Jump to content

Egregordan Nasıl Çıkılır


Absoluta Virtute

Önerilen Mesajlar

Egregor'dan çıkmanın en kolay yolu, her zaman yaptığınız şeyi yapmayı bırakmaktır.

Bu egregor ile bağlantılı tüm insanlarla iletişim kurmayı bırakın.

Yani nefret ettiğiniz bir işte çalışıyorsanız ve her gün bir çöküntü hissediyorsanız bu işten ayrılmanız gerekiyor.

Herhangi bir spora gidiyorsanız, ancak orada yaptığınız egzersizleri veya antrenörün kendisini sevmiyorsanız, o zaman oradan ayrılmanız gerekir.

Herhangi bir faaliyette bulunuyorsanız, ancak bu size tatmin getirmiyorsa, o zaman yapmayı bırakın ve size bu tatmini sağlayacak bir şey bulun.

Egregor'dan çıkmanın ikinci yolu, egregorlarla etkileşim kurmaktır.

Herhangi bir egregore fazla karışmayın, fanatizm olmadan her şeyi yapın. Bu şekilde, iradenizi ve akıl sağlığınızı koruyabileceksiniz.

Bir şeyi (teknoloji, metodoloji, öğretim, iş) tercih etmeyin, başka yönlerde gelişmeye çalışın. Böylece, ana egregordan fazla etkilenmeyeceksiniz. Pek çok insanın işe ek olarak başka hobilerin olması boşuna deği
Yaratıcı olun,  her seferinde yeni bir şey yaratın, tek bir şeye takılıp kalmayın.

Örneğin, her gün vücut için yeni bir egzersiz yapin, eve farklı yollardan gidin, ziyaret etmek için farklı yerler seçin (müzeler, kafeler, tiyatrolar). Yeni "hobiler" keşfedin ve yeni uğraşlar bulun.

Kendi egregorunuzu grubun egregorunun üstüne koyun - ve siz bu ikincisinin kontrolünden çıkarsınız. Birçok "grup" egregoru var. Aile, arkadaş çevresi, filateli kulübü, dini inanç, siyasi parti, şehir, kıta, "insanlar", insanlık - tüm bunların kendi egemenleri vardır ve hangisinin manipüle ettiğini (veya yapmaya çalıştığını) belirlemek her zaman kolay değildir. Kendiniz hakkındaki hatalı fikriniz tarafından çarpıtılmışsa, kendi egregorunuz tarafından manipüle edilebilirsiniz. Yani herhangi bir egregorun kontrolünden çıkmanın yolu sizin içinizde.

Bazen ayrılmanın imkansız olduğu durumlar vardır.

Örneğin,  ailenizden çıkıp tüm akrabalarınızla iletişim kurmayı bırakamazsınız.

Yoksulluk egregorundan, savaş egregorundan, dinlerin egregorlarından ve diğer bazı egregorlardan ayrılmak çok zor.
Çünkü bu egregorlar zaten çok "eski", köklü.

Bu egregorlarla olan bağlantıları oldukça güçlü ve bu hayata bağlı değillerdi.

Bu nedenle, tüm bu bağlantıları etkin bir şekilde tamamlamak için, bu egregorlarla sözleşmeler yapıldığında geçmiş yaşamlarınızı bulmaya kadar uzanan derin bir çalışmaya ihtiyaç olabilir.

Geçmiş yaşamlara geri dönüş seansları bu konuda yardımcı olatutma
Hiç kimsenin olmadığı bir yere, örneğin Kuzey Kutbu'na giderseniz ve kimseyle iletişim kurmazsanız, o zaman bu oldukça olasıdır ... toplumda var olan hiçbir egregor'a katılamayacaksınız.

Bununla birlikte, Kuzey Kutbu'nun egregorlarına, balık tutma (çünkü bir şeyler yemeniz gerekecek) ... ve yaşamak için etkileşimde bulunmanız gereken diğer egregorlara bağlanacaksınız.
 
Peygamberlerin hayat hikâyelerinde okumustunuz. Buda ve Hz. Muhammed bir süreliğine zihinleri arındırmak için yalnız geçirmişler.

