Jump to content

Sigara İçenler Okusun!


skyZz

Önerilen Mesajlar

Onu Bir Gün Terk Edeceğim

İlişkinin böylesi...

 

Onunla tanıştığımız zaman ben 14 yaşındaydım, o ise benden oldukça yaşlı. Hayatına giren ilk kişi değildim ve sonuncusu da olmayacaktım kuskusuz. Herkes bu beraberlik için yaşımın çok küçük olduğunu düşünüyordu. Aslında hiç bir zaman yaşınızın uygunluğu söz konusu olamaz böyle bir ilişkide...

 

İlk önceleri sadece yakın arkadaşlarımla paylaştım küçük sırrımı. Sadece gönül eğlendiriyordum onunla (ne kadar da aptalmışım...) Aileme anlatamazdım. Sanırım 'kıyametin kopması' diye adlandırılan durum, olanca gerçekliği ile çıkardı karşıma. Gizledim, gizlendim...

 

Başlangıçta çok seyrek buluşuyorduk. Daha sonra buluşmalarımızın sayısı arttı. Gönül eğlendirmek demiştim ya, palavra. Çok zaman geçmesine gerek kalmadı hayatımda kapladığı yeri anlamam için. Evet, onu seviyordum.. Ama yine de, aklımda hep ayni düşünce vardı: 'Onun tutsağı değilim ve istediğim zaman terk edebilirim.' Buyurun size ikinci palavra. Ne, zamanla hayatimin her safhasına yerleşmesini fark etmem yetti onu terk etmeme ne de annemin bizi yakalaması. Aslında bizi yakaladı demem yanlış. İzlerimizi buldu, ardında bıraktıklarını gördü. Kızmadı, bağırmadı, sadece kısa bir nasihat çekti. Biliyordu çünkü buluşmamızı yasaklamasının bir şey ifade etmeyeceğini. O zamana kadar gizli devam ediyordu, yine gizli kalabilirdi ne de olsa.

 

Zaman geçtikçe birbirimize bağlandık (Palavra üç... Ben ona bağlandım, tabii ki onun umurunda bile değildim.). Su an donup geriye bakıyorum da, 12 uzun yıl geçti ve veren taraf hep ben oldum. O bana sahte mutluluklar verdi sadece, bense her şeyimi. Herhalde hayatta canimi vereceğim tek o oldu. Onun için kavga ettim, onun yüzünden hastalandım, ama hiç bir

zaman ayırmadım yanımdan, ayıramadım...

 

Biliyordum nelere yol açtığını, görüyordum. Önce onu sevmeyi öğrendim, sonra nefret etmeyi. Beraber olmayı istemediğim anlarda bile yanımda olmaya devam ettiğini gördüm. İrademi yerle bir ettiğine, beni kendimle karşı karşıya getirdiğine şahit oldum. Başkalarını kırdım onun yüzünden ve ben daha da fazla kirildim. İnsanlarla arama girdi. Arkadaşlarım

ondan nefret etti çoğu zaman. Hatta ben bile tiksindim bazen, ondan, bedenime ve ruhuma sinen kokusundan. Dudaklarımın her dokunuşunda, ben onun ruhundan çalıyordum, o benim bedenimden. O her seferinde yeniliyordu kendini, bense gittikçe kötüleşiyordum. Ama bir turlu terk edemedim.

 

Aslında bir kaç kez denedim ayrılmayı. Hepsinde de dönüşüm bir öncekinden güçlü oldu. Yokluğunda kıvrandım hasretinden, alışmaya çalıştım, ama asla aklımdan atamadım. Uzun ve stresli geceler hep ev sahibim oldu. Tırnaklarımı yedim, yetmedi kuruyemişe başladım. Ayrılık kilo aldırdı.. Ve ben hep geri dondum. Hatta su an bile yanımda. Ama yine de yemin ediyorum burada, hepinizin önünde:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

'Bir gün bırakacağım, bu lanet olasıca sigarayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wallaa lanet sigarayı bence suçlu ilan etme!Sigara pakedi gidip bi büfeden seni almadı mesela...Ya da sigara paketi diğer paketlerin yanında sözde "büyüdüğünü" kanıtlamak için gidip seni içmedi...Başlamak da senin elinde bırakmak da...En basidi on küsur senedir sürekli bi şekilde alkol kullanıyordum ama yaklaşık bir ay önce bırakıyorum beee eeeehhhh dedim ve halen aaazıma sürmedim...Bi kere şunu söyliimm azaltarak bırakıcam olayı saçmalığın daniskası...Sakın o tarz bi taktik deneme yani...Ayrıca kendim için konuşuyorum o lanet şeyi sewiyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür maddeleri iki yıl kullanmadıkça bıraktım dememek lazım...

