grubun beyni bence her zaman daha iyisini yapmaya çalışıyor.Aaraya katılmış gitar soloları scream/ clean kardeşliği ………

 

 

 

 

’’The Akuma Afterglow’’ Enter Dog Of Pavlov, Sweet Demise albümün bonusları en sevilenleri en bağıra basılanları , eşlik edilesi, gaza gelinesi parçaları…..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goatpenis – Biochemterrorism (2010)

 

(Black/Death)

 

Çıkış Tarihi

2010

 

Şirketler

Satanic Skinhead Propaganda

 

Şarkılar

01.Once Blood Was Spit

02.Fatal Equinox(Perpetual Resplendence)

03.The Pugnacious Force That Devours All Reason

04. Perfect Prototype of an Apocalypse

05. Death Emperor Rules Supreme

06 .Frantic Fury (1.225° C.) (Abortion of the Macrocosm)

07 .The Future of Mankind is Nuclear Breath

08. Last Burial of the Human Race

09.Intraspecific Killing

10.Infinite Paths to the Land of Suicide

11. Chaos Dominium

 

Arkadaşlar sizlere çok sevdiğim bir grubu ve son albümünü tanıtmak isterim müsadenizle!

 

Grubumuz 1988’li yıllardan fırlama bol demolu ve best oflu bir gruptur. 21 yıl boyunca yaptıkları en bomba albüm diyebilirim.Kin, öfke herşey burada!‘’Biochemterrorism ‘’ ile 2010’a çatır çatır girdik sayelerinde.Albüm genel olarak Black /death + yer yer thrash riffleriyle bezenmiş oldukça sağlam bir albüm. Fanları takipçilerininde bildiği üzere şarkı sözlerini satanik öğeler, din karşıtlığı, savaşlar oluşturmakta.

11 nefis parça soluksuz bırakıyor insanı! ‘’Once Blood Was Spit’’ açılışı yapıyor açıldığı gibide Chaos Dominium ile albüm bitiyor ortalama 45 dakıka ama feci gaz bir albüm olmuş.Kısacası bu parçalarda aradığınız herşey var death,black,thrash pek de güzel harmanlanmış …..

Albüme benden 9.5 çalışır!...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ACCEPT – Blood of the Nations

Albüm bilgileri

http://img21.imageshack.us/img21/9302/acceptl.jpg

 

 

Çıkış tarihi

2010

 

Şirket

Nuclear Blast

 

Kadro

Mark Tornillo: Vokal

Wolf Hoffmann: Gitar

Herman Frank: Gitar

Peter Baltes: Bas

Stefan Schwarzmann: Davul

 

Şarkılar

 

1. Beat the Bastards

2. Teutonic Terror

3. The Abyss

4. Blood of the Nations

5. Shades of Death

6. Locked and Loaded

7. Kill the Pain

8. Rolling Thunder

9. Pandemic

10. New World Comin'

11. No Shelter

12. Bucket Full of Hate 13. Time Machine (Bonus)

14. Land of the Free (Bonus)

 

 

Web

 

http://www.acceptworldwide.com

 

Accept denilince çoğu kişinin aklına ister istemez Udo Dirkschneider geliyor. Udo yoluna solo albümüyle devam etmek istemesi üzerine Accept üyeleri Mark Tornillo abimizi kadroya dahil etti çokda iyi etti . . Ve Udosuz Accept bir hiç diyenlere tokat gibi bir cevap geldi ‘’Blood Of The Nations’’ ….

 

Türkiye konserini izleyen çoğu insanda farkına varmıştır ki Mark abimiz Accept için biçilmiş kaftan .Udo ‘nun yeri ayrı ama Mark Tornillo onun kadar iyi,herkes şu yorumda bulunuyor buara haksızda değiller ACCEPT kurulduğunda Mark olsaydı Şuan hiçbir grup önlerinde duramazdı yiğidi öldürüp hakkınıda vermek lazım bende katılmaktayım sonuna kadar.Bu albüm zafer destanı gibi tam bir efsane şu şarkı süper yada bu şarkı 10 numara diye ayrım yapamıyorum hiçbirisini birbirinden ayıramıyorum,feci gaz bir albüm.

