Jump to content

Alef Kitabı


boynuzsuzgeyikler

Önerilen Mesajlar

Yıllardır bir efsane olan Alef ( kimine göre Tevrat'ın değişmemiş hali) kitabının izini sürmekteyim.Fakat efsane peşinde koşmak düşünülenden oldukça zor.Ve bir gün (adını açıklamıyorum şimdilik) bir arkadaşımla davet yolu ile bir varlıktan yarım istemeyi düşündük.Davete başlarken tedirgindik.Çünkü gelenin doğru söylediğini bilemezdik.Ve gelen varlıktan bilen biriyle bizi ileştime geçirip geçiremeyeceğini sorduk.İkiletmeksizin kabul etti.Fakat zaman fazla yok diyerek bizi konuya hakim olan fakat adını açıklamayan biriyle iletişie soktu.Biz de elden yazdırıp yazdıramayacağını sorduğumuzda olumlu karşıladı.Alttaki beş satır klasik fincan yöntemi ile yazırılmış olup geri kalan paragraf el daveti ile yazdırılmıştır.Üzerinde oldukça çok kafa yordum.Bir de sizlerin göz atmasını istedim.

 

İskilip

 

heun el-şadi (muhtemelen mezar adı diye düşünüyorum)

 

Armetis kuyuda yazar (girişteki işret-yazıt olabilir)

 

Eflatun gibi okur (Efltun'un kullandığı veya bildiği dillerden birinde yazlmış olabilir)

Bak şu duvardadır (muhtemelen bir sembol veya semboller dizisi)

 

 

(1)Irmaklar aşar gibisin gölge ama güneş ışıldar dağlarında.(2)Suda bir adam yalnız ve koşar gibi çıplak göğe tanrılar bilir.(3) Sesleri uzaktır üflenen bedenlere ve bir kış bir rüzgarın uğultusunda bir çiçeğin kokusunda gizlenir gibi bir lahit tortusunda .(4) Bir devrim gibi çark eder nisan düzleminde (yada düze indiğinde) semavi tüm dinler.(5) Dibinde kuyunun kocaman altn kaplı bir defter.(6) Sesler yanıltır ışığı bir mukaberat cehenneminde ve düşer her bir cenin bazen yalnız(ın) bir taç giyer boynu eğik bir kadının imdat esintisidir tüm gizem ve alçak dişleri kocaman bir hançer gibi canavarın dişleri yalnızlığa yedi dağda bir kılıç taşır boyunda bir müteferrah. (7)Küller dönerek bir dağın yangınından bir destan yazar ve ölüm belenmeyen bir anda el şehüb-ü , denize uzak ama en çok denize yakın.(8) Hem altındadır cennetin hem üstünde toprak sandığın konuşur gibi aklın sohbetine dağıldı mı bu güzel rüyada kaçırırsn esrarı.(9)Ahmet (-t- li bişey) doğruladı. Vesselamın aleyküm bin rahmetullah.

 

Açıklamalarım :

 

1- Muhtemelen bir dağ eteğinde şelale veya deniz olan bir yer.

 

2-Su altı mağarası

 

3-Çiçeğin ne olduğu söylenmedi.Muhtemelen söylenseydi söylenen çiçeğin yetiştiği yerler öne çıkıcaktı.Şuan tahminim sadece lahit ve eski mezarların etrafında yetişen bir bitki olduğu yönünde.

 

4-Tü semavi dinlerde kusal kabul edilen Kudüs geldi aklıma ama orada böyle bir giriş olabilecek yer bulamadım.Muhtemelen başka bir kutsal yer daha bulunmakta fazla bilinmeyen.

 

5-Alef kitabı

 

6-Taç giyen kadın Kibbele olabilir.Cenin düşmesi ise bir erkeğin hadım edilmesi.Kibbele olabilmek için bir erkek kendini hadım etmek zorunadır.Ve zamanında Sezar'ın karşısına bir Kibbele rahibesi çıkar.Yanında 9 ciltlik bir kitap vardır.Sezara astronomik bir ücrete bunları satmayı teklif eder.Sezar tabiyi ki kabul etmez.Kibbele de Sezar'ın gözleri önünde 3 cildini yakar ve kalan 6 cilt için fiyatı 2 katına çıkarır.Sezar yine reddeder ve 3 cildi daha yakılır.Kalan son 3 cilt tekrar teklif edilir.Bu kez Sezar biraz da meraktan teklifi kabul eder ve kitapları alır.Daha sonra tarihte görülür ki büyük Roma yangınına kadar en zor zamanlarda bu kitaplara başvurulmuş ve Roma kazanmıştır.Büyük yangından sonra kitap ortadan kaybolmuştur.Kimileri yangında kül oldu , kimileri yüksek rahipler tarafından dönemin Sezar'ının yönetimden düşmesi için ortadan kaldırıldığını , kimileri de Kibbele rahibelerinin artık Roma'nın bu kaynaktan yeterince yararlandığını düşünüp bu yolla kitapları geri almıştır.Bahsedilen canavar Alef kitabını korumak için kurulan tuzakları işret eder.Yedi dağda taşınan kılıç ise muamma şuan için.Büyük ihtimalle ehlikelerin nasıl aşılacağını söylemektedir.

