Jump to content

LETHE'nin suyundan içmek istermiydiniz??


poshet

Önerilen Mesajlar

LETHE(unutkanlık nehri)

 

eski yunan mitolojisinde cehennemde akan nehirlerden biri...rivayete göre bu nehirin suyundan içen ölüler gecmisilerini kaybediyolardı..bu ölülere sunulmus bir lütuftu ..onlar bu nehrin suyundan içerek dünyada yasadıkları kahredici anılarını ve yasamlarını unutuyolardı..böylece içlerini kemiren azaplardan da kurtuluyolardı..keşke şu anda böyle bir nehir olsa dmi???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cehennemde akan nehirlerden biri. buna “unutturma irmağı” de derler. öteki dünyaya gidenler, bu ırmağın suyundan içmek zorundaydılar. çünkü ondan içenler, her şeyi unuturlardı. bu insanlar için bir lûtuftu. çünkü dünyadaki acılı günlerin, sefaletlerin, onların kafasında hiçbir izi, en ufak bir hatırası bile kalmıyordu. böylece onlar, geçmiş zamanlara ait hatıraların kemirici azabından kurtulmuş oluyorlardı.

Ben isterim o lethenin suyundan içmek.Ben bu konuyu açmayı düşünüyordum baktım açılmış sonuç olarak hayal kırıklığını uğradım çünkü böyle güzel bir konuyu benim açmam lazımdı :(

şaka bir yana güzel bir paylaşım sağol

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar burda ezoterik bir anlatım mevcut burdaki su arınmak anlamında yani karma temizliği olarak kullanılmış(geçmiş yaşamlarımızdaki karma temizliği).O sudan içmek için birçok yöntem var; trans halinde geçmiş yaşama gidip ordaki negatif olayları düzeltmekten tutunda nötr aşıya kadar bir çok yol var....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...