Jump to content

Ejderha Mızrağı-Kötü Adamlar


Elesis

Önerilen Mesajlar

Lord Soth

Lord Soth eskiden tarikatının en yüksek rütbelilerinden olan bir Gül Şövalyesiymiş. Bir gün, atını sürerken, elf rahiplerinin bulunduğu bir karavanın yakınlarından geçmiş. Bu sırada gördüğü genç bir elf rahibe aşık olmuş. O zamanlar evliymiş fakat elf kızının karşısında karısını unutmuş. Hem kutsal evlilik hem de şövalyelik için verdiği yeminleri hiçe sayan Soth tutkusuna yenilmiş. Kıza yalan söyleyerek onu iğfal etmiş ve evlenme vaadiyle onu Dargaard Kalesi'ne götürmüş. Bu sırada karısı da gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş. Elf kızı olayın gerçek yüzünü öğrense de şövalyeye sağdık kalmış. Şövalyenin yeniden itibarını kazanabilmesi için Mishakal'a yalvarmış. Lord Soth'a Afet'i durdurabilme gücü bahşedilmiş, fakat bunu yaparken hayatını da kaybedecekmiş. Elf mürid sayesinde Istar'a doğru yola çıkmış Soth. Yolda yine elf rahiplerle karşılaşmış ve onların yeni karısının kendisini aldattığını söylemeleri tuzağına düşmüş. Yarı yoldayken kıskançlık hiddetiyle kaleye karısını öldürmeye geri dönmüş. Tam bu sırada Afet olmuş ve karısını ve çocuğunu öldürmüş--ama karısı son anında Lord Soth'a lanet okumuş. Lord Soth Krynn üzerinde artık bir ölü şövalye olarak dolanmaktadır! Askerleri undead savaşçılar olmuşlar ve elf rahipler de her gece kendisine ağıt yakan bansheelere dönmüşlerdir. Soth, Mavi Hanım'a, Kitiara'ya hizmet etmekte ve onun ruhunu - hala - kendisine eş olması için tuzağa düşürmeye çalışmaktadır.

 

Yeminbozucu Rennard

Huma'nın amcası ve Afet'ten önceki zamanlarda yaşamış bir Gül Şövalyesi olan Rennard, bir salgının kurbanı olmuş ve hayatı için Morgion'la anlaşma yapmıştır. Döndüğünde, Rennard ruhunu feda etmiş ve bir Morgion rahibi olarak Üçüncü Ejderha Savaşı'nda Şövalyelerin Büyük Ustası'nı zehirlemiştir. Rennard, Huma Dragonbane ile yaptığı bir düello sırasında ölmüş ve karanlık tanrısının yenilmesine neden olmuştur.

 

Gargath

Gargath Grimücevheri ele geçirmiş ve taşın vahşi büyüsünü kullanmıştır. Kulesi, Reorx adına taşı ele geçirmek isteyen gnomlar tarafından kuşatılmıştır. Grimücevherin büyücüden kaçtığı ve gnom ordularını kenderlere ve cücelere dönüştürdüğü söylenmektedir.

 

Galan Dracos

Üçüncü Ejderha Savaşı'nda asi bir büyücü olan Dracos, Karanlık Kraliçe'nin bir uşağıdır. Dracos'un arzu ettiği şey, bir boyutkapısı açıp Takhisis'in dünyaya girişini sağlamaktı ve bunu başardı da! Takhisis'le yaptığı savaştan önce Huma Dragonbane, Magius'un asasını asi büyücünün güç aldığı yeşil bir kristal küreye atarak Dracos'u yendi. Ölmüş gözükmesine rağmen o an için ölmemiş olan büyücü, hemen sonra, ruhunu Takhisis'in gazabından kurtarmak için, kendisini yok etmiştir.

Yazan: Arda Çakır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...