Jump to content

Fazla Bilinmeyen Sevdiğiniz Rock / Metal Şarkıları


hayiS

Önerilen Mesajlar

Brezilyalı Shaman diye bir grup var.. Ritual albümünü tavsiye ediyorum.. Metal müzik dinlerken insan nasıl dinlenir'i gösteriyor.. İki şarkılarını paylaşacağım.. Ama albüm youtube'ta var.. Dİnlemenizi öneririm..

 

[video=youtube;p--IeWUJpvA]

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Summoning benim için şimdiye kadar hiçbir zaman diğer gruplar gibi olmamıştır. Summoning benim için gerçekten çok ayrıdır. En sevdiğim gruplar sıralamasında yer almaz, konumu çok değişiktir. Bazen 2 ay boyunca bir kez bile açmam, bazen her gün açarım.

 

Düşünmeye, düşüncelerden kurtulmaya ve huzura ihtiyacım varken dinlerim. Neşeden ve hüzünden uzak, saf huzura ihtiyaç duyduğum zamanlarda... Aklıma gelir bütün hüzünlü düşüncelerim ama bu müzikler benim yanımdadır, beni dinliyordur, beni teselli ediyordur sanki.

 

"İçindeki dünyayı al da bizim dünyamızla harmanla." der bana. Bazen aşkla harmanlarım, bazen özgürlük ruhuyla, bazen Tanrı düşüncesiyle, bazen Tolkien'in Orta Dünya'sıyla, aklınıza gelebilecek her şeyle!

 

Bazen hırçınlaşırsınız, kendinizi bir savaşın ortasında bulursunuz. Bazen içiniz sevgiyle dolar ve mükemmel bir uyumla dans etmek istersiniz. Bazen müzikle birlikte siz de acı çekersiniz, notalar kalbinize saplanır sanki.

 

Müzik yapısı genelde basit başlar ve gittikçe karmaşıklaşır, aynı bizim düşüncelerimiz gibi: basit bir sorudan doğan bir sürü senaryo ve karmaşa gibi... Sizinle birlikte yaşar ve sorunlarınıza eşlik eder. Ortasında başka bir melodi girer bazen, bu dünyadan değilmişsiniz, hiç buraya ait olmamış gibi hissedersiniz.

 

Hepsinin sonunda ise içinizde ufak bir burukluk, bilinmeyen bir özlem ve huzur kalır.

 

Benim için budur işte Summoning. Kimi için hiçbir şey ifade etmezken, benim için bir dünyayı anlatıyor olabilir.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gi0DkXKwRgw

[video=youtube;lgNLcy-LB98]

http://www.youtube.com/watch?v=HipoikwHRb8

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Sevdiğiniz Kokuları Söyler misiniz?

   İnsanı en hızlı bir şekilde yolculuğa çıkartan, farklı duygulara sürükleyen şey, kokulardır diye düşünüyorum.   Dünyada milyonlarca güzel koku varken birçoğundan bihaberiz. Gönüllü yahut zoraki olarak hapsolduğumuz şehirlerde sentetik kokuların içinde yaşayıp gidiyoruz.   Birçok parfüm, oda spreyi vs. kokusu bende anksiyeteye, çarpıntıya, migrene sebep oluyor.   Birkaç gündür bunu düşünüyorum; bir parfüm kokusu beni aniden huzursuz edebiliyorsa, bir başka koku aniden huzurlu da kılabilir o hâ

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Çiçeklerin Pek Bilinmeyen Öyküleri

   Başlangıçtaki çiçek kardelen. Bana çok uzak geçmişi hatırlatıyor. Yaylada böyle sabah bir kalkarsın çayırlarda bir sürü kardelen... Bizim orada adına çoşkovan dermiş eskiler. Aslında ağız kayması; güz kovan - güz kovalayan çoşkovan a evrilmiş. Bu çiçek çıktı mı; güz bitiyor kış gelecek bir an önce coğrafyayı terk edin mesajı verirmiş. Evine dön yanki misali.  

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Eros’un Bilinmeyen Aşkı

   Mitolojinin çok fazla bilinmeyen hikayelerinden biri olan; Eros (Aşk) ve Psyche’nin (Ruh) hikayesine gelin yakından bakalım. Mitolojinin geçtiği yer, Ege kıyısında bulunan Milet kentidir. Eros ve Pysche, hayatımızda beş duyu organımız ile hissedemediğimiz , aşk ve ruhun somut olarak hikaye edilmiş halidir. Ruh bilimi (psikoloji) kökenini Psyche’den alır. Milet kralının üç güzel kızı vardır, fakat üçüncü kızı Psyche (Ruh) kardeşlerin en güzelidir. Psyche bir türlü evlenemez, çünkü hiç kimse

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Farklı Dillerden Yabancı Çocuk Şarkıları

   O du lieber Augustin - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=4    Der Kuckuck und der Esel - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=7    Ζουζούνια - Ακαντού       Japanese - ボウロのうた《東京ハイジ》       Japanese Children's Song - 童謡 - Ōkina kuri no ki no shita de - おおきなくりのきのしたで       Çince - Sanatçı: Kim Sol Mae       Haifa Wehbe - Baba Fein       Au clair de la lune - Chansons et comptines avec Pinpin et Lili  

   , Yer: Meditative / Ethnic

  • Forumda En Sevdiğiniz Üç Üye?

   sayın bakalım   benimkiler: siLent coRpse Dark death CTUAB

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...