Jump to content

Şarkı sözlerindeki "Şeytan'a övgüler içeren gizli mesajlar"


buskas

Önerilen Mesajlar

Zeppelin… Michael Jackson… Beatles… Madonna… Metallica… Eagles… Rolling Stones… "Dikkatli" müzikseverler, her biri rock müzik tarihinde birer kilometre taşına dönüşmüş bütün bu solist ve grupların birçok sevilen parçasında son yıllarda ardarda "şeytana övgüler içeren bölümler" yakalıyorlar.

 

Pekiyi, nasıl oluyor da sözleri görünüşte son derece anlaşılır ve masum olan, dahası yıllardır müzikseverler tarafından keyifle mırıldanılan bunca ünlü şarkıda "satanizm propagandası" yapılabiliyor? Cevap, tam da şeytani bir zekâya yaraşır cinsten: Satanist propaganda cümleleri bu tip şarkılar sadece geriye doğru çalındığında duyulabiliyor!

Madonna'nın piyasaya ilk kez sürüldüğü 1987 yılında müzik listelerini altüst eden ve günümüzde de genç kuşaklarca hâlâ ilgiyle dinlenen kült parçası "Like a Prayer" (Bir Mümin Gibi) şu bildik cümleyle başlar: "Life is a mystery…" (Hayat bir sırdır).

 

"E, ne var ki bunda haber olacak, şeytan bu cümlenin neresinde?" dediğinizi duyar gibi oluyoruz.

 

Oysa şeytan, kendisine yakışacağı üzere, sözkonusu şarkının tam "tersinde" yerini almış durumda. Parçayı bir MP3 kaydı şeklinde edinip giriş bölümünü tersine okumayla dinlediğiniz zaman Madonna'nın âdeta yalvarır bir edâyla "O, hear our savior satan" (Kurtarıcımız şeytan, duy bizi!) dediğine dehşet içinde tanık oluyorsunuz.

 

Diyelim ki bu yalnızca can sıkıcı bir tesadüf, İngilizce fonetiğinin Madonna'ya yaptığı bir azizlik… O hâlde, ondan çok daha ünlü bir başka örneğe, 30 yıldır dünyayı kırıp geçiren ve artık "damar romantizm"in simgesine dönüşmüş olan bir besteye, "Hotel California"ya geçelim hemen. Eagles grubunun dinleyenlerin bir türlü tadına doyamadıkları, geniş kitleleri her dem mest eden bu parçasının bir dizesi aynen şöyle: "There were voices down the corridor, thought I heard them say, welcome to the Hotel California." (Duyduğum sesler koridorun derinliklerinden geliyordu, onlara Hotel California'ya hoşgeldiniz de.) Oteline gelen konuklara güleryüzle hoşgeldin demek her işletmecinin en doğal görevi elbette, ancak bu bölümü tersten dinlediğinizde "Yeah Satan, he organized his own religion" (Yaşasın şeytan, o kendi dinini kurdu) diye başlayan ve şeytana bağlılığı yücelterek sürüp giden bir bölüm duyuyorsanız, o zaman işler bir parça değişecektir. Üstelik, "California"nın gerçekte bir otel falan değil Los Angeles'te büyük bir caddenin adı olduğunu ve yeryüzünün ilk resmî şeytan tapınağının da 1968 yılında satanistlerin lideri Anton Zsandor Lavey tarafından yine bu cadde üzerinde kurulduğunu biliyorsanız, huylanmalarınız daha da artacaktır. Çoğunluğu ABD'de ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir dizi din adamı ile müzik araştırmacısı, içinde "satanist" propaganda cümleleri barındıran bu gibi kült mertebesine erişmiş parçaların sayısını günümüzde 50'ye kadar ulaştırmış durumdalar. Bu irkiltici listede Michael Jackson'dan Metallica'ya, Led Zeppelin'den Rolling Stones'a, AC/DC'den Beatles'a dek uzanan daha birçok ünlü solist ve grubun yer alması ise durumu daha da vahimleştiriyor.

