Jump to content

Büyü Hakkında Soru - Cevap


Hektor

Önerilen Mesajlar

büyü, bir çok insanın ne olduğunu bilmediği, ya da hakkında eksik bilgiye sahip olduğu bir terim. bu konu başlığı altında eskiler ya da yeni başlayanlar fark etmeksizin hep birlikte sorularımızın yanıtlarını arayalım ve bildiklerimizi paylaşalım...

bu konu hakkında soruları ya da sorunları olanlar lütfen çekinmeden buraya yazsınlar. ben ve eminim diğer konuya hakim arkadaşlar elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız bu konuyu...

sevgi ve ışıkla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyü kişsel ruhsal enerjinin bir ürünüdür. yaşam tarzımız, çevremiz ve genlerimiz bizim ilgi alanlarımızı ve deneyimlerimizi farklı hale getiren etmenler. büyüde de kullandığımız sembolizm bu yaşanmış deneyimlerle alakalıdır. örneğin, bir kişi için fesleğen aşkı hatırlatırken, diğeri için korunma anlamı taşıyabilir. bu bakımdan bir kişinin özel, kendi isteklerine göre yazdığı ve yaptığı bir büyü herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. fakat ortak enerjiye gelirsek durum burada farklılaşıyor. grup halinde yapılan çalışmalarda etki her zaman daha hızlı ve kesindir. bunun nedeni yaratılan enerjilerin birleşmesi ve aynı tek bir hedefe yönlendirilmesidir. yani sinerjidir. burada "tek hedef" derken tek bir şey yapmaktan bahsetmiyorum. mesela partnerinizle oturup bir dilek ayini gerçekleştirdiniz. burada gerçekleştirdiğiniz ayinin amacı büyü yoluyla dilek dilemektir. enerjiler bunda sabitleşir. fakat gözünüzde canlandırdıklarınız farklılık gösterebilir ya da dilekleriniz tamamiyle farklı şeyler olabilir. biriniz aşk isterken bir diğeri iyileşme dileyebilir. her iki durumda da iki kişinin ruhsal enerjileri birikir ve daha da kuvvetli hale gelir. bu da büyünün amacına ulaşmasını garantiler.

bence partnerinizle ortak noktalarınızı açıkça konuşmalısınız. aranızda sırlar olabilir. ya da anlatmaya çekindiğiniz şeyler. karşınızdaki kişinin her konuda her şeyi anlatmasını isteyin ve siz de ona anlatın. ortaklık zor bir süreçtir. ama daha ilerisi için herşey daha kolay olacaktır. o zaman aranızdaki bağ arttıkça yan yana olmaya bile ihtiyaç duymayacağınıza eminim. önemli olan sevgiyle paylaşmak. bunlar sizin ruhsal enerjinizi çok yükseltecektir.

son olarak bence partnerinizle bir süre büyü çalışmaları yerine, ruhsal alıştırmalar yapın.

umarım açıklayıcı olabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buna okült kardeşlik diyorlar mesela...aynı anda grubun tüm üyeleri ihtiyacı olan tek bir üye için dua edip istediğine kavuşmasını diliyor vs...bu tarz şeyler wiccalarda da coven adı altında kurulan gruplarda yapılıyor.birlikten kuvvet doğar elbette.ben de uzun zamandan sonra bir coven oluşumunda yerimi aldım ve hayatımdaki herşeyin olumlu yönde değişmeye başladığını hissediyorum mesela şimdiden.:rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Hektor,

 

Daha önceki konuda yazdıklarınızdan büyüyü yapanın niyetinin ve gerçek duygularının önemli olduğunu anladım umarım doğru anlamışımdır yani büyü yaparken sadece gerçek duygu ve düşüncelerimizi yoğunlaştırmalıyız demek istemiş olabilirsiniz ve sizce büyünün etkisi gerçek duyguların gücü oranında uzar mı?

 

Bir de büyü hakkında birikmiş olan negatif enerjilerden nasıl tam olarak korunabiliriz? Bunu da biraz daha açar mısınz? Teşekkürler.

