Jump to content

Hücre yenileyici Kantaron Yağı


angeleyess

Önerilen Mesajlar

http://www.free-nature-photos.org/fotodb/81_dziurawiec.jpg

 

Kantaron yağı antiseptik, antibakteriyel, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyicidir. Hastalığın türüne göre haricen ve dahilen kullanılır. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder.

 

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırır. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. En beklenmedik anda ihtiyaç duyabileceğiniz kantaron yağı, pek çok ailenin evden eksik etmediği doğal yardımcısıdır. Kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, siz de ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

 

 

KANTARON YAĞININ KULLANIM ALANLARI

 

YARA (Haricen): Her türlü yarada kantaron yağı rahatlıkla kullanılabilir. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar, kan oturması vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;

 

-Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller,

 

-Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur,

 

- Hücre yenileyicidir, yaranın hızla kapanmasını sağlar,

 

-Yarada iltihap oluşumunu engeller,

 

-Yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

 

İÇ KANAMA VE YARALALAR (Dahilen ve haricen): Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına, içerdeki yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

 

YATAK YARASI (Haricen): Çeşitli nedenlerle sürekli yatmak zorunda kalan hastalarda oluşmuş yatak yaralarını iyileştirir ve bu yaraların oluşmasına da engel olur.

 

YANIK (Haricen): Yanıkları kısa sürede iyileştirir, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş yanık izlerinin kaybolmasında oldukça faydalıdır.

 

SEDEF (Haricen): Tek başına kullanıldığında bile sedef lekelerini iyileştirebilecek güce sahiptir. Haricen sürülerek kullanılır. İlk günlerde meydana gelen kaşıntı ve kurumaların ardından kısa sürede iyileşme sürecine girilir.

 

VARİS (Dahilen ve haricen): İç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

 

HEMATOM (Haricen): Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

 

ÜLSER VE GASTRİT (Dahilen): Gastrit ve mide ülserinin tedavisinde etkilidir. Bağırsak yaraları ve kanamaları da dahilen kullanımla iyileştirilebilir.

 

ŞEKER (Dahilen) : Kan şekerinin düşürülmesine yardımcıdır.

 

PİŞİK (Haricen): Bebeklerin pişiklerinde faydalıdır. Karnı ağrıyan bebeklerin karınlarına kantaron yağıyla masaj yapıldığında ağlamalarını dindirir.

 

ROMATİZMA (Haricen): Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır.

 

SİVİLCE-AKNE (Haricen): Yüzdeki sivilce, akne vb. problemlerde kısa sürede netice vermektedir. Hücre yenileyici kantaron yağı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok hanım tarafından cilt bakım yağı olarak kullanılmaktadır.

 

UÇUK (Haricen): Uçuklar üzerinde de faydalı olan kantaron yağı, sık sık uçuk üzerine sürülerek kullanılır.

 

SİNİRSEL YÜZ AĞRILARI (Haricen): Sinirsel yüz ağrıları uzunca bir süre kantaron yağıyla ovalanarak iyileştirilebilir.

 

AMELİYAT İZLERİ (Haricen): Ameliyat sonrası dikiş izini kaybetmek için 2-3 ay boyunca kantaron yağı sürülürse iz tamamen kaybolur.

 

 

 

 

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

HARİCEN: Problemli bölgeye yağ sürülerek kullanılır. Problemin çeşidine göre, eğer yaranın kapalı durmasında bir mahzur yoksa pamuğa emdirilip, yaranın üzerine sarılır ya da bantlanır.

 

DAHİLEN: Günde 1 tatlı kaşığı içilir. (günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet aktarlarda kolayca bulabilirsiniz ayrıca fiyatı da çok ucuz .

 

Bu yağı ve diğer yağları da kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yağı sürdüğünüzde güneşe maruz kalmamak, çünkü güneş ışığıyla tepkimeye girer ve zarar verebilirler. O yüzden ısrarla güneşe maruz kalmayacağınız zaman uygulamanızı tavsiye ediyorum.