 

 

"Back-masking" tekniğinin uygulanışı

 

Amerikalı müzik araştırmacısı Jeff Milner, satanist inanç dalgasının rock grupları arasında özellikle 1960'ların sonları ile 1970'lerde büyük bir hızla yayıldığına dikkati çekerek, içinde bu tür mesajlar barındıran bestelerin de daha çok bu döneme ait olduğunu vurguladı. "Böyle yüzlerce parça yapıldığına inanıyorum, ama kesin olarak ortaya çıkartılanlar şimdilik birkaç düzine kadar" diyen Milner, geçmiş müzikal kayıtları ayrıntılı biçimde incelemeye olanak veren dijital stüdyo teknikleri geliştikçe her geçen gün yeni yeni örneklerin günışığına çıkacağını belirtmekte.

 

Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgiler veren Amerikalı araştırmacı, bir bestenin içine ters yönde dinlendiğinde ortaya çıkan mesajlar yerleştirmenin teknik yöntemini ise şöyle açıkladı:

 

"Yapılan işe müzik endüstrisinde "back-masking" (arka planı perdeleme) deniliyor. Besteci önce asıl söylemek istediklerini aynen şarkı söyler gibi banda okur. Sonra bunları tam tersten tekrar tekrar dinleyerek, o gizli cümleleri elde edebilmek için ne tür bir güfte yazması gerektiğini tesbit eder. İstediği sesleri veren söz dizinlerini sabırla oluşturup okuduğunda ise parça artık geriye doğru her çalınışında bu tür propagandist bölümler içerecektir. Buradaki amaç mesajı geniş kitlelerle değil, yalnızca mürit düzeyine ulaşmış olan sıkı takipçilerle paylaşmaktır. Yani, tıpkı Ortaçağ'ın ürkütücü okültist grupları gibi fanatik hayranlarıyla bir tür tarikat ilişkisi içindeler. En sevdikleri arka plan nakaratı ise 'natas'tır. Yani, şeytanın İngilizce tersten yazılışı. Günümüzde böyle örneklere özellikle metal müzikte rastlıyoruz. Rock müzik tarihinde ise bu tür denemeleri en sık yapan müzisyenler Led Zeppelin'den Jimmy Page ve Robert Plant'tir. Bildiğiniz gibi, her ikisinin de sadık birer satanist olduğuna ilişkin iddialar son otuz yıldır dilden dile dolaşmakta. Ama onlar bunu sürekli reddettiler. Bunun dışında Rolling Stones'tan Mick Jagger'in, Michael Jackson'un ve Beatles üyelerinin de bu işlere meraklı olduğu yönünde bazı bulgular var. Bu sanatçıların hepsinin ünlü satanist lider Aleister Crowley'e karşı özel bir ilgisi vardı. Öyle ki Beatles, Crowley'in resimlerini albümlerinin kapaklarına kadar taşıdı."

 

1875-1947 yılları arasında yaşamış olan İngiliz din düşmanı ve büyücüsü Crowley, müritlerine tersten konuşmanın "şeytanın dili" olduğunu anlatır ve onlara tersten konuşma sanatını mutlaka öğrenmelerini öğütlerdi.

 

 

Gizli satanizm propagandası içerdiği ileri sürülen bazı ünlü şarkılar

 

Kimler yok ki bu karanlık âlemde!

 

1- The Eagles / "Hotel California", "This Far Down the Line"

 

2- Madonna / "Like a Prayer"

 

3- Michael Jackson / "Beat it", "Morphine",

 

"Man in the Mirror"

 

4- AC/DC / "Dirthy Deeds"

 

5- Rolling Stones / "Tops"

 

6- Metallica / "Am I Evil?"

