Jump to content

Yardıma ihtiyacım var


anonimm

Önerilen Mesajlar

Merhabalar. Uzun bir zamandır(yaklaşık 2 yıl) iyi değilim. Ani bir çöküş ve bu çöküşle birlikte süreklilik haline gelen bazı olumsuz durumlar yaşadım ve yaşamaya devam etmekteyim. Bu durumdan kurtulmak için bilimsel yollara başvurdum. Önce kan tahlillerime baktırdım. D vitamini haricinde geriye kalan her şey normaldi. D vitamini normalin biraz altındaydı ve takviye ile onu toparlamış sayılırım. Normal değerlerine gelmiş olsa da doktorların önerdiği değerlerde olmadığı için takviyeye devam ediyorum. Devamında 1,5 yıl süren psikolog ve psikiyatri destekli psikolojik tedavi aldım. Çeşitli tanılar ve bu tanılar için çeşitli ilaçları kullandım. Sonuç vermeyen tedavilerde doz artırımı uygulansa da yine de iyi olmadım. Ailemde kronik bir hastalık söz konusu değil. Kendi açımdan da sağlık sorunum olmadığını kanıtlamış bulunmaktayım. Aslında bu durum ilk ortaya çıktığında aklımdaki düşünce fiziksel veya ruhsal herhangi bir hastalıkla ilgisi olmadığı yönündeydi. Ancak takdir edersiniz ki bilimi her şeyden üstün tutarak doktor kontrolünde tedavi almam daha öncelikliydi. Ancak işe yaramayacağını biliyorum. Tedaviler sonuç vermiyor. Eminim ki kendine büyü yapıldığını düşünen birçok insan yazmıştır buraya. Bunu en başında ben kendim düşünmüş olsam da tamamen bir saçmalık olduğunu kabul ederek her mantıklı insanın yapması gerekeni yaptım. Ve şimdi tekrar o düşüncedeyim çünkü artık onu düşünmeye mecburum. Buraya yaşadığım durumları, kendimde olan belirtileri yazarak sizlerle paylaşacağım. Biraz uzun olacak muhtemelen ama her birisi detaylı gözleme dayanıyor. 

 

Zayıflama(kilo alamama)

Vücut şeklinde değişim(yaşlı vücudu gibi görünmesi, omuzların daralıp çökmesi, bileklerin incelmesi, kemiklerin hacimsiz görünmesi)

Duruşta kamburlaşma

Yüzdeki ışıltının kaybolması

Gözlerin şeklinde değişiklik

Konuşmada bozukluk(kekeleyebilme veya kelimeleri toparlayamama, saçma ve bağlantısız konuşmalar yapma)

Bazen hiç konuşmama

Boğazda devamlı düğüm veya boğulma hissi

Nefes alış verişlerde bozukluk

Göz altlarında, yanaklarda çökme

Fiziksel güçsüzlük

Aşırı yorgunluk

Yaşam enerjisi ve sevincinin olmaması

Umutsuzluk, depresyon, mutsuzluk, hiç içten gülmemek, hiçbir şeye karşı heyecan duyamamak

Hayal kuramamak

İstisnasız hiçbir şeyden zevk alamamak

Zihnin çalışmasında değişiklik(Çok zor öğrenmek, hafıza sorunları, yanlış anlamaya müsaitlik)

Kaybolmuşluk hissi

Tembellik

Aşırı ilgisizlik(birinin hayatında olmuş herhangi bir değişiklik hakkında konuşmamak, gün içinde yapılabilecek aktivitelerden tamamen uzak durmak)

Göz önündeki nesneleri asla bulamamak

Çalışmayı asla istememek

Evde durmayı asla istememek ama dışarı çıkmayı da asla istememek

Ölmek istemek

İntihar düşünceleri

Kendinden nefret etmek

Aşırı değersiz hissetmek

Yeteneklerin kaybolması(2 yıl önce bağlama ve keman çalıyordum ve her ikisinde de kulaktan çalma dediğimiz olayda başarılıyken, artık yapamıyorum ve bunlar dışında kalan konularda asla beceri sahibi değilim artık, örneğin araba sürerken gaz, fren ve direskiyon hakimiyetinde yetersizlik durumu var)