 

Bu arada ben başımdan geçen önemli bir olayı da anlatmak ve yardım almak için bir konu açtım lüütfen siz de ziyaret edin :

 

http://www.gnoxis.com/dilek-buyusundeki-ying-yang-sembolu-lutfen-yardim-edin-19979.html

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle genellikle yapılan büyülerin duygulara bağlı olarak yapıldığı bir gerçektir. fakat büyü zanaatını gerçekten uygulayan bir birey için duygular sadece bir yönlendirme aracıdır. yani şöyle düşünün; siz bir köyün büyücüsü konumundasınız ve insanlar sizden hayatlarındaki sorunlarla ilgili büyüler yapmanızı istiyor. ve siz iyileştireceğiniz kişiyi hiç ama hiç sevmiyorsunuz çünkü size fazlasıyla zararı dokunmuş biri. o zaman hasta birisini iyileştirmek için gittiğinizde onu sevmediğiniz için hiçbir faydanız dokunmayacak mı? hayır elbette siz o insanı iyileştireceksiniz. çünkü "nasıl iyileştirmeniz gerektiğini biliyorsunuz!". işte önemli nokta burası. "nasıl yapacağını bilmek". o anda yapacağınız tek şey, daha önce kazandığınız deneyimleri ve size verilen yeteneği birleştirip, iyileştirmeyle ilgili duygularınızı, hormonlarınızı, düşüncenizi, vs.. ortaya çıkarıp, onlara odaklanmak. bunu nasıl yapacağını bilmek sanıldığı kadar kolay değildir. "kendini bil!" sözü bunu bize çok iyi anlatır. kontrol her zaman bizde olmalı, kontrol edemeyeceğimiz kadar büyük işlere girişmemeliyiz.

 

ikinci sorunza cevap olarak şunu söyleyebilirim, böyle bir şey yok. anlama yüklenen negatiflik söz konusu ama niyetinize oranla bunun hiçbir geçerliliği yoktur. yani siz ne istediğinizi ve onu nasıl elde edeceğinizi bilirseniz ve bu isteğiniz "başka hiç bir şeye zarar vermiyorsa" herhangi bir negatifliğe maruz kalmazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyü yapmak isteyen kişinin ruh hali nasıl olmalıdır ? yani öncesinde bir meditasyon yapmak falan gereklimidir?

hazırlık çok önemlidir tabiki de, forumda bununla ilgili uygulamalar bulabileceğinizi düşünüyorum. ama özetle bir banyo ritüeli, ardından alan arındırma, çember kurma (ki bu en önemlisi), meditasyon ve ardından büyü gibi en sade biçimiyle anlatılabilir.

bunun için internette bir çok ayinden ya da bu ayini nasıl uygulayacağınızı belirten makalelerden yararlanabilirsiniz. sonra da kendi ayininizi kendiniz oluşturabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettiğim birşey var.Yaptığım birkaç büyü var tuttular hepside iyi şeylerdi.Her neyse büyü olayın akışını değiştiren birşey.Acaba büyü hayattaki dengeyi mi bozuyor yoksa bozulmuş olan dengeyi düzeltmemize mi yardım ediyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettiğim birşey var.Yaptığım birkaç büyü var tuttular hepside iyi şeylerdi.Her neyse büyü olayın akışını değiştiren birşey.Acaba büyü hayattaki dengeyi mi bozuyor yoksa bozulmuş olan dengeyi düzeltmemize mi yardım ediyor ?

 

Bence Duruma Göre DeğişiR Örn. Gözünün Rengini Değiştirmenin Dengeyi Bozacağını Zannetmiyorum, Fakat Tutupda Ölüyü Canlandırmaya Kalkarsan ve Başarılı OluRsaN ki Bu Bayağı BiR Bozar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle herkese selamlar forumunuzda yeniyim umarım güzel günler geçiririz:)

büyü=enerji aktarımıdır.

nasıl yapılır,ne gereklidir=1.olarak istek,2.olarak imagination(hayal gücü),3.olarakda drama(olayı hissetmek)ve drama için herşey kullanılabilir iksirler,taşlar,vodoo bebeği,kıyafetlerin bir bölümü ve hatta drama yaratırken eğer işe yarıyorsa bir ayakkabı bağcığı bile kullanılabilir:) saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettiğim birşey var.Yaptığım birkaç büyü var tuttular hepside iyi şeylerdi.Her neyse büyü olayın akışını değiştiren birşey.Acaba büyü hayattaki dengeyi mi bozuyor yoksa bozulmuş olan dengeyi düzeltmemize mi yardım ediyor ?

denge diye bir şey yoktur arkadaşlar. yani şöyle söyleyeyim; denge dediğimiz şey dinamiktir. "dinamik bir denge" vardır ve biz ne yaparsak yapalım (sihirsel anlamda) bu dinamik dengeyi etkileriz. iyi etkilersek iyi sonuçlar ortaya çıkar, kötü etkilersek kötü ortaya çıkar. tabi bu kadar basit değil ama işin özü bu bilgide yatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

denge diye birşey yok! ama dinemik bir denge var bu çelişkiyi açıklarmısınız lütfen

