Jump to content

Bunu Biri Bana Açıklasın


beelze

Önerilen Mesajlar

bu sitede bilmem kaç tane üyü war ve gördüğüm kadarıyla herkes Atatürkçüyüm diyor , dışarı çıkıyorum kime sorsansan Atatürkçüyüm diyo çevremdekilerde aynı şeyleri söylüyor peki bu baştakiler nasıl oraya geldi o zaman hadi bi kere kaza ile seçtik ikinci neydi hadi onda da seçtik bugün doğuda bilmem kaç dönüm arazi parsel parsel başta israilliler olmak üzere satılıyo ülke ekonomik krize doğru hızla giderken üniversitelerde olaylar baş gösteriyor ce bizim başımızda daha bunlar gibi onca olay yaşanırken kalkıp tatile giden bi başnakan bozuntusu war .Okullardaki hocalar ve bi kesim çevredeki insanlar ATATÜRKE hakarette bulunurken dolaylı weya direk neden adam akıllı bi tepki gösterilmiyo bilmiyorum farkında mısınız ama bundan bi kaç yıl snr Türkiye diye bir yer kalmicak buna rağmen bunca kişi neden sözde Atatürkçülüğü bi kenara bırakıp Gerçek olanı göstermiyo ben anlamıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cumhuriyet gazetesi okuyorum ve bir çok tip bana ters ters bakıyor. Özellikle son aylarda arttı.Kavga çıkartmak isteyenler de oluyor

Hee evet bazı yaşlı amcalar denk geldiklerinde ses edemiyor kimse ama yalnız olduğum zamanlar üstüme atlamak için bir bahane arıyor bazıları..

 

Bir keresinde tartışma çıktı otobüste dayanamadım karşılık verdim ve kimse çıt çıkarmadı..Düşünün ya ben bir bayanım tartıştığım kişiler erkek,1 kişi olsa neyse de 2-3 kişi varken illa ki dayak yerim bişey olsa.Ve eminim ki yine kimse müdahele etmez,seyreder...

 

Neden?

 

Çünkü korku imparatorluklarını kurdu birileri,çıtını çıkaranı götürüyorlar.Ben herşeye rağmen elimde gazetemi taşıyabiliyorum. Saklayanlar utansın,susanlar utansın..

Oylarını karın tokluğuna satanlar utansın..

Atatürk'ün devrimlerini hiçe saymaya başlayanlar utansın..Somut bişey yapmadıkça ikiyüzlü insanlarla çevrelenmeye mahkumuz.

 

Korkmamak lazım artık,oyunu kime sattığını anlatmak lazım insanlara anlayacakları dilden..

Bu da oturarak olmaz, harekete geçerek olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önemli olan elbette okumak,düşünmek,oy vermek ve benzeri tüm akilane fiilleri yerine getirmek gibi gözükebilir.Ama asıl önemi olan kendi aklındakini halkın içinde yer alıp da gündem haricinde ;ki gündemden kastım bir takım basın ve benzeri iletişim araçlarının dayattığı konulardır;bir düşünceye sahip olmayan kitleyi uyandırabilmektir.Yani artık insanlar meydanlarda , sosyal grupların oluşturduğu topluluklarda konuşmak tartışmak yerine kendi kabuğunda okumayı ve eleştirmeyi seçiyor.Üniversitelerde artık apolitik bir nesil eğlence ve teknoloji dünyasında tüm bunlardan soyut bir yaşamda var ediyor kendini.görmüyor değil bakmıyor bile.kısacası birilerinin ne yaptığını sorgulamak yerine kendi yaptıklarımızı ve yapmadıklarımızı sorgulayalım.bu ilkede kaç kişlinin gazete okuduğu , kaç kişinin iç dış siyasetle ilgilendiği,hatta daha da kötüsü ideoloji denen eski bir kavrama artık kaç kişiinsahip olduğunu düşünüp oturmak yerine meydanlara çıkalım.bu ülke bizim ve bunu bize bu şekilde modern,laik,demokratik ve gelişime son derece açık olarak emanet eden Atatürk'ü de unutmayalım .Laiklik dinsizlik değildir.kaldı ki dinsiz olmak da olanın haricinde kimseyi ilgilendirmez.bu çerçevede türk ve dünya olaylarına karşı etkisiz tepkisiz kalmayalım.. kalanları da kalmamaları için aydınlatalım... o zaöman bir birlik doğar ve başarılı bir düzen kurulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biz lisede siyaset tartıştığımızda sınıf arkadaşlarımıza atatürkü savunmak zıorunda kaldık... böle bi nesil gelio işte bu zihniyet ortada... ama meyadanlara çıkmak neye yarar?.. daha önce çıkıldı..

seni istemioruz die cumhuriyet mitingleri yapıldı... izmir ankara istanbul sonuç değişmedi... daha kesin bi çözüm olmalı ne olduğunu bilmiorum ama vatandaşın yöneticilerden memnun olmadığında yapabileceği birşeyler olmalı... mitingle çözülücek iş değil çünkü ciddiye bile alınmıoruz artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atatürkçüler maalesef o kadar azaldı ki. Bayrak asmaktan, Atatürk'ten bahsetmekten korkar hale geldik. Kendi ülkemizde mülteci konumuna düştük.

Sorun insanlarımızın yaşananları sorgulamaması bence. Düşünme, sorgulama, soru sorma, araştırma şüphe etme, itaat et, oy ver, hakkın olanı isteme. Sen açlık sınırında yaşa, seni cennet, din, iman diye kandıranlar, bir gecede milyarlık yemek yesin, lüks otolarında gezsin, konforlu evlerinde yaşasın. Ha bir de evladını askere gönder, gene bu vatanın bir insanı olan ancak insanlığından koparılmış birisi tarafından şehit edilsin, sonra çıkıp gençliğine doymadan ölen evladını "kelle" öldürenleri ise "sayın" olarak tanımlasın üstüne bir de "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir" desin.

