Jump to content

Şeytan


vhercle

Önerilen Mesajlar

Değişik dinlerde farklı adlarla anılan şeytan genellikle kötü ruhların başı olarak düşünülür. şeytan hasım yada iftiracı anlamındaki ibranice AşATAN sözcüğünden gelir. Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Musevilikte Tanrıya karşı çıkan şeytan, insanları ondan uzaklaştırmaya çalışır. Müslümanlıkta insanlar arasında kin ve düşmanlığı yayan cinler genellikle şeytan olarak adlandırılır. Ayrıca bu cinlerin başı olan İblisten şeytan olarak söz edilir.

 

Eskiçağlarda ruhlara inanış ortak bir özellikte. Yıllar önce yazılan mitler ve peri masalları iyi ile kötü arasındaki mücadelenin bir çok örneğine rastlanır. Eski Mısırlılar dünyadaki kötülüklerden Set'i sorumlu tutarlardı. Karanlıklar prensi adını verdikleri Set'in her sabah güneşin doğmasını önlemeye çalıştığına inanırlardı. Zerdüşt dinine bağlı olan eski İran halkı, kendisine hizmet etmesi için şeytanlar ya da cinler ordusu yaratan Ehrimen adlı bir kötülük tanrısının varlığına inanırlardı. Lakabı Druc (yalan) olan bu kötü ruh, ikizi olan iyi ruha karşı savaşırdı. Musevilikteki şeytan düşüncesi bu inançlardan kaynaklanmış olabilir.

 

Museviler ve Hıristiyanlar tek Tanrı ya ve tek şeytana inanırlar. Onlara göre, şeytan güçlü meleklerden biriyken kendisini Tanrı ya eşit kılmak istemiş ve cenetten kovulmuştur. Kovulmadan önceki adı, IşIK TAşIYICI anlamında Lucifer'dir. İngiliz şair John Minton un Kutsal Kitap tan esinlenerek yazdığı ünlü şiiri PARADİSE LOST ta (1667 ; Kayıp Cennet) şeytanın, içinde atıldığı sıvı ateş gönlünden çıkması ve kendisiyle birlikte göle düşen meleklerin de yardımıyla ADEM ile HAVVA yı günaha özendirerek Tanrı dan öç alma tasarısını gerçekleştirmesi anlatılır.

 

Hıristiyanlık ve Musevilik'te şeytanın insanları ölüm yoluna ve kötülüğe çektiğine, buyruğundaki cinlerle insanların ruhlarını ele geçirerek onlara acı çektirdiğine inanılır.

 

Bir çok Hıristiyan yazar putperestlerin tanrılarını şeytan olarak tanımlamıştır. Bu tanrıların bazılarında boynuz vardı ya da boynuzlu hayvanlarla bağlantılıydı. Bu nedenle şeytanın boynuzlu, çatal ayaklı ve kuyruklu bir yaratık olduğu düşüncesi gelişti. Bu şeytan tipi özellikle 12 yüzyıldan sonra çeşitli vitraylarda ve dinsel heykellerde işlendi.

 

KURAN'da ise daha çok İBLİS adıyla anılan şeytan cenneten kovularak lanetlenir ve emrindeki şeytanlar aracılığı ile ansanları Allah'ın yolundan saptırmaya çalışır. KURAN'a göre, öbür meleklerin Allah'ın isteğine uyarak Hz. Adem'in önünde secde etmesine karşılık, İblis kendisinin ateşten yaratıldığını ve çamurdan yaratılmış Hz. Adem den üstün olduğu gerekçesiyle bu buyruğa karşı çıktığından cennetten kovulur. Ardından Havva'yı yasaklanmış meyveyi yemeye özendirerek Adem ile Havva'nın cennetten kovulmasına yol açar. Bundan sonra emrindeki şeytanları kullanarak insanları doğru yoldan saptırmaya, onları Allah'ı anmalarını ve namaz kılmalarını engellemeye çalışır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Museviler ve Hıristiyanlar tek Tanrı ya ve tek şeytana inanırlar. Onlara göre, şeytan güçlü meleklerden biriyken kendisini Tanrı ya eşit kılmak istemiş ve cenetten kovulmuştur.

