Jump to content

Arakne Glifleri


Absoluta Virtute

Önerilen Mesajlar

Başka bir deyişle nekroglifler. Athena onu örümceğe dönüştürdükten sonra ölülerin dünyasından Arachne tarafından getirildiler. Bu glifler hakkında çok az bilgi var ama hepsi hızlı sihirle ilgili. Arachne glifleri, görünüşe göre nekrodunya ile olan bağlantıları nedeniyle son derece güçlüdür. Aktifleştirme den hemen sonra çalışırlar, hızlanma için zamana ihtiyaç duymazlar. Dahası, ayrıntılı ve kapsamlı talimatlara bile ihtiyaç duymazlar. Her glifin zaten gerçekleştirdiği kendi görevi vardır. Bu nedenle talimat, belirlenmiş bir hedefle ve çok net olmalıdır. ... Çok net ve katı bir şekilde çalışıyorlar, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve gliflerin bize nereden geldiğini unutmamalısınız. Gliflere hediye veya kurban gerekmez. Hem birer birer hem de birkaçı birlikte çalışabilirler. Aynı zamanda, runiklerle de çelişmezler, bu da gliflerle kombinasyon halinde runik formülleri oluşturmayı mümkün kılar. Arachne gliflerini uygulama kuralları runelerinki ile aynıdır. Ancak, küçük bir uyarı var - glifler görevi kısa sürede tamamlayarak, anında çalışır. Rünler en iyi seçeneği ararken, glifler hedefe giden en kısa yolu arıyorlar. Bu nedenle sürprizlere karşı daha dikkatli ve hazır olmanız gerekiyor. Yine de, glifler insanların hayatlarını değiştirebilir ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Arachne'nin glifleri ve diğer runelerle çalışırken, onlara ve güçlerine inanmak gerekir. Ayrıca, glifleri çizerken tüm noktaların ve çizgilerin doğru çizmeniz gerekir. Toplamda, şu anda 16 Arachne glifi var.

Kıdemli futharkın runeleri ile aynı şekilde uygulanırlar. Genellikle operatörün kişisel gücüyle(enerji) çalışırlar. Bu nedenle, başka bir kişi için bir glif uygularken, işin yapıldığı kişinin kişisel gücü ile çalışacağını şart koşmaya unutmayın. Bir glif uygularken, adını telaffuz etmek ve büyüyü etkinleştirmek için şunu söylemek gerekir: "Gliflerin gücüyle, glifi (adı), (glifin yapacağını belirtin) bahşedilsin."

 

 

Örneğin: "Gliflerin gücüyle, glif Arett, iki kişinin Ahmet ve Ayse'nın yeniden birleşmesini sağla."

 

 

Belirli bir hedef belirleyin. Birden çok varsa hepsini listeleyin. Gliflerin zarar vermeden çalışmasını şart koşun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.png.00521fae869d16f213441ab66ba32cf3.png

1. Maşet - hedef. Operatörün etrafında bir tür koruyucu kalkan oluşturur ve onu hedefe götürür. Yolda gereksiz olan her şeyi keser, müdahale edenleri gösterir. Hedefe ulaşmak zorsa, güvenli bir rota seçer. Büyük ölçüde, kariyer ve finansal başarıya yardımcı olur. Bu, sıklıkla kullanılan çok güçlü bir işarettir.

image.png.beffedfc04bf96879227cc356b585fff.png

2. İyuu - Yaşam, sağlık, fiziksel yenilenme. Vücudunuzun doğru şekilde geliştirmenizi sağlar. Algıyı keskinleştirir, duyuları artırır, doğal yetenekleri ve vücudunuzu ayarlama yeteneğini uyandırır 

image.thumb.png.acd4f76cf4143b78fd485c292ae58ebe.png

3. Kha - ruhun madde üzerindeki etkisi. Yaşam yolundaki psikolojik engelleri, ve diğer engelleri yok etmek için kullanılabilir. Farklı deneyimler kazanmak için güç verecektir. Enerji bataryası. Yoluna çıkan her şeyi yakan, çok hırçın ve agresif bir glif.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.png.2a726e947dcfce77f00cdda0d14513cf.png