 

Teutonic Terror videosunu izlemeye vakit buldunuzmu bilemem ama orda Mark’ın karizmasını muhteşem yorumu Wolf Hoffmann’nın çarpıcı soloları, öldürücü davul tonlarıyla Stefan Schwarzmann daha ne isteriz =)

 

 

Uzun aradan sonra müziğe geri dönmeleri büyük risk sonuçta 14 koca yıl geçti aradan ve tekrar toplanmak istediler müziğe aç kalmışlardı saldılardılar ve silip süpürdüler piyasayı bu albümle ee tabi bizim gibi aç olanları doyurmayı başardılar büyük başarı. İnsanların kaliteli müziğe aç olduğu bir çağda ilaç gibi geldi Mark’ın sesi ateşliyor gaza getiriyor ve yanık olduğumuz klasik riffden riffe geçişlere pek sık rastlıyoruz şarkılarda.

 

Daha önceki albümlerlede kıyaslamak gerekirse prodüksiyonda oldukça sağlam , Andy sneap tanımayan yoktur severiz takdir ederiz bizim kurtların ruhundan pek iyi anlamış olucakki mükemmel bi iş ortaya çıkarmış ee zaten adamın 10 parmağında 10 marifet .

 

Heavy Metalin efsane grubu Accept ‘in hazinesi ‘’ Blood Of The Nations’’ dinlemeyen çok şey kaybeder iddaa ediyorum fazla söze gerek yok Mark Tornillo’nun muhteşem çığlıklarıyla sizi başbaşa bırakıyorum…

 

Moonrise....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CREMATORY/INFINITY

 

http://img684.imageshack.us/img684/411/crematoryinfin.jpg

 

 

 

Albüm Bilgileri

Infinity

01. Infinity (4:52)

02. Sense Of Time (5:46)

03. Out Of Mind (3:21)

04. Black Celebration (Depeche Mode cover) (4:56)

05. Never Look Back (4:11)

06. Broken Halo (4:19)

07. Where Are You Now (5:02)

08. A Story About... (4:52)

09. No One Knows (4:28)

10. Auf Der Flucht (4:35)

 

Elemanlar

Gerhard Stass, vokal

Matthias Hechler, gitar & vokal

Katrin Goger, klavye

Harald Heine, bas

Markus Jüllich, davul

 

1991’den bu yana kariyerine 11 stüdyo albümü sığdırmış karanlık ve hüzünlü şarkıların mimarı Alman gothic grubu Crematory var playlistimde.

Albüm 10 parçadan oluşuyor. Depeche Mode şarkısı olan Black Celebration ‘ı coverlama gereği duymuşlar pek beğenmedim olmasada olurdu vasat bi cover olmuş.Şahsen ben Crematory’nin cover yapmasından yana değilim Metallica’nın ‘’One’’ parçasınıda coverlamışlardı zamanında ve Sisters Of Mercry ‘’ Temple Of Love’’ parçasınıda dinlerken haz almamıştım mümkünse cover yapmasınlar biz yine o bildiğimiz güzide şarkıları kendi gruplarından dinleyelim Albüme eksi getirmiş bu cover olayı baştan belirtiyim.

Albümdeki favori parçam ‘’ A Story About...’’ farklı bi havaya sokuyo beni dinlerken o aralardaki thrash riffleri beni etkiledi galiba Crematory bu albümde sadece gothic değil farklı tarzlarıda içinde barındıran bir albüm yapmış ilgimide bu çekiverdi zaten.Grubun diğer albümlerinde görülen death alt yapısından sapmasıda ayrı bi konu.Clean vokal takviyeside cuk oturmuş şarkılara.Bazen zamanla severiz şarkıları ilk dinlediğimizde garip gelir yabancılık çekeriz ,zamanla alışarak sindirebileceğim bi albüm yapmışlar, ayıla bayıla dinlemedim ama herkesi o atmosferik ve melankolik melodilere kendilerini kaptıracağını düşünüyorum.

 

Kısacası bu albümle asıl çizgisinden sapmış işi birazda deneyselliğe getirmiş Crematory.Yinede onları sevmek dinlemek için öncelikli şart Gothic sever olmak iyi dinlemeler herkese…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img851.imageshack.us/img851/7532/65040177.jpg

 

ARKAN/HİLAL

 

Elemanlar

Florent Jannier - Harsh Vocals

Mus El Kamal - Guitar, Oud, Acoustic Guitar

Samir Remila - Bass

Foued Moukid - Drums, Percussion, Backing Vocals

Sarah Layssac - Female Vocals

 

 

Tracklist

1. Groans Of The Abyss 6:59

2. Lords Decline 6:09

3. Mistress Of The Damned Souls 6:07

4. Lamma Bada 3:15

5. Tied Fates 5:58

6. The Seven Gates 5:55

7. Athaoura 3:47

8. Chaos Cypher 5:31

9. Defying The Idols 6:09

10. El Houdou 1:09

11. Native Order 7:21

12. Amaloun Jadid 3:41

 

 

Arkan Fas ve Cezayir asıllı Fransız elemanlardan oluşan Orphaned Land tadında bir grup hatta ondan daha çok bağrınıza basıcağınız kesin.Doğu etnik ezgilerini melodik death öğeleriyle birleştirmeyi başaran ARKAN çıkardığı albüm ve demolarlada çizgisini korumakta.Death ile oryantel müziği birleştirip ilklere imza atan Orphaned Land’ın izinden gitmekde kararlı ARKAN.

