Jump to content

Mehmetciğe!!!


coldhellangel

Önerilen Mesajlar

Ocağında bulunduğunuz peygamber adına.. İnandığınız Allah adına..Bir çakıl taşı için canınızı ortaya koyduğunuz bu ülkenin, hissizleşmeyen insanları adına yalvarıyoruz size..

>

> Biliyoruz..

>

> "Allah bize de nasip eder inşallah" diyerek şahadet şerbeti içmeye gittiğinize Allah'a iman eder gibi iman ettik ve inandık..

>

> Ama ne olur artık şehit düşmeyin....

>

> Haşa..

>

> "Bu ülke için değmez" demiyorum..

>

> Ama bilin ki; eskiden naaşlarınız geldiğinde damarlarında kezzap dolaşıyormuş gibi içi cayır cayır yananlar bile artık şehit düşmenizi kanıksadı..

>

> Bilin ki, siz orada kan akıtırken, birileri burada resepsiyonlarda, kokteyllerde su gibi içki akıtıyor..

>

> Bilin ki sizin orada hainlerin sıktığı kurşunlarla ensenizden vurulmanız, burada televizyonlardaki eğlence programlarının yayınını sekteye uğratmıyor..

>

> Bilin ki sizin şehit düşmeniz taş çatlasa 5 dakika, Kezman'ın kalecinin ayağına basıp basmadığı tartışmaları 1 saat sürüyor..

>

> Bilin ki sizin gövdenizde mermi delikleri açılması, Müjde Ar'ın gazozunun kapağının Bedri tarafından açılması kadar önemli değil..

>

> Sizin kan kırmızı, iç karartıcı halinizi görmektense, BBG evindeki cümbüşü seyredip gözü gönlü açılsın istiyor artık bu memleketin insanı..

>

> Bilin ki bu millet artık sizin için, vatanı için tek yumruk olmayı beceremiyor..

>

> Siz son nefesinizi verirken, biz Türkiye'ye gelen NBA'lı basketçilerin meze diye kullandığı Türk kızların güzelliklerini nefes nefese izliyoruz..

>

> Bilin ki, biz sizi vuran silahların nereden geldiğini bir, hadi bilemedin iki gün, Malezya'nın nasıl bir yer olduğunu ise aylarca tartışıyoruz...

>

>> Ve bilin ki;

>

> Bu ülkede şu aralar size ve sizin karın deşici hainlerden koruduğunuz masumlara yapılan alçakça saldırılar için, "Kendileri yapmıştır" diyen haysiyetsizler türedi..

>

> Sizin kendi kendinizi şehit ettiğinizi söyleyecek kadar akılsız ve namussuz yaratıklar var bu ülkede artık ve ne yazık ki onların sesi daha çok çıkıyor artık..

> Sizin Gabar'da, Cudi'de aradıklarınızdan bazılarını biz maaşa bağladık. Meclis'te ceylan derisi koltuklarda ağırlıyoruz.. Hatta inanmayacaksınız, onların telefon paralarını bile biz ödüyoruz..

>

> Siz orada "Her şey vatan için" diye inlerken, biz burada demokrasi adı altında kravatlı teröristlere Türkiye'ye küfretme hakkı tanıyoruz...

>

> Damarında biraz Türk kanı dolaşanları, yüreği sizin için yananları ise "Canım aldırmayın siz o ulusalcılara" diye susturuyoruz..

>

> "Be kardeşim, sizden bize hiç mi fayda yok. Hiç mi a geleniniz olmayacak" diye sorarsanız..

>

> Vallahi biz de gelmek istiyoruz ama ABD'nin izin vereceği günü bekliyoruz..

>

> O güne kadar..

>

> Tekrar yemine verdiriyoruz, "Ne olur şehit düşmeyin"

>

> Bu yazdıklarımızı da duyun ki, bir terörist öldürdüğünüzde sadece bir terörist öldürmediğinizi, buralarda da onlarca teröristi kahrından öldürdüğünüzü bilin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilin ki bu millet artık sizin için, vatanı için tek yumruk olmayı beceremiyor..

 

Herşeyi çok güzel özetlemişsin. Hala "benim tuttuğum parti iktidar olsun" kavgasından başımızı kaldırıp, tüm ideolojilerimizi bir yana koymayı beceremiyoruz. Hala, "Biz" olmanın, "Halk" değil "Millet" olmanın, tek güç ve tek yürek olmanın gerektiği (hele) şu günlerde, "ben, sen, o" zamirleriyle düşünmekten ileri geçemiyoruz. Hala birilerinin bizi peşine takıp, "Türklüğümüzü", "Atatürkçülüğümüzü", "dindârlığımızı", "başörtümüzü", "bayrağımızı", "vatanseverliğimizi", hele hele de "şehitlerimizi" kullanmasına, hassasiyetlerimizi istismâr etmesine, bizleri oy potansiyelinden başka birşey görmemesine tahammül edebiliyor...... Hala basının, medyanın bizi kullanmasına izin verebiliyor...... Hala birilerinin bizi "laik", "dindâr", "türk", "kürt", "çerkez", "laz", "alevi", "sünni", "solcu", "sağcı" diye BÖLMESİNE müsade edebiliyor...... Hala yaşadıklarımızdan ders almıyor...... Hala tarih'e sırf dönüp geleceğin sadece tarihin projektörüyle görülebileceğini anlamıyor...... Ve hala gerçek düşmanın "tefrikacılık", "kardeşi kardeşe düşman etme" olduğunu görmüyor, kabul etmiyoruz...

 

Atın bir yana ideolojilerinizi... "PKK'lı kardeşlerimize terörist" demeyin diyen o "kravatlı bölücülere" inat... Şehit haberlerinin hemen ardından dansöz çıkarıp oynatma duyarlılığını gösteren (!), şehitlerimizi sadece "reyting haber" olarak değerlendiren basına ve medyaya inat, duyarlılıklarımızı kullanan tüm partilere inat... Atın bir yana ideolojilerinizi... Sonra yine istediğiniz kadar edersiniz kavga...

 

"Muhtaç olduğunuz kuvvet, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur" diyen o sese bir kez olsun kulak verin...

 

 

Ey Türk Gençliği!

 

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

 

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Birgün, istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde

bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

 

Ey Türk istikbalinin evladı!

 

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

 

Ankara, 20 Ekim 1927

 

Gazi Mustafa Kemal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...