 

bu biraz kafamı karıştırdı açıkçası... güzel paylaşım olmuş saol...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türk Satanist Coven "SIT"'e göre şeytan (JOY OF SATAN dan alıntı bilgi türkçe.)

 

 

 

Şeytan / Satan / EA / Enki / Melek Ta'us

 

 

Uzun zaman boyunca Şeytan hakkında birçok yalan yanlış şey söylendi. Birçoğumuz onu gördü, onunla iletişime geçti ve astral düzlemde ona dokundu. Onu gören hepimiz görünüşü hakkında aynı fikirlere sahibiz. Şeytan kırmızı renkli değildir ve boynuz ve kuyrukları yoktur, bir canavar gibi görünmez. Ateşten gözleri yoktur. Bu betimlemeler onu aşağılamak, karalamak için söylenen yalanlardır. Burada Şeytan’ın bize göründürğü gibi olduğu birkaç resim var. Şeytan bazıları tarafından “karanlık” olarak etiketlenmiş olmasına rağmen uzun beyaz bir cübbe giyerken görünür. Çoğumuz onu sık sık görürüz ve onunla yakın ilişkimiz vardır. O güzeldir. Görünüşü aşağı yukarı resimlerdeki gibidir fakat nadir olarak kanatlarla gözülür.

http://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0401Father.gif

http://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0402Father_Satan2.gif

Edward Burney’nin eski bir tablosu:

http://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0403Father.GIF

Birçok insan, O'nun Sigillerinin nasıl göründüğünü sorar. Şeytan’ın Sigilleri:

http://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0404Father_s_Sigil.gifhttp://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0405SatansSigil2.gif

• Günü Pazartesi’dir.

• Renkleri mavi, kırmızı ve siyahtır.

• Sümer Tanrısı EA’dır. Aynı zamanda “Dünya’nın efendisi” anlamına gelen ENKI diye de bilinir. Melek Tavus olarak da bilinir.

• Onun kutsal hayvanları, Tavus kuşu, Yılan, Keçi, Ejderha ve Kuzgun’dur.

• Numaraları 2, 11 ve 4’tür. (666 onun hükmedeği çağ olan Kova Çağı’nı sembolize eder).

• Burçları Kova ve Oğlaktır.

• Gezegenleri Uranüs ve Venüs(Sabah yıldızı)’tür.

• Yönleri Güney ve Doğu’dur.

• En önemli günü 23 Aralık’tır. Bu günün ertesi Solstice’tir. O gün, kişisel günüdür.

 

John Martin’in "Paradise Lost"undan Şeytan’ın Sarayı tablosu:

http://www.freewebtown.com/satantrra/pixlenSATAN/0406Father_s_Palace.GIF

 

Enki/EA (Sümer/Kalde/Babil/Asur – Suların ve bilgeliğin efendisi), Ptah (Mısır – Yaratıcı Tanrı), Lucifer (Roma – Işık getiren, Sabah yıldızı) ve Melek Tavus (Yezidiler)

3 Kitapta bahsedildiği gibi ateşten yaratılmamıştır. Bir Melek değildir. Bir diğer adı Melek Tavus’ tur. Ama Melek, Kral anlamına gelmektedir.

Extra-Terrestial’ dır. Nordic’ tir. Nefilimlerin başıdır.

Kırmızı ve boynuzlu değildir.

7 Oğlu vardır: Thoth, Set, Marduk, Osiris, Amon, Adapa, Zuisudra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"""İslam/Hıristiyanlık ve Yahudilik kitapları Şeytan ve Demon’ların nasıl göründüğüne dair yalanlarla dolduruldu. Bunlar aşağılayıcı yalanlardan başka birşey değildir."""

 

Bu ifedeleri kullanırken biraz daha dikkatli olalım lütfen...İslam Kitapları diye bi genelleme yapmak yerine kaynak belirtmeyi yada daha açık ifadeler kullanmayı seçersek herhengi polemik yada tartışma ortamı yaşamayız...Bu ifadeler kullanıldığı zaman tüm İslam kaynaklarını ve Kutsal kitapları içine alır. Ve yine bu ifade İslamın Kutsal Kitabının tahrif edildiği anlamına gelebileceği yorumuna kadar götürür... Bazı kaynaklar diyebiliriz belki.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaw sonra konuşunca konuştu oluyo...Şeytana dokunan arkadaşım biz de görelim dedik bi cewap yazmadın...Ondan sonra bi de konu açıyolar insanlar neden laf sokar diye...Şimdi bu adam okkalı lafları haketmemiş mi?Şeytana dokunmuş da şeytan aslında on numara karizma sahibiymiş şekli şemali süpermiş...Bu sefer laf sokmayacam hadi bakalım...Lafımı ziyan etmek istemedim bu sefer:)Sadece şunu yazayım kafidir sanırsam...

