Jump to content

Sefirot


Binah

Önerilen Mesajlar

Ne kadar uygun bir konu başlığı olur bilmiyorum. Burada tecrübeli değilim.  Gnostik Kütüphanesi başlıklı  bir yazı okudum ve şöyle yazıyordu:

" Geburah Sefira'sı  (Klipot içersinde) uyur ve ıstırap çeker"  buna pek aşina değilim; bana açıklamasını yapacak biri olursa nemnun olurum. 

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Sefirot ve Sefiralar

   Merhabalar, Hayat Ağacının alt kısmında klifaların her biri invoke edilerek kullanılıyor en azından öyle okudum ben. Mantık yürüttüğüm zaman sefiraların da böyle kullanılması gerektiğini düşündüm bir an fakat işin içerisinden pek çıkamadım. Hayat Ağacın da sefiralar nasıl kullanılır, invoke mi ediliyor ? Yöntemi açıklayabilir misiniz rica etsem.

   , Yer: Kabala

  • Sefirot

   Sefirah’ın çoğulu. Yauhudi Kabbalasında Ayn Sof olarak bilinen Tanrı’nın kendini Evrene ve İnsan’a bildirmek ve yansıtmak için yarattığı 10 tecellidir. Bu tecelliler sadece fizik evrende değil metafizik evrende de görünürler. Kabbala’da dört farklı alemden veya varlık boyutundan bahsedilir:   Atzilut - Tecelliler Alemi: Bu alemde Ayn Sof yayılır ama menşei ile hala bağlantılıdır.   Beri’ah - Yaratılış Alemi: Bu alemde yaratılışın henüz biçim kazanmamış ilk hali bulunur. En yüce melekler bu ale

   , Yer: Kabala

  • Küreler [Sefirot]

   Küreler [sefirot] Küreler Maji ve Kabalanin temelinde yer alir Genelde mental ve ruhsal seviyelerle ilgili maji için kullanılır — diğer bir deyişle, teurji için ve inisiyatik maji için — ve onuncu küre Malkut’ten başlayıp birinci küre Keter’e giden belli başlı bir inisiyasyon dizisini de oluşturur. Kürelerin ritüelde önemli derecede kullanımı için “Bilgelik Yolları” (Paths of Wisdom) kitabım veya benzeri kitaplarda(3) açıklanan Hayat Ağacını düzenli etüt edip üzerinde tefekkür edilmesi ger

   , Yer: Maji ve Türleri

×
×
 • Yeni Oluştur...