4. Vebru - element Su. Kararlılık, istikrar, ancak aynı zamanda da esneklik. Durumu çözmeye, işlerinizi gizlemeye yardımcı olur. Konuşma (kendini ifade etme) kabiliyetini arttırır ve çatışmadan çıkmaya yardımcı olur. Vücuda esneklik kazandırır ve vücudun su oranını dengeler.

image.png.c043ee5250d54ae25228a1886a9fca2d.png

5. Fee - kaos, dengesizlestirme, bağ koparır. Korumayı, negatifi ortadan kaldırır, bir türlü başlamayan işi başlatmak için kaldırıcı kuvvet.

image.png.9d90f9efe09773d251449807a71d3141.png

6. Laa - etkinlik, herhangi bir sürecin hızlandırıcısı. Zorlukları hızlı çözer, bağışıklığı artırır. İlerleme arzusu verir, hedeflere ulaşmak için etkinliği artırır. Bu glif, güven, hırs ve pes etmeden zirveleri fethetme yeteneği aşılayabildiği için büyük önem taşır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.png.8710116bacc4c3c40fcce8be4278017f.png

7. Nudo - İhtiyaç duyduğunuz bilgileri almanın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırır.

image.png.5378f13f535315c8870998d95df0232c.png

8. Reko - yıkım, saldırı. Her şeyi çok kaba ve sert bir şekilde kırar: planları, eşyaları, vücut parçaları. Son derece zararlı olabilir. Negatifi kaldırmaktan başka her şeyi yönetebilirsiniz. Savunmayı iyi kırar.

image.png.2a5ef45c7ff91b239516a77a6e2c8ec4.png

9. Mis - İhtiyacınız olanı, aradığınız şeyi, işe yarayabilecek durumları bulmada koruma ve yardım. Hedefe ulaşmanın yolunu ve ne için çabalamanız gerektiğini gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.png.1d7cdc3c6ae047160720abd386543bea.png

10. İo - Depolama ve savunma. Dışarıdan gelen etkiyi keser aynı sihirli çember gibi, dış dünyadan soyutlanmaya yardımcı olacaktır. Hem kendiniz hem de başkası için kullanılabilir. Tuzaklar veya ağır savunma oluşturmak için uygundur.

image.png.71ac0086ebf06d8f340155455b6dcdaf.png

11. Tarlef - özel bir glif, bir kişinin hayatındaki geçiş dönemi sembolize eder. Her kişinin gelecekle ilgili karar verebileceği an gelir. Sübjektif zamanı durdurarak diğer algı seviyelerine ulaşmaya yardımcı olur. Bu tarafsız bir glif, ne beyaz ne siyah.

image.png.924d909a967357c3477edc7e2ae9a9fe.png

 

12. Dihal - insan yaşamında yenilenme ve arınma. Hayatında, onu daha mutlu ve daha iyi hale getirmeye yardımcı olacak değişiklikler. Yeniden başlatma, depresyonu yok eder, cesaret kırılmasını onarır, arınma, nazikçe işlemi gerçekleştirir.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.png.1c8949e539cb46fd3052007ddde706f4.png

13. Bet - elementlerin anahtarı. Vücuttaki elementlerin dengesine yol açar. Doğru niyetle, bazı elementleri güçlendirecek ve diğer elementleri zayıflatacaktır.

image.png.e3743b4e9ae9e8e929d465bba2af982b.png

14. Arett - bileşenleri tek bir bütün halinde birleştirir. Potansiyel biriktirilebilir veya zenginleştirilebilir 

image.png.1f76806ae4890bf4b310dec3dad07b46.png

15. Bel - negatif değere sahip olan en güçlü glif. Felç, korku, karanlık, enerji kaybını sembolize eder. Glif kabuslar, fobiler, korkular getirir. Başka bir kişi veya sebepten hoşlanmama yaratmaya yardımcı olur. 

image.png.3746802c6297bc5bea6193fd2203bbdc.png

 

16. Hato - beceri, incelik. Yeteneklerin geliştirilmesine, kusursuzluğa uğlaştırır, herhangi bir faaliyette gelişmeye yardımcı olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arachne gliflerinden, Elder Futhark'ın rünleri ile aynı şekilde runokriptler yapılabilir. Gliflerin anlamsal kombinasyonuna bağlı kalmak önemlidir. Prensip olarak, tüm glifler birbiriyle birleştirilebilir, ancak belirlediğiniz hedefe göre seçilmeleri gerekir.