Müziğindeki oryantel ezgiler onları daha bi sempatik kılıyor nede olsa biz kendi müziğimize yakın olan grupları pek bi sever yüceltiriz.Bu albümde bana Rotting Christ /Aealo albümünün konseptini hatırlattı ortak noktaları ikiside konsept albüm ve kendi ezgilerini bol bol harmanlamış müziğiyle.

Kuzey ,Güney ,Doğu ve Batı melodileri ustalıkla birleştirip birbirinden renkli şarkılar dokumaktalar.Sarah ablamızın o akıllardan çıkmayan huzurlu sesi şarkılara güzellik katmış ,her parçada duyulan arapça ezgiler vurmalı çalgılar ezici ve süper hızlı oryantel rifflerin etkisiyle Brutal vokaller karşılıyor bizi.Orphaned Land vokali Kobi Fahri’de yeni çıkıcak albümleri SALAM için Arkan’a katkıda bulundu buarada 18 Nisan’da çıkıcak olan Salam albümlerinide merakla bekliyorum.Grup Arap müziği sonsuz ilham vermekte bize diyor bu yeni albüm daha başlangıç olucakmış dinleyince bizden vazgeçemiceksiniz diyede eklemişti bloglarında myspacelerinde okudum baya iddaalılar bu yeni albüm için ne diyelim biz daha Arkan’nın Hilal albümünü dinlerken yeni albüm haberide sürpriz oldu.

http://www.myspace.com/arkanband

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img189.imageshack.us/img189/2097/kataklysmheavensvenom.jpg

 

Albüm Bilgileri

 

Albüm İsmi : Heaven's Venom

Tracklist

 

01. A Souless God

02. Determined (Vows of Vengeance)

03. Faith Made of Shrapnel

04. Push The Venom

05. Hail The Renegade

06. As The Wall Collapses

07. Numb And Intoxicated

08. At The Edge Of The World

09. Suicide River

10. Blind Saviour

 

 

KATAKLYSM – Heaven’s Venom

Kapak Olsun!

 

Kanadalı melodic death metal grubu Kataklysm var playlistimde.Tarzlarına “northern hyperblast” diyor Kataklysm,bu Max Duhamel’ın müziğine kattığı çok hızlı “blast beat”lere dayanmaktadır. Bence Kanada’dan çıkan en iyi metal gruplarının arasında onların melodic tarzı bazı kesimleri rahatsız etsede benim vazgeçilmezimdir Kataklysm.

 

Melodic alt yapı üzerine yapılabilicek en sert death albümü olmuştur’’ Heaven’s Venom’’ sertlikden taviz vermiyorlar.Çok bk atan oldu bu albüm için nereleriyle dinliyorlarsa artık elemanlar? Kapak olsun ‘’Heaven’s Venom’’ o g…lere …..Kataklysm bu , farklı beklentiler içine girmek yanlış olur onlar melodic ama git gide dahada sertleşiyorlar buda kaçınılmaz gerçek.

 

http://img153.imageshack.us/img153/7765/kataklysm1.jpg[/url

 

Albüm iyice dinlenildiği takdirde Prevail albümünden daha farklı daha melodic ama kat kat daha sert bi albüm olduğunu anlıcaksınız.Şarkılarda death,melodik,thrash,grind ve Kataklysm’ın olmazsa olmazı teknik metalin harmanlanıp önümüze mis gibi sunuluşu gözlenmekte.Brutallerin aralarında o muhteşem screamler serpilmiş ,zengin riffleri ve kaçınılmaz bateri ataklarıyla insanın tüylerini diken diken ediyorlar işte!

