Jump to content

Neye inandığımı bulamıyorum


Binah

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Uzun süre  dinleri araştırdım ve inandığım bir din yok; şimdi ise inanır olduğum  birşey yok. Sanki ille de inanılması gereken birşey olması gerekiyormuş gibi bazen hissediyorum ama bunu da mantığım ya da ruhum  mu almıyor  demeliyim bilmiyorum. Fakat ağırlık verdiğim bir yanım var, o da kendim...ben hissettiğim ve deneyimlediğimin  izlerini sürmekten  yana tercihimi kullanmaya başladım.  Izler Okultizm  içine getirdi beni...yanıtlarını bulmadığım  şeylerin  parçalarına ulaşırım umuduyla bazen kaygan zeminlerde dolaştım...kısaca,  burada yeni üyeyim, bu gün.  Birşeyler bulacağımı umit ediyorum.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında zorunluk hissetmiyorum ama ne olduğum ve kim olduğum  konusu önem  kazanıyor  benim için...kim ve ne olduğumu bulmaya çalışıyorum çünkü,  istikametim bu yolda olacak; olmak zorunda. Uç şeyler yaşadım ve yaşıyorum.  Ciddiye  almadım yılardır ama gözüme  gözüme girmeye başladı.  Ve bunların  boşa olmadığı, birer mesaj olduklarına emin oldum. Işin güzel  yönü hoşuma  gitmeye ve  bir amacın, asıl  hayat anlamının daha netleşmeye başladığını anlıyorum.  Sizleri biraz takip ettim, paylaşımlarınızı okudum. Konuları daha oturaklı ve ciddiyet içinde hissettim...Sorularım tabi ki olacaktır, her ne kadar pek  kolay  cevaplar çıkmasada. Her birinize şimdiden teşekkür ederim ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zorunluluk hissetmediğini düşünerek kendine yalan söylüyorsun. Bir doğaüstülük ve mutlak bi dinin varlığına inandığın kelimelerinden belli oluyor, yaşananların bir mesaj olduğunu düşünmen ve bu arayış içine girmen bile bunu gösteriyor. Eğer kendine mutlak ve ezeli bir din yapısı arıyorsan ne kadar okuduğun ve araştırdığın değil, kendini ne kadar bulduğun da bir o kadar önemli. Kendini bir yapıt olarak görmeyi ve hangi ihtiyaçtan ortaya çıktığını sorgulayabilirsin örneğin. Hiçbir sorunun cevabı kolay değil. Başkalarının her zaman farklı düşünceleri olacaktır. Sorulara hazır cevaplar aramaktansa hepsini kendin cevaplayabilecek erdeme ulaşmayı dene. Birsürü öğreti peşinden aynı anda koşturupta arasından doğruyu seçemezsin, hepsi birbirinin önüne geçmek için başka safsatalar çıkarır ve önündeki yolu budaklandırır. Umarım hala aktifsindirde cevabını görebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...