 

7-Atlantis bir efsaneye göre ayr bir kıta değil bir yanardapın eteklerine kurulmuş zamanının çok ötesinde tekolojileri olan bir topluluktu.Teknoloji demişken kafanız karışmasın tunç gibi bileşimlerin kullanılması vs...denize uzak ama yakın olması sualtı mağarasıdır.

 

8-Zamanında Tanrı Dünyayı kontrol etmeleri için meleklerini görevlendirmiştir.Fakat bu meleklerden bazıları insan kadınlarının güzelliklerine aldanıp fani yaşamı seçmiştir.Ve bu yeni bir ırkın doğmsına sebep olmuştur.Düşenler zamanı gelince kırallıklarını kendi soyundan gelenlere bırakıp dünyayı terketmişerdir(bkz.Nefilimler).Ve bu seçkin ırk diğerlerini köle olarak kullanmakta idiler.Ellerinde ise Alef kitabı bunların elinde bulunmakta idir.Bir ayaklanmada 3 kişi hariç hepsi öldü ve kitap saklandı.Ve ayaklanan rahiper bir yemin ettiler.Kaçanları öldürmek için.Onların torunları da bir cemiyet kurup bu ırktan gelenleri avladılar ve avlıyorlar.Cemiyet bazılarınızın bildiği bir cemiyet Kuru Kafa Hermetik Cemiyeti.Bu ırktan gelenler 300 yılda bir tekrar doğarlar ama bu reankarnasyo değil! Tamamen genlerle lakalı , saklı genlerin dönem dönem ortaya çıkmasından ibaret.Zamanlarını bu cemiyet bilmektedir.Bir söylentiye göre cadı avları sadece bu insanları bulmak için kurulmuştur.İşte bahsedilen konu da budur ''bu güzel rüyada kaçırırsın esrarı'' derken haketmeyenlerin bulamayacağından bahsediliyor olabilir.

 

9-Anldığım kadarı ile bizimle görüşen şahıs da başkasının sözlerini bize iletmiştir.

 

NOT: Bir de yazıt vardı buamadım nereye koyduysam.Bulduğumda onu da paylaşacağım sizlerle.Yazıtım bir parçası Burak Eldem in Tılsımlar Seni Korur adlı kitabının baş ksmında bulunmaktadır.Yeri gelmişken o kitabı da okumanızı tavsiye ederim.Efsaneyi çok güzel bir kurgu biraz da abartı ile aktarış.Abartı demek doğru olr çünkü kitap roman niteliğindedir.

Ekler:

Yolu yürüyen ve bitiren, şunu bilsin:

Gözleri açılmış, gücünü fark etmiş Seth tohumu,

Soyumuz için en büyük tehlikedir,

Onu iyi tanımak, gücünün kaynağını öğrenmek için,

Mutlaka Alef Kitabı 'nı bulsun ve okusun.

O kitap ki, yüzlerce ve yüzlerce yıldır bulan olmadı.

"Belial Parşömeni" olarak bilinen belgeden

 

"[...] Benim bahsettiğim bu müritler de ilham kaynaklarını o çok eski kitaptan almışlardır belki, kim bilir? Şunu da unutmamak lâzım bu arada, alfabelerdeki harflerin diziliş sırası, rasgele değildir, sesler ve sözcüklere ilişkin çok eski bir bilginin izlerini görürsün o sıralamada. A harfi, yani Alef ya da Yunan alfabesindeki Alfa, her zaman bir numarada yer alır; en özel, en önemli harf. Her şeyin başlangıcı yani, tanrısal an."

 

İzak Eşkenaz (77) - İlahiyatçı

 

 

"[...] Belki de bilinen dillerin hepsinin atası olan, bugün bütünüyle unutulmuş bir dil. Lord Ashton'ın anılarında çok net olarak şöyle yazılı: En az Şeytan kadar eski bir dille yazılan Alef Kitabı'nı bulmadıkça, onlar hakkında her şeyi bilmemiz mümkün olamayacaktır. Muhafızlar'ın ataları, bize o karanlık tehlikenin sırlarını öğrenme olanağı sağlayacak bu belgeyi, her yerde arama görevini de vermiştir."