Çok doluyum da

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında biryandanda güzel birşeyi ortaya koymuşsun evet bende ATATÜRKÇÜYÜM ve benim kitabımda ne akp nede başka bir kurum yok ve dediğin gibide Türkiye'nin sonu gerçektende hiç iyi girmiyor malesefki başbakan bozuntusu hayatı çok pahalılaştırdı ve remen çalışanlarında sivillerinde hayatlarını mahvetti ama malesefki bizim yapacağımız birşey yok yani buna imkanımız yok.Şahsen benim başbakanın karşısına çıkma imkanım olsaydı yani elimden böyle birşey gelseydi hiç tereddütsüz çıkar açar azımı yumardım gözümü ama malesefki elimden birşey gelmiyor ama şuan işte tek hedefim okuyup biryerlere yerleşmek ve hayatımı kurtarmak en azından okursam güzel bir şekillde ipleri elime alırsam ben ilrde bu Türkiye yi kurtarabileceğime inanıyorum ben bu konuda kendime güveniyorum yani yapamam diyerek niye pes ediyimki madem ben Atatürkçüyüm medem Osmanlı Devlet'i yani Oğuzlar soyunun bir ferdiyim ozaman bende o güç ver demektir çünkü Osmanlı Devlet'i bir çadırda gelişen çok güçlü bir devletti ben neden yapamıyayımki ilerde sadece şuan yaşım küçük imkanlarım yok okadar madem ben bu yönetimden mutsuzum ozaman elime imkanlarım geçince ben bu yönetimi değiştirim Türkiye2yi ayakta dimdik tutup tüm halkı mutlu edebiriim ama biryandanda bu iş sadece yöneticini işi değil halkında bu konularda duyarlı olması lazım ama malesef bu çok zor bir iş oluyor işte bizim başbakanımız malesef işini yapamıyor onca şuçsuz yere ölen şehitlerimize bir iki kere göz yaşı damlatıyor am aumrunda olmuyor zaten olsaydı şimdiye kadar Aktütün karakolunun civarlarına orduyu yollamıştı ve chp yide ortadan kaldırmıştı ama terörisler kaöar gider bizim başkaban askerleri boş dağlara yollar güvenliğide sağlayamaz anca vatandaşı somursun sopmursun dursun ama ben pes etmicem ve kendim içinde gelecekteki nesiller içinde okucam ve bu yönetimi elime imkan geçince değiştiricem çünkü bu böle süremez tabbii umarım ozamana kadar çok geç olmaz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapılabilecek şeyler sınırlı ama tarih hep şunu göstermiştir. önce çöküş, sonra yeniden diriliş. bu ülke yıllar önce derdini kaosla çözüyordu olmadı, bugün oluruna bırakıyor yarın yeni bir başlangıçla çözülecek. her şey daha kötüye gittikten sonra herkes rahatça görecek olduğu zaman değişim; kendiliğinden görünen ama aslında bir grubun teşvikiyle -ki umarım bunu ATATÜRKçü düşünenler yapacak- ülke yeni bir devrim sürecine girecek. durum için maalesef şuan için çare üretemezsiniz. çünkü kapitalizm beslenme şeklini iyi kullanıyor. iç-dış ve ekenomik krizler tabii ki besinleri. bu yüzden bırakın patlayana kadar yesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şuan için biten mahvolan bir şey yok... daha her şeyin başındayız. her şeyin dahası vardır. ülkemiz bizim. biziz bu ülkeyi kuran ve bugün yöneten. pişman mıyız evet. yaptıklarımız yapacaklarımızı ve diyalektiğin gerçekliğini kanıtlayacak. sadece sabır ve inanç. her şey böyle başlayıp, böyle sona eriyor. unutmayın ve karamsar olmayın. ben yıllardır siyasette aktif bir mücadele içinde oldum. tecrübelerim ve diyologlarım beni düşüncede aktif, soruna pasif kalmaya itti. siz de bu şekilde durun ve sabredin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanıdığım bir çok kişi oy kullanmıyor... Günlük ve dönemlik menfaatin baskın geldiği zihniyetler sayılamayacak kadar fazla... Aynı zamanda gidin bir köye oturun kahvehanede yada insanların kapısını çalın sorun bakalım kaç kişi eğitimli kaç kişi ülkenin gidişatı konusunda bilinçli kaç kişi Atatürk'çülüğün ne demek olduğunu biliyor? Benim şahit olduklarıma şahit olacaksınız sizlerde... Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Kur'an'ı öğrendik, dinimizi öğrendik onun sayesinde aç değiliz diyen ve bu söylediklerine inanan o kadar çok insan var ki.. Üstelik inanın kızamıyorsunuz bile onlara... Onlar yalnızca öğretilenlerin mahkumu... Aşağılamak maksadı kesinlikle taşımıyor cümlelerim... Ama malesef ki eğitimsiz insanlar o kadar çok ki... Sizin gün boyu karşılaştığınız okullarınızdaki iş yerlerinizdeki dershanelerinizdeki insanlar ben Atatürkçüyüm diyordur doğrudur. benim çevremde aynı şeyleri söylüyor. Ancak yüzdesel çoğunluğu hangi kesim oluşturuyor? Bilgili kesimin yüzde kaçı oy kullanıyor? Bunları düşünüp kaba taslak bir hesap çıkarttığınızda bile bariz yanıtı bulacağınıza inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...