Jump to content

Doğu Tapınakçıları Locası (Ordo Templi Orientis – OTO)


boynuzsuzgeyikler

Önerilen Mesajlar

Doğu Tapınakçıları Locası (Ordo Templi Orientis – OTO)

 

OTO’nun kurucusu Carl Kellner, Avusturya’lı bir masondu. Kendi ifadesine göre üç kişi tarafından kendisine antik büyü ve mistisizmin sırları verilmiş ve Hermetik Işık Kardeşliği topluluğunun bir kolunu kurma görevi verilmişti.

 

Kellner daha sonra Masonlar, Gülhaçlar ve Teozofistlerle (bütün dinlerin temelde aynı olduğunu iddia eden gnostikler) ilişkiye geçti. Kellner, çeşitli gizemci (esoteric) toplulukları din ve bilimin gizleriyle birleştirebileceğini düşünüyordu. Böylelikle kendi locasını kurmaya karar verdi (Doğu Tapınakçıları Locası).

Masonlardan farklı olarak kadınları da üye yapacaktı. Bunun dışında, örgüt yapısı, masonluğa çok benziyordu. OTO’nun yüksek derece yetkilileri zaten üst seviyelerdeki masonlardan oluşuyordu. Kellner’in 1904’de OTO’yu birlikte kurduğu Theodor Reuss daha önce Illuminati’yi canladırmaya çalışan isimdi. 33. derece İskoç Riti masonu olan Reuss, Kellner’in 1905 yılında ölümünü müteakip OTO’nun başına geçti.

Kellner ve Reuss’un ilgi alanlarından biri cinsel büyülerdi. Doğu’dan Tantra seks yöntemlerini çevirmişlerdi. Erkek ve kadının cinsel sıvılarının doğru şekilde kullanımının felsefe taşı gibi bir güç nesnesi üreteceğine inanıyorlardı. Locanın ritüellerinden bir bölümü bu tür cinsel törenleri içeriyordu. Kadınların üye kaydedilmesinin bir nedeni de buydu.

Locaya 1910 yılında Aleister Crowley de dahil oldu. Reuss’un İngiltere’ye bir seyahatinde tanışmışlardı ve OTO içinde hızlı bir şekilde yükseltilerek 1912 yılında İngiltere ve İrlanda Büyük Üstadı oldu. Crowley’in locanın kuruluş manifestosunda belirttiğine göre OTO Tapınak Şovalyeleri, Gnostikler, İlluminati, Malta Şovalyeleri, Kutsal Kase, Gülhaçlar, Masonlar (tüm ritleriyle) ve Altın Şafak (ve diğer tüm hermesci akımlar) geleneklerinin tümünü içeriyordu.

Konuşmayı ve ünü seven Crowley, Altın Şafağın gizemlerini basmış ve herkese dağıtmıştı. Reuss’un 1921 yılındaki ölümünden sonra OTO tamamen Crowley’in yönetimine geçti. Bu kendisine yirmi yıl önce Yasa Kitabı isimli kitabında temellendirdiği ve Thelema adını verdiği dini öğretiyi yayma fırsatı verecekti.

Crowley’in yönetimindeki OTO Amerika’ya da açıldı ve yayılmaya başladı. OTO’ya bağlı Amerika’daki Agape Locasının başına 1942 yılında aynı zamanda roket motorları araştırmacısı olan okultist Jack Parsons geçti. Parsons’ın öğrencileri arasında Scientology tarikatının kurucusu L. Ron Hubbard da bulunmaktaydı.

Crowley’in 1947 yılında ölmesinden sonra OTO’nun başına Karl Germer geçti. OTO 1960’lara kadar düşük profil izledi ve yeni üye kabul etmedi. Bu arada loca içinde hizip çatışmaları yaşanıyordu. Germer’in ölümünden sonra 1969’a kadar bir süre başsız kalan locayı Grady McMurty ele aldı ve Halife (Caliph) sıfatıyla başına geçti. Onun 1985’teki ölümünden sonra 9. derece loca üyeleri William Breeze’i başkan seçtiler, ki halen görevini sürdürmektedir.