 

7- Beatles / "Sergeant Pepper's Lonely" albümü

 

 

Felaketler dizisiyle sarsıldılar

 

Albümlerinde elde ettikleri büyük müzikal başarılara karşın özel yaşamları kimi dönemlerde tiksinti verici türden yozluklara sahne olan Led Zeppelin üyeleri, zirveden hiç inmedikleri 1970'lerde ilk darbeyi grubun solisti Robert Plant'in küçük oğlunun 1978'de âni bir mide rahatsızlığı sonucu ölmesiyle aldılar. Bazı İngiliz yayın organları bunun rakip bir okültist grubun küçük çocuğa yaptığı ölüm büyüsü yüzünden gerçekleştiğini bile savundu. Çünkü hem grubun solisti Plant'in hem de gitarist Page'in yoğun olarak büyücülükle ilgilendikleri dedikoduları o günlerde ayyuka çıkmış durumdaydı. Grubun satanist olduğu yönündeki bu tür suçlamalar giderek arttı ve sonuçta batıdaki 40 büyük radyo istasyonu aldıkları ortak bir kararla Led Zeppelin albümlerini çalmayı reddettiler. Bu arada grup, şaibeli şarkı sözlerini ve konserlerindeki kışkırtıcı tutumlarını dikkatle izleyen kilisenin de aforoz tehdidiyle karşı karşıya kalacaktı.

 

Yoğun biçimde uyuşturucu kullanıp Page'e ait gizemli şatolarda kara büyü toplantıları yapan Led Zeppelin'ciler son "ilahî darbe"yi ise 1980 yılında aldılar. Grubun belkemiği sayılan ve müzik tarihin gelmiş geçmiş en başarılı davulcusu olarak kabul edilen "Bonzo" lâkaplı John Bonham, bir konser öncesinde kaldıkları otelde genç yaşta hayatını kaybetti. Henüz 32 yaşında olan Bonham, aşırı alkolden dolayı komaya girdiği odasında ölü bulunduğunda, kendi kusmuğunun içinde boğulmuş bir durumdaydı. Led Zeppelin üyeleri bu olaydan sonra grubu bir daha biraraya gelmemek üzere dağıttılar.

 

 

Led Zeppelin'den satanist şarkıların en azılısı:

 

Stairway to Heaven (Cennete Uzanan Merdiven)

 

Rock tarihinin Pink Floyd ile birlikte en karizmatik iki grubundan biri olarak kabul edilen Led Zeppelin, aynı zamanda "içine şeytanî mesajlar gizlenmiş besteler yapma" konusunda da sabıka dosyası en kabarık ekip… Grubun günümüzde artık bir efsaneye dönüşmüş durumdaki ünlü şarkısı "Stairway to Heaven" ise bu sinsi kamuflajın teknik başarı açısından zirveye ulaştığı çalışma oldu. Bir grup Batılı araştırmacının, toplam süresi 12 dakikayı bulan bu popüler şarkının ortalarında bir yerde yakaladığı tüyler ürpertici "back-masking" bölümü aynen şöyle:

 

(Şarkının normal akış cümleleri / 04'20"-04'41" arası)

 

"If there's a bustle in your hedgerow, don't be alone now,(Eğer bahçenizde bir karışıklık varsa, sakın ola hiç telaşa kapılmayın)

 

It's just a spring clean for the May queen.(Bu sadece Mayıs kraliçesinin yaptığı bir bahar temizliğidir)

 

Yes there are two paths you can go back,(Evet, iki patika yol mevcut izleyebileceğiniz)

 

But in the long run there's still time to change the road you're on."(Fakat böylesine uzun bir koşuda üzerinde ilerlediğiniz yolu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

 

Bu hâliyle en azından görünürde hiçbir satanik propaganda içermeyen şarkı, bir MP3 kaydından aynı hızla tam tersine çalındığında ise yukarıdaki cümleler şu biçimi alıyor:

 

Here's my sweet satan / İşte benim sevimli şeytanım

 

The one whose little path would make me sad whose power is satan / Bu küçük patikada ilerleyen beni hasta eden şey, şeytanın gücüdür

 

He'll give you 666 / O sana (şeytanın İncil'deki simgesi olan) 666 sayısını verecek

 

There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Kederli şeytanın bize ızdırap verdiği bir malzeme kulübesi vardı (Burada geçen "malzeme kulübesi/toolshed" deyimi de bir başka şifre. Bu, grup üyelerinden Jimmy Page'in satanik ayinler düzenlemek üzere 1970'lerde satın aldığı tarihî bir evin adıydı.)