 

Oldukça sert ve feci gaz bi başlangıçla A Souless God ile başlangıç yapmayı uygun görmüşler.Daha ilk parçadan albümün analizini yapmam mümkün.Şimşek gibi davullar,cehennemden fırlamış brutal vokal ve zenginmi zengin riffler… Albüm böyle sürer gider , beni tam anlamıyla tatmin eden, death metal severlerin kesinlikle kaçırmaması ,arşivlerinde yer edinilmesi gereken bi albüm bu.Kısacası death metal veteranları onlar …..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DESTRUCTION/Day Of Reckoning 2011

 

http://img845.imageshack.us/img845/8256/destday1.jpg

 

Kadro

Marcel "Schmier" Schirmer - Bass & Vocals

Mike Sifringer - Guitar

Vaaver - Drums

 

Tracklist:

01 - The Price

02 - Hate Is My Fuel

03 - Armageddonizer

04 - Devil's Advocate

05 - Day Of Reckoning

06 - Sorcerer Of Black Magic

07 - Misfit

08 - The Demon Is God

09 - Church Of Disgust

10 - Destroyer Or Creator

11 - Sheep Of The Regim

 

 

Destruction kuruluşu 1982’li yıllara dayanmakta ilk demolarını 84’de Bestial Invasion of Hell ismiyle çıkardılar.11 muhteşem albüm yapıp old school thrash havasını içimize çektirmeyi başardılar hala da bu old school ateşi içlerinde yanmaya devam etmekde buda önemli bir ayrıntı.Yeni albümleri ‘’Day of Reckoning ‘’ uzun süre beklemeden sonra nihayet çıktı(Nuclear Blast Etiketiylealbümün uğurunu buna bağlamak gerek).Albümde diğer önemli olay Marc Reign’in gruba veda etmesi ve bu albümle birlikte gruba yeni katılan Vaaver’in ilk baget sallayışı.Albüm konsepti ve kapak güzel olmuş Schmier’de bu konsept ve kapak için açıklama yapmış ‘’ Dünyanın sonu ile karşılaşan yeryüzünde tek başına kalmış bir adam ve o klasik cani görüntüsü yerine daha çarpıcı şeytani bir göz hazırlattık ‘’ demiş.

 

Albüm öncesi tadımlık ‘’The Price’’ şarkısını dinlemeye sunmuştu zaten grubumuz ,şarkı Schmier abimizin bilindik çığlıklarıyla başlıyor.Kıyaslama yapmak gerekirse bu son albüm diğer Destruction albümlerine göre daha sert ve süratli bi albüm olmuş.Davul’a yeni katılan Vaaver’in tam bi hayvan olduğu ileri sürülmüştü buda kanıtlanmış oldu .Bukadar sert ,hızlı ,çift bas ve davul geçişlerine sahip olmamıştı hiçbir Destruction albümü Schmier’inde dediklerine katılmamak elde değil.Albüme adını veren ‘’Day Of Reckoning’’,’’Armageddonizer’ , ’Sheep Of The Regime’’ buzamana kadar dinlediğim en sağlam thrash metal şarkılarından kulak kabartılmalı.Sololar yüz eritiyor resmen,Schmier etkisi albümde gözlenmekte adam çok çalışkan sürekli üretiyor hiç boş durmuyor fanlarına istediğini veriyor zaten bu adamların yapacağı albümdende şüphe etmek yersiz olurdu üretkenlik bukadar had safhadayken,acaip bi hırs ve bağlılık var adamda onun için tutkudan öte müzik. Mike Sifringer gitardan beklediğimiz herşeyi önümüze sundu groove riffleriyle harmanlayıp ve inanılmaz sololarla albümü süsledi.Yüksek ve öfkeli vokal +çığlıklar her tarafı kaplıyor.Parçalar tek bir tema üzerine değilde birçok temayı içinde barındırmış ölüm,hesaplaşma,büyü,büyücülük,din vs…Devil’s Advocate çok güçlü parçalardan, koro halinde söylenen kısımlar parçayı daha bi inanılmaz yapmış .’’Misfit’’ albümdeki tek zayıf parça bence.

 

Thrash metal bitti diyenlere tokat gibi geliyor ‘’Day Of Reckoning’’.Thrash hiç olmadığı kadar güçlü ve onlar (Sodom,Destruction,Testament,Kreator,Exodus,Anthrax,Overkill,Death Angel,Forbidden,Flotsam and Jetsam,Slayer)Thrash için varoldular, thrash için yaşıyorlar.

THRASH TİLL DEATH!...

