Jump to content

Ses Frekanslarının Meditasyona Yönelik Özellikleri


BlueQueen

Önerilen Mesajlar

1. Ut (Do) – 396 Hz – Korku ve suçluluk duygusuna direnç

 

Negatif duygularla bağ kurma özelliği olan 396 Hz, bilinçaltında şekillenen suçluluk ve korku duygularını yatıştırmaya ve bireye psikolojik direnç uygulamaya odaklıdır.

 

 

 

2. Re – 417 Hz – Değişimi kabullenme ve uyumlanma

 

417 Hz, sakral çakrayla birebir etkileşim halindedir bu nedenle “denge” ve “iyileşme” çağrışımlarıyla bağdaştırılır. Geçmişe takılı kalmadan anın koşullarına uyum sağlama yetisini güçlendirdiği düşünülür. Bu frekans hayatımızda travma etkisindeki tecrübelerimizi temizler ve geçmiş olayların yıkıcı etkilerinden arındırır. 417 Hz. Frekansı kalıcı bir enerjiyle temas edip hayatımızda değişiklik yapmamıza yardımcı olur.

 

 

3. Mi – 528 Hz – DNA onarımı, sevgi ve gelişim, Dönüşüm ve Mucizeler (DNA’yı şifalandırmak)

 

Dr. Leonard Horowitz’e göre 528 Hz, varoluşun müzikal matematiğidir. Sevgi frekansı olarak bilinen 528, duyguları harekete geçiren ve DNA yenilenmesine pozitif etkilerde bulunan en popüler Solfeggio Frekansları’ndan bir tanesidir. Mi notası hayal gücünü ve yaratıcılığı temsil eder.çok fazla dinlenmesi ise melankoliye sebep olmakta.

 

4. Fa – 639 Hz – Bağ kurma ve ilişkisel denge, Yeniden Bağlantıya Geçmek ve Dengelemek/İlişkiler

 

Kalp çakrasını etkileyen 639 Hz; pozitivite, empati, tolerans, bağlılık ve birliktelik gibi olguların gelişimine katkı sağlar. Bireysel ve çevresel ilişkilere ahenk getirdiği belirtilir. Fa notası-aile içindeki, eşlerimizle, arkadaşlarımızla ve sosyal ilişkilerimizdeki problemlerle başa çıkmak için kullanılır.

 

5. Sol – 741 Hz – İfade gücü ve çözüme ulaşma ,

 

Konuşma gücü ve yaratıcılıkla ilişkilendirilen 741 Hz, kendini ifade, analiz, neden-sonuç ilişkisi kurma ve amaca yönelik ilerleme gibi konularda aktivite gösterir. Sol tınısının hücrelerdeki elektromanyetik radyasyonu temizlediğine inanılır.

 

6. La – 852 Hz – Kendine dönüş, Uyanışın Sezgisinde Olmak, Ruhsal Düzene Geri Dönüş

 

Farkındalığı arttıran, gizli olanı açığa çıkaran, içe dönmeyi, sakinleşmeyi ve arındırmayı esas alan 852 Hz, spiritüel bir frekans olarak bilinir. Ruhsal farkındalığı geliştirdiği düşünülür. La notası, hayatımızdaki-karşımızdaki insanlar, bulunduğumuz mekanlar ve yaşadığımız olaylar dahilindeki gizli ajandalar ve saklı niyetler gibi, illüzyonların içinden geçip görmemizle ilintilidir.

 

 

 

Dr. Leonard Horowitz tarafından yönetilen ek araştırmalara göre, üç adet Solfeggio frekansının daha var olduğu önerilmektedir.

 

174 Hz

 

Tonların en düşüğü olarak doğal bir anestezi olarak karşımıza çıkar. Fiziksel ve enerjetik olarak acımızı azaltmaya yardımcı olur. 174 Hz. Frekansı organlarımıza güvence, güvende olma ve sevgi verirken, içlerindeki en iyinin ortaya çıkmasına cesaret verir.

 

285 Hz

 

Bu frekans dokunun orijinal şekline gelmesine yardımcı olur. 285 Hz. Frekansı enerji alanlarına etki ederek, zarar görmüş organlarımızı yeniden inşa etmek üzere mesaj gönderir. Ayrıca bedenimizi canlı ve enerjik hale sokar.