 

demek istediğiniz denge var ama bildiğiniz gibi değil olabilir mi?

evet bir denge vardır, fakat bu bildiğimiz gibi hareketsiz, sabit bir denge değildir. ruhsal alan bu denge üzerine kuruludur. bunu adını hatırlamadığım bir kitaptaki örnekle açıklamak isterim;

bir ip cambazını düşünün. ipin üzerinde yürüyen bu kişi için durağanlık söz konusu değildir. kesinlikle hareket etmelidir ki, dengesini sağlayabilsin. işte buna "dinamik denge" deniyor. bu kural ruhsal alanlar içinde geçerlidir. ve evrensel yasa için de. yani bu devingen bir enerjidir. bizim seçimlerimize göre biçim alır ve etkilerimize göre tepkiler gösterir. buna doğuda karma denmektedir. ayrıca bizim enerjilerimize göre bize sundukları da güçlenir ya da azalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Schizo-chan msnde de verdiğim cevabı tekrarlayacağım.

Düzenin içinde olan,ama olması gerektiği tartışılır bir olgu...

Yani pek bir etkisi olduğunu düşünmüyorum...

Nasıl mı?

 

*Bir pirinç çuvalında birkaç pirincin yerini değiştirmek ağırlığı ne azaltır ne de artırır,genel olarak bir değişiklik olmaz.Bizim büyüyle yaptığımız şey, o pirinçlerin yerini değiştirmek.Bu gerekli bir şey mi?Tartışılır...

Belki sonuçların değiştiğini sanırsınız,ama aslında pirinçlerin ne hacmi ne ağırlığı değişmiştir.Sadece farklı konumlarda daha iyi veya kötü olabilir.Yani sonuçlarla bağdaştırın,geneli etkilemez bireysel kalır.Çuvalın bir kısmına baskı varsa ve pirinç oradaysa o pirinci alıp başka yere koymanız yukarıda söylediğim gibi ne ağırlığı ne de hacmi etkiler,ama -bireysel olarak işte- pirincin kırılmasını önlemiş olabilir...Peki neden olması gerektiği tartışılır?Belki pirincin kırılmasıyla üzerine başka bir pirinç gelecektir.Yani pirinçlerin yeriyle oynamanız veya oynamamanız gerektiği tartışılır...

 

Poufff...

 

Gayet güzel anlattım ^_^' Siz anlarsınız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pirinç + yerdeğişimi=denge

verdiğin örneğe daynarak anlatıyorum;

pirinç insan oluyor yerdeğişimide büyü oluyor bunların hepsi ise büyü başlığı altında oluşuyor

ama insan pirinç kadar basit bir varlık değilki insanın duyguları var örneğin bir ayrılık büyüsü insanın canını yakar. büyü yapacağınız kişinin değil karşısındakinin canını yakar buna arkadaşlar girer devreye vs.vs. büyülenen kişinin ve ayrıldığı kişinin dengesi.

yahut bir aşk büyüsü yapalım kendimize aşık edeceğimiz kişinin sevdiği yok ve büyüyü zorlanmadan yapacaksınız yani engel yok ee aşık oldu dengesi yaşam biçimi değişmedimi?

hadi pirinçle eşdeğer tutalım insanı yerdeğiştirelim mesela insanın yaşadığı mekanın yerini

türkiyeyi bir çuval düşünelim içindeki insanlarıda pirinç

istanbul avrupa yakasında yaşayan birkaç insanı asya yakasına büyü ile alalım o insanlar büyünün etkisi ile orda yaşamak istesinler ee denge değişmedimi?

büyü nasıl olursa olsun amacı ne olursa olsun boyutu bile önemli değil a dan z ye bütün dengeyi değiştirir.

büyü hakkında hiç bir bilgim yok ama mantıklı düşününce taşlar yerine oturur;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bahsettiğim şey de bu,dünya dönüyor,kanunlar işliyor,büyü hiçbir şekilde yer çekimini ortadan kaldırmıyor.yani tamamen...sonuç olarak schizo'cumunki gibi bazı sorular havada kalıyor...gerçekten gerekli mi?akışına mı bırakmalı yoksa yönlendirmeyi mi seçmeli?ne derece yönlendirebilir?tamamen tartışılabilir bir konu ve bir sonuç alınabileceğine inanmıyorum...isteyen yapsın işte,benim önerim lanetlerden uzak durun (;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...