Jump to content

Spiral takmam, devlet dinler


biggang

Önerilen Mesajlar

Türkiye Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Vakfı (TAÇSAV) Antalya Şube Başkanı Remziye Kıymık, gebelikten korunma yöntemlerinin topluma öğretilmesi için yürütülen çalışmalarda trajikomik olaylar yaşandığını söyledi. Kıymık, Başbakan Erdoğan'ın ‘Üç çocuk yapın’ çağrısının da aile planlaması çalışmalarını olumsuz etkilediğini belirtti.

 

Remziye Kıymık, “Gebeliğin önüne geçilmesi konusunda en etkili yollardan biri olan spiral yöntemini anlattığımız bir ev hanımı, ‘O yöntemi asla kullanmam. Eşim o cihazın dinleme aygıtı olduğunu söyledi. Devlet bizi dinliyormuş’ cevabını verince, toplumun ne durumda olduğunu bir kez daha anladım” dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ailelere “Üç çocuk yapın” çağrısı ve nüfusun gençleştirilmesiyle ilgili açıklamalarının aile planlaması uygulamalarına büyük zarar verdiğini kaydeden Kıymık, “Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını örnek alan vatandaşlar bizi kapıdan kovuyor. Vatandaş, ‘Koca Başbakan çocuk yapın diyor, siz tersini istiyorsunuz’ diyerek bize çıkışıyor. Destek almak isteyen vatandaş sayısı, Başbakan'ın bu açıklamasından sonra yarı yarıya azalma gösterdi” diye konuştu.

 

Antalya'nın, nüfus planlaması uygulamaları ve halkın bilinçlendirilmesi konusunda Türkiye ortalamasının gerisine düştüğünü belirten TAÇSAV Şube Başkanı Kıymık, “Nüfus konusunda değişken bir yapıya sahip Antalya, aile planlaması konusunda kırsal kesimlerin gerisine düşüyor” dedi.

 

Eğitim çalışmalarını olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörün hızlı göç olduğunu da belirten Remziye Kıymık, nüfusun sürekli değişmesi nedeniyle bilinçlendirme çalışmalarının çok yavaş işlediğini belirterek, “Özellikle kırsal kesimden göç alan kentimizin eğitim ihtiyacı her geçen gün artıyor. Bu nedenle Antalya olarak diğer illerin gerisinde kalıyoruz” diye konuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kıymık, Başbakan Erdoğan'ın ‘Üç çocuk yapın’ çağrısının da aile planlaması çalışmalarını olumsuz etkilediğini belirtti

 

Bu adam neyi olumlu yönde etkiliyor ki, herşeyden önce başlı başına kendisi bir olumsuzluk zaten!!! gereksiz varlık !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tragedya gibi olmuş: koca başbakan bunu ister ve yaparken biz de yapabiliriz,yapmalıyız sonucunu çıkarmak bunu hatırlattı bana. Bazıları bazı oyunlar oynuyor ve gereken etkiyi cahil kişilerde görüyor. Böyle insanların iyi bir amaç güttüğü düşünülemez! Sağlık konusunda Aile Planlamasında çalışan hekimleri değil de tıp hekimi kadar zerre bilgisi olmayan bu adamı dinlemeleri çok üzücü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...