Jump to content

Çalar Saat


boogee

Önerilen Mesajlar

http://img165.imageshack.us/img165/4739/1026011605713181205yg9.jpg

Çalar Saat yaklaşık 4 yıl önce Bass gitarda Sehat Doğan (Çare), Davulda Serkan Çalar (Detone), Elektro Gitarda Alp Tiner (Jack Daniel's) ve vokalde Osman Saydam (Croak) tarafından oluşturuldu. Alp Tiner' in grup kurulur kurulmaz ayrılmak zorunda kalması sonucu Görkem Gülhan (Rastlantı) gruba dahil oldu. Bu kadroyla yaklaşık bir sene çalındı ve çok ses getirecek olan ve ileride albüme adını vericek olan Sezen Aksu' nun Zalim adlı coverı iyice yaygınlaştı ve insanlar fazlaca talep göstermeye başladı.

 

Daha sonra Serhat Doğan ve Serkan Çalar'ın gruptan ayrılması üzerine Özgür Elmalık (Trap, Normal) ve Mustafa Sır(Croak) gruba katıldı. Bu kadro esas kadroyu oluşturdu ve grup bu şekilde pek çok cover yaptı ve yoğun seyirci ilgisiyle karşılaştı.

 

Bu yoğun ilgi üzerine Çalar Saat 4 şarkıdan oluşan Zalim adlı maxi-single albümünü yaptı. Sezen Aksu ismi albümde dikkat çekti fakat kendi şarkıları daha sonra bu dikkatleri üzerine toplamaya başladı. Albümün bütün kayıtları ve her aşaması İzmir' de yapıldığı için Çalar Saat bu alanda ve tarz da bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Albümün soundundan kapak tasarımına kadar İstanbul' da yapılmış işlerden eksiği olmayan bu iş Çalar Saat' in uzun yıllar rock müzikte var olacağının bir göstergesidir.

 

Albüm çalışmalarından sonra Çalar Saat konserler ve televizyon programlarıyla sevenleriyle buluşmaktadır. Klasik rock müzik sounduna bağlı kalan grup tanıtım çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Not: Grubun Parcalarını Buradan

http://www.gnoxis.com/music/album/id_17/ Dinleyebilirsiniz :)

Zalim

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...