Jump to content

Bebek Sahibi Olmadan Önce... Mutlaka Okuyun


beelze

Önerilen Mesajlar

Bebek istiyorsunuz? Peki sizi ne gibi sürprizler bekliyor?

 

 

Çocukları çok seviyor, çocuk istiyorsunuz.

Emin misiniz? Tekrar soruyorum; emin misiniz? Karar vermeden önce,çocuklu yaşama kendinizi hazırlamaya ne dersiniz?

1-) Akşam saat 17:00 ile 22.00 arasında elinizde yaklaşık 4 kg. ağırlık taşıyarak sürekli ev içinde volta atın. Saat 22.00'de ağırlığı yatağa bırakın. Saati 24.00'e kurun ve yatın uyuyun. Saat tam 24.00'de kalkın.4 kg. ağırlığı tekrar elinize alın ve saat 01.00'e kadar evin içinde dolaşın. Ağırlığı tekrar yatağa koyun. Saatin alarmını 03.00'e kurun. Yatın. Uyuyamayacağınız için tekrar kalkın; bu kez elinizde ağırlık olmadan evin içinde dolanıp durun. Koltukta kendinizden geçin.03.00'te çalan alarm ile fırlayın, 15 dakikalık uykunun sersemliği ile yatağa yönelin, ağırlığı elinize alın. Saat 04.00'e kadar elinizde ağırlık varken karanlıkta dolanın ve bu arada yüksek sesle çocuk şarkıları, ninniler söyleyin.Ağırlığı tekrar yatağa koyun ve Kendinizden geçerek bir süre daha uyuyun. Böylece toplam uyku miktarınızı 45 dakikaya yükseltin. Kahvaltıyı hazırlayın. Güleryüzlü olun ve bunları 5 yıl boyunca her gece tekrarlayın.

2-) Eve canlı bir ahtapot getirin...5 yıl boyunca düzenli bir biçimde her sabah onu giydirmeye çalışın. Ayrıca ahtapotu bir çuvala, hiçbir kolu dışarda kalmayacak şekilde, en kısa zamanda sokmanın provasını yapın.

3-) Bir kavun alın. Kavunun üstünde bir delik açın. Kavunu uzunca bir iple tavana asıp, sallayın. Kavun sağdan sola sallanırken, bir kaşık sıcak su alın,.sallanan kavunda daha önce açmış olduğunuz deliğe,yere dökmeden sokmağa çalışın.

4-) Ağzınızdan çıkan her cümleyi en az beş kez daha tekrarlayarak konuşmaya alışın. Bunu bir yaşam biçimi haline getirin.

5-) Dışarıya çıkmak için giyinin. Banyonun kapısı önünde tam tamına yarım saat bekleyin. Aşağıya inin. Kapının önünde beş dakika bekleyin. Sonra tekrar eve dönün.Tekrar dışarıya çıkın. Evin önündeki yolda yürümeye başlayın. çok ama çok yavaş yürüyün. Yürürken de yerde gördüğünüz her sigara izmaritini, cikleti, kirli kağıdı,mendili, karıncayı dikkatle ve uzun uzun seyredin. Aniden "yeter artık senden çektiğim" diye avazınız çıktığı kadar bağırın. Eve geri dönün. Her gün böyle yürüyüşler yapın.

6-) Süpermarkete gidin.Yanınıza da orta büyüklükte bir keçi alın: Süpermarkete girince keçiyi serbest bırakın.Daha sonra da keçinin içerde kırıp, tahrip ettiği her şeyin parasını sorgusuz sualsiz peki deyip ödeyin.

7-) Evdeki koltuklara tereyağı bulayın. Perdelere de reçel bulaştırın.

8-) Mutfakta pişmekte olan bir adet balığı çalın ve onu misafir odasında bir yere saklayın. Balığın odada 5 ay kimse tarafından bulunmadan kalmasını sağlayın.

9-)Evdeki yeni sulanmış çiçeklere elinizi sokun ve aldığınız çamurlar ile temiz duvarlar üzerinde figürler yaratın.

Nasılmış, çocuklu yaşama hazır mısınız? Bir daha DÜŞÜNÜN...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama birde sevgiyle yaklaşıp yeni bir oyuncak edinmemin verdiği hazla seni çok seviyorum dediğini düşünün akşam yatağına yattığı zaman seninde yanına uzanmanı istediğinde pamuk gibi ellerini yüzünde gezdirip mis kokusunu içine çeke çeke uykuya daldığını düşünün kreş servisinden inerken karşıladığında annem deyip boynuna sarılıp kucaklaması sen üzgünken yanına gelip göz yaşlarını minicik elleri ile silmesi vs.vs.vs. bide olumlu yönlerine baksak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nedense bütün annelere sorduğumda bebeğinin yüzüne bakınca onun o mimicik elini tutunca bütün bunlara deydiğini yine olsa yine bebeği ertelemeyeceklerini duyuyorum böle şeyler gözümü korkutmuyo ne hikmetse bide bebekler bana gelince ağlamaya başlamasa tam süper olacak :D:D:D:D:p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nedense bütün annelere sorduğumda bebeğinin yüzüne bakınca onun o mimicik elini tutunca bütün bunlara deydiğini yine olsa yine bebeği ertelemeyeceklerini duyuyorum böle şeyler gözümü korkutmuyo ne hikmetse bide bebekler bana gelince ağlamaya başlamasa tam süper olacak :D:D:D:D:p

