Jump to content

Yeni kitap SON KADIN.


musawriter

Önerilen Mesajlar

Kısa sürede tüm dünyadaki kadınları öldüren bir virüs çıkarsa ne olur? Son Kadın kitabı işte bu konuyu ele alıyor. Oldukça yeni bir kitap Bir arkadaşım tavsiyesi ile sipariş verdim.

 

Kitabın netteki tanıtımı şöyle:

 

Yıl 2083…

 

Teknoloji giderek gelişmiştir. İnsanlar artık sonsuz mutluluğun ve tanrısallığın peşindedir. Bu yolda önemli işler başardığını düşünen insanlık patlak veren ani bir kriz sonrasında yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

 

Dişiler için ölümcül etkisi olan yapay bir virüsün yol açtığı salgın, bir ay gibi kısa bir sürede dünya kadınlarının tamamına yakınının ölmesine neden olur. ‘Kadın’ artık ülkelerin en değerli hazinesidir.

 

Kadınların yeryüzünden silinmesiyle patlak veren üçüncü dünya savaşı sonrasında dünya yaşanılmaz bir hal alır. Erkeklerin egemen olduğu dünya bir cehenneme dönmüştür.Tüm bu kaosun ortasında kalan küçük bir kız çocuğunun hayatta kalabilmesi dünya için son derece önemlidir. Virüse karşı doğal bağışıklığı olan küçük kızın hayatı insanlığın son umududur!

 

Ailesini arayan çatlak bir felsefe profesörü dünyanın son umudunu hayatta tutabilecek midir?

 

MORPHEUS

 

PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun aynı temalı benzer bir filmini çekmişlerdi ama pek beğenmemiştim. Ancak kitap olunca okunur ve güzel olabilir. Listeye ekledim. Sağolasın.

 

Bir de gerek anımsadığım o film olsun, gerekse diziler, komplo teorileri vs bu doğurganlık ve kadın neslinin tükenmesi konularını uzun zamandır işlemekteler. İnsanı düşündürüyor. Ah kısırlığı konu alan Children of Men de unutulmamalı.

 

Bonus:

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Children of Men da güzeldi. Benzerleri olsa da dünyadaki tüm kadınların öldüğüne dair bir kitap ya da film hatırlamıyorum. Enteresan geldi bu nedenle...

 

 

Bulamıyorum bir türlü. Adını hatırlayamadım gitti. Bir kül bulutu muhabbeti vardı başlangıcında. Bulaştığı kadın kısa süre sonra ölüyordu ve tüm dünya hükümetleri hasta olmamış kadınların peşine düşüyordu insanlığın devam etmesi lazım diye. Ana karakterimiz de kız arkadaşını koruma derdindeydi. İdare eder bir senaryosu vardı ama dediğim gibi adını bir türlü hatırlayamadım :) ama elbette bu kitap tek bir kadın bıraktıysa dünyada bu ve benzer konular arasından bu farkla sıyrılıyor. Listeye ekledim ama okumam çok zaman alır. Okuyunca yorumlarını da yazarsan buraya süper olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Son İki Harfinden Devam Edelim!

   ehehehe topiclerin en uzunu olcak bu demedi demeyin   son 2 harfinden kelimeyi devam ettirelim kucukken uynardık içimden geldi birden       ismimle bashlıyoruuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm         sechil

   , Yer: Forum Oyunları

  • Yeni bir aşk büyüsü daha

   İlk önce bir kağıt veya deri üzerine sevdiğinizin adı soyadını yazıyorsunuz siyah mürekkeple (anne ismi veya baba ismi varsa daha iyi olabilir) Kırmızı bir mum yakıyorsunuz Sevdiğinizi imgeleyip muma odaklanıyorsunuz inandığınız tanrı varsa ondan yardım diliyorsunuz örnek olarak Ay tanrı ve tanrıçaları affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum --- kızı --- --- beni sevsin bana aşkla dolsun diyip bir kaç kez tekrarlıyorsunuz inanarak hissederek. sevdiğinizin ismini yazdığınız kağıdı yakıyo

   , Yer: Witchcraft

  • Yeni Başlayanlar İçin Cadılık İlkeleri

   Cadılığın, tüm yeni başlayanların aşina olması gereken bir kaç prensibi vardır.Cadının piramidi'nden zihni eğitmeye ve enerjiyi nasıl kullanacağını bilmeye. ZİHNİ EĞİTİM Büyücülük öğrenmek istiyorsanız zihni eğitim çok önemlidir.Bir büyü rehperine ihtiyacınız yoktur ve bir sunak yapmanızada.İlk olarak yapmanız gereken zihni eğitmek.Meditasyon yaparak zihninizi disipline etmeyi öğrendikten sonra görselleştirme tekniklerine geçebiliriz.Daha sonra yapacağımız çalışmalarda imajine çok önem

   , Yer: Witchcraft

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Şu Sıralar Okuduğunuz Bir Kitap Var mı ?

   Okumakta olduğumuz kitapları burada paylaşalım   Çalışkan yazar Enis Batur'un Nil, İblise Göre İncil,Kandil, Sarnıç isimli kitabını okuyorum.

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

×
×
 • Yeni Oluştur...