Jump to content

aşkların neden bittiği şimdi anlaşılıyor...


izuchiring

Önerilen Mesajlar

http://web.inonu.edu.tr/~aekici/1068-004-16-1056.gif

 

 

AŞKIN YANLIŞLARI

 

İlişkiler çıkmaza giriyorsa durup bir düşünmek gerek. Bir ilişkiyi yürütmek için bize öğretilen şeyler aşkın katili olabiliyor. Ve maalesef aşkta bir yanlış bile onlarca doğruyu götürebiliyor.

 

 

 

Gerçekte, sorun, mutlu aşkın olup olmadığı değil., mutlu çiftin olup olmayacağıdır.

 

Yanlışların Kaynağı

 

Aile, toplum, arkadaş grubu, gelenekler, adetler, söylentiler, dedikodular... her kafadan bir ses çıkar, her duyulanın doğru olduğu sanılır. Herkes kendi doğrultusunda, kendi düşüncesini dayatmaya çalışır. Maalesef bunlar insandan insana kuşaktan kuşağa aktarılır.

 

Aynı Kafada Olmak

 

İşte en büyük yanlışlıklardan biri sevgilimiz bizimle aynı kafada olmalı. Peki sonra ne olacak? Öncelikle kadın ve erkek, genetik olarak birbirinden farklı iki dünyadır. Bu iki dünyayı tanıyıp keşfetmek farken neden insan kendi düşüncesinin aynısını taşıyan biriyle birlikte olmak istesin? Sıkılmaz mısınız? Zaten siz varsınız, neden aynen sizin gibi birini daha isteyesiniz ki?

 

Sorunsuz Yaşamak

 

İşte bu mümkün değil. Tartışmalar ilişkiye renk katar. Tabii bunları kronik kavgalar haline dönüştürmezseniz. Küçük sorunlar sizin birbirinize kenetlenmenizi ve birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlar.

 

Ortak Zevkler

Ortak zevkleri içermeyen bir ilişki, iyi bir ilişki değildir denir. Peki nereye kadar? Oysa birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz olmalı. Örneğin sevdiğiniz kitap okumaktan hoşlanmıyorsa siz ona okuduğunuzu anlatın.

 

Huzurlu Olmakİşte en büyük yanlış. Huzur sizin kendi içinizde olmalı. Bunu içinize yüklemeye kalkmayın. Aşkta huzur arayan yanılır. Aşk tam tersine huzursuzluktur. Huzur arıyorsanız annenizin kucağına , dostunuzun yanına koşun. Ama aşk huzursuzluğu barındırdıkça canlıdır.

 

Hem Sevgilim Hem Dost

 

Nasıl yani? Sevgilisiniz siz, dost değil. Sevgilinizle ayrı, dostlarınızla ayrı ilişkiniz olmalı. Sevgilinize dostunuz gibi davranırsanız o ilişki acı sona doğru ilerlemeye başlar. Dostunuza sevgilim diyor musunuz? O zaman sevgilinize de dostum demeyin. Tabii bir de cinsellik var. Dostunuzla sevişemezsiniz.

 

Mutlaka Değişmeli

 

Hayır, değişmeyin ve değiştirmeyin. Değişmeye çalışmak ego tatmininden başka bir şey değildir. Bunu sakın yapmayın karşınızdakini olduğu gibi kabullenin. Farklılıklarıyla sevin, sevmiyorsanız da ayrılın.

 

Bütün bu düşünceleri yazmak çok kolay,ama maalesef yaşama geçirmek çok zor

.Kısacası aşk karmakarışık birşey...

 

 

 

http://img59.yukle.tc/images/7488a1.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaa aşk için bisürü konu açımılmışş en büyük gerçekler bence;ulaşılmaz olun asla tam anlamıyla kendinizi kaptırmayın..onu şımarttıktan sora birden sessiz kalın...zaten o anda onun dikatini çekr..ne diim kısacası insan ulaşamadığı yerlere aşık olurr..yani uzaklık umursamazlık çekici gelmiştir insanoğluna her zamn...bu yüzdenn böyle olmak gerk...asıl o zamn aşk oluorr...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...