Jump to content

Aktif bir çevre/topluluk varmı


Kaneshiİ

Önerilen Mesajlar

26.10.2023 - 10:19 tarihinde, Rapit yazdı:

Eski günler Forum ne kadar güzeldi, tema değişti falan her yer yabancı gibi.

katılıyorum. eskiden gerçekten ruhsal gelişim adına önemli bir bilgi paylaşımı sitesiydi. şimdi çorak bir "cinler niye gelmiyor :/" sitesi oldu. olsun yine de gnoxisin anısı başkadır. ve yine de ruhsal evrim devam etmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruyu coven olarak sorduysan ciddi birseyler bulmak imkansiza yakin.Cok emek ve cabayla olabilir belki. Ben bu konularda en basit maddeleri bile konusabilecegim tartisabilecegim insanlari  bulamiyorum artik. Ama insanlari da yargilamiyorum o kadar dert tasa yasam savasi icindeler ki bunlara zaman ayirmak “hobi” vari bircok insanin gozunde artik 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya çok farklı yorumlar yapmışsınız. 

Zaman içerisinde taşlar yerine oturdu. Yeni oluşumlar ''neo'' takısını alarak yollarına devam ettiler ve oluşumlar da kendi üyelerini genellikle tavsiye ve tanıdık kişiler olarak aldılar.zaman içerisinde kendi kendini eleyen ya da topluluk tarafından dışlanan insanlar da olmadı değil. 

Diğer taraftan çook uzun süredir faaliyetlerine devam eden gruplar da var Türkiye'de.ciddi anlamda toplantılar yapan öğretiler yapan gruplar bunlar. Ancak yukarıda da dediğim gibi bir çoğu artık ekstrem bir durum olmazsa yeni kişilere kapalı. Bu durumun doğruluğu ve ya yanlışlığı tartışılır elbette. 

Popüler kültürün tüketimi hızlandıkça mantar gibi çoğalan ancak geyik sohbetlerinden öteye gidemeyen, boynuna bir kaç sembol kolye takan iki değerli taştan bileklik yapan yurdumun Wiccanlarının!! Oluşturduğu gruplardan aramıyorsanız eğer kadim öğretilere sadık kalacak şekilde yoluna devam eden oluşumlar ile elbette bir gün yolunuz kesişir.. Bundan emin olun kesişir ,tamamen sizin sabrınıza ve doğru adımları atmanıza bağlı

  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güne kadar bir sürü değişik grup ile tanıştım, lakin hiç birisi böylesine beni etkilememişti, Bney Baruch Kaballah öğretisi. Tanıştığım günden bu geçen güne kadar anlıyor ki insan gerçekten kadim bir öğreti, öğretmenleri ve öğrencileride bir o kadar bilinçli ve çok sağlam insanlar.

Bu güne kadar onca şey ile ile kafamı boşuna doldurmuşum derken anlamıştım, o safsatalar olmasaydı ikna olamazdım. Yalan yalanı gerçeğe götürür. . .

Artık doğa üstü varlıklar, iblisler, demonlar, cinler, şeytanlar, büyü vb. hiç birine bir tutam inancım kalmadı, kişi duyduğuna değil gördüğüne inanır derler. Yaşadığım süreci bizzat tecrübe ettikten sonra bu karara varmış bulunuyor ve herkesin düşüncesinede saygı duyuyorum.

Mucize mi? Şans mı? Anladığı zaman kişi bazı şeyleri artık mucize, şans değil, sadece doğanın bir kanunu olduğunu ve sistemin böyle işlediğine ikna olmak.

Bir süre sonra sıradanlaşması.

Birinin sihir büyü dediği eylemin bir diğeri için sıradan bir olay olması gibi. 100 yıl önce elimdeki telefonu gören birisi benim bir sihirbaz, evliya veya büyücü olduğumu düşünecektir. Elindeki siyah bir aynanın içerisine hapsedilmiş insanlar, müzikler ve başka bir evren barındıran dünyaları içerisinde yaşatan hatta içinde insanların yaşadığı aynaya bakan birisi. Bir diğer arkadaşı ile elindeki bir ayna ile iletişim kurup onu görebilmesi. Birisi için mucize hayret verici derecede, ne olduğunu bilmediği için anlaşılmayacak kadar fantastik bir şey iken, şu an o telefonun pcb baskı devreye bilimum elektronik komponent ile elektronların akışını yönlendirerek ilgili cihazlar ile kodlanan ve bunları işleyen nanometrelik boyuttaki transistörlerin açılıp kapanması ve entegrelerin programlanması neticesinde, ledlerin ışığının üzerinde bulunduğu ekranın kristallerinin kırdığı ışığın verdiği görüntünün rengini belirleyen pikselin vs. vs. vs. Telefon işte, sıradan bir olay sadece telefon.

Rapit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbetteki zihnimi aydınlatan bana ışık veren şey bir başkasına aynı etkiyi oluşturmayabilir. Tamamen bireysel deneyimlediğimiz bu bedenlerde ve algılarda dünyayı görüşümüz bakışımız anlayışımız bile farklıyken. Safsatalardan kastım bir sürü dini argümanda bunlara dahil, şu an için aradığımı bulduğumu hissediyorum ama bu demek değilki arayışım son buldu, bir son olduğuna inanmıyorum arayış hissiyatının. Bu deneyimlerden çıkardığım ders dahil bir sonuca ulaşmaktan ziyade aslında asıl olan şeyin bu yolun içindeki yolda yürümek olduğu. Bu günün fantastik gelen şeyi yarının safsatası gibi hissettirebilir, yarının deneyimi fantastik gelebilir. Bir sona ulaşmaktan ziyade bu tecrübe denizinde yol almak, dalgalar yükseldiğinde ve deniz azgınlaştığında ise beklemek ve durulmasını dilemek, dört bir yanın okyanus ile çevriliyken ve o çaresizliğin okyanusunda boğulduğunu hissettiğin ve vazgeçtiğin anda kendini karaya vurmuş halde bulmak gibi.

Yaşadığımız bu hayatın sonu olan ölüme ulaşmak değilde, hayatın içerisinde yaşanan acı tatlı tüm tecrübelerin toplamının bizi biz yapan şeyleri oluşturması gibi. Bu yolculukta ne olduğunu anlamayı ve bilmeyi tetikleyen arzunun alevlenmesi dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, bpdI yazdı:

Bence geçici ve standartları alelade olan bir toplulukta bulunmanız faydadan çok zarar getirecektir. İlerleyiş isterken yolunuzun kaybolmasına neden olabilirler dikkatli olun bence :)

çok doğru alelade bir topluluk yada tam olarak emin olamadığınız bir toplulukta bulunmaktansa yalnız ilerleyip yolunuzu bulmak en iyisi olacaktır.Daha önce bir sürü saçma topluluğa girmiştim(topluluktan kastım insta grupları vs.) çoğu saygısız bilgisiz ve aceleci çocuklarla dolu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...