Jump to content

Beethoven


schizophrana

Önerilen Mesajlar

schizophrana

umut , hüzün , kızgınlık , kırgınlık , vazgeçiş , tutku , mutluluk ne ararsan notalarında barındıran mükemmel eser. her dinlediğimde başka yerlere giderim kolay dönmemecesine. boğazımda birikir söyleyemediklerim , ne ağlayabilirim ne gülebilir. öyledir Moonlight Sonata

 

 

parçayı dinleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum buraya. size hissettirdiklerini paylaşın.

 

bir de not : 1801 yılında bestelenmiş ve Beethoven' ın hediye ettiği kadın tarafınsan kabul edilmemiştir.

schizophrana tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Off, ömrümü yedi bu parça benim. Başka hiç bir şey dinlemeden geçirdiğim zamanlarım geldi aklıma. Dinledikten sonra üstüne pek de söz söylenmeyecek, sözcükleri insanın ağzına tıkan muhteşem bir parçadır. İnsanı karmakarışık yapar, dağıtır ve sonunda toplayan da yine odur.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgisiz, zayıf olan aciz insanların hırslı olan yapılarının gereği güzel olan her şeye kör, güzel olan sözlere sağır olacaklar güzel kokulu tatlı yiyecekler bile tatsız ve iğrenç gelecektir. Bu güzelim tabiatı, doğayı bir an olsun bile fark edemeyeceklerdir.

Hırslarıyla kibrinin elinde oyuncak olan insanların güçler(korkakların) savaşında birbirlerine karşı bir silah olarak kullanmayı düşündüklerinde ancak tabiatı fark edecekler tüm doğallığa amansızca müdahale edeceklerdir. kaos, yıkım, gürültü kirliliği bu insanların gıdası halini alacaktır. Bunlar gibi düşünmeden(sevgisiz düşünemezsin) hareket eden insanların doğayı yok etme pahasına ortak kararı yıkım olunca ve de birbirini yok etmeye bu kadar hevesli elbette tabiat kendini yenileme ve üzerindeki fazlalıklardan kurtulmak adına cevap verecektir: afetler, seller, depremler, çeşitli hastalıklar şeklinde bu dilden anlayanların anlaşılır bir dili olacaktır herkesce..

 

Kulakları gayet iyi işitmekteydi onun gönlün kelamı olan her sesi işitebilirdi o sadece kendinin değil herkesin kalbindekini işitmekteydi, bu tabiattan işittiği nağmeler kendi kalbinin tabiatla en doğal uyumuydu aslında. kendini sevgiyle bulan aşkla ifade edebilen yaşamın ne olduğunu bilen bir kaç sıradışı insandan biridir o. melodilerin ilahi varlığına kulak vermiş istesede sevgiden başka bir şey işitemeyecek kadar bir sağırdı o!..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...