Jump to content

Kırlangıçların Ömrü 6 Aydır...


CehennemdengeleN

Önerilen Mesajlar

Günlerden bir gün diyelim ki bir yaz... Kırlangıcın biri bir adama aşık olmuş. Ve adamın penceresinin önüne konup adama şöyle demiş:

" Ben seni çok seviyorum lütfen pencereyi açıp beni içeri al da birlikte yaşayalım." Adam :

 

- " Olmaz alamam... Sen bir kuşsun hiç bir kuş adama aşık olur mu?..." kırlangıç bir süre sonra tekrar gelmiş:

 

- Lütfen pencereyi açıp beni içeri al birlikte yaşarız. Hem ben sana dost ve arkadaş olurum canında sıkılmaz birlikte yaşar gideriz... Adam yine:

 

- " Olmaz alamam...Git başımdan" diye cevap vermiş.

 

Zaman geçmiş... Sonbahar yaklaşmış... kırlangıç üçüncü ve son defa penceresinin önüne konup adama tekrar şöyle demiş:

 

- " Lütfen beni içeri al... Artık soğuklarda başladı, dışarıda kalamam biliyorsun ben sıcak havalarda yaşayabilirim sadece... beni içeri almazsan başka sıcak ülkelere gitmek zorunda kalırım. Lütfen beni içeri al da burada kalayım. Birlikte yemek yer omuzuna konar seni neşelendirir sana yarenlik ederim. Hem sende benim gibi yalnızsın..." Adam :

 

- " Git derhal başımdan!... Ben yalnız kalırım" demiş ve kuşu kovmuş... kırlangıçta bu cevap üzerine üzüntülü bir şekilde uçmuş ve uzaklara gitmiş... Adam kırlangıç uzaklara gittikten sonra düşünmüş:

 

-" Ben ne aptal, ne kadar akılsız bir adamım, niye kırlangıçla birlikte kalmayı kabul etmedim? Ne güzel birlikte kalırdık demiş kendi kendine ve çok pişman olmuş. Pişman olmuş ama iş işten geçmiş. Kendi kendine

 

-" Nasıl olsa sıcaklar başlayınca kırlangıcım yine gelir bende onu içeri alır birlikte mutlu bir hayat sürerim, demiş.

 

Ve penceresini sonuna kadar açıp beklemeye başlamış. Yazın gelmesiyle kırlangıçlarda gelmeye başlamış. Ama onun kırlangıcı gelmemiş. Yazın sonuna kadar hiç penceresini kapatmadan pencerenin başında beklemiş ama boşuna....kırlangıç yokmuş. Gelen kırlangıçlara sormuş ama onun kırlangıcını gören olmamış. Sonunda bir bilge kişiye halini danışmak ve ondan bilgi almak için gitmiş. Bilge kişiye olayı anlattıktan sonra bilge kişi ona şöyle demiş:

 

- K ı r l a n g ı ç l a r ı n ö m r ü 6 a y d ı r . . .

 

Hayatta bazı fırsatlar vardır, ömründe bir defa eline geçer ve değerlendiremezsen uçup gider... Hayatta bazı insanlar vardır, ömründe bir kez karşına çıkar ve fark edemezsen, değerini bilemezsen, uçup gider... Ve asla geri gelmezler... Dikkatli olun... Farkında olun... Ve bir düşünün acaba kaç kırlangıcı kovaladınız pencerenizden bugüne değin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık çok güzel bi öykü:D ewt düşündüm de hayatımda bu tür kırlangıçlar oldu ama o kırlangıcın yerinde olduğum zamanlar da oldu...Umarım bir gün bunların hiç biri olmadan doğruyu bulurum....

 

sen yinede içinde hiç onlardan bulma. bir albatros ol, senelerce kafeste yaşasalar bile hayata dimdik sarılan royal albatroslardan ama. ve her bakışın ince bir çizgisi olsun hayatın ablacık ;) (dikkat et sen yinede sözüme: KAFESTE yaşasalar bile...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kulaklık ömrü nasıl uzar ?

   Kulaklıkların çabuk bozulmaması için yapılması gerekenler nedir sizce, ben kulaklığımı cebime koymam yani hiç karışmaz ve her zmn düz olarak koyarım uzunlamasına katlamadan hiç, bu ömrü uzatırmı kısaltırmı ve uzun süreli kullanma taktiği olan varsa yazsın.

   , Yer: Bilgisayar ve Donanım

  • 7 aydır etki tepki yaşıyorum vücudumda, sorunlu muyum?

   Söze Şöyle başlıyım yaklaşık 7 aydır devam eden bikaç tepki etki veya adına her ne denirse yaşıyorum bişeyler anlam veremiyorum verdiremiyorumda. (Not:Muayeneden geçtim ve Özel hastanede(Hava değil onlar daha ayrıntıya bakıyolar ) tetkikler yapıldı her hangi bi sorun saptanmadı nedense Saptanaydı iyiydi -,-)   1-) Durduk yere veya hiç beklemediğim güldüğüm kızdığım veya herhangi bi duyguda yahut ortada hiç bişey yokken gözümden yanağıma bi yaş akıyo gibi oluyo ama elimi götürdüğümde hiçbişey y

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • 1-2 aydır çalışıyorum fakat bir sonuç alamadım.

   Arkadaşlar evet 1-2 aydır çalışıyordum teknikler vs herşey üzerinde.Ama sürekli aynı şey oluyor.İçimden sürekli aynı şeyi söyliyorum bütün gün onu düşünüyorum.Vücudum karıncalaşmaya başlıyor çınlama tarzı birşey duyuyorm sonra düşünmeyi bıraktığımdan olsa gerek muhtemelen uyuyorum sabahda hiçbirşey hatırlamıyorum.Ne yapabilirim bu durumda?

   , Yer: Deneyimler

  • Kırlangıçın Ömrü

   Günlerden bir gün Kirlangicin biri bir adama asik olmus. Ve adamin penceresinin önüne konup adama söyle demis: - Ben seni cok seviyorum lütfen pencereyi acip beni iceri alda birlikte yasayalim. Adam: - Olmaz alamam... Sen bir kussun hic bir kus adama asik olurmu?... demis. Kirlangic tekrar: - lütfen pencereyi acip beni iceri al birlikte yasariz. Hem ben sana dost ve arkadas olurum caninda sikilmaz birlikte yasar gideriz. demis. Adam yine: - Olmaz alamam...Git basimdan, diye cevap vermis.

   , Yer: Not Defteri

  • Güneşin Ömrü

   Güneşin Ömrü   Güneş sistemimiz, bizim Güneş adını verdiğimiz tek bir yıldız ve onun etrafında dönen dokuz gezegen, bu gezegenlerin etrafında dönen 60'dan fazla uydu (Ay), yine Güneş'in etrafında dönen gezegen olarak kabul edilemeyecek kadar küçük 5 000 civarında astroit, sayısız göktaşı, toz ve parçalardan oluşur. Güneş bu sistemdeki enerjinin de tek güç kaynağıdır. Güneş'e baktığımızda katı bir maddeymiş gibi görürüz ama aslında yanan bir gaz kütlesinden başka bir şey değildir. Bilim

   , Yer: Uzay ve Gizemleri

×
×
 • Yeni Oluştur...