 

Bir runescript oluşturmak için, anahtar cümlede kelime sırasına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin: hayatı korumak için, bir tılsım yaratmak için anahtar ifadeye dikkat edin - yaşamın veya sağlığın korunması. Uygun glifleri seçerek Mis - İyuu elde ederiz. Aksine Iyuu - Mis yazarsanız, o zaman anahtar bir cümleye sahip olacaktır - koruma için yaşam veya bir kalkan için yaşam enerjisi. Ayrıca Mis - İyuu - Mies biçiminde de "yaşamın korunması ve bu yaşamın enerjisi için bir kalkan haline gelir" anlamına gelen bir yazı da olabilir.

 

Gliflerden oluşan bir formül uygularken, şunları söylemek gerekir: “Gliflerin gücüyle (isimleri listeleyin), (glif değerlerine göre nelerin olacağını belirtin) verilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arachne Gliflerinin Pratikte Uygulaması


Bir glif kombinasyonu kullanırken çok fazla glif almamalısınız. 2, 3, 4, 5 glif alabilirsiniz.


Örnek 1 - İstediğiniz nesneyi, kişiyi, işi bulma amacınız var. Maşet - Mis. " Maşet ve Mis gliflerinin gücüyle, (aradığınız şeye) ulaşıldı ( bulundu)." 

 

 

Örnek 2 - iki kişi arasındaki bir ilişkiyi yok etmeniz gerekiyor. Laa - Reko uyguluyoruz. " Laa ve Reko gliflerinin gücüyle, (isimler) arasındaki ilişki çok çabuk bozuluyor."

 

 

Örnek 3 - Herhangi bir alanda yetenek gelişimi için gerekli kaynakları ve bilgiyi elde etmek için Nudo - Hato'yu uyguluyoruz. " Nudo ve Hato gliflerinin gücüyle, gelişimine yardımcı olan ihtiyacım olan bilgiyi alıyorum (tam olarak greken)".

 

 

Örnek 4 - Ortak hedeflere ulaşmak ve bu birliği korumak için bir grup insanı tek bir ekipte hızla birleştirmek gerekir. Laa - Arett - Mis uygularız. Laa, Arett, Mies gliflerinin gücüyle, bu insanlar (isim listesi) yakında ortak bir hedefe ulaşmak için bir grupta birleşecekler."

 

 

Örnek 5 - Düşmanı panik haline getirmek, arabasını veya evini veya diğer değerli bir nesneyi yok etmek ve onu panik durumuna daha da sokmak için Bel - Reko - Bel'i uyguluyoruz. "Bel ve Reko gliflerinin gücü adına (düşmanın adı) panik halindeyken korku ve yıkım kaynağı olur, arabasını vurur ve böylece daha da büyük bir korkuya dalar ve panik ataklara maruz kalır. "

 

Örnek 6 - Zihin karıştırma büyüsü çıkarmak için, Maşet - Reko - Dikal gliflerini uygulayın. "Maşet, Reko ve Dikal gliflerin gücü adına, zihin bulanıklığı büyüsü kaldırıp kendimi temizleyerek, nazikçe zihin açıklığı geri kazanıyorum."

 

Örnek 7 - Acilen paraya ihtiyacınız varsa, Laa - Mis'i uygulayın. "Laa ve Mis gliflerinin gücüyle, bana herhangi bir kaynaktan çok hızlı bir şekilde para geliyor."

 

Örnek 8 - Satışta alıcıları - müşterileri çekmek için Arett - Laa - Maşet'i uygularız. " Arett, Laa ve Maşet gliflerinin gücü adına, ürünümle çok aktif ilgilenen alıcıları çekiyorum ve ürünümü satıyorum."