-"İnkar edenlere de ki:Yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz!"(Al-İ İmran)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Whitepower içimde seni taktir etme hissi oluştu şurda düşündünü söleyen bi sen varsın haklısın walla o resimler sadece hayalgücünün dışa vurumu fantastiktede elfleri cüceleri hobitleri çizdiler ee bu onların var olduğu ve onlara dokunabildimiz anlamına mı geliyo böle yazıolar yazıolar soru sorunca cwp yok şeytan insanlarla işbirliği yapsa ve dünyada insanlara istediklerini verse bile öldüklerinde cehennemde fazlasıyla alıcak verdiklerini o yüzden şeytana tapmak pek akıllıca diil çünkü o sadece kendini düşünür bencildir. buda kuranda yazar. Ama Allah inanları asla yüzüstü bırakmaz ama insanlar illede macera yaşamak istiyosa o ayrı bile bile lades yani...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aman yaaa gelmezse hatırım kalır....Şimdi yine söylenecekler bana insanların inancına saygılı ol diye...Umarım bana uyarı yapmadan önce Tanrıya ve dinlerine yapılan suçlamaları da görürler....Bu arkadaşlar astral düzlemde dokunuyolar ya şeytana;Bi gün ben bunların alayına bi dokunacam astral düzlemde o olacak.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burda firdevs diye bir modilatör var.. Firdevs isminin anlamı bile çok enteresan mesela.. Firdevs asur dilinde bir kelime.. Anlamı cennet bağı demek.. Yezidiler ölümden sonra firdevse giderler..

 

Kadın peygamber Kassa' Firdevs demektir. Konu Musaf-i Reş te de anlatılmaktadır.. Söyle ki :

 