 

Jason Redbridge (45) - Oasis Şirketler Grubu Başkanı

 

"İlk bakışta, Incubi ve Succubi gibi iblislerin çocuk yapabileceklerini düşünmek, Katolik inancına aykırıymış izlenimini verir: Çünkü insanların üremelerini, günah dünyaya gelmeden önce bizzat tanrı kurumlaştırıp kurallara bağlamıştır; erkeğin kaburga kemiğinden ona yardımcı olsun diye kadını yaratmış ve onlara Tekvin 2:24'te çoğalın ve üreyin buyruğunu vermiştir. [...] Ama şu söylenebilir ki iblisler bu sürecin asıl, birincil amacı olarak değil, ikincil ve yapay amacı olarak bu çoğalmada kendi rollerini üstlenirler, çünkü üreme aşamasında araya girerek insan tohumlarını ele geçirir ve bir bedenden diğerine transfer ederler. "

Malleus Maleficarum - "Cadı Çekici" (1486)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eh bayramın 2. günü ekmeseydin beni ayrıntılarıyla konuşucaktım bu konuyu seninle :)

 

 

Bu arada Seth kitabının da Alef kitabı olabileceği yönündeki görüşlerden dolayı Seth Kitabı hakkında bir bilgi vermek istiyorum.Rahiplerin bu kitabı yazma yetkileri yoktu mısır dışından gelip kabul edilen ve eğitimden sonra tapınaktan ayrılmasına izin verilenlere öncelikle bu saklı bilgileri paylaşmayacaklarına dair yemin ettiriliyor idi.Kalanlar ise zaten tapınakta kaldıklarından bilgi içeride güven içerisindeydi.Bana Bu Alef kitabının Seth kitabı ile ilgisi yokmuş gibi gelmektedir.

 

Ama şu olabilir.Efsanedeki büyük isyan sırasında yokedilen birtkım simya malzemesinden bahsedilir.Belki bu yıkımdan kurtulan bir miktar simya formülü de olabilir bilinenler Seth Kitabındaki....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukarıdaki yaziyi yazdıktan az bir müddet geçtiki 8 numaradan aldıklarımı unutmadan yazmak istedim

 

(8) Hem altındadır cennetin hem üstünde(insan)

 

toprak sandığın (insan bedeni)

 

konuşur gibi aklın sohbetine dağıldı mı(kendisi ile kendi zihninde günün her anında yapılan zihin sohbetleri,iş,eylem,faliyet,

ve kendini kendinden ötede tutmaktan uzak kalma durumu)

 

bu güzel rüyada (dünya yaşamı ) , (yaşamın kendisinden uzakta olan insanin ilizyonu)

 

kaçırırsn esrarı.( mutlak gerçekten uzak olma durumu )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Etkileyici konu. Ne yazık ki yeni gördüm. Ben de uyandırdığı hisleri söyleyeyim. Böyle bir kitap, kitap olarak yok galiba. Bu bir forumdaşın yorumu gibi Mutlak gerçeği ya da ona ilişkin bir sırrı, sırlar bütününe işaret ediyor gibi. Aklıma gelen herşeyi yazmayacağım. Ama şunu anlatacağım. Bu yazı tek tek her insanın, "insan-ı kamil"e ulaşma yolunda başına gelebilecek bazı şeyleri de anlatıyor gibi. Belki hem Tarih üzerine ışık tutuyordur, hem de bireylerin içsel yolcukları üzerine. Çok kapalı bir dil: Tanrısal bir sır da olabilir, bir saçmalık, bir delilik de olabilir. Hepsi olabilir... Şu an en iyi bildiğim şey neden etkilendiğimi hemen hemen hiç bilmediğim yanımda gizli... Öğrensem mi? Yazının korkutucu bir yanı da mı var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mlsf sayın boynuzsuzgeyikler, kitab hakkında bir fikrim düşüncem ve mantığım yok

 

kitabı tanımlayan tüm sözcükler onu sınırlandırıyor

 

gnosticler sezgiler ile anlaşılabilir bir durumdur ki zamansızlığı ve sınırsızlığı işaret eden ALEF

 

tüm soruların ve cevapların kaynağı degildir

 

kim bilir belkide kaynağın kendisidir

ve

biz buna ALEF kitabı diyoruzdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herşey mümkün yalnız belirteyim bu yazı sadece bir davetin aktarımı. Bundan daha fazla davetlerde çeşitli yerler gösterildi katabın bulunabileceği. Bu kitabın bir hayal ürününden öte olduğuna eminim.Çünkü aksi halde kitapla ilgili soru sorduğumda çoğu kez kaçamak cevaplar almazdım. Davet yapıldığında direk bu kitapla ilgili konuşan çok az varlık var.

