Jump to content

Ejderha Mızrağı-İlk Kahramanlar


Elesis

Önerilen Mesajlar

Huma Dragonbane

Belki de en ünlü Solamniya Şövalyesi olan Huma, basit bir Taç Şövalyesidir. Yine de, kalbinin saflığı sayesinde Paladine onu, iyilere savaşı kazandıran efsanevi Ejderhamızrağı'nı bulması için seçmiştir. Gümüş ejderha Kalp'e (Gwynneth'e)—kötü kaderi sayesinde Huma'nın aşık olduğu kişi—binmiş ve Karanlık Kraliçeyi Cehenneme geri dönmeye zorlamıştır. Fakat ne yazık ki şövalye de ejderha da savaşta ölmüştür.

 

Silvanos

Silvanos'un birliği altında, elf kabileleri Silvanesti ormanına yerleşmiştir. Silvanos büyük elf devlet adamı ve generaliydi, yönetim şeklinde düzenlemeler yapmış ve Silvanost şehrini kurmuştur. Silvanos ilk defa Yıldızların Sözcüsü olan kişidir.

 

Kith-Kanan

Silvanos'un torunu olan Kith-Kanan, Kardeşkıyımı Savaşı'nda savaşan Silvanesti Elflerinin ana gücü olan Yabanikoşucular'ın lideriydi. İkiz kardeşlerin genç olanı olan Kith-Kanan, Silvanesti'nin 'saflık' politikasını beğenmeyerek kendi yandaşları olan elflerle birlikte Qualinesti'ye giderek benzer bir uygarlık kurdu. İlk Güneşlerin Sözcüsü oldu ve yönetimdeki olağanüstü başarılarından dolayı da cücelerin yardımıyla Pax Tharkas'ı inşa ettirdi.

 

Kender Balif

Balif, Silvanos'un en güvendiği teğmeniydi. Hakkında fazla bir bilgi olmayan Balif, bazen bir elf gibi davranmakta, bazen de bir kender gibi davranmaktadır (bu yüzden oldukça fazla yaşamıştır). Aslında Balif Grimücevher tarafından kendere dönüştürülen bir elftir.

 

Vinas Solamnus

Vinas Solamnus, Ergoth İmparatorluğu ordularının kumandanlarından biriydi. Kendisine İmparatorluğun kuzey taraflarında bir asi birliğini yok etmesi söylenmiştir, ve bu iş için gönderilmiştir. Asilerin amaçlarının ne olduğunu anlamaya çalışırken, onların haklı olduğunu görmüş ve bu sefer de Ergoth İmparatorluğu üzerine ilerlemiştir. Ergoth teslim olmuş ve kuzey ve doğu topraklarını Solamnus'a bırakmıştır. Bu topraklar şu anda Solamniya olarak bilinmektedir. Daha sonra Solamnus, Paladine, Kiri-Jolith ve Habbakuk'un emirlerine uyarak Solamniya Şövalyeleri'ni kurmuştur.

 

Kharas

Kharas, ya da cüce dilinde "şövalye", belki de Cücekapısı Şavaşı'nın en ünlü savaşçısıdır. Kharas, Dağ cüceleriyle dövüşmüş ve dövüşürken de savaş alanında düşmanlarını öldürdüğü ve onlara acıdığı için ağlamıştır. Kharas'ın Çekici, Reorx'unkine çok benzeyen bir çekiçtir ve tek bir yöneticinin altındaki birleşmiş cüce tendomlarının sembolüdür. Çekiç, Mızrak Savaşı sırasında Yol arkadaşları tarafından tekrar bulunmuştur.

 

Magius

Huma'nın çocukluk arkadaşı olan Magius iyiler tarafında dövüşen güçlü asi bir büyücüdür. Üçüncü Ejderha Savaşı sırasında, Galan Dracos tarafından öldürülmüştür, çünkü daha önce yaptığı savaşlarda büyü gücü iyice zayıflamıştır. Bu yüzden Krynn üzerindeki büyü kullanıcılarının hançer taşımalarına izin verilir. Magius'un Asası Konsey tarafından alınır ve Yüksek Büyücülük Testi'nden sonra Raistlin Majere'a verilmiştir.

 

Derkin Lawgiver

Derkin Lawgiver Egoth madenlerinde tuzağa düşürülmüş, tahtın bilinmeyen varisi olan Thorbardin'in ilk kralıdır. Asilzadeler Ergothluları sürme konusunda karar alıktan sonra, Kılıçkabzası Parşömeni'ni imzalamış ve Pax Tharkas'ın inşasında Kith-Kanan'a yardım etmiştir.

 

Minotaur Kaz

Eski Minotaur arena şampiyonu olan Kaz, kendi sosyetesinin saygı duyulan bir üyesiydi. Bununla birlikte, Üçüncü Ejderha Savaşı sırasında bir ogre olan kaptanını öldürmüş ve ordudan kovulmuştur. Huma Dragonbane ile arkadaş olan Kaz, Şövalye arkadaşından iyiliğin yollarını öğrenmiş ve belki de şeref ve zayıfı ele geçirmekten başka yaşam şekillerinin de olduğunu öğrenen tek minotaur olarak da tarihe geçmiştir.

 

Kararsız Sir Pirvan

Kralrahip zamanında Pirvan, Palanthas'ta yaşayan bir hırsızdı. Hızsızlar Loncası'nın saygın bir üyesi olan Pirvan sık sık büyü kullanmıştır. Korkusuz bir karşılaşmadan sonra, savaşçılar tarafından tutsak edilmiş ve kendisini güçlü bir büyücüye, bir ejderhaya ve bir haydut ordusuna karşı savaşırken bulmuştur. Zamanla Pirvan kılıç kullanmayı, kahramanca ve onurluca dövüşmeyi öğrenmiştir. Şaşırtıcı bir şekilde, geçmişinde yaptığı şeyleri hiçe sayan Solamniya Şövalyeleri onu kendi bünyelerine kazanmak istemiştir. Daha sonraki yıllarda, ve birçok maceradan sonra, mevki yükselmiş ve bir Gül Şövalyesi olmuştur. Karısı Haimya ile uzun bir süre yaşamış ve sonuna kadar Solamniya Şövalyeleri'ne sadık kalmıştır.

 

Hestanfalas (Bordon Hest)

Diğer bir adı da Hestanfalas olarak bilinen Bordon Hest, Kardeşi Sithsd tarafından Silvanesti'den kovulan Kith-Kanan'ın ordusundaki bir generaldi. Kendisi daha sonra takipçilerini Vedvedsica etrafında toplanmaları için yönlendirmiş ve yeraltında büyük bir şehir olan Vartoom'u kurmuştur. Bu yeraltında yaşayan elf ulusu Hest olarak anılmış ve insanlarına da Hestitler denmeye başlanmıştır. Nehiryeli Mavi kristalden asa ile ilgili görevi sırasında Hestitlerle karşılaşmıştır.

Yazan: Arda Çakır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...