Jump to content

Nostradamus ( Kahin mi Şarlatan mı )?


AgoniaJoeremi

Önerilen Mesajlar

Kahin ve veba doktoru Michel de Nostradame, beş yüz yıl önce 14 Aralıkta St. Remy de Provence'de dünyaya geldi. Ve bugün bile birçok insan onun geleceği tahmin edebildiğine inanıyor. Müthiş merakı sayesinde aranan bir veba doktoru oldu. Reçetesi son derece etkiliydi. Durmadan tekrarlanan salgınların içinde olmasına rağmen kendisi hiçbir zaman hastalanmadı.

Bir gözlemevine dönüştürülen çatı katında kaleme almış olduğu 924 dörtlükte, 3797 yılına kadar gerçekleşmesini beklediği olayları anlatıyor kahin. Bu kehanetleri daha sonra Centuries Astrologiques adlı eserinde toplayan Nostradamus, çevirmenlerin işini zorlaştırmak için karmaşık bir anlatım tercih etmiş. Bu yüzden de dörtlükler yüzyıllar boyu farklı şekillerde yorumlanmıştır.

 

 

 

 

Her yöne çekebilirsin

"Dörtlükler o kadar anlaşılmaz ki tıpkı falda olduğu gibi istenilen yorumlar eklenebilir" diyor tarihçi ve Nostradamus uzmanı Jörgl Dendl. Ayrıca kahin, yılların kronolojisini de bilinçli olarak değiştirmiş. Çünkü kehanetleri yüzünden izlenebileceğinden korkuyordu. Ama Dendl'a göre kehanetleri doğru sıraya koymak için matematiksel bir anahtar söz konusu. Ama bu şifreyi çözen olmadı henüz.

Yazar ve Nostradamus araştırmacısı Manfred Dimde ise bilgisayar analizleri sayesinde Nostradamus şifresini çözdüğünü ve bu şekilde öncelemelerin %65-75 oranında tuttuğunu öne sürüyor. Ve yazara göre burada önemli olan ortaçağdaki bir insanın ne şekilde düşündüğünün dikkate alınması.

Nostradamus'un bir dörtlüğünde geçen "Kaçın, kaçın yangının dehşetinden kaçın" cümlesinde örneğin Dimdes, kahinin atom bombası öncelediğini görüyor. "Cehennem gibi yanan kandiller" ise yazara göre Irak ordusunun Kuveyt'e girmesinden sonra yanmaya başlayan petrol kuyular için söylenmiş; olabilir..

Ancak bütün bunlar farkettiğiniz gibi, çok genel şeyler. "Kahin" bu açıdan, öyle genellemeler yapmış ki, gelecekte de insanların kendisi için "bak bildi, iste söylediği bu.." yorumunu yapabilmelerine olanak veriyor.

Tabii, her dönemde bu yorumda bulunabilecek insan yığınlarının yaşayabileceğini varsaymak akıllığını da göstererek..

 

 

 

 

İKİZ KULELER. Şok edici bir dörtlük.

 

 

 

"In the City of God there will be great thunder,

Two brothers torn apart by Chaos

While the fortress endures

The great leader will succumb"

 

"Tanrının Kenti'nde büyük bir gök gürlemesi yaşanacak,

İki kardeş bir kaos içinde ayrı ayrı parçalanacak,

Kale ayakta kalırken,

Büyük lider yenilecek"

 

Nostradamus, 1654....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İKİZ KULELER. Şok edici bir dörtlük.

 

 

 

"In the City of God there will be great thunder,

Two brothers torn apart by Chaos

While the fortress endures

The great leader will succumb"

 

"Tanrının Kenti'nde büyük bir gök gürlemesi yaşanacak,

İki kardeş bir kaos içinde ayrı ayrı parçalanacak,

Kale ayakta kalırken,

Büyük lider yenilecek"

 

Nostradamus, 1654....

 

bakın şu dörtlüün gelişi aslında spartanın oğullarına dayanır ying yang gibidirler iyi ve kötü ayrıca şeytanın 2 oğludur samaelinde çırakları .Nostradamus metafizik astronomi ve numeroloji bilen biriymiş sonradan bunları birleştirince bir anahtar buluyor bu anahtar aslında dünyanın tüm düzeninin aslında matematiğe dayandığı, komplikasyonlar ve norm denklemlerden oluştuğudur.şimdi gelelim geleceği hesaplarsın bilemessin yani diyelim bir arkadaşın 3 olsun sende 2 ol ona vurdun 3-2:1 yani kaybedersin basite indirgenmişi böyledir bide böyle bakın derim hayata sizden büyük sayılar sizi ezer ve bünyesine katar aslen numerolojiye dayanırbunlarda:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında nostradamusun butun dörtlukleri yapılan araştırmalara göre bin çeşit anlama çekilebiliyormuş . Ama benim düşüncem olarakönemli bir kahindi o

 

agonia size katılıyorum. yoruma açık sembolik ifadelerle bilgilerini dünyaya aktarması da zekice ve onu şarlatanlardan ayıran bir özelliktir.

