Jump to content

Forgotten


darksider

Önerilen Mesajlar

http://www.forgotten.rockmekan.com/dosyalar/album_fotograflari/2309_1185475875.jpg

 

FORGOTTEN 1995 yılı başında gitarist Tolga ve baterist Serdar tarafından kuruldu. Gitarist Can ve vokalist Bülent'in dahil olmasıyla grup beste çalışmalarına hız verdi. Aynı yıl içerisinde kadro tekrar değişti ve vokalde Cengiz, gitarda Ekrem, bas gitarda ise Kazım gruba katıldı. 1997 yılında Kazım ve Serdar'ın yerine gruba bas gitarist olarak Tears Of Beggar grubunun gitaristi Volkan ve aynı zamanda Autumn grubunun da bateristi olan Emrah katıldı. 1997 yılının sonlarında grup bu kadro ve klavyede Autumn grubunun gitar/vokalisti Orkut Eşber'in yardımlarıyla, 1998 yılında Türkiye'de yılın en iyi ikinci demosu seçilen, pek çok heavy metal dinleyicisi tarafından kült statüsünde sayılan, 1000 kopyaya yakın satan, yurtiçindeki ve yurtdışındaki basından çok iyi yorumlar alan ilk demosu "CONQUER"ı kaydetti.1998 yılı sonlarında Cengiz ve Volkan'ın gruptan ayrılmasından sonra vokalde Barış, klavyede ise Enis gruba dahil oldu. Barış, Ekrem, Tolga ve Enis'ten oluşan yeni kadrosu ile grup "RETREAT" adlı ikinci demosunu kaydetti. Bu ürün sadece promosyon amaçlıydı ve dünya heavy metal basınından çok iyi tepkiler aldı.

Grup 1999-2001 yılları arasında Tolga'nın askerlik görevi dolayısıyla sessizlik dönemine girmek zorunda kaldı. 2002 yılında underground şirket Innsmouth Productions tarafından FORGOTTEN'ın iki demosu üç ekstra şarkı ile beraber "THROUGH THE FIELDS OF BATTLE 1996-1999" adıyla CD-R formatında yayınlandı. Bu ürün yurtdışı ağırlıklı olmak üzere 750 kopya sattı. Tolga'nın askerlik görevinin sona ermesinden sonra, 2002 yılında FORGOTTEN biraraya gelmeye karar verdi fakat grup elemanlarının iş ve özel hayatlarındaki birtakım değişiklikler sebebiyle bu mümkün olamadı. Grup 2005 yılında tekrar toparlanma sürecine girdi fakat bu seferde beklenmedik bir şekilde grubun Lead gitaristi Ekrem'in askere gitmesi dolayısıyla tekrar sessizlik dönemine girdi. 2007 yılında Ekrem'in askerden gelmesi ile birlikte FORGOTTEN toparlandı ve şimdi kendilerini tekrar dinleyicilerinin ruhlarını fethetmek için hazırlıyorlar.

 

Şu anda FORGOTTEN kadrosu:

 

Vocals : Cengiz ÖZKAN

Lead Guitars : Ekrem KANİ

Bass Guitar : Ufuk IRMAKLAR

Drums : Emrah KOÇER

 

 

http://www.forgotten.rockmekan.com/dosyalar/album_fotograflari/2309_1204276202.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten nasıl görmedim bu konuyu bilemiyorum. Çooook başarılı bir grup ebnce. Severek dinlerim :)

Ama kadroda değişiklikler var...

 

VOCALS: Cem YÜCEL

LEAD GUITARS : Ekrem KANİ

RHYTHM GUITARS : Tolga OTABATMAZ

BASS GUITARS : Merve ERTUĞRUL

DRUMS : Göksenin BAL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...