Son olarak bir uyarı:
Egregorlarla bağlantıyı kesmek, bu egregorların sağladığı koruma ve yardımlardan kopmaya yol açar .. Yani bir yandan saldırılara daha açık hale gelir ve "şansı" kaybedersiniz .. Bu nedenle, bağlantıyı kesmek bir şartla mantıklıdır. Egregorun verdiği şeyi, başka bir şeyle değiştirebiliyorsanız, yapın.


 

  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel konu :) paylaşım için teşekkürler ..

Mehmet Levent Ünal imzalı bir makaleyi aynen paylaşıyorum destek amaçlı..

Egregorlar, yapısı Dünya’da dile getirilen manevi bilgi sistemine bağlı olan enerji oluşumlarıdır. Dualar yoluyla belli bir Doktrin Temsilcileri, mantralar, büyüler Dünya'dan enerji akışı gönderir ve sürekli olarak bağlı oldukları egregoru besler.Bu, aynı amacı izleyen herhangi bir insan topluluğu da olabilir. İlk egregorların bir örneği kabile toplulukları olarak kabul edilebilir. Egregor öz-farkındalığa sahip bir yapıdır, yani ortak hedeflerle birleşen insanların ilişkilerini belirleyen bir tür yüksek güçtür. Birçok araştırmacı noosferi, egregorun oluşum yeri olarak belirler. Egregor ile üyelerinin her biri arasında sürekli bir enerji değişimi vardır. İnsan egregoru besler. Bir egregor'a bağlanan insan sayısı, egregorun gücünün belirleyici faktörlerinden biridir, tıpkı dünyadaki süreçleri etkileyen bir yapı gibi. Buna karşılık, egregor kişiye destek ve güç verir, kendine güvenir.

Egregor, bir insanın kendi gelişiminin ve enerji talebinin bir parçası olduğu özerk bir varlıktır. Aynısı arkadaşlarınız arasında mini egregorlarda da geçerlidir. Ortak arkadaşlarınız, kural olarak, belirli değerler etrafında, yani belirli bir frekans etrafında toplanır. Bu ilgi alanlarına uymayı bırakırsanız, bir ilişkiyi ne kadar yapay olarak sürdürmek isterseniz sürdürün, bu arkadaş çevresini kaybedersiniz. Beslemek için oluşturduğunuz egregoru beslemeyi bıraktığınızda artık size hizmet etmez.

En küçük egregor bir ailedir. Ve ailede bir rıza döngüsü yoksa o zaman egregor yok olur. Bir gruba resmen girmek istiyorsanız, egregorunun gücünü hissedebilirsiniz, kendinizi duygusal ve zihinsel olarak birleştiren hedefe kayıtsız kalırsınız. Kısa bir süre sonra egregor'un hedefinizi beslemediğinizi nasıl fark ettiğini görürsünüz ve bu insanlar sizinle iletişim kurmaktan vazgeçecekler.

Ve paralel olarak düşünmek nedir? Ortodoks bir şeyi düşünür ve dua ederse, bir farklısını da Müslümanlar düşünür, o zaman her birinin kendi özel egregoru vardır. Dünyadaki insanlardan çok daha fazlası var, çünkü her insanın birçok yüzü var: zengin ya da fakir, iyi beslenmiş ya da aç, cesur ya da korkak özelliklerde olabilir. Ve özelliklerin her biri tek bir alanın oluşumuna katkıda bulunur.

Birleşik düşünceler birbiriyle etkileşime girer, birbiriyle örtüşür ve birleşik etkileri çok güçlü olabilir. Kalabalık yerlerde dikkat çekmek kolaydır: mitinglerde, stadyumda, konserlerde veya kilisede. Benzer düşünen insanlar davranışlarını birbirleriyle kolayca enfekte ederler.

Bunda ateistler açısından duanın iyileştirici gücü yatmaktadır. Aynı düşünen insanlar arasında olmak, bir kişi için her zaman bir "çatı", ek enerji, bir güvenlik duygusunu oluşturur. O halde evde, duvarlarımız bize yardım eder: yaşam boyunca yerel bilgi alanının etkisi altında yaşamış olan bir kişi, vatan duygusu edinir.

