Jump to content

Yıldız Haritası (Horoskop) nedir??


Mystick

Önerilen Mesajlar

http://www.ntvmsnbc.com/news/16269.jpg

Yıldız haritası, doğum günü, ay, yıl, saat ve doğum yerine göre çıkartılmış bir haritadır. Doğum yerine göre, doğum anında gökyüzünün konumunu kağıt üzerinde, iki boyutlu olarak gösterir. Dairesel bir görüntüsü vardır. Bu dairenin ortasında Dünya bulunmaktadır. Çünkü biz gökyüzüne dünyadan bakarız.

Dairesel harita 360 dereceye bölünmüştür. 360 derece de 30 derecelik 12 parçaya ayrılır. Her bir bölüm bir burcu gösterir. Bu burçlar takım yıldızlarıdır. Milyonlarca takım yıldızlarından 12 tanesinin alınma nedeni, Güneş ve diğer gezegenlerin bu takım yıldızların yörüngesinde hareket etmelerinden kaynaklanır. Bu yörüngeye veya gezegenlerin yoluna ekliptik, bu yoldaki burçlar kümesine Zodyak denir.

 

YÜKSELEN BURÇ VE TEPE NOKTASI

Zodyak, ilkbaharın ilk burcu Koç ile başlar ve Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları ile devam eder. Gezegenler bu burçlarda bulundukları derecelere göre haritada işaretlenir. Örneğin, Venüs 24 derece Yay burcunda görünüyorsa, haritada Yay burcuna ayrılmış 30 derecelik parçanın 24 derecesi işaretlenir ve o dereceye Venüs’ün sembolü çizilir. Gezegenleri haritada işaretlemek, haritayı oluşturmak için yeterli değildir. Yükselen burç ve gökyüzü tepe noktasını da haritada işaretlemek gerekir. Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisi üzerindeki burçtur. Ufuk çizgisinde bu burcun kaç derecede olduğu da önemlidir. Doğduğunuz anda ufuk çizgisinin üzerinde Terazi burcunun 10 derecesi denk geliyorsa, yükselen burcunuz 10 derece Terazi’dir.

“Gökyüzü tepe noktası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıldız haritalarınızı yenileyin arkadaşlar

Astrozoom'un yeni programını görmenizi tavsiye ederim. Dünyanın hiç bir sitesinde olmayan, burçların dekantları ve dwadları, melekleri, ve heliocentric harita, harmonik haritaları da eklenmiş. Ayrıca dünya'da gezegenlere dahil edilmiş.

Gezegenler ve evleri hakkında yorum da yapılmış fakat programın şu anda ingilizce sürümü verildi, türkçesi yakında.

 

Astrozoom: Get Your Free And Best Interactive Personal Horoscope Chart - Natal Chart Built With Java Technology

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...