Jump to content

Fazla Bilinmeyen Sevdiğiniz Rock / Metal Şarkıları


hayiS

Önerilen Mesajlar

Topal Kırkayak

Brezilyalı Shaman diye bir grup var.. Ritual albümünü tavsiye ediyorum.. Metal müzik dinlerken insan nasıl dinlenir'i gösteriyor.. İki şarkılarını paylaşacağım.. Ama albüm youtube'ta var.. Dİnlemenizi öneririm..

 

[video=youtube;p--IeWUJpvA]

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Summoning benim için şimdiye kadar hiçbir zaman diğer gruplar gibi olmamıştır. Summoning benim için gerçekten çok ayrıdır. En sevdiğim gruplar sıralamasında yer almaz, konumu çok değişiktir. Bazen 2 ay boyunca bir kez bile açmam, bazen her gün açarım.

 

Düşünmeye, düşüncelerden kurtulmaya ve huzura ihtiyacım varken dinlerim. Neşeden ve hüzünden uzak, saf huzura ihtiyaç duyduğum zamanlarda... Aklıma gelir bütün hüzünlü düşüncelerim ama bu müzikler benim yanımdadır, beni dinliyordur, beni teselli ediyordur sanki.

 

"İçindeki dünyayı al da bizim dünyamızla harmanla." der bana. Bazen aşkla harmanlarım, bazen özgürlük ruhuyla, bazen Tanrı düşüncesiyle, bazen Tolkien'in Orta Dünya'sıyla, aklınıza gelebilecek her şeyle!

 

Bazen hırçınlaşırsınız, kendinizi bir savaşın ortasında bulursunuz. Bazen içiniz sevgiyle dolar ve mükemmel bir uyumla dans etmek istersiniz. Bazen müzikle birlikte siz de acı çekersiniz, notalar kalbinize saplanır sanki.

 

Müzik yapısı genelde basit başlar ve gittikçe karmaşıklaşır, aynı bizim düşüncelerimiz gibi: basit bir sorudan doğan bir sürü senaryo ve karmaşa gibi... Sizinle birlikte yaşar ve sorunlarınıza eşlik eder. Ortasında başka bir melodi girer bazen, bu dünyadan değilmişsiniz, hiç buraya ait olmamış gibi hissedersiniz.

 

Hepsinin sonunda ise içinizde ufak bir burukluk, bilinmeyen bir özlem ve huzur kalır.

 

Benim için budur işte Summoning. Kimi için hiçbir şey ifade etmezken, benim için bir dünyayı anlatıyor olabilir.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gi0DkXKwRgw

[video=youtube;lgNLcy-LB98]

http://www.youtube.com/watch?v=HipoikwHRb8

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Farklı Dillerden Yabancı Çocuk Şarkıları

   O du lieber Augustin - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=4    Der Kuckuck und der Esel - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=7    Ζουζούνια - Ακαντού       Japanese - ボウロのうた《東京ハイジ》       Japanese Children's Song - 童謡 - Ōkina kuri no ki no shita de - おおきなくりのきのしたで       Çince - Sanatçı: Kim Sol Mae       Haifa Wehbe - Baba Fein       Au clair de la lune - Chansons et comptines avec Pinpin et Lili  

   , Yer: Meditative / Ethnic

  • Eros’un Bilinmeyen Aşkı

   Mitolojinin çok fazla bilinmeyen hikayelerinden biri olan; Eros (Aşk) ve Psyche’nin (Ruh) hikayesine gelin yakından bakalım. Mitolojinin geçtiği yer, Ege kıyısında bulunan Milet kentidir. Eros ve Pysche, hayatımızda beş duyu organımız ile hissedemediğimiz , aşk ve ruhun somut olarak hikaye edilmiş halidir. Ruh bilimi (psikoloji) kökenini Psyche’den alır. Milet kralının üç güzel kızı vardır, fakat üçüncü kızı Psyche (Ruh) kardeşlerin en güzelidir. Psyche bir türlü evlenemez, çünkü hiç kimse bu k

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • En Sevdiğiniz Film Replikleri

   http://www.sulinet.hu/ikep/2006/02/ericgengszter.jpg   Amma çok çıkar değil mi?   İmzamla başlayayım, Chopper filminden. Ana karakter (Eric Bana) iflah olmaz biri olduğu söylenince şöyle der:   Chopper: Beethoven'ı bile eleştirenler oldu. Hadi üçünün adını sayın sayabilirseniz.

   , Yer: Filmler

  • En Sevdiğiniz Burç Hangisidir?

   Anladık Akrep ve İkizler'den millet fena tırsıyor. Ama hep korkacak mıyız? Hiç yok mudur "Abi X burcundan yamuk yapan çıkmaz." dediğiniz, yada "Y burcunun doğası çok karizma." dediğiniz? Hiç yok mudur "Z burcundan olanların yanında kendimi çok mutlu oluyorum." dediğiniz? Hiç yok mudur... Neyse abartmayayım.

   , Yer: Burçlar

  • Birden fazla farklı doğal taşı takı olarak kullanabilir miyim?

   Başlıkta yazdığı gibi sorum gayet net, birden fazla farklı doğal taşı takı olarak kullansam ne olur? Hepsinin etkisinin görür müyüm veyahut enerjileri çakışır mı? Böyle bir olay var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de melek kuvars aura taşı aramaktayım Türk sitelerinden, bildiğiniz yer var mıdır? Ya da İstanbul'dan, Ankara'dan satın alıp Malatya'ya sipariş verebileceğim bir yer falan? Teşekkürler şimdiden.

   , Yer: Alternatif Terapiler

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...