 

Haklısın aslında... Ama bunlar katlanılması gereken şeyler. Her baba yiğidin harcı mıdır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben oldukça rahat bi adamım.Çocuklarla iyi anlaşırım,çocukları hele ki bebekleri severim,içimde her daim yaramaz bi çocuk olduğu için onların yaramazlıklarıyla eğlenirim bile.Yazıyı okumadan önce kafamda herşeyi planlamıştım yani anlayacağınız.(3 aşağı 5 yukarı).

Dedim ya rahatımdır diye,yanımda biri düşüp ölse umursamam,çevrem de bunu gayet iyi bilir.Biricik eşimi (bkz. müstakbel) kulağımda mp3 çalarım elimde sigaramla aheste aheste hastaneye götüreceğim çevremde uzunca bi süredir muhabbet konusuydu.Gelin görün ki bir kaç gün önce hamile olan ve buna rağmen evde yalnız kalan komşu kişi birden fenalaştı.Bildiğiniz 9 aylık hamile.Etrafta kimse yok,ben de yalnızım,hastaneye götürmekten başka yapıcak birşeyim yok.İşte arabaya binip evden çıkışımla hastaneye varışım arasında geçen 15 dkklık süreç zarfında bütün fikirlerim değişti bir anda.Hastaneden sevgilimi aradaım,evlenirsek evlat edinelim diye:D Kalp krizi geçirenler gördüm,mide kanaması gördüm,ağır yaralı insanlar gördüm,ama ben hayatmn hiç bi aşamasında bu kadar paniklediğimi hatrlamıyorum :D O yüzden erkekler hadi neyse de kadınların neden bebek istediği hususunda ciddi çekincelerim var :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

he he he ben bunların hepsini göze aldım :D:D:D hem de planlarıma göre bu eziyeti 3 kez çekmeyi düşünüyorum. bunlar kötü yanları bir de iyi yanları var az da olsa uyudukarı zaman:) o süre içerisinde tamamiyle bir mucize gibi geliyorlar bana, ayrıca anne deyişi sizi öpüşü birşeyden korkup size sığınması, ilk emekleyişi veya yürüyüşü sizi kaybetmekten korkup da kucağınızda ağlayıp o sevimli korkuları:) bence bunlar için o yaşanıcaklar eziyet değil hem de szdece en fazla 3 sene çekilir 5 seneyi bulmaz bence :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim çocuğum benim gibi olacaksa hiç düşünmeden çocuk yaparım :D . Belki inanmıcaksınız ama çok tatlı bir çocuktum söz dinlerdim, kendi kendime bile günlerce arıza yaratmadan yaşabilirdim. Çocukluk ve gençlik dönemi zaten okul birincilikleriyle geçti. Neyseki üniversitede ders çalışmayı bıraktım :D . Çocuk severim ama bu ülkede çocuk yapmak istemiyorum, çocuğa yazık. Belki çok zengin olursam çocuk yaparım. Okula falan da göndermem, zaten bir işe yaramıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bebek sahibi olmayı neden öcü olarak gösterdin ki..Tamam biraz öcülük yanı var ama abartmışsın be arkadaşım:)

Bebek sahibi olmak bence dünyanın en güzel şeyi.Tanrıdan gelen bir lütüf..Düşünsenize sizden ve eşinizden ortak bir parça,sizi yansıtabilecek tek şey,gelecek nesillere bırakabileceğiniz en büyük mirastır bebek..

İnanıyorum ki bebeğinizin uyumasını izlemek(bayanlar açısından)bebeğinizin bağrınızda uyuması.ona baktığınızda sizden aldığı şeyler olduğunu bilmeniz herşeye bedeldir..

 

Başka bir yandan..

 

Anne baba erdemine erişmemiş olanlar mümkünse sonsuza kadar bu lutufa sahip olmasın.Çünkü o kadar gereksiz anne&babalar var ki.Çok kızıyorum onlara:devil:

Neyse,konu dağılmasın..Söyleyeceklerim bunlardı..Paylaşımına katılmasam da,paylaşım için teşekkürler Beelze..

gizemystery tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...