Kombine biyoenerji nasıl sizin lehinize çalışır hale getirilir? Çok basit. Aynı düşünen insanların sizinle sempati duyduğu ortak bir fikrin olduğu ya da en azından sadece sizinle savaşmadığı bir yere gidin. Bu bir Tapınak, bir ev partisi veya sınıf arkadaşlarıyla bir toplantı olabilir, önemli değil. Dileğinizi yüksek sesle ifade etmeniz önemlidir, yani dua edin. Duanız insanların bilincini almalı. İnsanlar düşüncenizi kabul etmeli. Ve sonra dua işe yarayacaktır. Örneğin, isteğinize cevaben, sizi iyileştirmeye başlayacaktır.

Egregorların rolü çok büyüktür ve bir örnek vermeden önce, her bir egregorun çevresinde, belirli başka bir egregor ile özel olarak bağlantılı olmayan nötr enerji oluşumları olduğunu söylemek zorundayım, ancak vücutla benzerliği göz önünde bulundurursak, bulundukları bölgede Egregorların ve çevresindeki enerji torbalarının rolü, II. Dünya Savaşı örneği ile kanıtlanmaktadır. 

İnsanın kendisi, bir enerji varlığıdır, özgür iradesi ve seçme özgürlüğü olan bu varlık, bu enerjilerle çeşitli ilişkilere girer, bazılarını çeker, diğerlerini kovar, üçüncünün enerjisini kullanır ya da dördüncüyü kendi içinde çözer. Ancak, çoğu zaman, bilinçsiz davranmak, yeterli bilgiye sahip olmadan, bir insanın gelişimini hızlandırmak yerine, evrim sürecini yavaşlatır. İdeal durum, iç çekirdeğin pozitif kutbunun, dış negatifin emilimini emmeye başladığı ve nihayetinde tüm erdemler kompleksi ile daha bütünsel bir enerji haline geldiği durumdur.

Birçok kişi bir egemenin etki alanından bir başkasının etki alanına düşüyor, egregorlarla olan herhangi bir bağdan tamamen özgürleşinceye ve Tanrı'ya giden açık, doğrudan yola ulaşana kadar.

Bu nedenle kelimenin tam anlamıyla gerçek Özgürlük, tüm bağ ve bağlardan kurtuluş, insanın ruhsal özgürlüğü bu kadar gereklidir. Evet, her egregor onu besleyenleri tutmaya çalışır. Bir kişinin titreşimlerini destekler, düşmesini veya bu egregorun üstünde yükselmesini önler (egregorun titreşimleri içinde kalmak için).

Dini olmayan öğretilerin egemenliklerinin üstünde, sanatçıların, şairlerin, vb. Enerjetik oluşumları vardır. Bu nedenle, bir kişinin düşünceleri ve özlemleri çok kısa bir süre için “dolaşır” ve sonra kendi türlerine yapışır ve bu enerjilerle birleşirler. Neden, ne istediğinizi tam olarak bilmeniz ve size daha yakın olan yolu izlemeniz gerektiğini söylüyorlar. Ya İyi ya da Kötü diyerek, İyiliğin nerede olduğu ve Kötülüğün nerede olduğu net bir enerji yayılımı bu fikirde açıktır. En kötüsü, bir kişinin tereddüt etmesidir.

Bu dalgalanmalar, biri iki çekirdekte olmak üzere, iki iyinin ve kötünün kutuplarından birinin ortaya çıkması ya da kişinin ayrılmaya başladığında, bir çekirdek olmadan enerji emisyonlarını çekebileceği gerçeğine yol açabilir, çünkü bu enerji emisyonları bilgi taşır. Ayrıldıkları ve bir insanda çözündükleri enerjinin kendisi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Şunlara da dikkat edilmelidir: İçsel özgürlük, dinin “kısıtlayıcı alıcılarından” kurtulma, insan toplumunun gelişmesinde; örneğin İsa Mesih veya Buda'nın rolünün reddedilmesi anlamına gelmez, ancak tarihin tüm yolları ve kişilikleri tanındığında Kozmik düzeye kadar bilincin genişlemesinin bir sonucu olabilir. Olması gereken halihazırda bir yeri var. Var olan bir inkâr yoktur, kişi onu yalnızca kendisi için kabul edebilir veya kabul etmez.

  • Beğeni 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...