 

174 – acıyı azaltmak

 

285 – enerji alanlarıyla etkileşim

 

396 – kederi neşeye çevirmek

 

417 – değişime olanak sağlamak

 

528 – dönüşüm ve mucizeler

 

639 – yeniden bağlanmak, birleşme, ilişkiler

 

741 – ifadeler/çözümler

 

852 – ruhsal düzene geri dönüş

 

963 – tam ve bütün halde uyanış

 

 

Ses frakansları ile çakra çalışmaları

 

 

Kök çakra ve sakral çakrayı dengelemek için: 174 Hz ve 285 Hz

 

 

Solar Plexus çakra için: 396 Hz

 

 

Kalp çakrası için: 417 Hz

 

 

Boğaz çakrası için: 528 Hz

 

 

Üçüncü göz çakrası için: 639 Hz

 

 

Taç çakra ve tüm aura için: 741 hz ile problemleri çözebilme kapasitesinin ve evrenle bağlantının korunması,

 

ayrıca 852 Hz ile sezgi yeteneğinin uyandırılması,

 

963 Hz ile birlik bilincinin uyanması gibi faydalar sağlandığı söyleniyor.

 

 

 

Bazı araştırmalar, bize sunulan müzik türlerinin 440 hz frekansına ayarlanıp yayınlanmış olduğunu ileri sürmekte. Yine bir çok araştırma ve teorilerde geçen, Rockefeller ın Müzik endüstrisi için 440 hz frekansını,standart frekans olarak tekelleştirmesi, kitleleri sürü psikolojisi altında tutmanın, insanları asabiyete, kedere sürüklemenin, psikososyal kışkırtmalara açık hale getirmenin zeminini hazırlamak ve bunlar sonucunda artan hastalık oranları ve mali krizler sayesinde de Gruba üye ticari şirketlerin kâr elde etmesinin etkili yollarından biri olduğu yönde.

 

440 Hz frekansı yerine 444Hz frekansı ise iyi titreşimler ya da pozitif frekans olduğu ve bunun unutturulmaya çalışıldığı ileri sürülüyor. Örneğin 444Hz frekansı her türlü hastalığı ve stresi iyileştirebilecek güçteymiş.

uzak doğuda A= 444Hz yani C=528Hz frekansında, en saf ve katıksız titreşimlerle yapılmaktaymış ve stresden arınma, hücrelerin şifa ve sevgiyle dolması ve hastalıklara veda etme söz konusuymuş.

 

440 Hz frekansıyla yani standart tuning olarak, müzik aletleri bu frekansa akortlanmakta ve kitlesel histeriye yol açtığı bilinmekte. beyne özgü duygusal ve sevgisel zihni, baskılaması ve yaratıcılığı köreltmesi söz konusu.Yapılan tüm araştırmalar A=440Hz’in insanların kalp ve kuyruk sokumu arasındaki enerji merkezleriyle (çakralar) uyumsuz olduğunu göstermekte. Tersine kalp üzerindeki çakraların ise uyarıldığı gözlenmekte. Teorik olarak, titreşimler egoları ve sol beyni tetikliyor. Ancak sağ beyine özgü duygusal ve sevgisel zihni baskılıyor ve yaratıcılığı köreltiyor. 3.Göz denen çakranın kapanmasıyla da insanoğlu farkındalığını hiçbir alanda kullanamaz hale gelmesi amaçlandı.

 

Başka bir araştırmada şu şekilde, Horowitz ve Pueklo ‘nun yapmış olduğu çalışmada gitar, mandolin gibi genel enstrüman akordu olarak kullanılan ve La notasına karşılık gelen ‘440 Hertz’ değerinin insanda ritmik 741 Hertz Fa #(Fa diyez) etkisi yaparak insanın biyo enerjisini düşürdüğü ispatlanmış...Her iki frekansta da insan kendini ifade etme ve çözüme erişme noktasında rahatlık duygusuna ulaşmaktadır. 440 Hz için bu yönde bir yorum da söz konusu.