Müzikle, dizi, filmlerle, kitaplarla, bilgisayar oyunlarıyla ve diğer insana keyif verebilecek aktivitelerle irtibatın tamamen kopması

Uykuya dalma girişiminde sürekli sıçramalar

Felç geçirmiş gibi hissetmek ve beraberinde sanki tüm vücut işlevlerinin yavaşlamış olması

Cinsel isteksizlik, aşık olamamak, kadınlara karşı ilgisizlik, cinsel arzu ve şehveti hissetmemek

Özgüvensizlik

Duygu durumlarında değişiklik(bazen sinir krizi halinde olma, bazen ağlama krizi halinde olma, bazen de tamamen hissizlik)

Tüm bunlar dışında asıl sorunu ve asla kabul edemediğim o berbat durumu yazacağım. Kendim gibi hissetmiyorum. Kendim gibi görünmüyorum. sanki bir başkasıyım. Açıkçası bu durumlar iyiyim diyebileceğim en son gün ne zamansa, o günden 3-5 belki de 1 hafta sonra ortaya çıktı ve beraberinde çok fazla şey değişti. Değişimlerden kendimde olanları yazdım. Şunu biliyorum ki beni tanıyanlarda da bana karşı değişiklik oldu. Birden herkes kayboldu etrafımdan. İnsanların tavırları bana karşı tamamen değişti. Artık ciddiye alınmıyorum, alaycı tavırlarla sık karşılaşıyorum, çok zaman görmezden geliniyorum. Artık kimse aramaz sormaz oldu. Kendim ilişkiler için çabalasam da asla olmuyor. İlgisi olabilir diyebileceğim kadınlar ve diğer herkes birden yok oldular resmen. Tüm bu tavır değişikliklerini ben kendimde olan enerji değişimiyle açıkladım kafamda. Kendim kimsem o olarak yansımıyorum ve o yüzden insanlar bana karşı değiştiler. Buna karşı ise tek bir düşüncem var. Bunun bir büyü olduğu. Bu konuda en başta saçmalık olduğunu düşündüğümü belirttim. Ama bilimsel yollarda çözüm arayışlarım devam ederken, beraberinde bu konuda kendi çabamı gösterdim. İslam inancına mensup olduğum için kuran ayetleri ve allaha yakınlaşma gibi kendimce yapabileceğim şeyleri yaptım ve yapıyorum. Bu şekildeki çabada bazen düzelir gibi oldum. Hatta bazen eski halimi yakaladım ama çok sürmeden geri çöktüm. Durumun düzeleceğine inancım olduğu için yaşamaya ve çabalamaya devam ediyorum. Ancak gerçekten yardıma ihtiyacım var. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umuyorum ki bilgi ve tecrübelerinize dayanarak bana yol gösterebilirsiniz.

 

 

  • Beğeni 1
  • Sad 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun öncelikle, ama forumdaki bir kişinin tavsiyesi seni ne kadar mutlu eder bilmiyorum, kendinde bir problem olduğundan eminsen toplum ruh sağlığı merkezlerine görünmelisin. Burada anlattığın rahatlıkta onlara anlatmalısın. Forumdaki rastgele insanlardansa işinin ehli kişilerden yardım almış olursun. Tedaviye inanıp inanmaman önemli değil, ne kadar bilinçli olursak olalım, ne kadar insan olursak olalım mental problemlere yakalanmak bizim elimizde değil. Güzelce bir doktor elinden geçtikten sonra durumunu daha iyi hale getirmek için çabalayabilirsin. Herşey senin elinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyü yapıldıysa, psikolojik desteğin yanında majikal uygulamalar da yapmak gerekiyor. İkisini bir birini destekleyerek. İnancınıza göre bir uzman bulmanız gerekiyor ( ki bu forumda İslami maji uygulamaların paylaşımı yasak olduğu için, bulamazsınız). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani okudukça benim içim daraldı.. 