 

(Moonrise-@Montrose (Extreminal.com)

Moonrise tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deicide - To Hell With God - [2011]

 

http://img710.imageshack.us/img710/6559/291123.jpg

 

Kadro

Benton - Bass-Vokal

Asheim : Davul

J.Owen : Gitar

R Santolla : Gitar

 

Tracklist:

 

01 - To Hell With God

02 - Save Your

03 - Witness Of Death

04 - Conviction

05 - Empowered By Blasphemy

06 - Angels Of Hell

07 - Hang In Agony Until You Re Dead

08 - Servant Of The Enemy

09 - Into The Darkness You Go

10 - How Can You Call Yourself A God

 

Yeniden Eski Günlere Dönmek Dileğiyle!...

Onlar Amerikan Death metal camiasının efsaneleri .Deicide ismi Latince ‘’Deus’’(Tanrı), ‘’ Cida’’(Katil-Öldüren) kelimelerinin birleşiminden doğmakta grubun ismide zaten grubun benimsediği felsefeyide gözler önüne sermekte.Kendi adlarını verdiği ilk albümleriyle çok başarılı oldular ve death metal piyasasında kendilerine sağlam bir yer edindiler.Grubun beyni Glen konserlerinde çarmıha gerilmiş Hz.İsa’nın maketlerini kullanıp,hayranlarınada hediye olarak :p gerçek hayvan organları kesip atıyordu bu hareketlerinden dolayı grup çok tepkiler aldı ama Deicide bu adamların umrunda bile değil!..

 

Grubun soundu bilindik hızlı ve oldukça sert gitarlar,çiğ bass,tempolu ve yer yer aksak davul ataklarıyla bezenmiş.Sound sağlam olduğundan adamlar götürüyor işi zaten bu albüm hayal kırıklığı oluşturmuştu ilk dinlediğimde bende ama zamanla alıştım hazmı zor bi albüm okadarda kötü olmadığı kanısına vardım geçde olsa, iyide değildi ama ortalarda biyerde kalmıştı albüm.

 

Eskisi gibi hızlı ve sert olmasada brutaller arka planda kalmışsada nakarata daha bi abanma durumu söz konusu fazla karanlık gizemli değil parçalar ama bunun yanında eğlenceli sololarda mevcut tabi.Fazla övülecek bi şarkı göremiyorum ama en içime sinen parça ‘’ Empowered by Blasphemy’’ …. Şarkıların konusu hep aynı bu hep eleştiri konusu olmuştur ama benim bu yönden bi sıkıntım yok tarzlarını severim sadece alışmışız ustalardan klasiklerin çıkmasına bu pek yavan geldi.Nankör değilim asla yaptığı muhteşem albümleri silip atamam artık yeni albümü bekleyene kadar bizi oyalamaktalar bu albümle dinleyenlerde bi güzel sildi süpürdü, afiyet olsun!

 

(Moonrise-@Montrose (Extreminal.com)

Moonrise tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dying Fetus/Killing On Adrenaline(Fetus'lar Ölmez Vatan Bölünmez)

http://img25.imageshack.us/img25/8240/98killingonadrenaline.jpg

 

Death metal sahnesinde önemli yere sahip olan Dying Fetus , çıkışları 90’ların başına dayanmakta o zamanlardaki death metal furyasından nasibini alıp sağlam bi dinleyici kitlesine ulaştılar.2.albümleriyle birlikte Kataklysm ve Montrosity ile turneye çıktılar .2000’li yıllardada şans yüzlerine güldü Relapse Records ile anlaşma imzaladılar ve böylelikle daha iyi şartlar + seslerini daha geniş kitlelere duyurmayı başarıcaklardı. Bu etiketle çıkan ‘’ Destory The Opposition ‘’ ,sayesinde Morbid Angel,Behemoth,Enslaved gibi gruplarla turnelere çıkıp Avrupayı gezme şansını yakaladılar birçok röportaj yaptılar .Onlar ara ara death metal’in içine rap etkilerini harmanlayarak müziklerine hayat verdiler tepki aldılar ama bildiklerinden şaşmayıp yollarına devam ettiler.Farklı tarzları birbirlerine karıştırıp önümüze sunmada üzerlerine rakip yoktur.

 

‘’ Killing On Adrenaline ‘’ yi dinleyipte beğenmedim diyecek babayiğit daha doğmadı!...İşte bukadar kaliteli bi albüm olmuş kanımca.Gruptaki her elemanın metal müziğinin farklı kollarından etkilenimleri var sonuçta her nekadar death metal desekde yaldır yaldır grind ve hardcore kokmuyoda değil hani , bide bunların yanına brutallerin çoğaltılması da cabası.Bu albüm diğerlerine göre şarkı sözleri bakımındanda farklı daha politik bi hava içerisindeler.Politik bakımdanda bukadar sağlam düşüncelere sahip + bukadarda sağlam müzik yapıp tavan yapan grupta yok başka.