 

not: forumda paylaşımınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhyiddin ibni Arabi endülüs ispanyasında yaşamış ve derinleşmiş büyük gizem insanıdır ve Nostradamus tan çok önceleri bir takım kehanetlerde bulunmustur.Tezlerden birine göre Nostradamus efendi Arabiden çalmıştır bir takım kehanetleri.

Bunuda burda belirtmek isterim.Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kelime oyuncusuydu bence çok saçma

bazı duyumlara göre sonradan değiştirildiği söyleniyor

işte adam dediydi demek için

alın ben de bir tane söylüyorum, yazın bi kenara

 

"Olacakların şiddetini haber vermek için

Gönderilmişlerdi yeryüzüne biribirlerinden habersiz

Zamanın bitimine çok az kala

Sadece 5 veya 6 idiler daha fazlası değil"

 

bunlardan sıkalım 1000 tane kimse algoritmasını bulamaz işte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kahin Neyi Görür ?

   http://indigodergisi.com/60/galaksi_ingo_swann_kahin_kehanet_oracle_teleportasyon_teleportation_5.jpg Geleceği görmek, yaşanacakları hissetmek gibi sezgisel olaylar, sıra dışı kabul edilip ciddiye alınmasa bile cazip bulunur. Bu konuya en ilgisiz insanlar bile geleceğe dair ipuçları duyduğunda heyecanlanıp, ilgi gösterirler. Geleceği görmenin ve hissetmenin türlü ifade şekilleri vardır. Çeşitli fal bakma yöntemleri ile basit gelecek tahminleri yapılır. Gündelik eğlence d

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Nostradamus Kimdir? ve Kehanetleri nelerdir?

   Nostradamus kimdir? Nostradamus karşıtlarının başında yüzyılımızın başlarında yaşayan özellikle de Okült çalışmalarıyla tanınan araştırmacı Colin de Plancy gelir, "Cehennemin Sözlüğü" adlı kitabında Kahin´i katı biçimde eleştirir. Plancy´e göre Nostradamus, doktorluktan sıkılmış ve çok para kazanabileceği bir alan olan falcılığı seçmiştir, yaşadığı çağ bunun için çok uygundur. Aslında hiçbirşeyi önceden bilememiş ve halkı aldatmıştır. Plancy, kehanetlerin takvimsel olduğunu da iddia eder yani b

   , Yer: Ünlü Kahinler

  • Yerli Nostradamus Müştak Baba'nın Kehanetleri

   Serhat Ahmet Tan: "Nostradamus’un ne dediği belli değil, Müştak Baba tarih veriyor."   Serhat Ahmet Tan, Ankara’nın başkent olacağını 1830′larda öngören şair ve bilge Müştak Baba’nın ‘şifreli’ şiirlerindeki kehanetleri yorumladığını iddia etmekte. Tan’ın "İstanbul Yeniden Başkent Olacak" isimli kitapta topladığı kehanetlere göre Ortadoğu’da büyük değişimler yaşanacak, İstanbul’un meşhur bir tepesi TBMM’nin yeni adresi olacak.   "Beş sene sonrasında İstanbul başkent olacak. 2011′in sonunda Türk

   , Yer: Ünlü Kahinler

  • Cern Ve Nostradamus

   1994 yılında İtalyan gazeteci Enza Massa, İtalya'nın başkenti Roma'daki Milli Kütüphane'de, kimsenin dikkatini çekmemiş, resimli yazmaların olduğu bir kitaba rastlar. İncelediği zaman bu yazmaların 1629 tarihine ait olduğunu görür. İçinde çok garip sembollere sahip onlarca resim vardır. Şansa bakın ki yazmaların sahibi, üzerine adını yazmıştır. Michel de Notredame. Bizim bildiğimiz adıyla Nostradamus. Her ne kadar Nostradamus'un 1500'yılların sonlarında öldüğü iddia edilse de, genel k

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Edgar Jayce (Uyuyan Kahin)

   Edgar Jayce (Uyuyan Kahin)   Nostradamus'tan Sonraki İkinci Büyük Kahinin Yaşam Öyküsü   Birçok ünlü ve başarılı kahin, kehanetlerini uykularında rüya kanalıyla ya da derin bir konsantrasyonla sağladıkları trans durumlarında söylemişlerdir. Her ikisinin de ortak özelliği, bir gevşeme halinin oluşmasına imkan vermesiydi. Özel şartlarla yerine getirilen konsantrasyon ve trans hali belki de uykuda iken kendiliğinden sağlanıyordu... Nitekim yapılan günümüz Parapsikoloji araştırmaları bu görüşü des

   , Yer: Fal ve Kehanetler

×
×
 • Yeni Oluştur...