Jump to content

Ejderha Mızrağı-Savaşçılar ve Hırsızlar


Elesis

Önerilen Mesajlar

Severus Stonehand

Stonehand bir din fanatiğidir ve kendisini 'Reorx'un Peygamberi' olarak ilan etmiştir. Ayrıca,Thorbardin'den ayrılan cüceleri de toplayarak Thoradin'i yeniden kurmaya başlamışlardır. Yüce Asilzadeler Konseyi'ne katıldıktan sonra da kendisine yandaş olarak Takhisis Şövalyeleri'ni seçmiştir.

 

Sara Dunstan

Steel Brightblade'i evlatlık edilen Sara, bir süre Takhisis Şövalyeleri ile birlikte yaşamıştır. İkinci Afet'ten sonra, iyi ve kötünün eskisi gibi kesin hatlarla birbirinden ayrılamayacağını anlayarak, genellikle yaşlı Solamniya ve Takhisis Şövalyeleri'nin bir araya getirip Çelik Şövalyeliği Tarikatı'nı kurmuştur.

 

Porthios Kanan

Porthios Solostran'ın çocuklarının en yaşlısıdır ve Qualinesti tahtının varisidir. Mızrak Savaşı sırasında zorlu birkaç sınav sonucunda elflerin kendilerini dünyadan dışlayarak yaşayamayacaklarını öğrendi. Elf topluluklarını bir araya toplayabilmek için, gelin olarak kendisine Silvanesti Prensesi Alhana Yıldızmeltemi'ni seçmiştir. Evlilik ilk başlarda sadece politikti ve sevgiyle olmamıştı, fakat birlikte yaşamak aralarında sevgiyi doğurdu ve meyvesi olarak da Alhana gebe kaldı. Kaos Savaşı sırasında, sürüldüğü elf diyarını korumaya çalıştı. Bir ejderhayla yaptığı savaş sonrası, ejderhanın ateşi tarafından öldürüldü sanılmaktadır. Kendisinden geriye kalan hiçbir şey bulunamamıştır. Dedikodulara göre canlı kalmış ve şimdi de yücelordlara karşı küçük bir orduyla gerilla savaşı yapmaktadır.

 

Alhana Yıldızmeltemi

Alhana Yıldızmeltemi, Mızrak Savaşı sırasında Yıldızların Sözcüsü görevindeki Lorac Caladon'un kızı olan bir Silvanesti elfidir. Ejderha Yüceefendileri'nin orduları Silvanesti'ye saldırdıklarında Lorac, elflerin çoğunu Yüceefendilerin nefretinden kurtulmaları için Sancrist'e gönderdi. Alhana bu sırada elflerle birlikte Sancrist'e gitti, fakat babası geride kaldı. Daha sonra, Sancrist'te iken yurdunun düştüğünü öğrendi. Hemen sonra da neler olduğunu öğrenmek için yola çıktı. Alhana Güzel Tarsis'de Mızrak Kahramanları ile karşılaştı. Solamniya Şövalyelerini kendi yurduna yardım etmeleri için ikna etmeye çalıştı, fakat bunu kabul etmediler. Alhana daha sonra Kahramanların kendisine yardım etmelerini sağlamak için çabaladı. Bu sırada Sturm Brightblade'e aşık oldu ve ona 'Yıldız Ziynetini' verme şerefinde bulundu. Tarsis Ejderha Yüceefendileri'nin saldırısına uğradığı sırada birkaç Kahramanla birlikte oradan kaçtı. Alhana Silvanesti'ye döndüğünde, yurdunu Ejderha Küresi'nin etkisi altında kalmış buldu. Babası kadim ve güçlü aleti Ejderhaorduları'nı durdurmak için kullanmış, fakat Küre'nin köntrolünü ele geçirebilecek kadar güçlü olmadığı için, Küre onun kontrolünü ele geçirmiştir. Alhana, Kahramanların da yardımıyla, kabusu yenmiş ve ormanın üzerindeki Küre'nin etkisini kaldırmışlardır. Bu olaydan sonra Alhana, Porthios'un ölüm haberinin gelmesine karşın,omesine rağmen Qualinesti elfleri prensi Porthios ile evlenmiştir. Birlikte elf uluslarını tek bir ulus haline getirmeye çalışmışlar, fakat kendilerine bu yüzden zulmedilmiş ve kendileri 'kara elf' sayılarak elf halkının arasından kovulmuşlardır. İkisi birlikte karanlığa karşı savaşmıştır. Porthios'un ölüm haberinin gelmesinden sonra geri çekilmemiş ve yükseklordların ya da Mina'nın ordusunun yok edemediği ışığın tarafındaki nadir ordularından biri olarak kalmıştır.