 

Örnek 9 - Bir kişinin komplekslerin üstesinden gelmesi ve istenen hedefe ulaşmasını engelleyen şeylerden kurtulabilmesi için, Maşet glifini merkeze, Kha - yukarıda ve aşağıda, Laa - solda ve sağda uygularız. "Maşet, Kha ve Laa gliflerinin gücüyle, (kişinin adı) , psikolojik engellerden kurtuluyor, irade gösteriyor ve savaşçı ruhu ile mücadele ederek bir an önce (nesini başaracağını söylüyoruz) başararıp amacına ulaşır. "

 

Örnek 10 - birinin açılıp, sizin hakkınızda düşündüğü her şeyi, veya ilginizi çekecek başka bir soruyu anlatması için, Nudo glifini ortaya, Vebru - yukarı ve aşağı, Laa - sola ve sağa koyarız. “Nudo, Vebru ve Laa gliflerinin gücüyle (kişinin adı), her şeyi (bilmek istediklerinizi) anlatıyor.

 

"Glifleri bana ve sevdiklerime zarar vermeden çalışacaklar ve görevi tamamladiklarinda çalışmaları durduracaklar" cümlesini eklemeyi unutmayiniz ...

Gliflerin operatörün enerjisiyle çalıştığını da hesaba katmak gerekir. Bu nedenle, kendisi için değil de başkası için glifleri uygularken, bu gliflerin uygulandığı kişinin gücü ve enerjisiyle çalışacaklarını belirtmeye unutmayınız.

 

Bu gliflerin çoğunlukla agresif amaçlar için kullanıldığını hatırlamakta fayda var. Hızlı çalışırlar, ancak aynı hızla işleri bitiyor. Kısa süreli uygulamalar için tasarlanmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29.05.2023 - 19:32 tarihinde, RİXİ yazdı:

Mesela bir durum için gliflerden birini kullanırken bu süreçte başka bir şey için başka bi glifi de kullanabilir miyiz ? Sonuçta farklı amaçlara yönelik uygulamalar. 

Enerjiniz yeterli ise kullanabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Absoluta. Aklımdaki kişiyle tekrardan barışmak için uygulamayı düşünüyorum birkaç sorum var:

12.03.2023 - 13:54 tarihinde, Absoluta Virtute yazdı:

Örneğin: "Gliflerin gücüyle, glif Arett, iki kişinin Ahmet ve Ayse'nın yeniden birleşmesini sağla."

alıntıdaki uygulamayı tam olarak nasıl yapmalıyız? Örneğin "Ayşe'nin" yerine "Benim" daha doğru olur mu misal: Gliflerin gücüyle, glif Arett, iki kişinin Ahmet ve Benim yeniden birleşmemizi sağla. Bana ve sevdiklerime zarar verme. Şeklinde uygun olur mu?

İkinci olarak uygulamayı gerçekleştirmeden önce ve gerçekleştirdikten sonra yapmamız gereken bir işlem var mıdır? Glifi o kişinin resmine mi çizmeliyiz? Özel bir gün, saat mevcut mudur? Yoksa kendimize en uygun ve rahat zaman dilimi ve mekanı seçsek makul müdür? 

Ayrıca aramızdaki engel olan kişi ve durumları kaldırmak için sence ekstradan bir glif eklemeli miyim? Yoksa birleşmemiz zaten problem oluşturan unsurları ortadan kaldıracak mıdır?

bpdI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.07.2023 - 22:01 tarihinde, bpdI yazdı:

Ayrıca aramızdaki engel olan kişi ve durumları kaldırmak için sence ekstradan bir glif eklemeli miyim? Yoksa birleşmemiz zaten problem oluşturan unsurları ortadan kaldıracak mıdır?

Ayrı bir çalışma yapılırsa daha uygun olur.  Önce 3. kişileri engelleyip sonra barışma formülü. 

Yalnız barışmak için ben Göktürk alfabesini öneririm. Arakne bayağı sert çalışıyor. Gönül işleri için pek uygun değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göktürk alfabesi

21.07.2023 - 15:15 tarihinde, Absoluta Virtute yazdı:

Ayrı bir çalışma yapılırsa daha uygun olur.  Önce 3. kişileri engelleyip sonra barışma formülü. 

Yalnız barışmak için ben Göktürk alfabesini öneririm. Arakne bayağı sert çalışıyor. Gönül işleri için pek uygun değil. 