Ruhsal sağlık olmadan fiziksel sağlık da olmuyor, yapılması gereken hemen herşeyi yapmış ve sonuca ulaşamamışsınız anlaşılan. 

Ben buradan size tavsiye verecek değilim ancak tüm bu belirtilerin ''bana büyü yapıldı'' düşüncesine girmenize neden olacak konu, kişi olay nedir acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam büyü, sihir gibi hikayeler pek ilgimi çekmiyor aklımda ermiyor. linkleri daha önce okuduğumu hatırlıyordum arayınca çıktı. sebebi belli mi bu durumun yoğun işssizlik, boşanma, aldaltılma falan?

en iyi psikatriyede gitseniz size yazacağı ilk ilaç son çalışan plasiyerin ilacı oluyor genelde. konferans sponsoru falandır o da. ilgilenmiş görünmek için bir iki tetkik isterler en fazla ama yazılacak ilaç başından bellidir. sonuç alamamanız normal yani size özel bir durum değil. birçoğumuza olur üzülmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba dostum durumunu gayet iyi anlıyorum bende de aynı durumlar var hala da var ama ben uzun zamandır kurana ve allaha sığınıyorum hakilat yolunun bu olduğunu anladım bu tasallutların etkisinin yavaştan beni terketmeye başladığını hissediyorum tabii kurtulmak çyle kolay değil sende bazı bilgiler açıldıkça senin o nefatif tesilerden güçlü olduğunu yavaştan kavramaya başladığında onlar gitgide söner. Sana bir kişiyi önermek istiyorum bu konularla ilgili adı Mehmet Fahri Sertkaya namıdeğer mfs bende yeni buldum bu tarz durumlardan müzdarip birkaç kişiyle yaptığı telefon görüşmelerini soundscloud hesabından yayınlamış dinlemeni önerirm.Benim onlarla baş etmek için yaptığım bazı yöntemler var , he bu arada bu tarz negatif tesirler evet büyü ile yada nazarla falan bulaşabiliyor ruhsat meselesi var sen sana faydası olmayan beynin ilkel kısmı limbik sisteminle daha çok hayvani hareketlerin yğun olduğu şeyler yaparsan negatif tarafa ruhsat hakkı veriyosun yani vucudunda tesirler oluşturma hakkı elde ediyolar, enerji noktalarına yerleşebilirler ruhun organlarının bulunduğu enerji noktaları oralara yerleşip çakranı ele geçirir ve oradaki organın iflasını sağlayabilrler zaten hastlaıklar ilk enerjitik organlarımızda çıkıp maddeye iner. Neyse sen eğer ruhsat vermediysen genelde bide şey durumu var sisteme uyanmya gerçekleri görmeye az çok araştırmaya "aymaya" başladıysan zaten onlar için açık hedefsin. Hem diğer insanların beyinleriyle oynayıp üzerine salarlar hemde seni manipüle edip yalnızlaştırma politikası uygularlar üzerinde. Burdaki amaçta senin iğrenç değersiz bir insan olduğuna inandırıp ruhunu tamamen şeytana teslim etmeni sağlamaktır ipleri ellerine vermek ve tam hakimiyet kurmalarını sağlamak vucudunda asıl açam o. Bunlar eklenti yani sana ait değil o yüzden. İlk öncelik olarak namazını kıl çevreni ve bedenini daima temiz tut. Epsom tuzu al onunla hem banyo yap vücuduna çakralarına dairesel hareketlerle sür imgele oradaki tüm negatif tesilerlin çakrandan kopup suyla menfezden gittiğini. Hacamat yaptır düzenli sülük tedavisi ol. Eğer kafanda falan basınç hissediyosan kafana kesinlikle yaptır. He bide bana bişey daha iyi geldi sabah ezanını normal dua gibi oku sürekli esneme gelcek o esneme durana kadar devam et. Geç yatıyosan uyku düzenini düzelt. Bide bulunduğun yerde deniz falan varsa gir  baya yüz yani suyu hiç sevmiyo bunlar özellijle tuzlu su güneşle birlikte efsane olur... o yoksa hamama git yüz düzenli iyi gelir ... neyse dediğim gibi bu mfs ile bi iletişime geç sen facei var soundscloudu var bakarsın gerçekten mantıklı şeylr anlatıyo yardımı dokunabilir.. Allah yardımcın olsun 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Kofebz yazdı:

