Jump to content

Sizce israil-filistin savaşının bizlere anlatmaya çalıştığı sembolik anlam nedir?


Kofebz

Önerilen Mesajlar

konu kabalaya açılmış. ama mesele, ekonomisi aristokrasinin esiri olmuş, abd ve ab ülkelerinin, kimseye bırakmadıkları humanizm iddialarını, 700-800milyar metreküp doğalgaz ve 50 milyon varil petrole satmasından ibaret. Kıbrıs'ta, Hocalı'da, Srebrenitsa'da yumulan aynı gözler, sıradaki özgür ulusların topraklarına masa başında yazılmış masallara dayanarak göz dikmelerini temellendiriyorlar.

yani anlatmaya çalıştığı birşey yok bam bam bam!

anlatıyor olsaydı da türkiye, anlayamayacak ahmaklarla dolu. örneğin her Filistin krizinde, filistinliler, topraklarını satmakla itham edilerek İsrail haklı bulunuyor. oysa  2005 yılından beri yabancılara gayrimenkul satışı ülkemizde sürüyor. üstelik yanlış hatırlamıyorsam 2017den beri bu alışlarda tek kuruş kdv ödemiyorlar. ben ödüyorum sen ödüyorsun elin ingilizi rusu arabı çorabı ödemiyor. didim ingiliz kaynıyor antalya alanya rus ukraynalı, mersin suri arap karadeniz arap ve ermeni. bunlar sadece gözlemlediklerim. Türkiye'nin dört bir yanını istila eden suri ve afganlar çoktan ev ve araç sahibi oldular. yani satana değil sattırana bakacasın. bu kanun niye çıktı. insanlar atalarının mirası olan verimli topraklarını neden satmay zorunda kaldı. gıda fiyatları aklı olana ipucu verebilir.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olay tam olarak israilli yahudi p.zevenklerinin kendilerini seçilmiş ırk olarak görmeleri, diğer ırkları hayvandan aşağı görmelerinden ibaret. resmen soykırım yapılıyor ve karşı gelenler tutuklanıyor yada gözaltına alınıyor.Netanyahu dünya savaşı çıkması pahasına , kendi kutsal kitaplarındaki saçma sapan hikayelere inanıp filistinlileri katlediyor ve  filistinliler hariç diğer araplar eğlenceler kutlamalar loyloylom.. kısacası herkes bana bişey olmasın havasında.
Algılayamıyolar ki seçilmiş ırk diye bir şey yok. Seçilmek sevgidir sevgi. aşktır seçilmek.her aynaya baktığında seni yaradana karşı  duyduğun özlemin kendi gözlerindeki yansımasıdır seçilmişlik, adanmışlık.Yüzyıllardır abd ve diğer saçmasapan milletler güçlü olmak uğruna din savaşları uğruna milletleri katlediyorlar.Büyük resmi asla görmediler göremeyeceklerde..
kısaca değinmek istedim , daha çok şey var söylenecek ama zaten hepimiz görüyoruz yaşanan olayları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...