Jump to content

İğne Falı ile ilgili


qwettey

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba,

 

Birkaç yıldır forumdayım ancak ilk kez bir konu açıyorum. Bir arkadaşım İğne Falı diye bir şeyden bahsetti. Bir kağıda daire şeklinde alfabeyi yazdıktan sonra ortasına kan veya tükürük koyuluyor. Daha sonra iplik geçirilmiş bir iğne sivri ucu tükürüğün üstüne gelecek şekilde ve iplik gergin olacak şekilde tutuluyor. Daha sonra sorulan cevaplara yanıt olarak iğnenin arka ucunun harflere doğru dönüyor. Başka bir arkadaşım bunu duyup denediğini ve olduğunu söyledi. Kendisine birkaç soru sordum ancak bazılarını 3 denemede bilebildi. "Neden iğne falına cevap veriyormuş" gibi daha karmaşık şeyler sorduğumda ya geçiştirdi ya da cevap vermedi. Bu yüzden arkadaşımın beni şakaladığını düşünüyorum. Forumda aradım ancak böyle bir kaynak bulamadım bu yüzden doğru olmayabileceğini düşündüm.

 

Bu konuda bildikleriniz varsa lütfen yazar mısınız? İğne Falı diye bir şey var mıdır? Varsa doğru yapılışı nedir? Nelere dikkat edilmeli? Vs.

 

Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

  • Beğeni 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iğne falını kullanıyorum ve ruhlari davet ettiğimizi düşünüyorum. ama her gelen ruh iyi olacak ya da dürüst olacak diye bir şey de yok. tamamen keyiflerine göre olduğunu düşünüyorum bazı sorulara gerçekten verdiği cevaplar verdiği tarihler tam olarak doğru çıkarken bazı sorulara saçma sapan yanıtlar veriyor. biraz da gelen ruha bağlı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...