Fakat, hepsi de Crowley’den icazetli olduğunu öne süren başka OTO kolları da halen varlığını sürdürmektedir. Hareketin bugün 3,000 civarında üyesi bulunduğu sanılmaktadır. Devam eden diğer kolları arasında Holy Order Of Ra-Hoor-Khuit (Ra-Hoor-Khuit Kutsal Locası), The Order of Thelemic Knights (Telemik Şovalyeler Locası) ve Thelemic Order of the Golden Dawn (Altın Şafak Telemik Locası) sayılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img91.exs.cx/img91/2266/2577fv.jpgKarl Kellner ve Theodor Reuss adli atesli iki Alman milliyetçisi tarafından kurulmuştu. Kellner ve Reuss'un önemli bir ortak özellikleri ise her ikisinin de yüksek dereceli birer mason olusuydu. Bu iki üstad mason, OTO'yu Memphis and Mizrahim adli bir Ingiliz locasının obediyansi altinda kurmuslardi. OTO'nun kurulusunda önemli rol oynayan bir üçüncü isim ise çesitli Gül-Haç localarina üye olan Dr. Franz Hartmann'di. Theodor Reuss da Almanya'nin çesitli sehirlerinde Gül-Haç ve mason localari kurmustu. OTO'nun amaçlari arasinda, "tüm masonik ritlere açilan anahtarlarin ve seksüel büyü"nün ilerletilmesi vardı.7 Bu "seksüel büyü", büyük olasilikla Tapinakçilar'in sapkin özelliklerinden biri olan homoseksüelligin yeni bir varyasyonuydu. OTO'nun mason kurucusu Theodor Reuss, 1912 yılında yazdigi bir kitapta, örgütün ritleri arasinda "karsilikli oral seks"in de yer aldigini açiklamisti. OTO'nun Ingiliz destekçilerinden Aleister Crowley'e göre ise bu "oral seks" ritüelinin kökeni, Illüminati örgütünün kurucusu Adam Weishaupt'un bir "bulusu"ydu ve ondan sonra da çesitli Gül-Haç localarinda uygulanir olmustu.8 Aleister Crowley, bir süre sonra OTO'nun Ingiliz kolunun üstadi oldu ve kendisine "Bafomet" adini takti. Bafomet, 2. bölümde degindigimiz gibi Ortaçag'daki Tapinakçilar'in kendisine tapindiklari bir tür puttu. OTO ile ayni dönemde faaliyet gösteren bir ikinci pan-Cermenik Tapınakçı örgütü ise az önce belirttigimiz gibi Ordo Novi Templi, yani "Yeni Tapinakçilar Tarikati"ydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aleister Crowley'e göre ise bu "oral seks" ritüelinin kökeni, Illüminati örgütünün kurucusu Adam Weishaupt'un bir "bulusu"ydu ve ondan sonra da çesitli Gül-Haç localarinda uygulanir olmustu.

 

bu oral sexs ritüelini anca bir hukuk profesörü bulabilirdi heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belkide Gül ve Haç bu oral seks rituelini İslami ihvan-ul Safa tahrikatındandan almış olabilirler.Çok bilgim olmamasına rağmen sanırım burdaki amaç Meni ve sperm ile ilgili.Bu yakalanan Bursadaki tahrikat liderinide anımsatıyor bana..Crowleyin O.T.O sunun günümüzdeki halinde sperm katılmış kurabiyeleri falan düşününce.. Sanki daha bir ilişki kurabiliyorum ama ..Aslında bu sperm olayı Paraselsusun Homonculusunda da var ve bir çok islami tahrikatta.Çok bilgim olmamasına rağmen bilgili arkadaşlar umarım yorumlayabilirler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buda şimdi aklıma geldi Magicians adlı dizide Flory adlı bir dünyada burayı yaratan tanrılardan biri gücünü transfer edebilmek için ( kötü birini -dizide yaratık- yok edebilmek amacıyla)menisini yani gücünü sunuyordu . Bunu bir erkek karaktere sunuyor fakat bir kadın karakter kullanıp bu gücü elde edip yaratıktan kurtuluyorlardı..Ordo templi Orientis' in Türkiyede herhangi bir üyesi yada şubesi bulunuyor mu? Bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...