 

Albüme ismini veren parça ‘’ Killing On Adrenaline’’ ile hemen gaza gelmek mümkün.Üst üste abanan riffler üzerine bööööğğğğğğğğs diye sürüp giden goregrind/coregrind/porngrind /grind soslu death vs vs… ne derseniz diyin işte bu tekniklemeleriyle enfes bi birleşme sunmuşlar.Kısacası onlar old school death ve brutal death çizgisini çok güzel yansıtmaktalar.Parçaları dinleyipte gitarını koşmayan yada kafa sallamaktan bi hal düşmeyen insan yoktur herhalde bu yoğun hissi sayelerinde baya bi aldık.Hızına yetişilmiyo Dying Fetus’uda Dying Fetus yapan bu işte , gitar riffleri 15-20 kez değişiyosa davullar aman Tanrım bi 50 – 60 kez değişmiştir hayvanvari adamlarda diyebiliriz onlara.

 

(Moonrise-@Montrose (Extreminal.com)

Moonrise tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Surtur’un Kılıcı Alevlendi İntikam Zamanı!...

 

http://img858.imageshack.us/img858/7439/amonamarthsurturrisingf.jpg

 

Amon Amarth - Surtur Rising (2011)

 

Tracklist

 

1. War Of The Gods [04:33]

2. Töck's Taunt - Loke's Treachery Part II [05:58]

3. Destroyer Of The Universe [03:41]

4. Slaves Of Fear [04:33]

5. Live Without Regrets [05:03]

6. The Last Stand Of Frej [04:33]

7. For Victory or Death [04:30]

8. Wrath Of The Norsemen [03:44]

9. A Beast I Am [05:14]

10. Doom Over Dead Man [05:55]

11. Aerials (System Of A Down Cover) (Bonus Track)

 

Surtur’un Kılıcı Alevlendi İntikam Zamanı!...

 

Amon Amarth ‘ın kökleri Viking mitolojisi ve Death metale sımsıkıya bağlı olarakdan 92’li yıllarda Stockhoml’un Tumba (İsveç) adındaki küçük bi yöresinde doğdu.Grubun kendi içlerinden geleni yapmak ,eğlenmek vb. nedenlerle biraraya geliyorlardı ünlenme gibi bi çabaları yokmuş ta ki demolarını çıkarmak için Pulverised Records ile anlaşana kadar =) bundan sonrası malum death metal gruplarından çekip ayırabileceğimiz birçok özelliği bünyelerinde barındırdıklarından dolayı şansları yaver gitti.

Son albümleri ‘’ Surtur Rising’’ i dört gözle bekliyorduk sonunda piyasada.Albüm adından önce bahsedelim nerden geldi bu isim Surtur ,İskandinav mitolojisinde güneydeki ateş devlerinin başı hükümdarıdır ve Dünya’nın sonu geldiğinde Surtur ortaya çıkıcak ve elindeki kılıcıyla herşeyi yakıcak en önemli tanrılardan Freyr’yi öldürücektir.Surtur’un kılıcı alevlendi bu albümle artık hikayeyi Amon Şarkılarıyla anlatıcak bize çok şahane bi isim bulmuşlar.Şarkı sözleri yaptıkları müzik ile diğer death metal gruplarından çok farklı olduklarını gösteriyorlar bunun en belirgin özelliğide grubun İskandinav mitalojisini ve Kuzey Tanrılarını hayat felsefesi haline getirip şarkılarında sık sık yer vermesi.

Albümde Soad coverı yapıcaklarını duyduğumda daha dinlemeden sinirlenmiştim başka grupmu kalmadı diyip sövmüştüm bizim varyaglara.Dinledim parçayı ee bide sevmediğim halde malum gruptanda dinledim çok başarılılar onlardan daha iyi çalıp söylemişler sanki kendi şarkılarıymış gibi bu şarkının soad a ait olduğunu bilmeyenler Amonla özdeşleştirebilir .Helal olsun demek düşüyo sadece.

Benim Favori parçam ‘’ Doom Over Dead Man ‘’ , çarpıcı dizeler brutaller hayat katmış parçaya ,yavaşlığından sıyrılıp şarkının ortasına akma hızı vardır Amon’un işte sonucuda mükemmel.

Sonuç olarak değişikliğe gidecekleri konusunda sinyalleri vermişlerdi zatenAmon Amarth ,bu albümde viking soslu death’in yanında melodic olarakda çıtasını yükseltmiş durumdalar severek sıkkınlık vermeden dinlenilen bi albüm olmuş ,en kısa zamanda Türkiye aşığı İstanbul hayranı olduklarınıda bilerekden konser vermelerini ümit ediyorum.

