Jump to content

Türkiye'de Wicca, Pagan toplulukları hk.


birzamanlar

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

 

Merak ettiğim bir konu var. Bir Pagan'ın kendini yetiştirmesi için, geliştirmesi için ya da başkalarıyla ritüeller gerçekleştirmesi için Türkiye'de topluluklar var mı? Kendini, hayatını bu yönde ilerletmek isteyenler için onlara yol gösterecek öğreticiler bulunur mu, nerede bulunur? Forumda gerçekten çok iyi bilgiler var ama yine de bir öğreticiye, rehbere ihtiyaç var diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sınırötesi yayınlarının veya kuraldışı yayınlarının İstanbul'da bir derneği varmış. 12 gezegen kitabının arka sayfasında hem adres hem telefon numarası var hatta kroki bile çizmişler derneğin bulunduğu yerin. her salı günü video gösterimi ve söyleşi gibi birseyler olduğu yazıyordu kitap elimde yok şu an ama araştırabilirsin bu bilgilerden de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya peki antalyada yokmu bunlardan :D ve bişi daha bu paganizm satanizm gibi bişimi anlatırmsınız ?

 

 

"paganizm satanizm gibi bir şey mi?" soru cümülcüğü zaten en baştan yanlış bir soru cümülcüğü. seni forumun arama butonuna yönlendiriyoruz. :whistling:

 

şaka bir yana islam ne kadar hristiyanlık gibi bir şey mi'yse paganizm de o kadar satanizm gibi bir şey mi'dir. :blink: özetle birbirleriyle "din" olmaları, ve "pentagram"ın bir çok yerinde geçmesi dışında pek ortak noktaları yok (ki pentagram da maji çalışmalarının bir parçası, satanizm ve paganizm de büyük ölçüde "maji çalışması" barındırdığından ikisinin de ortak elemanı.) diye biliyorum.

 

Ama ben paganizm, satanizm konusunda pek otorite olmadığımdan bilen birileri açıklarsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Ki sen yine de forumun arama bar'ına paganizm yaz sonra bir de satanizm yaz aradığını bulabileceğine inanıyorum.

 

 

not: siz siz olun finaller için sabahlamayın. deymiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çanakkale'nin İntepe Beldesinde her yıl düzenlenen şarap festivali son yıllarda Hektor'u anma ayini olarak düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yıl da 18 Eylül'de düzenlenecek olan ayine Yurt dışı ve diğer illerin ilgisi büyüktür. Ayin; tiyatral gösteriler, antik kostümler, şarap ve et sunumu, fener alayı vb etkinlikler çerçevesinde gelişmekte ve büyüleyici bir atmosfer yaratmaktadır. Antik Yunan kenti olan Ofreneion'un kalıntılarının, bir antik tapınak ve Hektor'un mezarının bulunduğu alanda gerçekleşecek...

Bu festival 18 ve 19 eylülde burada her yıl düzenlenmekte. Belediye başkanımızla anlaşmaya çalıştığım bir proje var ki düşüncem şudur : ''bu festivalin beş gün kutlanması antik ofreneion kenti civarında bir kamp yeri belirlenmesi ve bizim 21 eylüldeki MABON (sonbahar ekinoksu) Bayramımızın kutlamalırının da etkinlik içine katılması...'' Bu yüzden Türkiye'deki diğer Pagan kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Wicca destek

   Merhaba, yaklaşık 2 senedir wicca ve paganizm ile ilgileniyorum fakat çok fazla bilgi kirliliği var ve ritüeller,maniler,dualar vs. Hangisi doğru yöntem ve teknik artık kestiremiyorum fazlasıyla kaynak olduğu için. İstanbul'da bulunuyorum, buradan veya görüşebileceğim gerçek bir wiccandan sağlıklı bilgi ve öğreti dersi almak istiyorum. Yardımcı olursanız minnettar olacağım.

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Birkaç Pagan - Wicca radiosu... Belki hoşunuza gidebilir.

   İki link de birbirinden güzel diyebilirim. İlk link de daha çok farklı müzikler dinleyebilirsiniz. İkinci link de ise bazen müzik dinletisi bazen de İngiltere de Pagan - Wicca kişiler ile söyleşi yapıyorlar.   Pagan Radio Network   paganradio.co.uk    

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • İzmir Pagan - Cadı Buluşması - Mart 2022

   Sevgili dostlar,  Witches Of Smyrna: İzmir Cadıları sayfası olarak 2015 yılında ilk defa başladığımız 2016 ve 2018 yıllarında tekrarladığımız  İzmir pagan cadı buluşmasını bu yıl tekrarlamaya karar verdik. İlgilenen kişilerin Witches Of Smyrna: İzmir Cadıları facebook sayfasından özel mesaj yoluyla bağlantıya geçmesi gerekmektedir. Ayrıntılar sayfada yazıyor.  Etkinlik Linki: https://www.facebook.com/events/258562403112519?ref=newsfeed Tüm Pagan ve Cadı arkadaşlar davetlidir.

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Cadı Toplulukları

   İzmirde yaşıyorum ve bir cadı kovanına, topluluğuna dahil olmak istiyorum fakat bunu nasıl yapacağımı, nereden bulup da iletişime geçeceğimi ve kendimi nasıl geliştireceğimi hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? 

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Cadılık ve Wicca Arasındaki Farklar

   Öncelikle cadılık ile Wicca’nın çok farklı kavramlar olmadığını unutmamalıyız. Wicca’da olan her şey zaten cadılıkta mevcuttur. Cadılık geniş, Wicca ise sınırlı bir öğretidir. Wicca sisteminin kurucusu sayılan Gardner, kendisine hiçbir zaman “wiccan” diye bir terim kullanmamış, kendine “witch” yani “cadı” demiştir. Haliyle Wiccalığın özünü oluşturan sistemi “Witchcraft Today”’de açıklamıştır. Gardner, golden dawn order ile yakın alakalı olduğu için (bir üyesidir) bu yola, golden dawn çalışmaları

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...