"Başlangıçta Tanrı, kendi yüce özünden Beyaz İnci' yi yarattı ve bir kus yarattı ki adi Anfar' di. Ve inci' yi onun sırtına koydu, ve orada kırk bin yıl oturdu. İlk gün, yani pazar günü, Azazil (SATAN) adlı meleği yarattı; işte o, hepsinin başkanı olanı Ta'us Melek (Tavus kuşsu Melek)' tir. Pazartesi günü Tanrı, Darda' il adlı meleği yarattı ki o, Şeyh Hasan' dir. Salı günü, Israfil' i yarattı ki, Şeyh Şams' dır. Çarşamba günü, Cebra' il adlı meleği yarattı; o da Abu Bekr' dir. Perşembe günü, Azrail' i yarattı ki, Saacadin' dir. Cuma günü, Semna' il aldı meleği yarattı; o da Nasir' ud - Dindir. Cumartesi günü, Nura' il adlı meleği yarattı, ki o [. .] Melek Ta' us (Melek Tavus)' u onların başkanı yaptı. Ondan sonra Tanrı, yedi göğü, Yeryüzünü, ve güneşi ve ayı yarattı [...] İnsani, kuşları ve tüm hayvanları yarattı, ve onları pelerininin boşluğuna yerleştirdi, ve Inci' nin üzerinden indi, melekler de yanındaydı. Sonra yüksek sesle Inci' ye doğru haykırdı, o da düşüp dört parçaya ayrıldı. içinden su fışkırdı ve deniz oldu. Dünya yuvarlaktı, üzerinde çatlak yoktu. Sonra Tanrı, bir kus biçiminde Cebrail' i yarattı, ve dört bucağın yönetimini ona emanet etti. Sonra bir gemi yarattı ve onun içinde otuz bin yıl kaldı, ondan sonra Laleis' e geldi ve konakladı. Dünyanın içinde haykırdı, ve yoğunlaşmayla deniz oluştu, ve dünya yeryüzüne dönüştü ve titremeye devam ettiler. Sonra Cebrail' e, Beyaz Inci' nin iki parçasını getirmesini buyurdu, parçalardan birini yeryüzünün altına yerleştirdi öbürünü de Göğün Girişi' ne (cennetin girişi) kapı olarak koydu. Sonra onların içine güneşi ve ayı yerleştirdi, onların kırpıntılarından da yıldızları yarattı, ve onları göğe süs olarak astı. Ayrıca yeryüzünü süslemek üzere meyve ağaçlarını, bitkileri ve dağları yarattı. Hali' nin üzerine Taht' i yarattı. Sonra, dedi ki Ulu Tanrı : Melekler, Adem' le Havva' yi yaratacağım, onları insan yapacağım, ve ikisinden, Adem' in belinden gelmek üzere, Sehr ibn Cebr doğacak; ve ondan tek bir halk türeyecek yeryüzünde; Azazil' in (SATAN), yani Ta'us Melek' in toplumu olan Yezidi halkıdır bu. Sonra Şeyh Adi b. Musafir' i Suriye' den göndereceğim ve o gelip Lales' te kalacak.Sonra Tanrı, kutsal ülkeye indi ve Cebrail' e, dünyanın dört bucağından toprak getirmesini buyurdu; Toprak, hava, ateş ve su. Onlarla bir adam yaptı ve kendinden ona bir ruh bağışladı. Sonra Cebrail' e. Adem' i Cennet' e yerleştirmesini buyurdu, orada meyveyle bütün yeşil bitkileri yiyebilsin diye : ancak buğday yemesi yasaktı. Yüz yıl sonra Ta' us Melek, Tanrıya dedi ki: nerede ve nasıl üreyip çoğalacak? Tanrı ona ve yönetimi sana bırakıyorum bu konudadedi. O zaman Melek Tavus, gidip Adem' e sordu : ç buğday yedin mi ? O da yanıtladı : ır, çünkü Tanrı bunu bana yasakladı, 'Ondan yememelisin' dedi Melek Ta' us söyle dedi ona : senin için çok daha iyi olur. Ama Adem' in, yedikten sonra karni sisti, ve Ta' us Melek (SATAN) onu Cennet' ten çıkardı, ve bıraktı, ve göğe çıktı. O zaman Adem, karninin miskinliği yüzünden acıyla kıvrandı, çünkü bedeninde çıkış deliği yoktu. Ama Tanrı bir kuş gönderdi, o da Adem' in bedeninde bir çıkış deliği açtı, böylece Adem rahatladı. Ve Cebrail yüz yıl ona görünmedi, ve o mutsuz oldu, ağladı. O zaman Tanrı, Cebrail' e buyurdu, ve o gelerek Adem' in sol koltuk altından Havva' yi yarattı. Sonra Melek Tavus, halkımıza demek istiyorum ki, çok acı çeken Yezidyardım etmek üzere yeryüzüne indi ve eski Asurluların yanında, bizim de basımıza krallar dikti; bu krallar Nesrukh (ki o, Nasir' ud - Din' dir) ve Kamush (o da, Sultan Fakhru' d - Din' dir) ve Artımus (ki. Sultan Samsu'd - Din' dir) adini taşıyorlardı. Bundan sonra iki kral tarafından yönetildik; birinci ve ikinci Şapur adlı bu kralların yönetimi yüz elli yıl sürdü ve onların soyundan gelen Amir' lerimiz bizi bugüne dek yönetmişlerdir,ve biz dört kabileye bölündük. Bize khass (marul) haram kılınmıştır, çünkü kadın peygamberimiz olan Khassa' nin (FİRDEVS) adını anımsatmaktadır; kuru fasulye de haramdır, koyu mavi boya kullanmamız yasaktır; Yunus peygambere saygısızlık etmiş olmamak için, balık yememiz haramdır; Ceylanları da yemeyiniz, çünkü onlar peygamberlerimizden birinin sürüsü olmuşlardır. Ayrıca, Şeyh ve müritleri, tavus kuşuna saygısızlık etmemek için, horoz da yemeyiniz; çünkü tavus kuşu, daha önce sözü edilen yedi tanrıdan biridir ve biçimi horozu andırır. Yine, Şeyh ve müritleri sayın, helvacıkabağı yemekten sakininiz. Bundan başka, ayakta işemek, ya da oturmuş haldeyken giyinmek, ya da Müslümanların yaptığı gibi helada taharetlenmek, ya da onların banyolarında gusül etmek, bize yasaklanmıştır. Ayrıca, tanrımız olan Şeytan' in adini ya da onu anımsatan Kitan, Sar, Sat gibi adları ya da Mal' un , [...] na' l gibi sözcükleri ağza almak yasaktır. Önce [ ...] bizim dinimize, puta taparlık dediler ve Yahudiler, Hıristiyanlar, Müslümanlar ve İranlılar dinimizden uzak durdular. Kral Ahab ile Amran, bizdendi; öyle ki, bizim Pirbub (BAAL) diye adlandırdığımız Ahah Beelzebub' un Tanrısından yardım dilerlerdi. Bizim Babil' de Bakti-Nossor (Nebukadnezzar) adlı bir krallımız vardı; Iran' da Ahasuerus, İstanbul' da Ağrıkalus da bizdendi. Gök ve yer var olmadan önce Tanrı, suların üzerinde bir teknenin içindeydi. Sonra, yaratmış olduğu inciye kızdı, onu başından attı; incinin karılmasından dağlar, çınlamasından kum tepeleri, dumanından da gökler meydana geldi. Sonra Tanrı, göğe çıktı ve gökleri yoğunlaştırdı; ve onları, altlarına destek koymadan yerleştirdi, ve yeryüzünü her yanından çevirdi. Sonra ellerine kalemi aldı, ve tüm yaratıklarının adlarının listesini çıkardı. Kendi özünden ve nurundan altı tanrı yarattı ki bunların yaratılması, bir lambanın başka bir yanan lambadan yakılması gibiydi. Sonra Birinci Tanrı, İkinci Tanrı' ya dedi ki : göğü yarattım; sen oraya çık, ve bir şeyler yarat.Ve o, göğe çıktığı zaman, Güneş var oldu. Kendisinden sonraki Tanrıyla, 'Çık' dedi ve ay yaratıldı. Ve ondan sonraki Tanrı, gökler' i harekete geçirdi; ve ondan sonraki Tanrı, yıldızları yarattı; ve ondan sonra gelen Tanrı, el - Kuragh' i, yani Sabah Yıldızı' nı (venüs) yarattı; ve her şey böyle yarattı. "