merhaba dostum durumunu gayet iyi anlıyorum bende de aynı durumlar var hala da var ama ben uzun zamandır kurana ve allaha sığınıyorum hakilat yolunun bu olduğunu anladım bu tasallutların etkisinin yavaştan beni terketmeye başladığını hissediyorum tabii kurtulmak çyle kolay değil sende bazı bilgiler açıldıkça senin o nefatif tesilerden güçlü olduğunu yavaştan kavramaya başladığında onlar gitgide söner. Sana bir kişiyi önermek istiyorum bu konularla ilgili adı Mehmet Fahri Sertkaya namıdeğer mfs bende yeni buldum bu tarz durumlardan müzdarip birkaç kişiyle yaptığı telefon görüşmelerini soundscloud hesabından yayınlamış dinlemeni önerirm.Benim onlarla baş etmek için yaptığım bazı yöntemler var , he bu arada bu tarz negatif tesirler evet büyü ile yada nazarla falan bulaşabiliyor ruhsat meselesi var sen sana faydası olmayan beynin ilkel kısmı limbik sisteminle daha çok hayvani hareketlerin yğun olduğu şeyler yaparsan negatif tarafa ruhsat hakkı veriyosun yani vucudunda tesirler oluşturma hakkı elde ediyolar, enerji noktalarına yerleşebilirler ruhun organlarının bulunduğu enerji noktaları oralara yerleşip çakranı ele geçirir ve oradaki organın iflasını sağlayabilrler zaten hastlaıklar ilk enerjitik organlarımızda çıkıp maddeye iner. Neyse sen eğer ruhsat vermediysen genelde bide şey durumu var sisteme uyanmya gerçekleri görmeye az çok araştırmaya "aymaya" başladıysan zaten onlar için açık hedefsin. Hem diğer insanların beyinleriyle oynayıp üzerine salarlar hemde seni manipüle edip yalnızlaştırma politikası uygularlar üzerinde. Burdaki amaçta senin iğrenç değersiz bir insan olduğuna inandırıp ruhunu tamamen şeytana teslim etmeni sağlamaktır ipleri ellerine vermek ve tam hakimiyet kurmalarını sağlamak vucudunda asıl açam o. Bunlar eklenti yani sana ait değil o yüzden. İlk öncelik olarak namazını kıl çevreni ve bedenini daima temiz tut. Epsom tuzu al onunla hem banyo yap vücuduna çakralarına dairesel hareketlerle sür imgele oradaki tüm negatif tesilerlin çakrandan kopup suyla menfezden gittiğini. Hacamat yaptır düzenli sülük tedavisi ol. Eğer kafanda falan basınç hissediyosan kafana kesinlikle yaptır. He bide bana bişey daha iyi geldi sabah ezanını normal dua gibi oku sürekli esneme gelcek o esneme durana kadar devam et. Geç yatıyosan uyku düzenini düzelt. Bide bulunduğun yerde deniz falan varsa gir  baya yüz yani suyu hiç sevmiyo bunlar özellijle tuzlu su güneşle birlikte efsane olur... o yoksa hamama git yüz düzenli iyi gelir ... neyse dediğim gibi bu mfs ile bi iletişime geç sen facei var soundscloudu var bakarsın gerçekten mantıklı şeylr anlatıyo yardımı dokunabilir.. Allah yardımcın olsun 

