Jump to content

Hafif Göğüs Kafesinin Kişiliğe Etkileri


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Kendi deneyimlediğim bir şeyden bahsedeceğim. Bilimsel bir dayanağı yok o sebeple kategori olarak (kafeyi) seçtim.

Kendi keşfettiğim bir beslenme şekli ve bunu kendime uyguladığımda yaşamış olduğum fiziksel ve ruhsal değişimlerden bahsedeceğim.

 

Öncelikle bu beslenme şeklinde tüketilen tüm sıvılar oturarak içilmeli ve yavaşça tüketilmeli. Su kesinlikle çok soğuk olarak içilmemeli.

1 hafta kadar kadar kafein hiç alınmayacak. Kola, kahve, çay vs. Pişmiş yemek yenmeyecek. Şerbetli tatlılar, abur cubur, kızartma gibi ürünler hiç tüketilmeyecek. Özellikle beyaz un içeren hiçbir şey yenmeyecek. Yalnızca siyez buğdayından yapılmış iki dilim ekmek tüketilecek sabah ve akşam. Şeker katiyen kullanılmayacak. Gün içinde domates, karpuz, kırmızı lahana özellikle bol miktarda yenecek.

Domateslerin gerçek köy domatesi olması çok daha iyi olur. Yani domatesin suyu şimdikiler gibi çok açık kırmızı değil de eskiden olduğu gibi böyle bayağı kırmızı sulu olması lazım. Yeşillik salatasında kırmızı lahana bol miktarda mutlaka olmalı, tuz olarak az miktarda kaya tuzu kullanılmalı, hafif de zeytinyağı ve tercihe göre limon eklenebilir.

Öğlen ise ciddi miktarda karpuz tüketilmeli. Yani 30 - 40 küp kadar.

7 gün boyunca bu şekilde devam edilmeli. (Tabii ki ciddi bir sağlık problemi olanlar için doktorlarına danışmadan böyle bir şeyi denemelerini öneremem.)

Peki Neden?

Burada ki asıl amaç bedendeki likopen miktarını arttırabilmek.

Likopen nedir? Likopen, parlak kırmızı bir karotenoid pigmenttir, domates ve diğer kırmızı meyvelerde bulunur. Likopen insan vücudunda bulunan en yaygın karotenoiddir ve en güçlü karotenoid antioksidanlardan biridir.

İnsan bedenindeki likopen miktarı arttıkça, akciğer kapasitesi artmaya başlıyor. Tansiyan dengeleniyor. Kalp daha rahat oluyor ve göğüs kafesi daha geniş ve hafif hissedilmeye başlanıyor. Sanki sakin sisli bir havada yürüyormuşçasına beden zinde ve hafif hissedilmeye başlanıyor. Panik atak, anksiyete gibi rahatsızlar, öfke, nefret, haset, stres gibi aşırı duygular sönüyor. Kişi kendi hâlinde bir iç mutlulukla dolmaya başlıyor. Doğal, samimi karakteri kendiliğinden ortaya çıkmaya başlıyor. Aslında daha fazla şey de yazabilirim ama bu kadar yeter diye düşünüyorum bu konuda.

Panik atağı, ve aşırı stresi besleyen aşırı karbonhidrat ve şeker bedenden uzaklaştırıldığı için, bu rahatsızlığın yakıtları olan hormonlar çok daha az salınıyor vücutta böylelikle.

Ben likopen ağırlıklı beslenmeyi tesadüfen keşfettim. Dürüst olmam gerekirse hayat felsefem olmuş değil ancak belli zamanlarda uyguladığım oluyor ve hakikaten müthiş faydalarını görüyorum.

Huzur, dinginlik, kendi başınalık, akıcı konuşma hâli, doğru bakış açısı insanda çok daha fazla ön plana çıkmaya başlıyor.

Elbette tüm yaşam böyle olmamalı yeri geldiğinde insan öfkelenmeli de. Ben daha çok anksiyete gibi kişinin elini kolunu bağlayan durumlar için önerebilirim bu yöntemi. : ))

 

 

paranormalfikir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Aile İçi Şiddetin Çocuklar Üzerindeki Etkileri...

   Aile İçi Şiddetin Çocuklar Üzerindeki Etkileri     Aile içinde kadına yönelik şiddetle çocuklara yönelik şiddet arasında sıkı bir ilişki bulunmaktadır. Yani bir evde aile içi şiddet varsa, o evde yüksek ihtimalle çocuklar da şiddet görmektedir. Örneğin, Amerika'da yapılmış olan bir araştırma eşlerine şiddet uygulayan erkeklerin yüzde 50'sinin aynı zamanda çocuklarına da şiddet uyguladığını ortaya koymaktadır.   Çocuklar aile içindeki şiddetten doğrudan, fiziksel olarak yaralanarak etkilenir.

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Yanlış Meditasyon'nun Etkileri

   Hepimiz bir şeylere başlamadan önce meditasyon yaparız. Ya da en azından deneriz. Nefes teknikleri, zihni boşaltma, telkinler vs. denemelerin ardından meditasyon işlemi gerçekleşmeye başlar. Peki bunu gerçekten oturup deneyen her kişi başarıyla sonuçlandırabiliyor mu? Öncelikle konsantrasyon işi başlı başına büyük enerji gerektiriyor. En ufak bir çıt sesi bile denediğiniz her şeyi en başa almanızı sağlayabilir.   Ben ve bir kaç arkadaşım meditasyonu yanlış yaptığımız zaman oluşan kalıntılar

   , Yer: Meditasyon

  • Satürn YAY Burcundan Geçerken Burçlar Üzerinde ki Etkileri !

   Öncelikle natal haritanıza bakmanızı öneririm asc derecesine göre satürn 1 ev üstte veya altta konumlanmış ta olabilir lakin genel olarak aşağıdaki gibidir çoğu kişide .   Koç ve Yükselen Koç;     24 Aralıkta Satürn YAY burcuna giriş yapacak . Satürn genel anlamda disipline etme, öğretme, düzenleme, büyütme, olgunlaştırma ve ders alınmanız gereken durumlara işaret eder. Sizler eğitim, hukuksal konular, akademik eğitim, yayıncılık, yurt dışı ile ilgili işler, akraba ilişkileri, inançlarınız,

   , Yer: Gezegenler ve Evler

  • Taşlar Ve Etkileri

   TASLAR VE ETKiLERi Kuvars Kristali : Yüzyillardir tedavi ve sihir alanlarinda kullanilan Kuvars Kristali, dünya kabugunun yüzde on ikiden fazlasini olusturmaktadir. Oksijen ve silikonun bilesiminden olusan Kuvars, bugün tedavi edici nitelikleri en fazla olan taslarin basindadir. Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarini uyarir. Kisinin çevresinde olusan negatif enerjiyi yok ettigi gibi pozitif enerji toplar,aktive eder, biriktirir, geçirir ve kuvvetlendirir. Ayrica düsünce formlarini akt

   , Yer: Alternatif Terapiler

  • Hangi kişiliğe sahipsin?

   Enneagram, dokuz ayrı kişilik tipini ve bu tipler arasındaki karşılıklı ilişkileri açıklayan, kesin tarihi bilinmeyen, eski bir öğretidir. Peki acaba bu öğretiye göre sen hangi kişilik tipine sahipsin? Öğrenmenin tek yolu elbette bu test!   Bu Dünyaca Ünlü Teste Göre, Sen Hangi Kişiliğe Sahipsin? - onedio.com

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

×
×
 • Yeni Oluştur...