 

Gilthanas Kanan

Qualinesti Kraliyet Ailesi'nin ortanca oğlu olan Gilthanas, ağabeyi Porthios'a hayrandır ve elinden geldiğince ondan daha iyi olmaya çalışmıştır. Pax Tharkas'da tutulan köleleri kurtarmaya çalışmış fakat elf grubu bir baskına uğrayınca başarısız olmuştur. Daha sonra Theros Ironfeld'i (Solace dışında elflere gizlice yardım eden bir demirci) uyarmaya Solace'a gitmiştir. Bu sırada ejderanlar tarafından kim olduğu anlaşılmış ve kendisine yardım etmek isteyen Yolarkadaşlarıyla birlikte köle karavanına gönderilmiştir. Pax Tharkas'a giderken, Qualinesti elfleri köle karavanına baskın düzenlemiş ve tutukluları kurtarmıştır. Sözcü Yolarkadaşlarından, hala Pax Tharkas'da tutulan köleleri kurtarmaları için Gilthanas ile birlikte gitmelerini istemiştir. Yolculukları onları Quali-Mori'ye, savaş sırasında Qualinesti elflerinin sürüldükleri Kagonesti şehrine getirmiştir. Burada Silvara adlı bir Kagonesti elfiyle karşılaşmış ve ona hemen aşık olmuştur. Kızın gerçekte ne olduğunu anladığındaysa ondan uzak durmaya çalışmıştır. Onun ne olduğunu kabul etmek istememiştir. Mızrak Savaşı'ndan sonra ikisinin yolları ayrılmıştır. Ne kadar aptalca bir şey yaptığını anladıktan sonra da onu aramaya başlamış, bıraktığı izleri toplaya çalışmıştır. Ondan fazla sene Silvanestili Regent Konnal ailesi tarafından hapsedilmiştir. Daha sonra buradan kaçmış fakat bu sefer de Takhisis Şövalyeleri tarafından yakalanıp ölüme idam edilmiştir. Buradan da Kalp Kahramanları'nın yardımıyla kaçmayı başarmış ve onlara katılmıştır. Yolculukları sırasında, nihayet Silvara'yı Solamniya Şövalyeleri'ne yardım ederken bulmuştur. Şimdi aralarını tekrar düzeltmeye ve kaybolan aşklarını tekrar bulmaya çalışıyorlar.

 

Silvara

Humaya aşık olan ejderha Kalp'in kardeşi Silvara, dış görünüşüyle bir Kagonesti elfine dönüşerek burada kendisini koruma altına almıştır. Kendi yurtlarından kovulan Silvanesti ve Qualinestilerin gelip buraları işgal etmeye başladığını gördüğünde durumun kötülüğünü anlamıştır. Şifacı güçleri üç ırk tarafından da farkedilmiştir ve bir Silvanesti koruması Giltahanas'ı casuslukla suçlayıp onu yaraladığında, ondan yardım istenmiştir. Fakat daha sonradan kendi kaderinin de ablasınkiyle aynı olduğunu farketmiştir ve o da bir ölümlüye aşık olmuştur. Silvara, Laurana Quali-mori'den kaçmayı planladığında, Güney Ergoth'un zorlu ormanlarında onlara yardım etme teklifinde bulunmuştur. Aslında, onları Huma'nın Mezarı'nave ejderhamızraklarına götürmeyi planlamıştır. Burada Yolarkadaşlarına gerçek formunu göstermiş ve sevgilisini kaybetmiştir. e Theros Ironfeld'e ejderhamızraklarını dövme gücünü bahşetmiş ve sonra da Gilthanas'a Karanlık Kraliçe'nin ejderha yumurtalarıyla ne yaptığını bulmasında yardım etmiştir. Mızrak Savaşından sonra, Silvara'nın kaybolduğu düşünülür, fakat Ölümlüler Çağı'nda yeni bir isim ve bir insan formuyla Solamniya Şövalyeleri'ne yardım ederken, Gilthanas tarafından bulunur.

 

Yazan: Arda Çakır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...