Jump to content

Sefirot ve Sefiralar


WerQ

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, Hayat Ağacının alt kısmında klifaların her biri invoke edilerek kullanılıyor en azından öyle okudum ben. Mantık yürüttüğüm zaman sefiraların da böyle kullanılması gerektiğini düşündüm bir an fakat işin içerisinden pek çıkamadım. Hayat Ağacın da sefiralar nasıl kullanılır, invoke mi ediliyor ? Yöntemi açıklayabilir misiniz rica etsem.

WerQ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağaç gifinde 11 adet sefira olduğunu biliyorum.Ve inanışa göre her sefiranın kendine has melekleri ve öğretisi farklıdır.Bu aslında kişinin gelişmesinde ön ayak olmakta farklı deneyimler yaşamak adına.Örnek en son sefira olan ketherde tanrıyla birleşme sağlanır son durak gibi bişe=)

Münzevi Büyücü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uygun bir yol gösterici olmadan hiç bir yere gidemezsin, 10 sefirot çalışması teknik bir çalışma ve bu çalışmada basamaklar mevcut. Hayat Ağacı kitabını Ari isimli bir kabalist hazırlıyor. Keter, hohma, bina, (zeir anpin), tifferet, malhut şeklinde tepeden aşağıya inen bir ağaç, tamamen teknik anlatımı mevcut 10 sefirot çalışmasının. Hislerin matematiği gibi. Klifa dediğin kli diye geçiyor, kli kap anlamına geliyor. Kliyi doldurmak ve roşu inşa etmek, klinin bölgeleri bulunuyor ve peh (ağız) denen kısımdan dolduruluyor, tıpkı bedenine bir şeyi doldururken ağzını kullanman gibi, esasında çalışmadan alınan haz ve lezzette tıpkı yemeği yerken ağzından aldığın lezzet gibi bu bölümden alınıyor. Bir kliyi inşa ederken Roş adı verilen baş kısmını inşa ederek içinde bulunan alma niteliğininin verme niteliğine dönüşümünün macerası, fakat insan sadece alabilen bir varlık olduğundan ötürü asla verici konuma geçememekte, doğadan alarak verme konusu var, bir niyetin inşası ve ardından almak. Kabala ilmi almanın ilmi diyede geçer, doğadan almanın adabı. Bu işin detaylarını anlatan üstat Kabalistler mevcut, Rabaş, BaalHaSulam, Michael Laitman gibi kabalistlerden işin tüm detaylarını, klipanın inşası, direk ışığın 4 safhası gibi konuları hem detaylıca öğrenebilir hemde uygulamalı çalışmalar yaparak bu yolda kendi ruhunu inşa edebilirsin. Kabala çalışmak bir ayrıcalıktır, çalışma herkese açıktır, isteyen arzu ettiği taktirde çalışmaya girebilir fakat herkeste bu çalışmayı yapacak arzu olmasıdır tek ihtiyaç, uyanmayan bir kalp noktası çalışmayı yapamaz. Arzu gelmiş ve var ise zaten çalışma sana gelir ve içgüdülerinle tıpkı bir hayvan gibi yaşadığın, hayvansal bedeninin arzularının hükmünde otomatik bir makine gibi ilerlerken, seçimsiz olan hayatında bir kez olsun seçim hakkın olduğunu fark edersin. Teknik kısımdan ziyade ilk önce elindeki malzemenin ne olduğunu öğrenmekle başlayabilirsin. Malzeme sensin, benliğin, duyguların, egon, hislerin vs. Öncelikle donanımı tanıyarak ardından bunların karşılıklarını öğrenerek çalışmanı ilerletebilirsin. Sana teknik konuların bulunduğu bir pdf dosyasının linkini bırakıyorum, arzu edersen bahsi geçen siteyi inceleyerek interaktif olarak kabala ilmini öğrenme ve 10 sefirot çalışmasına başlayabilirsin. Ama şunu söylemeli; sihir büyü fantastik şeyler arıyorsan bunları bulamayacaksın. Hayatın gerçekleri olan şeyler sen anladıkça ve öğrendikçe fantastik veya mucizevi olmaktan ziyade hayatın gerçeği olarak normal gelmeye başlayacaktır. Anlamayan ve bilmeyenler, bilemedikleri şeylere fantastik ve mucizevi anlamlar yüklemesi de normaldir. İçsel Yolculuğunda Bol Şans. 

https://www.kabala.info.tr/kutuphane/ptiha-sunumlari/ptiha-sunumlari/

 

Ptiha'yı işin başlangıcı olarak düşünebilirsin, geometri ve ileri matematik dersleri almadan önce temel matematik dersi ile rakamları ve dört işlemi kavramalı ardından daha kapsamlı dersleri algılayabilecek düzeye gelmek cabası. 

 

Rapit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir aralar otantik Kabala grubunda kısa bir dönem  bulundum. Michael Leitman,ı  dinlemek hoşuma gidiyordu ama grup içindeki  bazı ayrışmalar  hoşuma  gitmemişti. Kisilerde birbirine daha baskın olma gibi sivrilmeler başlamıştı; sonuçta dağıldı.   Oysa burada ki grup içinde 10 yıllık olanlarda vardı ve ego tavan yapmıştı ;Bir iki kişi  hariç. Onlarda maalesef israile gitmişti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.05.2022 - 20:54 tarihinde, WerQ yazdı:

Merhabalar, Hayat Ağacının alt kısmında klifaların her biri invoke edilerek kullanılıyor en azından öyle okudum ben. Mantık yürüttüğüm zaman sefiraların da böyle kullanılması gerektiğini düşündüm bir an fakat işin içerisinden pek çıkamadım. Hayat Ağacın da sefiralar nasıl kullanılır, invoke mi ediliyor ? Yöntemi açıklayabilir misiniz rica etsem.

Dion Fortune'un Mistik Kabala adlı kitabını okumuştum. Iyi okunursa yüksek  bir frekansı olduğu anlaşılır.

Her kürenin Tanrısı,  baş meleği ve grubu vardır, öyle  yazıyor.  O kürenin, çalışırken Tanrı ve baş meleğin adıyla imgeleneceği söylenir, ki benim yaşadığım  görüme karşılık ,Kethere odaklanmam ravsiye edilmişti.  Ama diğer  bir kişi ağır olabileceğini söylemiş ti ve vazgeçmistim...bazen iyi yapmadığımı düşünüyorum; çünkü ben gördüm yaşadım ve benim karar vermem gerekirdi. Musait zamanda özgün  bir çalışma düşünüyorum.  Sizde o kürelerden biri ile hergangi bir deneyim yaşadıysanız, içinizden geldiği gibi çalışabilirsiniz; en azından denemeye değer diye düşünüyorum.  Ama yok hayır  yaşamadım derseniz, tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...