Jump to content

paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

paranormalfikir

Uzanmış uyumaya çalışırken bir şey fark ettim... Karanlık odamda karanlığı seyrettim bir süre, sonra gözlerimi kapattım. Yine karanlık, fakat ikisi birbirinden çok farklı, biri evrenin karanlığı diğeri beynin karanlığı...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

90larda doğan nesilin özellikle "görebilen" lerinin işi çok zor. kendini avutanlar avutur. işle veya eşle. ancak hepsinin ötesinde o ötede bir yerde daima pusuda bekleyen o şey var ya. hani adına boşluk mu desem, tamamlanmamışlık mı, o eksiklik mi, o işte o kelimelerin tanımlayamadığı huzursuzluk. onunla bir kez tanışan bu görebilen nesil yavaş yavaş orta yaşlara yaklaşıyor ve içten içe gizli bir panik sarmış durumda. anlıyorum onları, bizi, hepimizi. bir önceki jenerasyon (ana babalarımız) hayatta kalma, iş eş çocuk gelir zincirinde buldular avuntuyu. bizden sonraki genç nesil ise hakiki nihilizm, boşvercilik, akıllı telefon ve dijital avunmacılıkta. ancak arada kalan şu nesil var ya. işte o bir türlü huzuru yakalayamayan, içlerinde bir şeyler sürekli kanayanlar. hiçbir psikoterapinin huzursuzluklarını geçiremedikleri. onlar, yani biz nolacağız hakikaten bilmiyorum. yani aslında biliyorum da düşünmemeye çalışıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Bu yolculuk insanı sonunda ölümü bile 3 gün sonra duyulan bir kişinin yada gökyüzündeki tek bir yıldızın yalnızlığı kadar büyük bir yalnızlığa iter. Çünkü ego ancak tam bir ümitsizlik noktasına gelince teslim olur. Bu teslimiyet acı vericidir. Çünkü kişi kendini yutacak dipsiz bir uçurum açılmış gibi hisseder. Bu ölüm gibi gelir.Ancak bu bir taraftan ölümdür diğer taraftanda o bir diriliştir. O Doğmak için ölmektir. Yolcu önce bilinçaltının karanlıklarına dalar. İç dünyamızın bu karanlığı gerçek benliğimizin, tanrının şekilsizliğinin göz kamaştırdığı yerdir.Benliğimiz karanlıkta gizlenmiş bir ışıktır."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Witch Of Rain

“Üstünde yazdığım bu cam masa senin olmalıydı. Alıp kullanmadığım kalemler, defterler, kitap ayraçları.. Bu kenarları göz kalemiyle çizilmiş bakışlar, otobüslerin yanaşmadığı duraklar senin olmalıydı. Geçe geçe eline bu kuru mektup geçecek. Arada bir ablanla gönderdiğin haberlerde "Umay'ın burada ne yaşandığından haberi yok diyormuşsun. Tabii ki bilmem. Tamı tamına anlamam imkansiz Atilla. Ama kalbimdeki acıyı nereye koyacaksın? Göğsümdeki sıkıntıyı nereye saklayacaksın. Hayata kızıp kızıp fotoğrafına ve gönderdiklerine sarılmamı nasıl yok edeceksin? ” 

Umay Umay - Cevapsız Ağrı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Binbir gece masalları

Binbir Gece Masalları (Arapça: كتاب ألف ليلة و ليلة Kitāb 'Alf Layla wa-Layla, Farsça: هزار و یک شب Hazâr-o Yak Šab) Orta Çağ'da kaleme alınmış Orta Doğu kökenli edebi eserdir. Şehrazad'ın hükümdar kocasına anlattığı hikâyelerden oluşur   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/0/03/1001-nights.jpg   8. yüzyılda Arap Abbasi Halifesi Harun Reşid zamanında Bağdat önemli bir kozmopolit şehirdi, İran, Çin, Hindistan, Afrika ve Avrupa'dan gelen tüccarlar ile dolup taşmaktaydı. Bu dönemde, şehrin k

, Yer: Not Defteri

• Simya Notları

Bu konu uzun bir yazı dizisi şeklinde olacak. İçeriğin bu konu ile alakadar olanlara yol göstereceğini umuyorum.Fırsat buldukça eklemeler yapılacak. Yazım hataları olmuşsa kusuruma bakmayın. Bu yazılanlar tamamıyla benim kendi yazdığım şeyler değil, bir çoğu tuttuğum notlardır.   Arap fatihlerinin entelektüel-dinsel konularda sergilemiş oldukları açık fikirli tutumları, ilk Arap simyacısı olan Emevi prensi Halid bin Yezit’in kişiliğinde (635-704 dolayları) somutlaşmıştır. Fihrist’te anlatıldı

, Yer: Simya

• Stefan Zweig - Olağanüstü Bir Gece ..

Olağanüstü Bir Gece / Stefan Zweig http://i1.wp.com/cumatanik.com/wp-content/uploads/2016/01/Kitap_8762395.jpg?resize=500%2C500Olağanüstü Bir Gece / Stefan Zweig Özgün Adı: PHANTASTISCHE NACHT Türkiye İş Bankası – Kültür Yayınları Çeviren: İlknur İGAN Sayfa sayısı: 69   Arka kapak: Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir pazar gününü at yarışları

, Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

• Hemen Bu Gece Lusid Rüya Yapın!

Hemen bu gece lusid rüya görebilirsiniz!   Öncelikle, çoğu ruhsal deneyimde olduğu gibi, lusid rüyada da meditasyon büyük bir rol oynuyor. Meditasyon yapmadan da lusid rüya görmek mümkün olsa da meditasyon lusid rüya konumuna geçmenizi ve rüyanız üstündeki kontrolünüzü artırmaya yardımcı oluyor. Bu sebeple, uyumaya yakın veya uyumadan 1-2 saat önce meditasyon yapmanız faydalı olacaktır. Şimdi gelelim tekniklere!     Adım 1: Günün kalanını lusid rüya hakkında düşünerek geçirin   Şimdiden itiba

, Yer: Lucid Rüya

• Genç Büyücünün Notları

Kişisel not : kurgu gibi olsa da sürükleyici.. Şeytan'ın son söylediği sırrı acayip merak ettim   Ben Lemu. En genç olan.     Henüz üniversite okuyan görünüşte sıradan bir gencim. İlgim alanlarım herkes gibi müzik, sinema ve kitaplar. Boyum ne uzun ne de kısa sayılır. Kimi yerde siyah kimi yerde kahverengi olan saçlarımı her zaman ilginç bulmuşumdur. Değişik bir renge sahip. Burada açıklamam biraz zor. Yakışıklı olmasam bile en azından kızların tatlı diye nitelendirdiği sınıfa dahil olduğumu

, Yer: Kadim Kalem

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...