 

Parçada ayrıca, "Your stairway lies on the whispering wind" (Merdivenin fısıldayan rüzgarın üzerinde uzanır) dizesi de tersten dinlendiğinde "Because I live for satan" (Çünkü şeytan için yaşıyorum) sonucunu veriyor.

 

"Stairway to Heaven"in ilgili bölümünü normal hâliyle ve tersten dinlemek isteyenler, internetteki şu siteyi ziyaret edebilirler:

 

http://led-zeppelin.j1media.com/

---------------------------------- ALINTIDIR. -------------------

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
hoax değil mi bunlar?:)

Bu arada şarkı sözlerini Türkçe'ye çeviren de pek çok hata yapmış.

 

Hoax değil sanırım , gerçi denemeden anlaşılmıyacak ama, bunu birebir deneyen kişiler var gerçekten o gizli mesajların ve sözlerin duyulduğunu yazmışlar..

 

Bende yarın deniyecem bunu bakalım ne çıkıcak :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://jeffmilner.com/backmasking.htmBu sitede'de o türden bir çok şarkı'yı düzden ve tersten dinleyebiliyorsunuz.

Ama dediğin gibi bir manipülasyon'da olabilir @mistik , en iyisi mp3'ü çekip ses edit programıyla tersten dinlemek ..

--------------------

ya öle olsa ne olcak anlamadım yani Şeytan'ı övüyorsa ne olacak...

 

Bir şey olmuyor zaten @luciferian övsede övmesede bir şey olmuyor , verilen gizli mesajların ilginçliği dikkat çeken..

Yoksa zaten düzden dinlendiğinde bile çoğu black metal parçasında şeytan'ı öven sözler mevcut, bir art niyet olsa karalama yapılsa o parçalar baz alınırdı. Ama işi ilginç kılan tersten okununca bu mesajların ortaya çıkması..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet burda önemli olan şeytanı gizliden gizliye övmesi..Arkadaşın dediği gibi bi çok şarkıda açıkça şeytan övülüyor.Ama bu isimleri övmesi hele ki böyle tersten falan okuma yöntemleriyle yapması daha ilginç.Peki bu sanatçılar bu konu hakkında bi açıklama yapmış mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten birçoğunun bu konularla ilgisi olduğu biliniyor.Fakat Black metal grupları gibi şeytanın reklamını yapmıyor çoğu.daha dolaylı yöntemlerde var. hatta çok geliştirilmiş ses kayıt teknolojileri ile bilgisayar programıyla kayıtlara telkin bile yerleştiren gruplar var rock müzik tarihinde.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düzgün bir çeviri:

 

"If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now,(Eğer çitte/çalılıklarda bir telaş/kıpırdanma varsa, hemen telaşlanmayın)

(dont be alone>> dont be alarmed)

 

It's just a spring clean for the May Queen.(Bu sadece Queen/(Brian) May için bir bahar temizliğidir)

 

Yes there are two paths you can go back,(Evet, geri dönebileceğiniz iki yol var)

 

But in the long run there's still time to change the road you're on."(Fakat bu uzun koşuda yolunuzu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

 

Here's my sweet Satan / İşte benim tatlı şeytanım

 

The one whose little path would make me sad whose power is satan /

O küçük yolda beni üzenin(kişi) gücü Satandır/gücünü satandan alıyor.

 

He'll give you 666 / O sana (şeytanın İncil'deki simgesi olan) 666 yı verecek (666 bir oluşumu ifade eder)

 

There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Bizi idam (kurban)ettiği küçük bir hangar vardı, dedi satan. --

 

burada sad >> said olacak ve kurban verme ayinleri hangar türü yerlerde yapılır..

 

 

 

Ayrıca çocuklar için de varmış :)

 

Disney - Twinkle Twinkle Little Star Düzden

Disney - Twinkle Twinkle Little Star Tersten

Mesaj: I wish there were no Allah

 

ve

 

Pokemon - Pokemon Rap Düzden

Pokemon - Pokemon Rap Tersten

Mesaj: I love satan, love satan. I love satan, love satan

--------------------

daha fazlası için:

 

backmaskonline.com

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cengiz Kurtoğlu dışında birşey dinlemeyin.

