Jump to content

Tek Gecelik Daire Kirası


raskolnikov

Önerilen Mesajlar

bir gün adamın biri telekız ile beş yüz dolara anlaşır.ve geceyi beraber geçirirler. ancak sabah olup sıra parayı ödemeye gelince, adam cebinde yeteri kadar para olmadığını anlar. telekıza parası olmadığını,işyerine vardıktan sonra parayı zarfla göndereceğini söyler. kız da kabul eder. adam zarfın üzerine daire kirası yazacağını söyler. adam işyerine vardıktan sonra parayı hazırlarken aslında gecenin o kadar da iyi geçmediğini, beklediği kadarda eğlenmediğini düşünür.ve kadına beş yüz dolar yerine ikiyüzelli dolar göndermeye karar verir. zarfın üzerine daire kirası olduğunu belirttikten sonra içine de söyle bir not iliştirir.

-"hanımefendi size beşyüz yerine ikiyüzelli dolar yolluyorum. çünkü ben; dairenizin daha önce hiç kullanılmamış olduğunu düşünmüştüm, ve dairenizin daha küçük olduğunu sanıyordum... ayrıca dairenizin ısıtma sistemini de hiç beğenmedim.daha sıcak olmasını bekliyordum"

ve zarfı kurye ile yollar.

kadın zarfı açtığında paranın eksik olduğunu ve yanına bir not iliştirilmiş olduğunu görür. notu okuduğunda hemen cevap olarak sunu yazar.

-"beyefendi böylesi güzel bir dairenin daha önce kullanılmamış olabileceğini nasıl düşünürsünüz. aslında daire hiç de büyük değil. sizin dairenin içini dolduracak kadar eşyanız olmadığı için size büyük gözükmüş olabilir. ayrıca ısıtma sistemi de iyidir ancak siz ateşlemeyi beceremediyseniz ben ne yapabilirim.

not:zaten siz uyurken daire depozitosu olan 1000 doları cebinizden ödünç almıştım. kira tam ödenmediğinde depozito ev sahibinde kalır.ıyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...