Jump to content

Beethoven


schizophrana

Önerilen Mesajlar

umut , hüzün , kızgınlık , kırgınlık , vazgeçiş , tutku , mutluluk ne ararsan notalarında barındıran mükemmel eser. her dinlediğimde başka yerlere giderim kolay dönmemecesine. boğazımda birikir söyleyemediklerim , ne ağlayabilirim ne gülebilir. öyledir Moonlight Sonata

 

 

parçayı dinleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum buraya. size hissettirdiklerini paylaşın.

 

bir de not : 1801 yılında bestelenmiş ve Beethoven' ın hediye ettiği kadın tarafınsan kabul edilmemiştir.

schizophrana tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Off, ömrümü yedi bu parça benim. Başka hiç bir şey dinlemeden geçirdiğim zamanlarım geldi aklıma. Dinledikten sonra üstüne pek de söz söylenmeyecek, sözcükleri insanın ağzına tıkan muhteşem bir parçadır. İnsanı karmakarışık yapar, dağıtır ve sonunda toplayan da yine odur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgisiz, zayıf olan aciz insanların hırslı olan yapılarının gereği güzel olan her şeye kör, güzel olan sözlere sağır olacaklar güzel kokulu tatlı yiyecekler bile tatsız ve iğrenç gelecektir. Bu güzelim tabiatı, doğayı bir an olsun bile fark edemeyeceklerdir.

Hırslarıyla kibrinin elinde oyuncak olan insanların güçler(korkakların) savaşında birbirlerine karşı bir silah olarak kullanmayı düşündüklerinde ancak tabiatı fark edecekler tüm doğallığa amansızca müdahale edeceklerdir. kaos, yıkım, gürültü kirliliği bu insanların gıdası halini alacaktır. Bunlar gibi düşünmeden(sevgisiz düşünemezsin) hareket eden insanların doğayı yok etme pahasına ortak kararı yıkım olunca ve de birbirini yok etmeye bu kadar hevesli elbette tabiat kendini yenileme ve üzerindeki fazlalıklardan kurtulmak adına cevap verecektir: afetler, seller, depremler, çeşitli hastalıklar şeklinde bu dilden anlayanların anlaşılır bir dili olacaktır herkesce..

 

Kulakları gayet iyi işitmekteydi onun gönlün kelamı olan her sesi işitebilirdi o sadece kendinin değil herkesin kalbindekini işitmekteydi, bu tabiattan işittiği nağmeler kendi kalbinin tabiatla en doğal uyumuydu aslında. kendini sevgiyle bulan aşkla ifade edebilen yaşamın ne olduğunu bilen bir kaç sıradışı insandan biridir o. melodilerin ilahi varlığına kulak vermiş istesede sevgiden başka bir şey işitemeyecek kadar bir sağırdı o!..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Beethoven'ı Anlamak..

   http://aycu32.webshots.com/image/30151/2004368018965873776_rs.jpg     Genç Anna Holtz’un (Diane Kruger) tüm hayali iyi bir besteci olmaktır. Bu hayalini gerçekleştirmek ve müzik alanında iyi bir kariyer yapmak amacıyla, o dönemde dünyanın müzik başkenti olan Viyana’ya gelir. Konservatuarda okurken, yaşayan en büyük ve yetenekli besteci Ludwig van Beethoven’ın (Ed Harris) yanında çalışma fırsatı yakalar. Beethoven, 9. senfonisinin son hazırlıkları üzerinde çalışmaktadır. Yapımcısı Wenzel Schlem

   , Yer: Filmler

  • Ludwig Van Beethoven

   Beethoven seven var mı, onun Hakkında ne düşünüyorsunuz?

   , Yer: Classic

  • Ludvig Van Beethoven

   http://img513.imageshack.us/img513/569/beethoven1rf4yw7.jpg     Beethoven, 1770 yılında Almanya'da (Bonn) doğdu. Alkole karşı olan zaafıyla bilinen Beethoven’in babası Johann da saray müzisyeniydi. İlk piyano derslerini henüz dört yaşındayken babasından aldı. Katı bir insan olan babası çocuğunu çok zorluyor, henüz dört-beş yaşında olan ve parmakları piyanoya yetişemeyen çocuk bazen bu çalışmalar sırasında gözyaşı döküyordu... İlk müzik eğitimini babasından aldıktan sonra, 1779’da Christian G

   , Yer: Biyografiler

×
×
 • Yeni Oluştur...