10/7

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amon Amarth'ın yeri her zaman bende ayrıdır.Bu grupla başladım bu tarzı dinlemeye ve bunca yıldır da her albümlerini sıkılmadan , bıkmadan ve usanmadan dinledim durdum. Lakin nedense ''death in fire'' tadında bir parçalarına daha rastlıyamadım.Tamam her parçalarını severek dinliyorum ama ''death in fire'' bambaşka.

Surtur Rising albümünden '' Doom Over Dead Man '' de iyi ama benim favorim ''War Of The Gods'' on numara parça :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rotting Christ - Orders From The Dead (Diamanda Galas Cover)

 

Bu parça çok çok hoşuma gidiyor yanlız bu tarz politik olayları müzik gibi evrensel ögeye bulaştırmaları hakikatten hoş değil .Sözlerindeki politik kelime ve cümlelerden dolayı bir ara parçanın güzelliğini göz ardı ettim. Hani bir ırka ve dine karşı nefret tutumunu kendine saklayıp müziğinde aynı ritim ve ezgileri farklı düşüncelerini yansıtmak için kullansa daha hoş olurdu diye düşündüm kendimce :ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hüzünle Boyanmış Acı Veren Veda/Zenith Maudlin

 

 

Zenith Maudlin projesi 2001 yıllında kurulmuş ,aktifleşme dönemine bakarsak 2005 yıllarına tekabül etmekte.Tarz ciğerimize işleyen Ambient / Black Metal .. Parçalar kişisel sorunlar,toplumsal sorunlar ve ancak zamanı gelince ulaşabilinecek değerler,ölüm ,depresyon hiçlik üzerine yazılıyor.Zenith dinlemek için sıkı bir ambient alışkanlığı olması gerekir insanda.

 

Yeni demo albüm Veda’nın Yıkıcı Etkileri

 

İşte zamanı geldi ,Sözler anlamını yitiriyor sözler kalabalık yapıyor ve hayatımın soundtrack’inde Zenith Maudlin /Veda ön plana çıkıyor.Vedalar değişmez aslında hep kalan yalnızlığına hesap verir, şimdi hesap verme kendimle yüzleşme zamanı .Zenith Maudlin diğer parçalarıda hep ruhumu beslemiştir ama bu demo albüm beni yıktı öldürdü gebertti beyin fırtınası yaşattı yine bana Veda 1 ‘i diinlerken yüreğinin çığlıklarını yansıtmış muhteşem müziğine,kirli tonlarda gitarlar patlama noktası olmuş.

Veda 2 ise en acı veda bana tokat gibi geldi bu parça tam 7:41 küsür dakikalık müzik şöleni ,agresif ama biokadarda duygulu, bana göre bu şarkı ölüm,kalım,sorunlar vb… olaylar değilde en acı veda olan insanın kendisi ile vedasını anlatıyor, hayata karışarak bilerek yada bilmeyerek kendisini unutması yada isteyerek kendini yok sayması .Bu şarkıyla tükenişlerim,bitişlerim hepsi sırtıma yüklendi…

 

Zenith Maudlin muhteşem bir demo yayınlamış dinleyenlerin bu duyguları yaşamaması elde değil derinliği olan hatta yaşanmışlığı olan bi albüm bu,Müzikte başarı budur….

10/9

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Norther – Circle Regenerated (2011)

Klavye Hükümdarları

http://img847.imageshack.us/img847/3935/norther11.jpg

 

Fin asıllı Melodic Death Metal grubu Norther yeni albümü ‘’ Circle Regenerated’’ i piyasaya sürdü.Albüm kapağı oylama sonucu belirlenmişti ve yeni vokal Aleksi Sihvonen ve yeni Gitarist Daniel Freyberg ‘in gruba dahil olmuştu.Onlar hernekadar Cob ile kıyaslanmaya maruz kalsalarda yeni albüm gerçekten çok başarılı olmuş farklarınıda ortaya koymuşlar. Petri’nin gidişine şüphesiz herkes üzülmüştür onun vokali oldukça sağlam ve sempatik tavırlarıyla kendini sevdirmişti zat.Ensiferumdaki kariyeri daha ağır basmış olucakki koptu gitti.

