Jump to content

Ruh ve İntihar


pyromantic

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar. Birisi intihar ettikten sonra ruhuna ne olacağı hakkında benim duyduklarım düşük frekansta kalacağımız, ceza alacağımız veya ruhun yok olacağı gibi şeylerdi. Siz de düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şahsi fikrim bir insanın ölüm sebebinin ölümden sonraki varlığının nasıl devam edeceğiyle bir bağlantısı olmadığı yönündedir. Bundan ziyade, insan var olduğu süre boyunca kendi ruhsal varlığına neler kattığı, iç benliğine dönmekten çekinip deneyimlediği şeylerin sadece fiziksel etkilerine odaklanıp odaklanmadığı, kısaca ruhsal olarak aktif olup olmadığı ölümden sonraki varlığı üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Takdir edersiniz ki bazı insanlar ömürlerini bu tarz düşüncelerden-sorulardan oldukça uzak kalarak geçiriyorlar. Dinledikleri müzik onlar için sadece bir tını olabilir, hissettikleri yoğun duygular onlar için kimyasal bir tepkimenin ötesine geçemiyor olabilir vesaire. Tabii ki kötülenecek bir şey değil. Bazı insanlar böyle yaşamayı tercih ediyorlar yahut örnek olarak vermediğim başka şeyleri ruhlarını beslemek ve aktif kalmak için kullanıyor olabilirler.

Bu insanlara kıyasla fiziksel boyutunun ötesinde deneyimler yaşamaya meraklı ve yatkın insanların ruhlarının öldükten sonra varlığını nasıl devam ettireceği konusunda daha etkin olabileceğini düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ölüm anındaki duygu ve düşüncelerimiz var olacağımız boyutu etkiliyor .İnisiyatik bilgiye sahip üstadlar ölüm anına özel bir mana vermişler . Ölüm öncesi ritüeller bu bilgiye dayanıyor kökeninde . Budizm içerisinde  özel çalışmalar mevcut . Özellikle ölen kişinin mevcut zihnini daha iyi ,ulvi bir boyuta çekmek için yapılan çalışmalar mevcut . Budizm de aydınlanmak için araçtır ölüm . Bizim geleneklerde tevhid  hali yani her şeyin birliği ve yaratıcıya kavuşmadır . Hatta bu yaşarken edinilen bir şeydir .Ölen insanların yakınlarının da hayatlarında yeni döngüler başladığına işaret oluyor o yüzden toplu seremoniler de olabiliyor gelenekler de . Tüm bu yazılanları göz önüne alırsanız intiharın ne manaya geleceği konusunda içgörü sahibi olabilirsiniz . Açıkcası içgörü kavramsal bilginin ve celse araştırmalarının önüne geçer kanaatimce . Çok detaya takılmak gerekirse neo-spiritizm ekolünü araştırabilirsiniz . Bedri Ruhselman araştırmanızı tavsiye ederim o şekilde ele almak isterseniz . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...