 

 

NOT: lütfen bu yukardaki metne saygısızlık etmeyin çünkü bu olay birileri için Kutsal .. Nasil biz sizin kutsalınızla ilgilenmiyorsak siz de bize saygısızlık etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-saygısızlık etmeyin demişsin,biz sizin kutsalınızla ilgilenmiyoruz demişsin.cevap vermek istiyorum.

 

senin şu an yaptığın şey benim kutsalımın,benim TANRI mın var oluş nedenini ve tek olma nedenini hiçe saymak. kitabım olan KUR-AN ı kerim deki yani benim doğrularım olan bütün bilgileri yalanlamaktır.

 

kutsalına saygı bekliyorsan kutsalını kimse ile paylaşma.çünkü ben bütün inançlara saygı duyarım eğerki tanrı sı tek tanrı yüce ALLAH ise.

 

ama saygı gösteremeyeceğim tek inanç satanizmdir.

bu inanca saygı bile benim nazarımda insanı küfre götürür.

 

sana yazacaklarım bundan ibaret değil.seninle bu konuyu tartışmadan seviyeli bir ortamda tekrar konuşmak isterim.ancak yazdığın bu şeylerin bana kaynağını göstermelisin.yani bu bir kutsal kitaptan mı alınmıştır yoksa satanizm in kurucularına ait bir felsefemidir.

 

okuduklarım arasında öyle çok çelişki varki,istersen buraya paylaşıma almadan önce bi gözden geçir yarım cümleler var bir çok yerini anlamadım.

 

kaynak belirtirsen seninle bu konuyu tartışmak isterim tekrar hatırlatayım dedim.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar Hz. Süleymanın Yazdığı Lagamethon dan bir bölüm..

iyi tamam orasını anladımda neden yabancı dilde veriyorsun onu anlamadım.

ama bunları bu şekilde buraya verdiğine göre yabancı dilin var demektir.

sana zahmet açıklamasınıda verirsen sevinaceğim.