Gönül işleri için sert açılı göktürk alfabesini öneririm dediniz. Göktğrk alfabesinden kasıtınız ve bunu biraz açar mısın .? Tşk ler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arakne daha hızlı çalışır. En hızlı düz yolu seçer. Bundan dolayı yan etkileri olabilir.

Göktürk en uygun yolu seçer. Bundan dolayı yan etkileri yok gibi birşey oluyor. 

Ama biri diğerinden tutarlı diyemeyiz.  Hatta arakne daha tutarlı. Çünkü hedefi görür, engelleri kırıp geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel ihtiras ve suçlamaları lütfen özel alanlarda konuşun, güzelim konuyu bu şekilde bölmeyin.. 

Konu ile alakası olmayan kısımları sildim... 

Bakın bu forumda bulunan her bir konu, yorum hatta kelime değerli, zamanında çok fazla insan emek harcadı, son zamanlarda ~kişisel düşüncem ~durum içeriğinin kalitesine hiç de uymayan başlıklar açılıyor yorumlar yapılıyor.

Sizden ricam buna özen göstermeniz. Anlayışınız için teşekkürler

  • Beğeni 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben uygulamayı tam olarak anlamadım 1. örnek üzerinden anlatırmısın;

Örnek 1 - İstediğiniz nesneyi, kişiyi, işi bulma amacınız var. Maşet - Mis. " Maşet ve Mis gliflerinin gücüyle, (aradığınız şeye) ulaşıldı ( bulundu)." 

" Maşet ve Mis gliflerinin gücüyle, (aradığınız şeye) ulaşıldı ( bulundu)." bunu söylüyoruz belli sayı tekrarı var mı? Glifleri çizecekmiyiz çizeceksek nereye nasıl çizeceğiz. kağıda çizeceksek arkasına önüne bişey yazacak mıyız. ateşle tükürükle aktifleştirme vs var mı ? bir hafta 10 gün mü mü yapacağız bir gün yeterli mi? Biraz detay verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diyelim kişi bulmaya çalışıyorsunuz.  Bir mum yakin. En iyisi o kişinin fotosununa glifleri çizmek.  Foto yok ise, kağıda temsili resim ciziyorsunuz. Sanatsal birşeyin olması gerek yok. Çubuk adam olur, yanlız cinsiyeti belli olsun. Yani kadınsa, elbiseli falan olacak.  Üst köşede kişinin bilgileri yazıyorsunuz. DNA örneği varsa ( saç, tırnak, kan, üstünde teri bulunan giysi vs.) Onu dahil ediyorsunuz. Diyelim kisinin giydiği yıkanmamış kazağı var sizde. 

Mum yaktınız. Yanına kazağı koydunuz. Foto veya kağıt üstüne çizim yapıp kazağın üstüne koydunuz. Niyet okuyorsunuz.

Arakne glifleri gücüyle! Bu kazağın sahibi olan (isim) bulunuyor. Glifler bana ve sevdiklerine zarar vermeden çalışacaklar. Glifler işlemi tamamladıktan sonra, formülün deaktivasyonu kendiliğinden olacak. Formülü ateşte yakarak aktive ediyorum ( yakın) 

Öyle olsun!

Kağıdi mumdan yakın.  mum bitene kadar yanacak. Yakacaginiz kağıt için tabak veya tepsi koymaya unutmayın. 

 

Herşey bir kere yapılır. Tekrar gerekmiyor. Hatta sakıncalı diyelim. İsterseniz kağıdı aktifleştirirken yakmazsaniz. Sonra deaktive ederken yakarsınız. 

 

 

 

Absoluta Virtute tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Glifleri kullanmaya başlayalı 1 ay kadar oldu ancak herhangi bir gelişme göremedim. Tekrardan aynı glifleri kullanmam uygun mudur? Etkisini arttırır mı? Enerjimi bile kullandığını hissedemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araknelerin etkisi kısa. Bir hafta kadar sürüyor. Tekrar yapabilirsiniz. Geçende yaptığınız yaramadığına göre, birşeyler yanlış yapmışsınız. O yanlısı tekrar etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...