 

Kitap uzun yaşamanın sırrının gizlendiği bir kitap kitabın çıkış efsanesini kısaca 8. maddede açıklamaya çalıştım. Bu açıklama bu kitap üzerinde çalışanların hemfikir olduğu bir öngörüdür.

 

Ve kitaba yaklaşırken dinleri karıştırısanız yanılgıya düşersiniz. Tamamen objektif yaklaşılması gereken bir konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alef kitabında yazılanlar yazı içinde sır sır içinde mucizeler taşır.Ancak hasat gerçekleşmeden, doğruluk zemine oturmadan bu sırlar kendini göstermez. Altın kaplı sayfaları ruhul-kuds imzası taşıyan ruhlar bilgisiyle dolu ancak kendini doğruluğa siper etmiş insana verilir bu kitap. Sayfaları bildiğimiz kağıttan değildir. sonsuz alemin nadide çiçeğidir. Ve korunanlardandır.Ahemineh nantı ktunada (anlamı kötülüğün ne dili ne eli el süremez)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçinde yazanların da bir çeşit şifreli yazı olduğundan hiç şüphem yok ama zaman gelmeden de kitaba ulaşılabilir. O bilgiler zaten zamanı geldiğinde bir şekilde gün yüzüne çıkıcak fakat benim amacım ölmeden görebilmek , dokunabilmek ve okuyabilmek :) Kudüs imzası taşıyormu bilemiyorum fakat bulunabileceği yüksek ihtimalli yerlerin başında bana Kudüs gelmişti ilk başta. Kimileri gümüş , kimileri altın der sayfalara tablet şeklinde olduğu da söylenir. Yani sayfalar bizim bildiğimiz ama içeriği senin dediğin ''sonsuz alemin nadide çiçeği ''.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani Alef kitabı gibi bir kitapla başka ilgilenen yok mu Gnoxis gibi bir sitede :)

 

Var.

 

Nasıl bir yol izleyeceğiz bulmak için. Neler yapılabilir? Bende yeni okuyorum şu an ve ilgimi çekti.

 

Ayrıca sizden başka arayanlarda varmıdır Alef kitabını? Eğer ünlü bir kitapsa ve sizin gibi çok sayıda insan,kurum vb. arıyorsa, şanslısınız Boynuzsuzgeyikler.

 

(Bu arada Zohar kitabının hikayesi geldi aklıma :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle kitabı elbet tek arıyan ben değilim. Efsanelerle ilgilenen çoğu kişinin bildiği bir kitap ben şuan sadece davetlerle diğer alemlerden bilgi almaya çalışıyorum :)

 

:) Tahmin etmiştim. O yüzden dedim şanslısınız diye.

 

Düşünün bu kitabı israil abd vb. devletlerin aradığını?

 

Ellerinde o kadar sermaye, alt yapı, çalışma ekipleri, teknolojik imkanlar ve onlarda arıyorlar sizin gibi.

 

Siz ise tek başınıza veya bir kaç arkadaşla arıyorsunuz. Şanslısınız.

 

Düşünebilirsiniz belki; ya onlar bu kadar imkanla bulamadı da ben nasıl şanslı oluyorum? Zaten onların sorunuda, bu kadar imkana rağmen hala bulamamış olmaları :)

 

Belki çok alakasız gibi gelebilir ama fotoğrafa bir bütün olarak baktığımızda ben pekte alakasız bulmuyorum. Hatırlarsanız yakın tarihte CERN projesi olmuştu isviçrede. Dünyanın her yerinden bilim adamlarını topladılar. Bu kadar sermaye, bu kadar masraf kimler tarafından karşılanmıştı? Bu projeye ayrılan para bir devletin asla üstlenebileceği bir durum değil. Çok fazla siyasete kaymadan "birileri" diyelim.

 

Peki ne içindi bu kadar masraf ve çaba? Her halde CERN projesiyle petrol çıkartmaya çalışmadılar.

Ama ne oldu? Ellerinde patladı. Bütün çabalar boşa gitti. Hiç bir sonuç alamadılar. Ve benböyle bir sonuca çıkacağını biliyordum.

 

Amaç evrenin oluşumunu bingbang vs açıklamak değildi. Hiç bir sermaye kuruluşu sırf insanlık aydınlansın, bilgilensin diye o kadar para harcamaz. Orada bir takım çıkarlar vardı.