Lanet olasıyı bende seviyorum ve de bırakmakta istemiyorum bu bi yana... İçilmemesi sağlık için faydalı bu da bi yana.... Stresle ve istemeyerek bırakmaya çalışmak yada bırakmak içmekten daha tehlikeli.... Nikotin ciddi derecede bağımlılık yapan bi madde. Vücut bu lanet olasıcayı toksin olarka tanımlamadığı için engellemiyo ve direkt beyin sinirlerine ulaşıp bağlanıyo ajan.... Bİ ara aşı üretmişlerdi nikotine bağlanıp nikotinin vücut tarafından tanınmasını sağlıyordu.Böylece beyne ulaşamıyodu yine lanet olası ama satılırmı bilmem....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 yıldır sigara kullanıyorum.

geçen sene rahatsızlandım.kaslarımda acayip bir sancı el değmiyor.

sanki biri tutmuşta beni yerden yere vurmuştu.içim geçiyor bayılacak gibi oluyordum.kulaklarda ve boğazca kaşıntı ve öksürükte cabası.

 

kalktım doktora gittim.

bir sürü tahlil,ve sonrasında nikotin.

sigara içmeyeceksin dedi doktor.içimden hadi ordan dedim.5 yıl insan sigara içerde böylemi olur,ne insanlar tanıyorum senelerdir içiyorlar gık demiyorlar dedim.salakça bir düşünce işte ama içicem ya o veledi kendimi ikna ettim belkide.

 

ben verilen ilaçları aldım kullandım.antipiyotiğin sigara birlikte alındığında tesirini yitirdiğini duymuştum ve 20 gün sigara içmemiştim.bu kadarda idareliyim ama 1 gün daha dayanacak halim kalmamıştı.

 

ilaçlarda bitti ben sigaraya yine başladım.5 güne kalmadı gene rahatsızlandım.doktora gittim sigaramı içtin dedi.başımı eğdim ve evt size inanmadım ve içtim dedim.bünyemin dış etkenlere duyarlı olması sebebi ile bedenim erken tepki vermiş nikotine.dua et dedi doktor,bedenin erkenden uyandı.ya seneler sonra seni uyarsaydı daha kötü olurdu iş işten geçerdi dedi.

kanser riski,kalp krizi falan.

 

o günden sonra sigara içmedim diyeceğim sakın inanmayın:p

hala içiyorum ama 3 günde 1 tane,iaradenizi neye ikna ederseniz beyniniz onu uyguluyor.

günde bir sigara içen ben 3 günde 1 oldu ve aynı keyifi alıyorum.olayı abarttıımda ise bu günde 3 e çıktığında gene rahatsızlanıyorum.

bırakamıyorum demiyorum bırakmak istemiyorum:D

çok konuştum biliyorum ve işte susuyorum ve ekliyorum her güzelin bir bedeli vardır.öyle veya böyle.......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dudaklarımın her dokunuşunda, ben onun ruhundan çalıyordum, o benim bedenimden. O her seferinde yeniliyordu kendini, bense gittikçe kötüleşiyordum.

 

özellikle bu kısmı akıllıca edilmiş bir söz.

teşekkür etmeyi unutmuşum,acı gerçekle tekrar yüzleşmemizi sağladığın için.thanks skyzz:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayatınızın her döneminde birileri geldiği gibi hayatlarımıza, gidenlerde olur... ve kimi zaman bu gidenler çok şeyler götürür benliğimizden...

ama bir tek sigara bırakmaz sizi... yalnızlığınıza dumanıyla arkadaş olur...

bedeninizi sahiplenişi ve sizi bırakmayışı tartışılır tabi... "bu herkesin içinde verebileceği karar..." amaaaaaa geceleri iyi bir dosttur arkadaşlar bunu es geçmeyelim ;)

 

eee burdanda benim sigarayı bırakamayacağım anlaşılıooo :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah'tan hiç başlamadım.Başlamam da inş.Ölmek istiyosam direkt intihar ederim daha iyi.Ölmek için üstüne bi de para veremem.Zıkkımın kökü dedikleri sigara gibi bişey heralde hiç içmeye niyetim yok yani zıkkımın kökünü.Hikaye de güzel anlatılmış zaten.Konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sakın kendi başınıza ilaç alıp kullanmayın.Bazen bünye kaldırmıyor o ilacı ve direk ölebiliyorsunuz. Babamın çok yakın arkadaşı şu sigarayı bırakma ilacından kullandı ve öldü.İlacın Adı Champix.. Doktoruma sordum ilacı olsun sakızı olsun bandı olsun yok dedi kullanman sana sigaradan daha zararlı dedi beynin de bırak dedi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok etkileyici bir anlatım :D bırakamaman normal aslında...

Evet katılıyorum herşey beyinde... Bırakmak istedikten sonra bırakılıyor fakat bu herkes için geçerli degil.. Babam uzun bir süre kullandı ve bir günde bıraktı. Ama dayim istediği halde bırakamıyor...

Bırakmak isteyen önce kendisini tanimali sonra bırakma cozumleri bulmalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İradem çok güçlü sanırdım işk başladığım da bende istediğim zaman bırakırım diyordum defalarca bırakmak istedim sahiden olmadı kokusundan vücuduma yaptıklarından nefret ediyorum ama olmuyor hiç etkilemiyor bırakmıyorum

 

Uzman yardımı almalısınız imkanınız varsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...