Jump to content

Hermes Jimnastiği


Absoluta Virtute

Önerilen Mesajlar


 

Еski Mısırlı r şifacı Hermes Trismegistus'un papirüsü bizim zamaninda modern bilim adamları bile hayrete düşürüyor. Bu firavunlar için geliştiren kombine fiziksel ve nefes egzersizleri .
Bu egzersizi yapan kişiler, güçlü yenilenme ve iyileştirici etki açısından eşi benzeri bir jimnastiğin olmadığını iddia ederler. Bu jimnastik her yaşta uygulanabilir - 20 ila 70 yaş arası.

Kontrendikasyonlar: yüksek dereceli hipertansiyon, kalp hastalıkları, akciğerler, mide ülseri alevlenmesi.

İlk adım. En az 5 dakika yerde koşu şeklinde ısınma.

İkinci aşama, maksimum gerginlik ve derin kas gevşemesinin değişmesine dayanan kuvvet egzersizlerini içerir. Gerilimden gevşemeye geçiş anlık olmalıdır. Kas gerginliği ile eş zamanlı olarak burundan keskin, hızlı fakat derin olmayan bir nefes alınır, böylece hava akımı nazofarenksin tonozuna çarpar. Kas gerginliği anında nefes tutulur ve gevşeme anında nefes alma serbest olmalıdır. Gerginlik ve gevşeme süresi 4 saniyeden fazla olmamalı. Bir sene sonra ancak, daha erken değil, 6 saniyeye kadar getirebilirsiniz. Bir süre geciktikten sonra ekshalasyon, açık bir ağızdan hızlı ve keskin hale getirilir.

1. "Çapraz". Dik durun, ayaklar omuz genişliğinde açık, kollarınız yanlarda, kaslar gevşemiş, nefes alıp vermiyoruz. Keskin, kısa bir nefes alın. Aynı zamanda parmaklarınızı yumruk şeklinde sıkın, uzatılmış kollarınızı omuz hizasında yanlara doğru açın ve arkanıza alın, başınızı arkaya doğru eğin, vücudunuzu olabildiğince geriye doğru bükün ve tüm kasları sonuna kadar gerin. Nefesinizi bu pozisyonda 4 saniye tutun. Ağzınızdan tüm göğsünüzle keskin bir şekilde nefes verin. Aynı zamanda, uzanmış kollarınız yere ulaşacak şekilde gövdenizi bir fırlatma ile bükün. Ardından, gerginliği azaltmak ve başlangıç pozisyonuna dönmek için kollarınızı çapraz bir şekilde sallayın. 4 saniye boyunca tamamen rahatlayın.

2. "Odun kesici". Bacaklar omuz genişliğinde açık, dizler düz, gövdenizi öne doğru eğin, kollarınızı neredeyse yere sarkıtın ve kaslarınızı gevşetin. Serbest nefes alma. Parmaklarınızı kilitte anında kapatın, keskin, kısa bir nefes alın. Aynı zamanda sırtınızı düzeltin, kollarınızı başınızın üzerine kaldırın ve tıpkı bir baltayı salladığınızda, vücudunuzu mümkün olduğunca geriye doğru bükerken ve başınızı geriye doğru atarken olduğu gibi başınızın arkasına alın. Tüm kasları sonuna kadar sıkın ve 4 saniye boyunca nefesinizi tutun. Ağzınızdan keskin bir şekilde nefes verin. Sol taraftan hızlı bir dönüşle başlangıç pozisyonuna dönün. Göğsünüzü öne doğru eğin; ellerinizi bırakın ve gevşetin, bırakın. 4 saniye boyunca tamamen rahatlayın. Hareketi 4 defa tekrarlayın, 2 sola, 2 sağa.

3"Disk Atma ". Dik durun, ayaklar omuz genişliğinde açık, kollarınız yanlarda, kaslar gevşemiş, nefes alıp vermiyoruz. Burnunuzla keskin ve kısa bir nefes alın, aynı zamanda parmaklarınızı yumruk haline getirin, sağ elinizi öne doğru atın ve sol arkanızı geri alarak vücudunuzu hayali fırlatmaya doğru çevirin. Gözlerinizi seyahat yönüne çevirin. Disk atma anında donmuş bir disko topcu pozu alın. Bacaklarınızı yerden kaldırmamaya çalışarak kasları sınıra kadar sıkın. Pozu tutarken nefesini 4 saniye tutun. Ağzınızdan keskin bir şekilde nefes verin - sol elinizle öne doğru atın. Başlangıç pozisyonuna dönün. 4 saniye rahatlayın. Serbest nefes alma. 4 defa tekrarlayın, 2 sola, 2 sağa.