 

bide facede Sha Dow diye bir hesap var oraya da  bak hesap sahibini tanıyorum onunlada iletişime geçrsen sana anlatabilir yardımcı olur yani 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim cevap veren herkese, özellikle kofebz'e. Dediğiniz gibi uzun zamandır ben de kuran ayetleri ile ilgilendim bu konuda. Faydası olduğunu hissettiğim çok zaman oldu fakat bir türlü sonuç alamadım. Öylesi bir durum ki nasıl geliştiğini kavrayamıyorum bile. Dünden bugüne hep çok değişmiş oluyorum. Birden daha iyi görünmeye başlıyorum, zihnim çalışmaya başlıyor, özgüvenim ve neşem yerine geliyor, duyarlı oluyorum etrafa karşı ve konuşkan, ilgili hale geliyorum. Pozitif enerji saçmaya başlıyorum ve vücudum toparlanmış görünmeye başlıyor, omuzlarım genişlemeye başlıyor. İnsanlar çok samimi, sevecen ve sıcak davranıyorlar ve daha nice bir sürü şey iyi olabiliyor. Ama sadece 24 saatte tüm bunlar tam tersine dönüyor. Birden bakıyorum ki omuzlarım erimiş, vücudum çökmüş, yüzüm çirkinleşmiş, özgüvenim, neşem kaybolmuş, bütün ilgim sıfırlanmış ve bunlar oluyorken birden insanlar da düne göre tam tersi davranış sergiliyorlar. Soğuk veya kavgaya meyilli oluyorlar benimle. Tüm bunlar neden ve nasıl olabiliyor ki? Anlayamıyorum gerçekten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.06.2023 - 18:24 tarihinde, lucci yazdı:

şunlar olabilir

 

Yani evet burada yazılanlarla örtüşen birçok durum mevcut bende. Ancak devamlı değişken halde. Bir üst mesajda anlattım zaten. Değişken olmasının sebebini çözülmeye başlaması ancak asla terk etmeden yeniden maruz kalmam olarak yorumladım çoğu zaman. Psikolojik bir rahatsızlık sadece beni kötüleştirir ama etrafıma zarar vermiyorsam insanlar benden uzaklaşmaz. Ki vermedim şu zamana kadar ama hiç yoktan kavgalar olmakta, hiç yoktan babam, ablam benimle konuşmayı kesmekte. Ancak düzeldiğini hissettiğimde herkes de bana karşı düzelmiş oluyor. Bunu hiç kimseye anlatamadım, kimse kavrayamadı anlattıklarımı bir türlü. Elbette hem içerideki yani ruhsal durumlarımı çökerten şey beraberinde bütün ilişkilerimi etkilemekte. Buna karşı geliştirdiğim bu düşüncenin, yani büyü ile ilgili fikrimin mantıksız olduğunu düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.06.2023 - 22:39 tarihinde, nevermore yazdı:

Yani okudukça benim içim daraldı.. 

Ruhsal sağlık olmadan fiziksel sağlık da olmuyor, yapılması gereken hemen herşeyi yapmış ve sonuca ulaşamamışsınız anlaşılan. 

Ben buradan size tavsiye verecek değilim ancak tüm bu belirtilerin ''bana büyü yapıldı'' düşüncesine girmenize neden olacak konu, kişi olay nedir acaba? 

Bununla ilgili somut olarak gerçekleşmiş bir olay yaşanmadı. Bunu düşünme sebebim tüm çöküşlerin normal bir insanken en azından kendi normalimi yaşadığım en son günden 3-5 gün ya da belki 1 hafta sonra ortaya çıkmış olması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...