 

aksi takdirde hepsini bir araya getirip anlamam zor oluyor.:derisive:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yankee nin yukardaki yazisinda bir DUA, bir SESLENIS var yani kissaca...

 

sANA SESLENIYORUM, BANA GÖRÜN, EFENDIMIZIN ENERJISI ILE

SILAHLAN, SANA EMIR VERIYORUM...... falan filan...:devil:

 

Yehova Sahitlerinin, Yezitlerin, Duasi

 

Yankee Inancina saygim var, ama Insanlar Inandiklari seylerin mantiginda olmalilar, Inanmanin Mantigina giden en güzel yol herzaman Bilim ve Ilimdir.

:punish2:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi tamam orasını anladımda neden yabancı dilde veriyorsun onu anlamadım.

ama bunları bu şekilde buraya verdiğine göre yabancı dilin var demektir.

sana zahmet açıklamasınıda verirsen sevinaceğim.

 

aksi takdirde hepsini bir araya getirip anlamam zor oluyor.:derisive:

 

Hmm ok ... Kısaca özet geçelim.. Lagamethon toplam 5 kitaptan olusutyor.. Lesser key olarak ise iki kitap geçmekte.. Bunlara Ars polina ve Goetia denir. Goethia ruh çağırmak ile ilgilidir.

 

Konunun Hz. süleyman tarafından kaleme alınıp alınmadığı aslında tartışma konusudur fakat kesinlikle onun döneminde yazıldığı kabul edilmektedir.

 

Bu kitablarda Tanrıya (Yahova / elohem (Arapçadaki allah kelimesin ibranicesi) / ioa) saygı konu edilmiştir. goethiada ise 72 adet özel ruh konu edilir. Bunlara ait büyülü işaretler ve bunların nasil çağrılacağı anlatılır..

 

Şunu söylemek aslında doğrudur ki goetia aslında satanist bir kitap deildir Allah inancı konu edilmiş ve ona dualar edilmektedir. Yahudi kabala ve kara büyücülüğü ile harmanlı karışık bir konuyu inceler. Bu tür kaynaklara kabaladan ayrı bir isim yani "Gromorine" denir.

 

ingilizcesini verdiğim bölüm Altın Şafak Hermetik Cemati tarafından ibraniceden ingilizceye kazandırılan Goethia'nın son kısımları. Bu kısımlarda Hz. süleymanın kullandığı büyülü mühür ve ruh çağırma esnasında kullanılan semboller ve dualara yer verilir.

 

Dualar genel olarak çağrılan ruhtan sakınmak için Yahova (Thetragamiton Tziborath)'a edilmektedir. Allahın izni ile ruhuhun çağrılmasını konu alır.. ..

 

Bir iki Text önce bir arkadaş nasil çağrılınca geliyor diye sormuş.. ben de anlatmak babında bu yazıyı eklemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,

Belki eftalya bana kızacak ama bence her durumda saygı, yada şöyle diyim dinleme olması lazım. Beni geçen yıl görseydiniz bunları söyleyen birinin feci işkencelerle öldürülmesi için elinden geleni yapan birisi olarak bulurdunuz. Ama durum biraz değişti. Neyse, o uzun hikaye. Yazılanların nerdeyse yarısını okudum. özellikle o kutsal kitap bölümünü. yanlış hatırlamıyorsam bu, yezidilerin kutsal metinlerinden alıntı (Mushâf-i Res- Kara Kitap). bence bu kültü en ciddi olarak devam ettirenler yezidiler. Dikkatli bakılırsa bir çok dinden kesitler var bu kültte. ben islama bi saygısızlık görmedim bu kültte. hatta ve hatta mezar taslarında İslam 'i kitabeler kullanmaları çok ilgincime gitmişti. Neyse, hepinize paylaşımları için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İslam/Hıristiyanlık ve Yahudilik kitapları Şeytan ve Demon’ların nasıl göründüğüne dair yalanlarla dolduruldu. Bunlar aşağılayıcı yalanlardan başka birşey değildir.

 

evt talihsiz bir açıklama,bu söze verilecek çok cevap var ama burası yeri değil..

cevabı yüce TANRI verecektir.işte o asıl ve gerçektir.onun gerçekleri arasında islam en başta gelir..TANRI nın gerçeklerini aşağılayıcı bulmak TANRI ya isyan etmek demektir.

