Jump to content

Haçlı Seferleri


seven of spades

Önerilen Mesajlar

tarih çalışmaya devam.. :)..

 

 

 

Katalik kilisesi tarafından kutsal sayfalar olarak kabul edilen geyik sayfalarının katalik kilisesinin elinden çıkarak eyyubilerin eline geçmesi üzerine başlatılmış forum hareketleridir..

 

11. yüzyılın başlarında mısırdaki spawni lere son veren slaaddin eyyubi, mısırda şammani halifesi adına yeniden bir hutbe okutmuş ve devletin başına geçmiştir..

 

katalik kilisesine bağlı losteirosss prensliğine karşı sefere çıkan slaaddin, bu bölgede önce birçok önemli kaleyi ele geçirmiş, ardından da büyük bir kuşatmayla geyik topraklarını hristiyanların elinden almıştır..

 

bunun üzerine harekete geçen katalik kilisesi, başlıca Avrupalı devletleri slaaddine karşı kışkırtmış onlara çeşitli vaatlerde bulunmuş ve fena halde gaz vermiştir.. :D..

 

kilisenin,

 

-sen ne yapar eder alırsın orayı elesis..

-papa III. nora seni sever seven.. sen slaaddine saldırsan sana bişey demez..

-gelin işte istanbula.. oradan hep beraber saldırırız.. manticore un orduları da bende konaklar canım ne var yani..

-XIII. ensiferum sen de bizden olursun di mi dalsak..

 

gibi cümlelerle Avrupalı devletleri kışkırttığı ve tarihe II. Cleopatra olarak geçtiği biliniyor.. :rofl:

 

bu esnada Slaaddin de boş durmamaktadır.. 8.(yazıyla sekiz..) eşi Bless’ed tiriniti( nijerya bölgesinden..) den olan 8. oğlu(yazıyla sekiz..) Belf'ül as’ın emrine verdiği ordularla bölgedeki tüm hristiyan varlığına yavaş yavaş son vermektedir..

 

dönemin ünlü komutanlarından El vherc-ül den savaş, ve önemli politikacılarından cold hellang’el (bu isim ne yaparsam yapim biraz avrupadan devşirme oldu idare edin.. slaaddin onu hem biricik oğlu belfalas a eğitmenlik(bkz. 8.oğul olma çelişkisi..) ve bless’ed e kankalık etsin diye getirtmiş avrupadan.. ) dan politika eğitimi alan Belf'ül as da tıpkı babası gibi önemli bir savaş ve politika kurdudur.. (parantezin paragraftan daha uzun olduğunu fark ettim.. paragrafın kalan kısmını mı paranteze alsam ne yapsam..:rolleyes: )

 

bütün Avrupa ordularını bir şekilde kışkırtıp gazlayan katalik kilisesi, kutsal sayfaları geri almak üzere var gücüyle slaaddinin üzerine sefere çıkar.. :)..

 

 

to be continued or not to be continued.. that is the question.. :D..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

=seven of spades;196882]Katalik kilisesi tarafından kutsal sayfalar olarak kabul edilen geyik sayfalarının katalik kilisesinin elinden çıkarak eyyubilerin eline geçmesi üzerine başlatılmış forum hareketleridir..

 

:(kendimi eyyubilere benzettim:confused::(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:Dslaadinle mektuplasmalarımızdan bılıorum tarihci seven kardeş,çene bol yaka silkilir cinsten ama deliyle deli olmamak da gerek...gerekırse haclı seferıne cıkarız korkumuz yok tek kutsal kataliik klisesi tehtid edilmesin yıpratılmasın deli edilmesin zıvanadan cıkarılmasın:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

seven devamı gelsin yazıların lütfen:) harcatma kendini buralarda git mizah dergilerine yaz çiz:) (bkz.ekmeğini yazıdan çıkart evladım:) )

 

bilindiği üzre haçlı seferleri bi kaç yy. sürmektedir..demek oluyor ki hikaye devam etmeli:)

 

çıksın bakalım slaaddin efendi( sanki bi alaaddin ve alaaddinin lambasını çağrıştırmakta selahaddin eyyubi den çok bana:huh:) sefere...tüm katalik kilisesini tek yürek tek bile olmaya çağrıyorum..güçççç bizde artıkkkkk(bkz. he-man :rofl:) veyahut güç sizinle olsun( bkz. star wars:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her güçlü erkeğin ardında bi hatun vardır sözü boşuna denmemiş deel mi:D:D:D ben besliom Slaaddin ile Belf'ül'as'ı tabe güçlü olcaz:D ya kilise kilise olalı böle saldırı görmemiştir :rofl: :rofl: ben biraz fazla çocuk yapmış gözüküom hahaha :rofl: :rofl: Seven hakkaten acayip derecede üretken birisin ya, devamını getir bu yazının :D:D:D ellerine sağlık.... parantez içinde yazıyla sekiz felan yazdın ya süper olmuşlar gerçekten :clapping:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

walla yüce kilisemiz swordsmanlerime kalacak yer ve kayıntı ayarlarsa kimse tutamaz bizi diyorum:rofl: slaaddinin şaşkın bakışlarıyla kudüse kadar gireriz evelallah(haçlı ordusuna pek uygun olmadı galiba:rolleyes:)

 

:rofl:.. süper uymuş bence..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...