Jump to content

Fil Avı


boogee

Önerilen Mesajlar

MATEMATİKÇİLER

Matematikçiler fil avlamak için Afrikaya giderler; fil olmayan herşeyi dışarı atıp geri ne kalırsa, onu avlarlar.

 

DENEYİMLİ MATEMATİKÇİLER

Bir önceki adımdaki işlemi yapmadan önce, en az bir filin bulunduğunu ispat ederler.

 

MATEMATİK PROFESÖRLERİ

En az bir filin bulunduğunu ispat ederler; ve onun bulunup yakalanma işini yüksek lisans öğrencilerine ödev olarak verirler.

 

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ

1. Afrika'ya git.

2. Ümit Burnundan başla

3. Düzenli bir şekilde tüm kıtayı doğudan batıya tarayarak kuzeye doğru ilerle.

4. Her tarama adımında;

4a. Görülen tüm hayvanları yakala

4b. Her yakalanan hayvanı bilinen bir fille karşılaştır.

4c. Bulunca dur.

 

DENEYİMLİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ

Yukarıdaki algoritmanın durmasını garantilemek için Kahire civarına önceden bir fil yerleştirirler.

 

ASSEMBLY DİLİ PROGRAMCILARI

Bu algoritmayı, ellerinin ve dizlerinin üzerinde emekleyerek izlemeyi tercih ederler.

 

DONANIM MÜHENDİSLERİ

Afrika'ya gidip, rengi gri olan hayvanları rastgele yakalamaya başlarlar. Ağırlığı, daha önceden bilinen bir filinkinden yüzde on beş fazla veya az bir hayvana rastlayında dururlar.

 

EKONOMİSTLER

Bu meslek grubundakiler fil avlamazlar; ancak yeterli ücret ödendiği takdirde, fillerin kendi kendilerini avlayacağını düşünürler.

 

İSTATİSTİKÇİLER

Peşpeşe N kez rastladıkları hayvana "FİL" adınıverip, onu avlarlar.

 

MÜŞAVİRLER

Fil avlamazlar. Aslında hiç bir şey avlamazlar; Ama, fil avlamak isteyen insanlara saat ücreti karşılığında tavsiyede bulunurlar.

 

YÖNEYLEM ARAŞTIRMACILAR

Avcının şapkasının büyüklüğü ile kullanılan mermilerin renginin fil avlama stratejileri üzerindeki etkisini araştırırlar. Tek istedikleri, birilerinin kendilerine "fil" adı verilen nesneyi tanımlamasıdır.

 

POLİTİKACILAR

Fİl avlamazlar; sadece sizin avladığınız fili kendi seçmenleriyle paylaşırlar.

 

AVUKATLAR

Fil avlamazlar. Sadece fil sürüsünü izleyerek, sürünün ardında bıraktığı gübrenin mülkiyetinin kime ait olduğunu tartışırlar.

 

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER

Geniş kapsamlı "fil avlama" stratejileri oluştururlar; ancak bu çalışmaları sırasında fillerin; tarla farelerine benzeyen, sadece sesleri biraz daha kalın olan yaratıklar olduğunu kabul ederler.

 

KALİTE KONTROL DENETÇİLERİ

Fillerle ilgilenmeyip, avcıların jipe eşyalarını yüklerken yaptıkları hatalarla uğraşırlar.

 

SATIŞ TEMSİLCİLERİ

Fil avlamazlar. Tüm zamanlarını yakalamadıkları filleri satmaya çalışarak ve sezon açılmadan 2 gün önce malı teslim edeceklerini iddia ederek geçirirler..

 

BİLGİSAYAR YAZILIMI SATICILARI

Yakaladıkları ilk hayvanı sevkedip, "fil" faturası keserler.

 

BİLGİSAYAR DONANIMI SATICILARI

Tavşan yakalayıp; bunları griye boyayıp "Masa Üstü Fil" diye satarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Cadı Kültü ve Ortaçağda Cadı Avı

   Cadılık ateizmdir; ateizm ise en büyük suç ve günahtır. Cadı şeytani araçlar yardımıyla bir şeyi denetlemeye ve yürütmeye “bilinçli” olarak çalışan kimsedir. Bilinçli olması hukuksal olarak cadılığa yargı yolunu açar. (Jean Bodin) Savaşları, veba salgınları, açlığı, sefaleti, vahşiliği ile ortaçağ; çileli, sert, acımasız bir çağdır. Kilisenin yaymak istediği bilgileri adeta unutarak yeni bir düzen kurmak amacıyla hâkimiyetini sağlamlaştırmak istemesi, eski medeniyetlerin, ilkel toplumların

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Ortaçağda Cadı Avı ve Cautico Criminalis

   Çoktanrılı dönemin bilge kişisi kabul edilen büyücüler, ortaçağda kilisenin yorumuyla “şeytanın uşağı” cadılara dönüştüler. Önce, bütün aksiliklerin sorumlusu olarak yaratıldılar(!) sonra da engizisyon mahkemelerinde öldürüldüler  Friedrich Von Spee, Alman kenti Würzburg’da cadılıkla suçlanan kişilerin itiraflarını işitme şansızlığını yaşamış bir Cizvit papazıydı. Von Spee 1631′de Kilise/Devlet’in masumlara karşı yürüttüğü bu terörist eylemin özünü ortaya koyan Cautico Criminalis (Yarg

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Osmanlı Devleti’nde Cadı Avı Var mıydı?

   İnsanlık, tarih boyunca elde etmek istediği şeyler için pek çok değişik yola başvurmuştur. Bu yollardan biri de hiç şüphesiz, istenilen şey ya da güdülen amaç uğruna doğaüstü güçlerin imdadını çağırmaktır. Böylece büyü, tarih boyunca izi sürülebilecek bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Tarihte bilinen en eski cadı/kâhin, MÖ. 10. yüzyılda, İsrail’in ilk kralı Savulma, savakta öleceğini söyleyen Ender bilicisi Doruğundadır. Eski Yunan’da, Somer da cadılardan söz eder; otlardan, kabuklardan ve sular

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Metin Belgesi / (Cadı Avı)

   Deep webde bir chat baloncuğu: -Dostum adamlar ölen cadı başına peşin para veriyorlarmış --Öldürme biçimi serbest mi sen onu söyle? -Evet o iş bize bırakıldı.Tek yapmamız gereken işi halledince fotoğrafları yollamak. --Peki biz bunları nasıl bulacakmışız , birinin cadı olduğunu nasıl anlarız ? -Bize varolan coven'ler hakkında bilgi verildi.Ayrıca onların internet üzerinde en çok kullandıkları yerleri de tespit ettik.Şimdi geriye internetten nerede ne nasıl yaşadıklarını bulmak için bilgiler

   , Yer: Not Defteri

  • Cadılık ve Bitmeyen Cadı Avı

   Cadılık ve Bitmeyen Cadı Avı(Reikiway Grubuna teşekkürler) Cadı, vahşi (wild) ve wit (bilgi, akıl) sözcüğünden gelir, Antik çağdaki “wic” ise, “ söğüt dalı” yani “kırılmadan bükülebilen dal” sözcüğünden türeyerek “wiccan” adını aldı. Bu bükme, “Gerçekliğin algısını bükebilen” anlamında olup, cadının süpürge ya da asası, bu nedenle “söğüt dalından” yapılırdı. Sonradan Kilisenin uygulamaları ile bu kelimelerin kökleri “witch” olarak değiştirilip, “kötülük, yaşlılık ve çirkinlikle” eş tutularak, a

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

×
×
 • Yeni Oluştur...