 

Tabi Alef kitabının durumu CERN projesinden nitelik olarak biraz daha farklı. Neticede bir kitaptan söz ediyoruz. Ama halen kimsenin bulamadığı ve sıradan olmayan bir kitap. Tahminimce de birileri tarafından (bu birileri insan değil :)) korunuyor.

 

Yukarıda demiştim Zohar geldi aklıma diye. Bilirsiniz Zohar kitabını kim ele geçirse çok fazla yaşamıyor. Çünkü kitap korunuyor. Ama günün birinde sadece bir kişi bulduğunda onun faydanlanmasına izin veriyorlar. Çünkü bu kişinin maksadı "bilgelik". Ama öncesinde bulanlar kimdi? Kimisi üç kağıtcı, kimisi tüccar, kimisi savaşçı,vs. Bu nitelikleri taşıyanlarında Zohar'ı nerede ve ne maksatla kullanacakları az çok bellidir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım dokunursun :) ama dediğim gibi seninde kabul ettiğin gibi nadide çicektir ve ona dokunmak zordur.Bilgiler sırsa, sır içinde mucizeyse açığa çıkması kolay değildir:Bildiğini sanırlar, dilini çözerler ama tek harf bile anlamı kaydırır ve sır kitapları buna muktedirdir. Ama temiz kalp ve akla sahipsen kötülüğün özü fazla değmemişse alef kitabı sana ucundan sır da verebilir kimbilir:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

steelx :

 

CRNN'deki arştırma tabiki sadece insanlık için değil ama oradaki olay çok büyütülecek bişey değil şuan için string(herşeyin torisi) teorisi diye bir olay var hatta 3 bölüm belgesel halinde çektiler onu bir izle derim.

 

Nevermore:

 

anladım kanki :D merakla bekliyorum. Şu sıkıntılarımdan kurtulayım ben de aynı yolda devam edicem.

 

Fulyaxxx :

 

İşte benim de en ok korktuğum şey hiç bilinmeyen bir dilde yazılmış olm ihtimali :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu arada internette hiç br şey yok Alef kitabıyla ilgili.

 

Bir tek "seni tılsımlar korur" isimli bir kitapta adı geçiyor;

 

...Massachusetts'de, Benjamin Finch adıyla doğdu; dokuz yaşında babasıyla birlikte çıktığı uzun bir yolculuğun sonunda, Kahire ve Tel Aviv üzerinden İstanbul'a geldiğinde, adı Eser Büyükdere oldu. Annesini hiç tanımadı, babasını on bir yaşında kaybetti ve onu oğlu gibi seven İstanbullu bir maceraperest tarafından büyütüldü. Durağan, tekdüze ve silik yaşamında tek sıradışı dönemin, sisli anılar arasında kaybolmuş çocukluğu olduğunu düşünürdü. Ama yaşamı boyunca onu izleyen ürpertici ve olağanüstü sırla, kırklı yaşlarını yarılamak üzereyken yüzleşmesi gerekeceğini bilmiyordu. Kaçması gerekiyordu peşindekilerden; kaçması ve gerçeği araması. Artık bir tek şey vardı yapması gereken: Kim olduğunu anlamasında kilit öneme sahip, efsanevi "Alef Kitabı"nı bulmak.

 

"Seni Tılsımlar Korur", insanlık tarihinin en eski dönemlerine ait büyük bir gizemi; beş bin yıldır varlığını koruyan acımasız bir gizli örgütü; yalnızlığı ve yabancılaşmayı; insan hücre yapısı ve DNA üzerinde çok gizli bir çalışmayı yürüten bilim adamlarını; güç ve iktidar mücadelelerini; rüya ve vizyonların bilinmeyen dilini ve yazgısını adım adım izlemek zorunda kalan bir adamın serüvenini fantastik bir örgü içinde anlatan bir roman...

 

Açıkcası hiç bir bilgi, ipucu yok. Bir tek gnoxis çıkıyor alef kitabıyla ilgili.

 

Boynuzsuzgeyikler, "koskoca gnoxis'te kimse yokmu" diyordun. Galiba koskoca Türkiye'de yok :) Şansın artıyor belki ama işin kolaylaşıyormu yoksa zorlaşıyor mu vallahi anlamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen katılıyorum hiçbir yerde bir bilgi yok :( ama diğer varlıklardan bilgi almak oldukça mantıklı hepsinin söylediğinde ortak bir nokta bulup aramaya gitmekde olası birşey :) düşünsene 5 kişilik bir ekip kuruyorsun taaa kudüse gidiyorsun enteresan :) peki diyelimki buldun aramaktaki amacın ne yani bulursan ne yapmak istiyorsun ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...