Jump to content

Kleopatra'nın Güzellik Sırlarıyla Karşınızda


angeleyess

Önerilen Mesajlar

http://www.mahadline.net/images/MahadImages/23.JPG

 

Kleopatradan önce, Aromaterapi Bitkileri Firavun dönemindeki Ozarist Kraliçesi kahinleri tarafından tavsiye edilmiştir.

( Bitkilerle bakım 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır. )

 

Rivayet diyor ki; Ozarist Kraliçesi eşini kaybettikten sonra çok ağladığı ve yas tuttuğu için gözleri şişiyor ve gözlerinde ağlamanın etkisiyle iltihaplanma ve kızarıklık meydana geliyor.

Ozarist Kraliçesi kocası için yas tuttuğu ve aynı zamanda da Mısır'ın bütün sorumluluklarını taşıdığı için kahinler tarafından çok seviliyordu. Kahinlerin başı olan kişi tarafından, patates yapraklarından özel bir karışım hazırlanıyor. Bu karışım Ozarist'in yüzü ve gözleri için hazırlanan bir maske idi.

 

Ozarist'in bu maskeyi kullanmaya başlamasıyla çok az bir zaman içinde gözleri ve yüzündeki şişkinliklerin yok olması bir yana yüzünün gerginleştiği görülmüştür. Ozarist bu maskeleri kullanarak zaman içinde 10 yaş gençleşmiştir.

Kleopatra krallık tahtına geldiğinde ilk aklına gelen güzelliğiyle Mısır'ı Roma İmparatorluğunun istilasından kurtarmak oldu.

Kleopatra güzelliğini, Sezar ve Roma Ordusunun komutanına karşı kullanarak Mısır'ın istila edilmesini önlüyor.Mısırı koruma altına alıyor.

Kleopatra bitki adalarına Ruhsal, fiziksel ve zihinsel dengesini sağlamak için gidiyor ve burada oruç tutuyordu. Aynı zamanda bitki yağlarını koklayarak, içerek, çiğneyerek hem iç bakımı hem de dış bakımı yapıyordu.

 

Bu adayı o dönemdeki kahinler dünyanın dört bir yanından getirilen bitkilerden oluşturmuşlardı.

Kahinler Ozarist döneminde yetiştirdikleri bitkileri dünyanın dört bir yanına gönderiyorlardı.

 

[ALINTIDIR]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu bunu bilmem de cidden bitkilerle bakım çok işe yarıyor.Örneğin saçlarınız dökülüyorsa bir iki damla çamterebentin yağını şampuanınıza damlatıp öyle saçlarınızı yıkayın...Kirpikler içinde akşamları temiz kirpiğe hint yağı sürebilirsiniz..Tecrübe ile sabittir.:cool:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben mesela çayımı sürekli limonlu içerim ve çok zeytin tüketirim..yıllar sonra gören arkadaşlarım daima şaşırıyorlar...hatta yeni tanışanlar yaşımı söylediğimde inanamıyorlar....onun haricinde de çok özel bakımlar yapmam açıkcası...bitkiler,doğal besinler yeter daima ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Batlamyus hanedanı akrabalarıyla evlendikleri için oldukça çirkin oldukları söyleniyor. Kleopatra onlar kadar olmasa da oldukça erkeksi yüz hatları ve kanca gibi bir burunla resmediliyor. Kleopatra'nın bütün erkekleri baştan çıkarmasının nedeninin beyin gücüyle erkeklere kendini çekici göstermesiymiş. O yüzden Kleopatra'nın önerilerine ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum. Yine de paylaştıkların için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...