 

ayrıca rose,

bildiğim kadarı ile buradaki üyelerin geneli türk ve ben şahsen son verdiğin mesajı bir araya getirmekte güçlük çekiyorum..

 

küfürmü ediyorsun,iltifatmı anlamıyorum.sana zahmet türkçe çeviri de yaparsan memnun olurum..:wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hay allahım ya benim adımdan satanlığa bağlamış olamaz böyle bişey töbe yarabbim...

kendi inancını anlatmak istiyosan direk anlat aracı olarak birilerinin isimlerini veya yorumların doğruldusunda copy paste yapma ordan burdan alıp ta...

bişey daha adımın anlamını biliyorum CENNET BAHÇESİNİN İSMİ. bağla falan bi alakası yok kuran dan bizzat baktım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Cin ve Şeytan Çıkarmadaki Mantık Hataları

   Kafama takılan bir kaç şey var var.Mantıklı açıklaması olan arkadaşlar yazabilir.   1.Hristiyanlıkta şeytan çıkarma adı verilen ayinlerde şeytan,cin incilden dualarla,kutsal su ile vs. hristiyan inançlarına göre çıkarılmaktadır ve başarılı sonuçlar vermektedir.Müslümanlıkta da kur'an dan ayetler ile cin çıkarılmaktadır.Müslümanlar padişah cin çağırdım diyor hristiyanlar demon çağırdım diyor.Eğer bu iki dinin adetlerinden de cinler korkuyor,acı çekiyor,kaçıyor ise hangisi doğru ?   2.Birçok ka

   , Yer: Paranormal Varlıklar

  • Tarihsel Süreç İçerisinde Şeytan ve Sanatta Yansımaları

   VAROLUŞTAN BUGÜNE KÖTÜLÜK “Din Tarihi İncelemeleri” adlı eserinin önsözünde “Din, insan doğasının en yüksek, en çekici belirtilerinden biridir.” diyor Ernest Renan. Din duygusu ne olursa olsun, insan yüreğinin  en  derinliklerinde  keşfedilebilecek  en  karmaşık  eğilimlerden  biridir:  Bu temel  eğilimin  çevresinde;  yaşam  üzerine,  evren  üzerine, öbür  dünya  üzerine  her çeşitten özleyişler, atılımlar, meraklar, her çeşitten acılı kaygılar ve aşırı heyecanlar toplanmış bulunmakta

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Hallac-ı Mansur ve Şeytan'ın Savunulması

   “(…)Hallac’ın konuşmaları Şeytan’ın savunulması değil, “ŞEYTAN” ismi ile ne anlamamız gerektiğidir. Hallac, Şeytan’ın varlığını inkar etmemiştir. Tam aksine İslam’daki Şeytan kavramının, Allah ile çatışmaya giren ilkel dinlerin ve tekrar ilkelleşmiş olan tek tanrılı dinlerin şeytan anlayışından tamamen farklı olduğunu kanıtlamıştır. Kur’an’daki anlatımın mecazlardan sıyrılarak anlaşılması gerektiğini izah etmiştir…” * * * 11-) Ve lekad halaknaküm sümme savvernaküm sümme kulna li

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Şeytan Yıldızı: Algol

   MEDUSA VE GENOM PROJESİ (Demon Star Algol)   Astrolojide 15 Kök Yıldız vardır.   Bunların ilki Algol yıldızıdır. Sıra ile bakarsak isimleri;   Algol, Pleiades, Aldebaran, Capella, Sirius, Procyon, Regulus, Alcaid, Gienah, Spica, Arcturus, Alphecca, Antares, Vega, Deneb (Algedi)’dir.   Düzenli bir şekilde parlaklık değiştiren ve kötülük dolu yıldız ünvanını alan Algol, Perseus Takımyıldızı içinde yer alır. Antik astronomların -Şeytan Yıldızı- adı verdiği Alg

   , Yer: Gezegenler ve Evler

  • Şeytan Diyor Ki...

   al şu monitörü fırlat bizimkilerin kafaya, bak bakalım kalk o bilgisayarın başından diyolar mı.

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...