Üçüncü aşama. Tüm vücut kaslarında eşit ton dağılımı için egzersiz yapılır. Gerilmeden, yavaş, yumuşak hareketleriyle yapılır. Nefes derin, ritmiktir. Hız, nefes alma ritmiyle uyumlu gelir.

1. Dik durun, ayaklar omuz genişliğinde açık, kollar önünüze doğru uzatılmış, avuç içleri birlikte. Burnunuzdan nefes alın ve nefesini 4 saniye tutun. Kollarınızı omuz seviyesinde yanlara doğru açın. Nefesinizi 4 saniye tutun, ellerinizi arkanıza alın. Ağzınızdan nefes verin, nefesini 4 saniye tutun ve kollarınızı yumuşak bir şekilde orijinal pozisyonuna getirin. Egzersizi 4 kez tekrarlayın.

2. Bacaklarınız biraz açık ve vücudunuz öne doğru eğilmiş halde, parmaklarınızla ayak parmaklarınıza dokunun. Dizler düz. 4 saniye nefes alın, aynı zamanda vücudunuzu düzeltin, kollarınızı göğüs hizasında öne doğru uzatın. Nefesini 4 saniye tutarak kollarınızı başınızın üzerine kaldırın ve geriye doğru eğilin. 4 saniye boyunca ağzınızdan nefes verin ve yumuşak bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Egzersizi 4 kez tekrarlayın.

3. Düz durun, ayaklar omuz genişliğinde, kollar omuz seviyesinde birbirinden ayrık. 4 saniye nefes alın ve nefesini 4 saniye tutun. Bu süre zarfında, arkanızdaki duvarı görebilmek için vücudunuzu mümkün olduğunca uzatılmış kollarla çevirin. Bacaklarınızı yerden kaldırmayın. Nefes verin - 4 saniye, başlangıç pozisyonuna dönün. Egzersizi 4 kez tekrarlayın: 2 - sağa, 2 - sola.
4. Sırt üstü uzanın. 4 saniye nefes alın - bacaklarınızı yere dik olarak kaldırın. Nefesinizi 4 saniye tutun ve bu sırada bacaklarınızı sağ tarafa doğru iki dönüş hareketi yapın. 4 saniye nefes verin - bacaklarınızı yumuşak bir şekilde başlangıç pozisyonuna getirin. Egzersizi 4 kez tekrarlayın: 2 - bacakların sağa ve 2 - sola dönmesiyle.

Dördüncü aşama. Kontrastlı duş ile vücut dengelenmesi. Başlangıçta sıcaklık farkı küçük olmalıdır. Ardından üçüncü ayın sonuna kadar kontrast artırılmalı ve sabit bırakılmalıdır. Soğuk bir duşla başlamanız (2 dakika), ardından ılık bir duşa geçmeniz (2 dakika) gerekir. 3 ay sonra - 3 ve sonra 4 dakika.

Hermes jimnastiği günde 2 kez yapılabilir: sabahları egzersiz olarak, akşamları - günün yorgunluğu yok etmek için (yatmadan en geç 1,5 - 2 saat önce). Akşamları ısınma yapılmamalı ve kontrastlı duş süresi yarıya indirin. Firavunların egzersizi, serebral korteksin tonunu artırır, hipofiz bezinin işlevlerini iyileştirir ve dolayısıyla endokrin sistemi, bitkisel-vasküler sistemin işlevini normalleştirir. Ayrıca serebral ve periferik kan akışı iyileşir, kılcal damarlar açılır ve eklemlerdeki esneklik artar. Bu hem tedavi edici hem de önleyici bir prosedürdür.Bunu uygulayan insanlar baş ağrılarından kurtulur, tansiyonları normalleşir, hafızaları gelişir, ruh halleri dinç ve neşeli hale gelir.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...