Jump to content

Hafif Göğüs Kafesinin Kişiliğe Etkileri


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Kendi deneyimlediğim bir şeyden bahsedeceğim. Bilimsel bir dayanağı yok o sebeple kategori olarak (kafeyi) seçtim.

Kendi keşfettiğim bir beslenme şekli ve bunu kendime uyguladığımda yaşamış olduğum fiziksel ve ruhsal değişimlerden bahsedeceğim.

 

Öncelikle bu beslenme şeklinde tüketilen tüm sıvılar oturarak içilmeli ve yavaşça tüketilmeli. Su kesinlikle çok soğuk olarak içilmemeli.

1 hafta kadar kadar kafein hiç alınmayacak. Kola, kahve, çay vs. Pişmiş yemek yenmeyecek. Şerbetli tatlılar, abur cubur, kızartma gibi ürünler hiç tüketilmeyecek. Özellikle beyaz un içeren hiçbir şey yenmeyecek. Yalnızca siyez buğdayından yapılmış iki dilim ekmek tüketilecek sabah ve akşam. Şeker katiyen kullanılmayacak. Gün içinde domates, karpuz, kırmızı lahana özellikle bol miktarda yenecek.

Domateslerin gerçek köy domatesi olması çok daha iyi olur. Yani domatesin suyu şimdikiler gibi çok açık kırmızı değil de eskiden olduğu gibi böyle bayağı kırmızı sulu olması lazım. Yeşillik salatasında kırmızı lahana bol miktarda mutlaka olmalı, tuz olarak az miktarda kaya tuzu kullanılmalı, hafif de zeytinyağı ve tercihe göre limon eklenebilir.

Öğlen ise ciddi miktarda karpuz tüketilmeli. Yani 30 - 40 küp kadar.

7 gün boyunca bu şekilde devam edilmeli. (Tabii ki ciddi bir sağlık problemi olanlar için doktorlarına danışmadan böyle bir şeyi denemelerini öneremem.)

Peki Neden?

Burada ki asıl amaç bedendeki likopen miktarını arttırabilmek.

Likopen nedir? Likopen, parlak kırmızı bir karotenoid pigmenttir, domates ve diğer kırmızı meyvelerde bulunur. Likopen insan vücudunda bulunan en yaygın karotenoiddir ve en güçlü karotenoid antioksidanlardan biridir.

İnsan bedenindeki likopen miktarı arttıkça, akciğer kapasitesi artmaya başlıyor. Tansiyan dengeleniyor. Kalp daha rahat oluyor ve göğüs kafesi daha geniş ve hafif hissedilmeye başlanıyor. Sanki sakin sisli bir havada yürüyormuşçasına beden zinde ve hafif hissedilmeye başlanıyor. Panik atak, anksiyete gibi rahatsızlar, öfke, nefret, haset, stres gibi aşırı duygular sönüyor. Kişi kendi hâlinde bir iç mutlulukla dolmaya başlıyor. Doğal, samimi karakteri kendiliğinden ortaya çıkmaya başlıyor. Aslında daha fazla şey de yazabilirim ama bu kadar yeter diye düşünüyorum bu konuda.

Panik atağı, ve aşırı stresi besleyen aşırı karbonhidrat ve şeker bedenden uzaklaştırıldığı için, bu rahatsızlığın yakıtları olan hormonlar çok daha az salınıyor vücutta böylelikle.

Ben likopen ağırlıklı beslenmeyi tesadüfen keşfettim. Dürüst olmam gerekirse hayat felsefem olmuş değil ancak belli zamanlarda uyguladığım oluyor ve hakikaten müthiş faydalarını görüyorum.

Huzur, dinginlik, kendi başınalık, akıcı konuşma hâli, doğru bakış açısı insanda çok daha fazla ön plana çıkmaya başlıyor.

Elbette tüm yaşam böyle olmamalı yeri geldiğinde insan öfkelenmeli de. Ben daha çok anksiyete gibi kişinin elini kolunu bağlayan durumlar için önerebilirim bu yöntemi. : ))

 

 

paranormalfikir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...