 

İlginiz için ben teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler, güneşe mağruz kalmama süresi herhalde vücut tarafından tamamen emilim süresi bittikten sonradır.Yoksa emilme bittikten belli bir süre sonra da beklememiz gerekiyor mu, zararın olmamasını garantilenmek için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler, güneşe mağruz kalmama süresi herhalde vücut tarafından tamamen emilim süresi bittikten sonradır.Yoksa emilme bittikten belli bir süre sonra da beklememiz gerekiyor mu, zararın olmamasını garantilenmek için?

 

Bence bu yağı gece yatmadan önce veya akşam evdeyken temiz cildinize sürün, yaklaşık 1 saat içinde cilt emecektir ve sabah kalktığınızda da güneşe maruz kalmadan önce cildnizi temizleyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Uçuş Yağı

   Uçuş yağları bin yıllardır Paganlar, Şamanlar ve cadılar tarafından beden dışı deneyime yardımcı olması amacıyla kullanılmıştır. Vizyon görümü, 3. gözün aktifleştirilmesi, lucid rüya gibi alanlar da uçuş yağlarının kullanım alanlarına örnek verilebilir.   Uçuş yağları hazırlanırken kullanılan en gözde bitkiler nightshade ailesine aittir. Adamotu, datura, güzelavrat otu gibi bitkiler nightshade ailesindendir, zaten cadılık ve büyü pratiklerinde bu bitkilerin her biri özel unvanlara sahiptir faka

   , Yer: Witchcraft

  • Yağ Hücrelerinin Oluşumunu Baskılayabilen Yeni Hücre

   Keşfedilen yeni bir hücre kilo almayı engellerken yaşlanmayı da geciktirebilir Yağ oluşumunu engellemek üzere çalıştığı anlaşılan bir hücrenin bazı sağlık problemlerinin tedavisinde kullanılabileceği belirtiliyor.   Bilim insanları yağ hücrelerinin oluşumunu baskılayabilen yeni bir hücre keşfettiler. Bu hücrelerin nasıl çalıştığının anlaşılması, diyabet ve obezite gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir ilerleme sağlayabilir. Nature dergisinde yayımlanan araştırmaya göre insanlarda ve far

   , Yer: Sağlık

  • Mula Bandha - Kök Kilidi - Ana Kök Hücre

   Mula Bandha'nın kelime anlamı 'Kök Kilididir' ve Yoga'nın içinde Pranayama kalitesini çok etkileyen önemli bir enerji kilididir. Bu sayede Kök Çakra hizalanır ve canlanır. Fiziksel ve Eterik olarak yapılabilir. Fiziksel harekette pelviste bulunan kaslar detaylı bir şekilde çalışılarak izole edilir ve hepsinde kapsamlı bir hareket kabiliyeti kazanılır. Bu bölgedeki kaslarla yapılabilen hareketleri keşfettiğinizde çok şaşırırsınız. Hareket kabiliyetini kazanırken haliyle bu bölgede bulunan blokajl

   , Yer: Yoga

  • Şanslı El Yağı ve Gamblers Oil Yapımı

   (Yabancı kaynaklarda bilhassa şans büyülerinde sıkça şanslı el yağı geçiyor, bunun şanslı el denen bir biti ile yapıldığını biliyor ama bir türlü ne olduğunu bulamıyordum. Özellikle gamblers oil yani kumarbazlar yağı yapımında da kullanımına denk geliyordu. Daha sonra bu şanslı el dediğimiz bitkinin bizim bildiğimiz salebin yapıldığı orkide kökü olduğunu keşfettim. Bizim klasik salebi de bu yağı yapmada kullanıyorlarmış. Yalnız burada önemli bir nokta var. Salep dediğimiz şey sadece orkide kökün

   , Yer: Witchcraft

  • Defetme ve Defetme Büyülerinin Temeli olan Defetme Yağı Yapımı

   DEFETME   Defetme, hem cadılık çalışmalarında hem de büyücülük uygulamalarında muhakkak bilinmesi gereken bir majikal uygulamadır. Hemen hemen her kültürün kendine has bir defetme ritüeli mevcuttur. Defetme ritüeli düzenli olarak uygulanmaksızın korunma büyüleri ve çalışmaları yapmanın pek bir anlamı yoktur. Çünkü bir musallat veya istenmeyen bir enerji olduğunda öncelikle onun defedilmesi yani uzaklaştırılıp kovulması ardından korunma çalışmalarının yapılması elzemdir. Defetmeksizin yapıla

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...