 

Bu albüm daha melodik ,sert ,hızlı ve klavyeler oldukça ön planda ,koro halinde nakaratlar ve screamlerin bunalttığı anda clean vokaller imdadımıza koşuyor güzel bağlantılar olmuş.Ama bu klavyede rahatsızlık verici bi olay var lüzumsuz yere harbiden fazla kullanılmış olmasada olurdu.Araya serpiştirilmiş power riffleride albüme ayrı hava katmış olsa gerek klavye olumsuzluğunu az da olsa bi kenara atmamı sağlıyor dinlerken.Sözlerde güzel bu albümde ne biliyim çokda saçma gelmedi diğer albümlerle kıyaslanınca.Genelde dandik absürd söz yazmada üstlerine tanımazdım .Vokal değişimi işe yaramış olsa gerek.Albümde bana göre , ‘’Believe’’ , ‘ We Do Not Care ‘ , ‘ Truth ‘ en sağlam parçalar yada nebiliyim en eli yüzü düzgün bıkmadan dinlenebilme özelliğine sahip en gaz parçalar olmaya aday.Kulak verin derim,Süper değil ama dinlenebilir kalitede .Her nekadar eksikler olsada onlar artık ergen grubu olmaktan kurtuldular çıtayı bıraz daha yüksek tutmayı başarmışlar kanımca.

 

 

Tracklist:

 

1. Through It All 3:48

2. The Hate I Bear 4:06

3. Truth 4:04

4. Some Day 4:49

5. Break Myself Away 4:06

6. Believe 4:23

7. Falling 4:21

8. We Do Not Care 4:16

9. The Last Time 4:16

10. Closing In 5:49

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

STRATOVARIUS/ELYSIUM [2011]

 

http://img855.imageshack.us/img855/9007/stratovariuselysium.jpg

 

 

Grup Üyeleri

 

* Timo Kotipelto - Vokal (1994-günümüz)

* Matias Kupiainen - Gitar (2008-günümüz)

* Jens Johansson - Klavye, piyano (1995-günümüz)

* Lauri Porra - Bas (2005-günümüz)

* Jörg Michael - Davul (1995-günümüz)

 

Eski üyeler

 

* John Vihervä - Bas gitar (1982–1984)

* Staffan Stråhlman - Gitar (1982–1985)

* Tuomo Lassila - Davul (1982–1994), vokal (1982–1985)

* Jyrki Lentonen - Bas gitar (1984–1989)

* Timo Tolkki - Gitar (1985–2008), vokal (1985–1994), geri vokal (1994–2008)

 

Dünyanın en iyi power metal grupları arasında sayılabilinir Stratovarius, Yeni albüm ‘’Elysium’’ raflarda yerini aldı bile.Grubun kadrosunda şuanda bulunmayan Timo sayısız muhteşem şarkılarıyla grubu efsaneleştirmiştir.Grupta fazla kan kaybı yaşansada yerlerini doldurmayı becericek biçilmiş kaftanlarda bulunduğu üzere grupta fazla eksiklik yaşanmadığının kanısındayım.Polaris albümü baya ses getirmişti hatırlayanlar varsa grup ayrıyetten 3 tane güzide altın plağında sahibi.Onlar power ve heavy metal adına çok şey yaptılar örnek oldular katkılarınada hala devam etmekteler.

 

 

Kapak seçimi çok güzel yaratıcı bir fikir olmuş, albüm ise Stratovarius klasiği olmakla beraber Timo Kotipetto’nun yalın ve sade sesiyle birleşmiş bu güzel yorumunun yanı sıra gaz verici şarkılarda mevcut.Düşük tempo + gaz vokallerin muhteşem karışımıda diyebiliriz.Timonun sesini inanılmaz beğenirim .Klavyeye daha ağırlık vermeleri melodic olmaları beni rahatsız etmedi eskisi gibi değiller diyenlerde çıkar tabi ama adamlar yenilik seviyo bu onları daha bi çekici yapıyor sürekli tekrar edilmiş şeyler bunaltır dinleyicileri.

 

Hareketli parçalarla başlamayı uygun görmüş ustalar albüme ‘’ Darkest Hours’’ , ‘ Under Flaming Skies’ gaz veriyor adama. Infernal Maze ise düşük tempolu ortalara doğru şekil değiştiren öfkeli bir parçaya dönüşüyor.Sololara doyuruyor Stratovarius sevenlerini.Klasik müzik severlerde çok beğenir bu albümü malum şarkılarında Bach ve Tchaikowsky etkileri taşıdğı kaçınılmaz bir gerçek.Bu son albümle rotasını tutturmuş Stratovarius bizede dinlemek düşer….

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...