Jump to content

Karmadan kurtulmak


kibelee

Önerilen Mesajlar

Merhaba canlar , her insanın günahlari sevapları var elbet , bu dünyaya öğrenmeye geliyoruz ben de derslerimi alıyorum fakat yanlış kararlarından da çok çekiyorum . yaklaşık 1 yıl 10 ay lik bir ilişkim var  (hayatımın aşkı) .  ama mutlu olamıyorum kader kavusturmuyor.  Geçmiş karmamin etkisi olduğunu düşünüyorum ilişkimde  .hatalarımdan dolayı çok yargilandim çünkü  ve almam gereken dersleri aldım eziyetimi çektim  ... Bilinçlendim Fakat karmadan  kurtulmak için ne yapmalıyız biliyor musunuz ? yorumunuzu merak ediyorum

kibelee tarafından düzenlendi
Yanlış yazım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Khantura1 yazdı:

Öncelikle hayat konusunda nerelerde ısrarla aynı hataları yaptığınıza baksanız, kendiniz veya güvendiğiniz birileriyle mantıklı çözüm yolları arasanız, sorun çok da büyük olmayacaktır kanaatindeyim.

Çok büyük olmasaydı tekrarlarımız devam etmezdi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farkındalık ve sorunu çözmeye çalışman karmanı hızlandırır; Karmayı sadece cezalandırıcı olarak görmeyi yanlış buluyorum, eziyet çekmen gerekmiyor, yaptığın bir hatayı bütün ömrüne yayman yargı sürecinin tıkandığına işaret ediyor bana göre; yani, karmayı kontrol edemezsin ama hızlandırabilirsin, ceza çekiyor olduğuna nasıl emin oldun ? genelde kolay düşülen bir yanılgı çünkü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ceza çekmekten ziyade bunu öğretici bir ders niteliğinde görmeyi denemek daha mantıklı olabilir. Geçmişte yaptığımız hataların ceremesini çekmekten kaçamayabiliriz ama bunu kendimizi tanıma yolculuğunda bir sınav gibi de görebiliriz, tercih bizim. Evet acı olacak, zorlanacağız ama bu süreç hem nerede hata yaptığımızı bize gösterir, neden aynı şeyleri tekrar ettiğimizi çözümleyebiliriz ve nihai sonuca ulaşmamızı sağlayabilir diye düşünüyorum. Ben dersimi aldım hem yaptıklarımın cezasını çektim hem de durumu çözümledim desek dahi aynı şeyler belki de yaşanmaya devam edecek. Buna da şöyle bakmayı tercih ediyorum okullardaki sınav sistemi gibi. Dersten kalıyoruz ve süresini uzatıyoruz aynı dersi tekrar tekrar almak zorunda kalıyoruz şayet öğrenmemiz gereken bilgileri öğrendiğimizde ve doğru işleyebildiğimizde dersten geçiyoruz. Yine de ileriki sınıflarda aynı dersin konuları yine önümüze çıkıyor işte o noktada hoca(hayat) bizi yokluyor gerçekten öğrenebilmiş miyiz diye. Denenmeler devam ediyor ve bence gerçekten almamız gereken dersi tam alana kadar ve  doğru metodlar konusunda bilinçlenene dek hayat bize aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp getiriyor. Her karmanı ayrı bir bölüm olarak düşünebilirsin, bölümden  geçerli notları alana kadar mezun olamayacağını unutma ve mezun olsan bile öğrendiklerin gündelik hayatında yine karşına çıkacaktır ama artık ders alan değil dersi yöneten nitelikte olacağın için bunlarla baş edebileceksindir. Kopya çekmeye çalışma ya da sahte diploma kullanma yaptırımları daha ağır olacaktır. 

Şahsen içinde bulunduğun durumlarla ilgili derin bir analiz yapmanı öneriyorum. Ne yaşadın, neden sonuç ilişkileri nelerdi, yaşadıkların karşısında tepkilerin ne oldu, tekrar eden olaylar ne yönde ve bunları nasıl çözümleyebilirsin, bu durumlar sana ne kattı, yaşananlar karşısında hissettiklerin neydi gibi sorularla eline kağıt kalem alıp güzelce bir not çıkarıp somutlaştırabilirsin belki yardımı dokunur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...