 

 

İnternette küçük bi araştırma ile rockefellar ve ses frekansları ile insanlığı kontrol etme ,I. Ve II. dünya savaşında uygulanmış bilimsel yöntemler,radyolardan yayınlanan sinyaller buna benzer komplo teorilerini ve aynı zamanda bilimsel deneyleri araştırabilirsiniz.

 

-Alıntılardan Derleme-

Calypso tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yule Ritüeli ve Yule Özellikleri, Gelenekleri

   Öncelikle Herkesin Yule'u kutlu olsun... =) Bildiğiniz gibi Yule 21 Aralık tarihinde kutlanır ve Güneş Tanrı'nın yeniden doğuşudur. Bu gelenek olduğu gibi hristiyanlığa Christmas olarak geçmiştir. Hristiyan Christmas geleneklerinin tamamı pagan kökenli Yule geleneğinden gelmiştir. Çam ağacı süslemek, su içinden elma yemek, el yapımı hediyeler vermek vs.. gibi gelenekleri vardır bugünün...   Özellikle her daim yeşil kalan bitkiler Güneş tanrı ile özdeşleştirilir bugün, çünkü Güneş tanrı ölür ve

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Panteizm Ve Panteizme Yönelik İtirazlar

   "Tanrı'nın bu dünyayı nasıl yarattığını bilmek istiyorum. Şu ya da bu olguyla, şu ya da bu öğenin görüntüsüyle ilgilenmiyorum. Düşüncelerini bilmek istiyorum, gerisi sadece detaylar." A. Einstein      İsmi fizikçi Ludwig Boltzmann'a atfedilen bir görüş vardır; Boltzmann beyni. Bu hipoteze göre evren kaos halindeki rastgele dalgalanmalar sonucu ortaya çıkmış bir varlıktır. Panteizme göre ortaya çıkan bu evren daha sonra farkındalığa erişmiştir yani bilinçlidir. Pandeistik bakışta ise

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Ders 3 : Diyafram , Ses-Kas Çalısmaları...

   En güzel ses, hiç bir zaman zorlama olmadan çıkan sestir. Oyun sırasında kelime ve cümleleri ayrı tonda ve vurguda söylemek büyük bir yanlıştır. Oyuncular için en doğru soluma diyaframdan solumadır. Mutlaka ve mutlaka diyafram solunumu kullanılmalıdır. Düzenli olarak yapılan çalışma ve temrinlerle diyaframı geliştirmek mümkündür. Size şöyle bir örnek vereyim; hiç spor yapmayan, ağırlık kaldırmayan yani düzenli olarak çalışmayan ir' insanın atletik bir vücudu olabilir mi? Olamaz. Oyunculuk da b

   , Yer: Kuram

  • Uykuda Ses dalgaları ve ardından gelişen olaylar.

   merhaba yaşadığım bir şeyi size danışmak istedim şimdiden yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Y ———— Yattıktan bir süre sonra alarm benzeri bir ses duydum ona odaklanınca daha da çok arttı kulaklarım sağır olacak kadar     Uyudum X Boğuk evde rüya başlangıcı Yorgun ve halsizdim. gözüm zor açılacak haldeydi yürümekte bile zorlanıyordum. Konuşamayaxak kadar dilimi oynatamıyordum. Yürüyerek evde geziyordum ev karanlık ve loştu daha aydınlık olan kısma yürüdüm 2 avcum büyüklüğünde bi t

   , Yer: Paranormal Olaylar

  • lucide geçerken ses

   Merhabalar. Böyle bir konuya değinildiyse özür diliyorum, ben göremedim. Lucide geçiş sırasında yarı uykuda yarı uyanık bir durum oluyor ondan sonrası malum lucid rüya. Bu sırada genellikle aşırı şiddetli denebilecek bir düzeyde ses duyuyorum genellikle patırtı veya hışırtı sesi oluyor. Bunun yanı sıra eğer on an uyanırsam çok korkmuş olarak veya aklımda belirsiz bir konuyla uğraşarak uyanmış oluyorum. Bu sesin nedeni nedir, neyin nesidir bilen var mı arkadaşlar?

   , Yer: Lucid Rüya

×
×
 • Yeni Oluştur...