Jump to content

Ejderha Mızrağı-Yeni Bir Çağın Kahramanları


Elesis

Önerilen Mesajlar

Belladonna

Belladonna, Malystryx'ın istilası sırasında çocukluğunu yaşayan bir kızken ailesinin dev ejderha tarafından yok edilişini izlemiştir. Şimdi, diğer ejderhalara baskınlar düzenlemekte ve Malystryx'e saldıracak kadar güçleneceği günü beklemektedir.

 

Dhamon Grimwulf

Gençlik yıllarında Dhamon, Takhisis Şövalyeleri arasına katılmış güçlü bir savaşçıydı. Güvenilir bir arkadaşı olan mavi ejderha Gallinthus'la birlikte bir takım olarak çalışmışlardır. Hizmet ettiği birçok yıl geçtikten sonra, yaralı olmasına karşın kendisiyle ilgilenen bir Solamniya Şövalyesi ile karşılaşmış ve ondan merhamet duygusunu öğrenmiştir. Kendi tarikatının şeref ülkülerini kaybettiğini gördüğünde hayal kırıklığına uğramıştır. Şövalyelikten ayrılmayı seçmiş ve hizmeti sırasında öldürdüğü her kişi için kendisini suçlu hissetmiştir. Daha sonraları Son Kahramanların Mezarı'na gitmiş ve burada Altınay'ın bir görüntüsüyle karşılaşmıştır. Onun öğütleri sayesinde Schallsea'ye gitmiş ve burada Altınay'la karşılaşmıştır. Burada Altınay ona Ejderha Yükseklordlarına karşı bir grup kurmasını önerir. Dhamon ayrıca kendisiyle dövüştüğü ve kör olduğu, eski arkadaşı Gallinthus ile de tekrar karşılaşır. Daha sonra Malys tarafından ele geçirilir ve bir alet gibi kullanılır. Dhamon daha sonra arkadaşlarını kaybetmiş ve tek başına kalmıştır. Daha sonra yol arkadaşlarına tekrar, yükseklordlara karşı savaşmak için katılmıştır.

 

Feril Dawnsprinter

Bir Kagonesti elfi olan Feril, hayvanlar arasında yaşamaktadır ve Güney Ergoth'daki bir kurt sürüsüyle birlikte dolaşmaktadır. Yükseklordların gelişiyle dünyası ters düz olmuştur. Gellidus, Güney Ergoth'u istila etmiş, burasını koskocaman bir buzula çevirmiş ve hayvanların çoğunun da yok olmasına neden olmuştur. Büyük bir nefret ve intikam duygusuyla Feril beyaz devi öldürmeye çalışmış fakat onu yakalayamamıştır. Daha sonraları Dhamon ve yol arkadaşlarıyla karşılaşmış ve onlara katılmıştır. Yükeklordlara karşı kahramanca dövüşmüş ve kendisinin de bir Kalp Kahramanı olduğunu göstermiştir. Feril, Dhamon'a oldukça aşıktır ve onunla kalmak istemektedir fakat ikisinin de diğer insanlara karşı soğuk olması, aşklarının önünü kesmektedir.

 

Rig Mer-Krel

Acımasız bir denizci olan Rig, ejderha yüceefendilerine karşı bilmeden savaşa girmiştir. Rig ve Dhamon dost olmalarına rağmen, bu ikisi, Rig'e yakın birinin ölümünden sonra birbirlerini hiç yakından görmediler.

 

Blister Nimblefingers

Uzun zaman önce, Blister tipik bir kenderdi: meraklı ve korkusuz. Bir büyücünün büyülü bir kasasıyla başından geçen küçük bir kazadan sonra elleri yaralandı, bu yüzden de Blister değişti. Irkının bir çok üyesinden daha ciddi olan bu kender yine de hala kontrol altına alınamaz bir kenderdir.

 

Groller Dagmar

Bu yarım-ogre, bir ejderhanın köylerini basması sonucu ailesini kaybetmiştir. Yaralananların ve ölenlerin seslerini duymuş ve bu sırada, birinin bunu durdurması gerektiğini haykırmıştır. Biri ya da birşey onu duymuş ve bu yüzden duyma yetisini kaybetmiştir. Kurtu Öfke ile birbirlerine sadık olan Groller, iyi bir devdir.

 

Fiona

Bu kahramanlara tarafından, bir ejderha yüksekefendisinin ejderhasının pençeleri arasından kurtarılan Fiona, bu kahramanlara sonradan katılmıştır. Oldukça yetenekli olan Fiona, dünyanın yanlışlarını düzeltmek ve ejderha yüksekefendilerinin üstesinden geçmek için çabalamaktadır.

 

Ulin Majere

Usha ve Palin'in oğulları olan Ulin, büyüye karşı babasından daha fazla istek duymaktadır. Büyük amcası Raistlin'in karakteristik özelliklerini taşımaktadır: güce karşı duyduğu hırs ve arzu. Ansalon'a ejderhaları geri getirerek diğer ejderhalardan kurtulmak için yapılan çalışmalara yardım eden Ulin, şu anda bir altın ejderha olan Parıltı ile büyü çalışmaya gitmiştir.

 

Yazan: Arda Çakır

Not:Bu karakterlerden hiçbiri Margaret&Tracy ikilisinin kitaplarında yer almaz yalnız Ulin'den söz edilir o kadar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...