Jump to content

Keops Piramitinin Sırrı


selim

Önerilen Mesajlar

Kahire'de bulunan Keops piramidinin 12 ton agirliginda iki

buçuk milyon bloktan olustugunu, günde on blok

yerlestirilmesi halinde yapiminin 664 yil sürecegini, Piramidin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam esit iki parçaya böldügünü ve piramidin dünyanin agirlik merkezinin tam ortasinda bulundugunu, Yüksekliginin (164 m.) bir milyarla çarpiminin günesle dünyamiz arasindaki uzakligi verdigini, Taban alaninin,yüksekliginin iki katina bölünmesinin pi sayisini verdigini,

Biliyor muydunuz? Piramitlerin içerisinde

ultrasound, radar, sonar gibi cihazlarin çalismadigini, Kirletilmis suyun

bir kaç gün piramidin içinde birakildiginda aritilmis olarak bulundugunu, Piramidin içerisinde sütün bir kaç gün süreyle taze kaldigini ve sonunda bozulmadan yogurt haline geldigini,Bitkilerin piramit içerisinde daha hizli

büyüdüklerini, Çöp bidonu içindeki yemek artiklarinin hiç koku yaymadan mumyalastiklarini , Kesik, yanik, siyrik ve yaralarin piramidin içinde daha çabuk iyilestigini, Piramidin içinin yazin soguk, kisin sicak oldugunu, Piramit kimin adina yapildiysa onun bulundugu odaya yilda 2 kez günes girdigini ve bu günlerin dogdugu ve tahta çiktigi günler oldugunu, Biliyor muydunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gerçekligi konuunda süphelerim var valla :) paylasım için sagol bende bulduklarımı yazarım keopsla ilgili...

 

bende bunları buldum

 

 

tufandan 300 yıl önce yapıldığı söylenmektedir. atlantisten göç edenler tarafından yapılmı$tır. yüksekliği 147 metredir tufan, rüzgar gibi etkenlerden dolayı a$ınmaya uğramı$tır . ilk olarak harun reşitin oğlu büyük hazineler olduğu söylentisi ile keopsa girmek istemi$tir büyük kazanlarda yağ kaynatarak pramidi delmek için epey uğra$sada bir sonuca varamamı$tır $ans eseri bulduğu pramidin kapısından içeri doğru girince hazine bulamayınca dumur olduğunu hemen belirtelim. bilindiğinin aksine firavun mezarı değil osiris rahibi yeti$tirmek için yapılmı$tır elbette sadece bu nedenle değil. yapıldığında keops üzerine tabletlere matematik, fizik, astronomi vs.. gibi birçok bilgi yazılmı$tır ancak hz omer zamanında mısır araplar tarafından feth edilince * keops üzerindeki tabletler sökülerek kahirede in$aat yapımıdında çekinilmeden kullanılmı$tır hazır yeri gelmi$ken..iskenderiye kütüphaneside bu zamanda yakılmı$tır * pramit içinde bulunan kral odası denilen yer aslında bir lahit osiris rahibinin aurasını fark etmesi kendi ile yalnız kalabilmesi ruhunu dinleyebilmesi için yapılmı$tır. bazı odalarının giri$lerinde bulunan heykeller insan hareketleri hesaplanarak çe$itli hareketler yapabilmektedirler uzaylılarla bağlantısı yoktur! tufanda tıkanan havalandırma kanalları açıldığında içeride-ki havanın 20 derece sabit kaldığı görülmü$tür.

alıntıdır..

resim arıyorum simdi de çok ilgimi çekti..

 

 

1.jpg

 

bu da içinden buldugum bir foto...

 

 

2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de batan atlantis uygarlığından gelen bazı alimlerin yaptığını okudum mısırdaki eserleri.Bunların ilmi şimdiye kadar hiçbir kavme verilmemiş büyük bir ilimmiş.astronomiyi çok iyi bildikleri ve doğa olaylarını kontrol edebildikleri,Allah tarafından bir peygamber yollanıp yaptıklarının ilmi kötüye kullanmak olduğu ve devam ettikleri halde helak olacakları bildirilmiş,bu sözleri kaale alanlar adayı terkedip bir kısmının mısıra bir kısmının da yerin altına yerleştikleri,bu yüzden Mısırda ki eserlerin hiçbirinin bir başlangıç sürecine girmeden hepsinin zamanın en üst teknolojisiyle yapıldığı,ve Mısıra yerleşenlerin adanın iyi diye tabir edilen alimleri olduğu,ilmi kötüye kullanmadığı,yerin altına girenlerin karanlık güçleri kullandıkları ve zamanın zalim şahsiyetleriyle bağlantıya geçtikleri,ve onlara özel bilgiler verdikleri,örneğin hitler gibi (savaşta kritik saldırılara karşı orduyu yönlendirip etrafındaki herkesi şaşırttığı,hatta bombardımana uğrayacak yerleri günler öncesinden haber verdiği,kendisine düzenlenen bombalı suikast girişiminden enteresan bir şekilde kurtulduğu gibi.öldüğünde de o güne kadar kimsenin bilmediği üç budist rahip bulunduğu,hatta ölmediğini.)bunlar içinde kıyamet günü çıkacak yecüc mecüc olabileceği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Küçülüğümden beri çizgi flimlerin etkisi ile gelen bi define avcılığı merakı vardı , zaman zaman gidip hazineleri çıkarıp parnın üsdüne konmak isderdim ama geçdi artık bunlar benden diorum :biggrin: ölesine..

 

Acaba hiç mal yada mülk çıkaran yoqmu piramitlerden birçok kişi almak için girdi denilio fakat geri gelen çok az sayıda, bide şunu duydum azap sesleri duyan bile varmış :scare2: düşünsenize karşıdan elleri dikmiş biri üsdünüze geliyo böö bööö die die , yine uçdum hayel alemine :rofl:

 

 

Emeğe saygı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu pramitin içinde çürüme daha geç oluyor ve yaralar erken iyileşiyor diye bir tez varya, geçen Discovery'de Efsane Avcıları onuda denediler, ama sonuç negative. Yani öyle bişeyin olmadığını ortaya çıkardılar, o efsaneyide elediler. ama bahsettiğim piramit küçük boyutlarda bi kopya, daha doğrusu tellerden oluşmşbir piramit. yani efsane piramitin şekliyle alakalı diye biliniyor. belkide Keopsa ait bir özelliktir sadece. Paylaşım için Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...