 

Bu olay bana hiç mantıklı gelmedi. Bugün şeytana övgü derler, yarın aynı sanatçı için scientology tarikatı üyesi derler, öbür gün budist oldu derler...

 

Fonetiğe de , semantiğe de aykırı sözler..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cengiz Kurtoğlu dışında birşey dinlemeyin.

 

Bu olay bana hiç mantıklı gelmedi. Bugün şeytana övgü derler, yarın aynı sanatçı için scientology tarikatı üyesi derler, öbür gün budist oldu derler...

 

Fonetiğe de , semantiğe de aykırı sözler..

 

 

Cengiz Kurtoğlu şarkılarını tersten dinleyince Beatles'ın meşhur Helter Skelter şarkısını duyuyormuşsunuz ! Hatta Charles Manson Kurtoğlu'ndan etkilenerek cinayet işlemiş.

 

Dediğin gibi saçma.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya eğer satanizm için bu kadar uğraşmışsa bu adamlar kutlamak lazım bence :) bu insanların hayranları da parçalardaki gizli mesajları almak için kasetleri plakları terse düze oynatarak o özel anlamları bulmaya bu kadar çok çalışmışlarsa, bence ortada ciddi bir emek var... Nitekim millet ayan beyan şarkılar yaparak satanizmi överken, adamlar sadece belli bir grupla irtibata geçiyorlarmış... Bunca yıllık hayatımda hiçbir parçayı tersten dinlemeye çalışmayan benim gibi tipler için bu uğraşlarının sonunda kült parçalar ortaya koymuşlarsa, bu işte şeytanın parmağı mı var yoksa adamların yeteneğinin mi :) Ha diyorsanız ki şeytanın parmağı var, o zaman getirelim şu ankaralı turgutu, haticeyi ya da cengiz kurtoğlunu vb.ni onlara da düzenleyelim bir parça bakalım dünyadaki kült parçalar arasında sayılabilecek mi :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

_______________6______________

______________666_____________

_____________66666____________

____________6666666___________

_____________66666____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______________666_____________

______6_______666_______6_____

_____666______666______666____

____66666666666666666666666___

____66666666666666666666666___

_____666______666______666____

______6_______666_______6_____

_____________66666____________

____________6666666___________

_____________66666____________

_______________6______________

 

hepsi satan vurun öldürün :p

of böyle saçma sapan yazılar gördükçe katliam yapasım geliyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ımm arkadaşlar bu İlluminati topluluğuna gırıyor bır nevı. Gizli topluluk yani. bildiğim kadarıyla Satanistlerdi. zaten bunların başında da Lady Gaga vb bir çok ünlü var. bu konu hakkında bir araştırma yaparsanız anlarsınız her şeyi. arkadaşın belirtmiş olduğu şarkıların tersten okunduğunda verilen mesajları felan anlayabilirsiniz. bu topluluk günümüzde dünyanın çoğunu ele geçirmiş durumda ne yazık ki.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Topal Kırkayak
ımm arkadaşlar bu İlluminati topluluğuna gırıyor bır nevı. Gizli topluluk yani. bildiğim kadarıyla Satanistlerdi. zaten bunların başında da Lady Gaga vb bir çok ünlü var. bu konu hakkında bir araştırma yaparsanız anlarsınız her şeyi. arkadaşın belirtmiş olduğu şarkıların tersten okunduğunda verilen mesajları felan anlayabilirsiniz. bu topluluk günümüzde dünyanın çoğunu ele geçirmiş durumda ne yazık ki.

 

İllümünati gerçekten çok terbiyesiz bir grup.. başında da lady gaga yok.. britni spirs var.. lady gaga kuzey avrupa ve baltık sorumlusu.. bildiğim kadarıyla britni'nin hit me baby one more time şarkısını tersten okuyunca "Ohh Şeytan bebeğim hadi bir daha" anlamı çıkıyor ve bu birçok genç dimağı satanizme yöneltiyor..Bu başarılı şarkının ardından grubun başına britniyi getiriyorlar.. Dünyanın bir çoğunu ele geçirdikleri doğru.. benim hala oğlu mahmut abi.. oda bizim mahallenin sorumlusu..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...