Jump to content

İnsan Olmanın Kuralları


ChEEkYkiTTy

Önerilen Mesajlar

İnsan Olmanın Kuralları

 

Doğarken dünyaya bir kullanma kılavuzu ile gelmediniz; aşağıdaki kurallar yaşamınızı daha iyi kılmak içindir.

 

 

 

1. Size bir vücut verilecektir. Onu beğenebilir ya da ondan nefret edebilirsiniz, ancak kesin olan bir şey varsa o da ömrünüzün geri kalanı boyunca ona sahip olacağınızdır.

 

 

 

2. Dersler öğreneceksiniz. "Yeryüzünde Yaşam" isimli tam zamanlı gayrıresmi bir okula kaydoluyorsunuz. Her kişi veya her olay birer Evrensel Öğretmen'dir..

 

 

 

3. Hatalar yoktur, yalnızca dersler vardır. Büyümek bir deneyim sürecidir. "Başarı" kadar "yenilgiler" de bu sürecin bir parçasıdır.

 

 

 

4. Bir ders öğrenilene kadar tekrar edilir. Bu ders, ta ki siz öğrenene kadar size çeşitli biçimlerde anlatılır -- ancak ondan sonra bir sonraki derse geçebilirsiniz..

 

 

 

5. Eğer kolay dersleri öğrenemezseniz bu dersler giderek zorlaşırlar. Dışsal sorunlar içsel durumunuzun kesin bir yansımasıdır. İçsel engelleri ortadan kaldırdığınız zaman dış dünyanız değişir. Acı, evrenin sizin dikkatinizi çekme şeklidir.

 

 

 

6. Davranışlarınız değiştiği zaman bir dersi öğrenmiş olduğunuzu anlarsınız.. Bilgelik egzersizdir. Bir şeyin bir parçası, hiç bir şeyin bir çoğundan daha iyidir.

 

 

 

7. "Bura" dan daha iyi bir "orası"yoktur. "Orası" dediğiniz yer "burası" olduğu zaman gene "bura"ya kıyasla daha iyiymiş gibi görünen bir "orası" olacaktır.

 

 

 

8. Diğer insanlar yalnızca sizin aynanızdırlar. Diğer bir kişinin bir yönü sizin kendinizde sevdiğiniz ya da nefret ettiğiniz bir yönünüzü yansıtmadıkça onu sevmeniz ya da ondan nefret etmeniz mümkün değildir.

 

 

 

9. Yaşamınız size bağlıdır. Yaşam size tuvali sunar, resmi siz yaparsınız . Yaşamınıza sahip çıkın -- yoksa başkası sahip çıkacaktır.

 

 

 

10. Daima ne isterseniz onu alırsınız. Bilinçaltınız kendinize çektiğiniz enerjileri, deneyimleri ve insanları doğrulukla belirler -- dolayısıyla ne istediğinizi bilmenin en güvenilir yolu neye sahip olduğunuzu görebilmektir. Kurbanlar yoktur, yalnızca öğrenciler vardır.

 

 

 

11. Doğru ya da yanlış yoktur, ama sonuçlar vardır. Ahlaki yaklaşımların faydası olmaz. Yargılamalar ise yalnızca davranış kalıplarını korumak içindir. Yalnızca yapabildiğinizin en iyisini yapın.

 

 

 

12. Cevaplar kendi içinizdedir. Çocukların başkalarının rehberliğine ihtiyacı vardır; bizler ise olgunlaştıkça "Ruhun Yasaları"nın yazılı olduğu kalbimize güveniriz. Bildikleriniz duyduklarınızdan, okuduklarınızdan ya da size söylenenlerden çok daha fazladır. Yapmanız gereken yegâne şey bakmak, dinlemek ve güvenmektir.

 

 

 

13. Tüm bunları unutacaksınız.

 

 

 

14. Ne zaman arzu ederseniz hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

***Cherie Carter-Scott'un "If Life is a Game, These are the Rules" adlı kitabından alınmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tek kural ölüm ölene kadar yaşa yaşadığın müddetçe kaderini çiz....

 

kararlarımız değilmidir başımıza gelenlerin ana nedeni sorunlarımızın ana kaynağı tüm sıkıntılarımız yanlış kararlardan kaynaklanmıyormu tek bir düşünce kalan hayatımızı bir kelebek etkisi gücünde nasıl değiştirdiğini bilemezmiyiz bu yüzdendir ki iyi düşünmemiz gerekmezmi karar verirken ve değer verirken, bizi güçlü yapan dostlarımızı ve düşmanlarımızı kendimiz seçmemizdir... doğduk büyüyoz ve ölecez amacımız az acı çekmek olmalı bunun için fedakarlık olmalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

istenmeyen şeylerin getirisi her zaman çok daha fazla oluyor..tek mesele anlık duygulara takılı kalmamız..mutluluk kısa ve süreli acının getirisi bi yara bi iz bi yerlerde...hayatın kuralı benim onu gördüğüm açılarda kural geçerliliğine girer..evet parapsikolog yorumunda hakverdiğin gibi özümsemek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...