Jump to content

Varlık kitabı seninle iletişim kuruyor farkında mısın?


Kofebz

Önerilen Mesajlar

Hiçbir kitap, hiçbir Gita, hiçbir Upanişad size kendinizi öğretemez. Aynı şekilde, hiçbir filozof, hiçbir profesör, hiçbir psikolog da size kendinizi öğretemez. Onların size öğretebileceği tek şey ne olduğunuz veya ne olmanız gerektiği hakkında kendi düşünceleridir. Bu ise onların görüşü, çıkarımı, algısıdır, sizin değil.
Asırlar boyunca başkalarının otoritesini, guruların otoritesini, geleneğinizin otoritesini kabullendiniz. İşte bu yüzden hiç enerjiniz yok; bu yüzden köreldiniz, duyarsızlaştınız; işte bu yüzden ikinci el insanlarsınız… Bu yüzden otorite sizi mahvetti.
hayatın kitabını elinize alın enerjinizi başkasına akıtmayın kimseyi rabbiniz benimsemeyin, tek bir rab vardır tektir kadiri mutlaktır, yalnız ona boyun eğer ve yalnız ondan medet umarız.
Ya Fettah Ya Fettah Ya Fettah ismi şerifin hürmetine ilmimi hayretle arttır. Batın olan zahire ersin iç alemimde. 
ikiliği bir etmeme yardım et.
 
Her olan zıddı ile beliriyor, eski tabir ile zuhur ediyor. Bir tek O belirmiyor görünmüyor çünkü zıddı yok, ikilik yok. Tek olan görünmez, eğer görüyor isek, muhakkak ikili belirmiştir, zıddı ile görünmüştür. Görünmesini sağlayan yine O değil mi? Biz zıtlardan birini kendimize uygun diye sever, diğerini uygun olmadığı için sevmediğimizde, bir başkası da bunun tam tersini hissediyor olabilir. İşte bu zıtları yargılamak gizli kibirdir ve kayırmanın beşeriyette adaletli bir yargısı olamaz. Zihin yanılgılar ve zanlar içindedir. Bu yüzden dünya zanlarında yaşamayı terk edip, kendi hakikatimizdeki dünyayı inşa etmeye başlamalıyız. Ne kadar, ikiliğin mevcut ise o kadar hakikatinden uzaktasındır. Arifler, Kutb'da oturup seyreder cümle alemi, güzelliklerini, her an ayrı bir şende (tecellide) yaratılışları.
 
Sana sunulanı alma alternatif bir yol geliştir
Ne kırmızı ne mavi kardeşim ben moru yuttum ,hapı yutarsan hapı yutarsın yeni bir yol oluşturup Y diyorum ahahaha "third pill" ne sağ ne sol Y yapma 1 yap batinilik zahirilik çalkala çalkala yayık ayran 🟪 onların da üstünde bir beyaz vardır tabii spekturmdaki tüm renkleri alır içine o da iyi bak
 
 
 
 
 
 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...