Jump to content

Fazla Bilinmeyen Sevdiğiniz Rock / Metal Şarkıları


hayiS

Önerilen Mesajlar

Brezilyalı Shaman diye bir grup var.. Ritual albümünü tavsiye ediyorum.. Metal müzik dinlerken insan nasıl dinlenir'i gösteriyor.. İki şarkılarını paylaşacağım.. Ama albüm youtube'ta var.. Dİnlemenizi öneririm..

 

[video=youtube;p--IeWUJpvA]

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Summoning benim için şimdiye kadar hiçbir zaman diğer gruplar gibi olmamıştır. Summoning benim için gerçekten çok ayrıdır. En sevdiğim gruplar sıralamasında yer almaz, konumu çok değişiktir. Bazen 2 ay boyunca bir kez bile açmam, bazen her gün açarım.

 

Düşünmeye, düşüncelerden kurtulmaya ve huzura ihtiyacım varken dinlerim. Neşeden ve hüzünden uzak, saf huzura ihtiyaç duyduğum zamanlarda... Aklıma gelir bütün hüzünlü düşüncelerim ama bu müzikler benim yanımdadır, beni dinliyordur, beni teselli ediyordur sanki.

 

"İçindeki dünyayı al da bizim dünyamızla harmanla." der bana. Bazen aşkla harmanlarım, bazen özgürlük ruhuyla, bazen Tanrı düşüncesiyle, bazen Tolkien'in Orta Dünya'sıyla, aklınıza gelebilecek her şeyle!

 

Bazen hırçınlaşırsınız, kendinizi bir savaşın ortasında bulursunuz. Bazen içiniz sevgiyle dolar ve mükemmel bir uyumla dans etmek istersiniz. Bazen müzikle birlikte siz de acı çekersiniz, notalar kalbinize saplanır sanki.

 

Müzik yapısı genelde basit başlar ve gittikçe karmaşıklaşır, aynı bizim düşüncelerimiz gibi: basit bir sorudan doğan bir sürü senaryo ve karmaşa gibi... Sizinle birlikte yaşar ve sorunlarınıza eşlik eder. Ortasında başka bir melodi girer bazen, bu dünyadan değilmişsiniz, hiç buraya ait olmamış gibi hissedersiniz.

 

Hepsinin sonunda ise içinizde ufak bir burukluk, bilinmeyen bir özlem ve huzur kalır.

 

Benim için budur işte Summoning. Kimi için hiçbir şey ifade etmezken, benim için bir dünyayı anlatıyor olabilir.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gi0DkXKwRgw

[video=youtube;lgNLcy-LB98]

http://www.youtube.com/watch?v=HipoikwHRb8

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...